Wyniki wyszukiwania dla:

unia europejska

Liczba wyników: 409

Ten projekt zmarginalizuje warszawską GPW?

Ten projekt zmarginalizuje warszawską GPW?

Finanse
Obecnie 80 proc. zewnętrznego finansowania europejskie małe i średnie przedsiębiorstwa uzyskują w bankach. W Stanach Zjednoczonych udział ten jest przeszło dwa razy niższy. Projektowana europejska unia rynków kapitałowych miałaby zmienić te proporcje i ułatwić mniejszym firmom finansowanie poprzez giełdę czy prywatne i publiczne emisje papierów wartościowych.
Fundusze pomogą w restrukturyzacji banków

Fundusze pomogą w restrukturyzacji banków

Finanse
W państwach członkowskich UE trwają prace nad zmianami dotyczącymi uporządkowanego systemu restrukturyzacji i likwidacji banków. Unijne regulacje zakładają m.in. stworzenie specjalnych funduszy, które w razie kryzysu finansowałyby programy naprawcze w bankach. Ostatni kryzys finansowy pokazał, że pod względem prawnym i praktycznym sektor nie jest przygotowany na upadłości.
Skazani za jazdę po pijanemu napiętnowani

Skazani za jazdę po pijanemu napiętnowani

Inne
Prawo jazdy zdradzi niechlubne sekrety kierowcy. Komisja Europejska ujednoliciła przepisy dotyczące oznakowania praw jazdy. Na dokumentach pojawi się specjalny kod 69, który wskaże, że kierowca był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu.
19 Krajowych Inteligentnych Specjalizacji

19 Krajowych Inteligentnych Specjalizacji

Polska
Unia Europejska kładzie duży nacisk na racjonalne wykorzystywanie środków przeznaczonych na rozwój. Dlatego też powstały Krajowe Inteligentne Specjalizacje, które mają pomagać w rozwoju przemysłu dzięki zwiększeniu inwestycji na badania i rozwój. Tych specjalizacji jest 19 - dlaczego tyle i czego konkretnie dotyczą? Opowiada Zbigniew Kamieński, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki.
Krajowe Inteligentne Specjalizacje

Krajowe Inteligentne Specjalizacje

Polska
Unia Europejska kładzie duży nacisk na racjonalne wykorzystywanie środków przeznaczonych na rozwój. Dlatego też powstały Krajowe Inteligentne Specjalizacje, które mają pomagać w rozwoju przemysłu dzięki zwiększeniu inwestycji na badania i rozwój. KIS to element Programu Rozwoju Przedsiębiorstw. O tym, czym są Krajowe Inteligentne Specjalizacje oraz jak zostały wybrane dziedziny, w których Polska będzie się specjalizować opowiada Zbigniew Kamieński, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki.

"Wycofaliśmy się z Ukrainy w dobrym momencie"

Finanse
- Sprzedajemy do ponad 50 krajów. Nadal znaczącym importerem naszych produktów jest Unia Europejska, ale poszukujemy nowych rynków, sprzedajemy dużo do Afryki. Mimo różnych sankcji sprzedajemy też na rynki wschodnie - powiedział Jan Kolański w rozmowie z Biztok.pl na IV Forum Przedsiębiorców Grant Thornton.
#dziejesienazywo: szczyt UE - Ukraina

#dziejesienazywo: szczyt UE - Ukraina

Polska
Dziś szczyt Ukraina - UE - Unia Europejska powinna być bardziej zaangażowana i w pomoc Ukrainie, i w rozwiązanie konfliktu zbrojnego z Rosją. Ukraina krwawi, ponieważ chciała iść ku Europie. UE nie może tego tak zostawić - mówił w programie "Dzieje się na żywo" Jarosław Sellin z PiS. Artur Dębski z PSL podkreślił, że siły zbrojne obecne na Ukrainie to pewnego rodzaju gest przeciwko Rosji. - Ukraińcy przede wszystkim powinni się od nas uczyć budowania struktur państwa - dodał.
Skrót meczu  Fogo Unia Leszno Unia Tarnów

Skrót meczu Fogo Unia Leszno Unia Tarnów

Sport
W meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno pokonała na własnym torze Unię Tarnów 52:38. W ekipie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Nicki Pedersen - zdobywca czternastu punktów. Trzynaście zgromadził lider ekipy "Jaskółek" Martin Vaculik.
300 mld euro na europejskie inwestycje

300 mld euro na europejskie inwestycje

Inwestycje
Jeszcze przed wakacjami ma zacząć funkcjonować nowy Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych. Najważniejszym celem unijnego funduszu jest pobudzenie w Europie inwestycji o wartości co najmniej 315 mld euro.
Polska popiera plan inwestycyjny Junckera

Polska popiera plan inwestycyjny Junckera

Inwestycje
Plan ma umożliwić pobudzenie inwestycji w Europie o wartości ponad trzysta miliardów euro. We wspólnej puli znajdzie się na początku kilkadziesiąt miliardów euro.
Miliony na walkę z wykluczeniem cyfrowym

Miliony na walkę z wykluczeniem cyfrowym

Technologia
W tym roku w Polsce dokończona zostanie sieć 45 tys. km światłowodów, a w ciągu kolejnych pięciu lata prawie miliard euro przeznaczymy na dalszą rozbudowę dostępu do szybkiego internetu. Równie poważnym wyzwaniem co infrastruktura jest budowanie kompetencji użytkowników, bo pod tym względem Polska jest w ogonie Europy. Na ten cel z programu Polska Cyfrowa trafi blisko 200 mln euro. Na kontynuację czeka m.in. inicjatywa Latarników Polski Cyfrowej, którzy edukują cyfrowo osoby 50+.
#dziejesiewtechnologii: iPad papieża

#dziejesiewtechnologii: iPad papieża

Technologia
Oryginalny iPad nie jest najtańszym z tabletów dostępnych na rynku. No ale za logo Apple'a trzeba swoje zapłacić. Pytanie, o ile więcej trzeba wysupłać na takie same urządzenie, tyle że z certyfikatem, potwierdzającym, że było wcześniej używane przez papieża? Dużo, dużo więcej. W dzisiejszym odcinku mówimy również o wojnie z Google'em, na jaką ruszyła Unia Europejska oraz o cenie produkcji nowoczesnych smartfonów.
#dziejesiewbiznesie: kiedy umowa UE-USA?

#dziejesiewbiznesie: kiedy umowa UE-USA?

Świat
Umowa o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską znów wywołuje emocje. Tym razem ich przyczyną jest raport z zaleceniami dotyczącymi negocjacji porozumienia. W tym tygodniu pracują nad nim komisje parlamentu europejskiego - ich zdanie jest bardzo istotne, bo to ostatecznie Parlament Europejski podejmie decyzję, czy zgodzić się na podpisanie paktu.
Polacy 7. najbardziej otyłym narodem Europy

Polacy 7. najbardziej otyłym narodem Europy

Styl życia
Polska znajduje się na 7. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej pod względem otyłości i nadwagi. Najnowsze badania pokazują, że na nadmiar kilogramów cierpi aż 42 proc. Polaków. Aż 80 proc. z nich zdaje sobie sprawę ze skali problemu i chce zmienić tryb życia na zdrowszy i bardziej aktywny, z czego 63 proc. poparło swoje chęci konkretnymi działaniami w celu poprawy stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Niestety, większość przyznała się do porażki w realizacji swoich postanowień. Dla osób pragnących schudnąć pierwszym krokiem jest dieta. Oprócz wyeliminowania z jadłospisu niezdrowych, kalorycznych posiłków, Polacy chętnie sięgają po produkty wspomagające odchudzanie i pomagające kontrolować wagę.
Federacja zawiesiła szczypiornistkę Pogoni

Federacja zawiesiła szczypiornistkę Pogoni

Polska
Europejska Fedracja Piłki Ręcznej ukarała Pogoń Baltikę Szczecin zawieszeniem szczypiornistki Hanny Jaszczuk na dwa mecze rozgrywek Challange Cup. Władze europejskiej piłki ręcznej uznały, że Białorusinka była prowodyrką zajść, do których doszło po pucharowym meczu z tureckim Ardesen GSK. - Wniesienie odwołania nie skutkuje zawieszeniem kary, więc jest w naszej ocenie bezsensowne - powiedział w rozmowie z x-news prezes Pogoni Przemysław Mańkowski. Jego zdaniem decyzja EHF jest oparta na "nie do końca wiarygodnych materiałach" dostarczonych przez Turków.
Pedersen: w Rzeszowie będzie ciężko

Pedersen: w Rzeszowie będzie ciężko

Inne
Fogo Unia Leszno jest faworytem wyjazdowego spotkania z PGE Stalą, ale Nicki Pedersen nie lekceważy rywala. - To będzie dla nas trudny mecz - zapowiada jeden z liderów Byków.
Wciąż za mało polskich firm w Brukseli

Wciąż za mało polskich firm w Brukseli

Polska
Tylko 4,2 proc. polskich organizacji gospodarczych ma biuro w Brukseli. To niewiele, bo wśród niemieckich organizacji odsetek ten sięga ponad 44 proc. Tymczasem skuteczny lobbing w Brukseli może przynieść wiele korzyści biznesowi. Ponad 70 proc. prawodawstwa, które dotyczy przedsiębiorców, powstaje właśnie w instytucjach unijnych.
#dziejesiewpolsce: podpisy Pawła Kukiza

#dziejesiewpolsce: podpisy Pawła Kukiza

Wiadomości
Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji dnia. Czy kandydat na prezydenta Paweł Kukiz obiecywał pracę w komisjach wyborczych w zamian za zbieranie podpisów na listach poparcia? Twierdzi tak dziennik "Fakt", a Kukiz zapowiada pozew przeciw autorom artykułu i zapewnia, że ma czyste sumienia. Z kolei najnowszy "Newsweek" zaatakował prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Według tygodnika, PiS uprawia w europarlamencie nepotyzm w najczystszej postaci. - Unia Europejska i NATO powinny podjąć bardziej zdecydowane kroki w stosunku do Władimira Putina - mówi Wirtualnej Polsce korespondentka wojenna Anna Wojtacha. Jasna strona afery Kamila Durczoka: od kilku tygodni specjaliści zauważają większe zainteresowanie tematem molestowania w pracy. Lotniarstwo to sport, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.
Propagandowa wojna Kremla

Propagandowa wojna Kremla

Świat
Unia Europejska podejmuje rękawicę i staje do wojny z Rosją na polu medialnym. Chce stworzyć zespół do spraw komunikacji, który będzie szybko i skutecznie reagował na przekaz mediów kontrolowanych przez Kreml.
Nowa fabryka Grupy Nowy Styl

Nowa fabryka Grupy Nowy Styl

Reportaże
118 mln zł kosztowała nowy zakład produkcji mebli w Jaśle. Przy unijnym dofinansowaniu w wysokości ok. 40 mln zł postawiła ją firma Nowy Styl. Fabryka jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.
UEFA zgodziła się na utworzenie ligi krymskiej

UEFA zgodziła się na utworzenie ligi krymskiej

Sport
Niemal równo rok po tym, jak Rosja zaanektowała Krym, Europejska Unia Piłkarska wyraziła zgodę na stworzenie w tym miejscu odrębnej ligi. Przez ostatnie miesiące przedstawiciele UEFA wizytowali większe miasta półwyspu i przychylili się do stworzenia na tych terenach niezależnych rozgrywek. Nie wiadomo kiedy odbędą się pierwsze spotkania, ani ile drużyn przystąpi do rywalizacji. Na liście krymskich ligowców nie powinno zabraknąć Tawriji Symferopol i PFK Sewastopol.