Wyniki wyszukiwania dla:

unia europejska

Liczba wyników: 393

Korwin-Mikke: Unia Europejska jest trupem

Korwin-Mikke: Unia Europejska jest trupem

Wiadomości
Janusz Korwin-Mikke od momentu, kiedy pojawił się w Europarlamencie udowadnia, że głosowanie na niego w wyborach nie było najlepszym pomysłem. Zdążył już chociażby spoliczkować swojego kolegę i stwierdzić, że młodzi to czarnuchy Europy. Korwin nie odpuszcza jednak polityki krajowej. Ostatnio stwierdził, że mógłby być zarówno członkiem Rady Senatu, senatorem, jak i prezydentem. Do tego ostatniego nieco mu daleko, w wyborach prezydenckich otrzymał zaledwie 3,26 proc. głosów. Monika Olejnik chcąc poznać plany Korwina na najbliższy rok zapytała o Unię Europejską. Zdenerwowany nie chciał nawet o niej rozmawiać: -UE jest trupem, nie mówmy o niej, mówimy o czymś poważnym. -Pan tez jest trupem, pan też jest w UE ? prowokowała Olejnik. -Ja jestem robakiem, który się żywi zdychającym trupem. Z tego wyczerpuję całkiem niezłe kąski. Zobaczcie ich wymianę zdań.
Szara strefa branży elektronicznej naraża nas na kary

Szara strefa branży elektronicznej naraża nas na kary

Prawo
W środę sejmowa komisja zajmie się rządowym projektem ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Celem nowych przepisów powinno być zwiększenie ilości elektrosprzętu przekazywanego do recyklingu i uszczelnienie systemu, bo dziś szara strefa obejmuje 40-60 proc. rynku - postuluje organizacja ElektroEko. Przyspieszenie prac nad zmianami jest konieczne, bo Komisja Europejska grozi Polsce wysokimi karami.
Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016

Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016

Podróże
W 2016 roku Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Miasto już teraz pełną parą przygotowuje się do tego historycznego wydarzenia. O atrakcjach Wrocławia opowiadają kompozytor Leszek Możdżer, najmłodszy performer projektu "Mosty" Ignacy Pochodyła oraz Tomasz Kosmalski z Galerii Wrocławskich Neonów. Co oferuje turystom stolica Dolnego Śląska?
Skrót meczu Stal - Unia

Skrót meczu Stal - Unia

Inne
W meczu 4. rundy PGE Ekstraligi MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów przegrała na własnym torze z Fogo Unią Leszno 38:51. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu był Przemysław Pawlicki (11+2). Z kolei wśród gospodarzy dobrze zaprezentował się Bartosz Zmarzlik, zdobywca 13 punktów. Obojczyk po upadku w biegu szóstym złamał Tobiasz Musielak.
Co piąta ofiara wypadków w UE ginie w Polsce

Co piąta ofiara wypadków w UE ginie w Polsce

Motoryzacja
Co piąta ofiara wypadków samochodowych w UE ginie w Polsce, a blisko jedna trzecia wypadków ma miejsce na pasach. W Sejmie trwają prace nad projektem, który zwiększyłby ochronę osób, które dopiero zamierzają wejść na przejście dla pieszych
Ten projekt zmarginalizuje warszawską GPW?

Ten projekt zmarginalizuje warszawską GPW?

Finanse
Obecnie 80 proc. zewnętrznego finansowania europejskie małe i średnie przedsiębiorstwa uzyskują w bankach. W Stanach Zjednoczonych udział ten jest przeszło dwa razy niższy. Projektowana europejska unia rynków kapitałowych miałaby zmienić te proporcje i ułatwić mniejszym firmom finansowanie poprzez giełdę czy prywatne i publiczne emisje papierów wartościowych.
Fundusze pomogą w restrukturyzacji banków

Fundusze pomogą w restrukturyzacji banków

Finanse
W państwach członkowskich UE trwają prace nad zmianami dotyczącymi uporządkowanego systemu restrukturyzacji i likwidacji banków. Unijne regulacje zakładają m.in. stworzenie specjalnych funduszy, które w razie kryzysu finansowałyby programy naprawcze w bankach. Ostatni kryzys finansowy pokazał, że pod względem prawnym i praktycznym sektor nie jest przygotowany na upadłości.
Skazani za jazdę po pijanemu napiętnowani

Skazani za jazdę po pijanemu napiętnowani

Inne
Prawo jazdy zdradzi niechlubne sekrety kierowcy. Komisja Europejska ujednoliciła przepisy dotyczące oznakowania praw jazdy. Na dokumentach pojawi się specjalny kod 69, który wskaże, że kierowca był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu.
19 Krajowych Inteligentnych Specjalizacji

19 Krajowych Inteligentnych Specjalizacji

Polska
Unia Europejska kładzie duży nacisk na racjonalne wykorzystywanie środków przeznaczonych na rozwój. Dlatego też powstały Krajowe Inteligentne Specjalizacje, które mają pomagać w rozwoju przemysłu dzięki zwiększeniu inwestycji na badania i rozwój. Tych specjalizacji jest 19 - dlaczego tyle i czego konkretnie dotyczą? Opowiada Zbigniew Kamieński, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki.
Krajowe Inteligentne Specjalizacje

Krajowe Inteligentne Specjalizacje

Polska
Unia Europejska kładzie duży nacisk na racjonalne wykorzystywanie środków przeznaczonych na rozwój. Dlatego też powstały Krajowe Inteligentne Specjalizacje, które mają pomagać w rozwoju przemysłu dzięki zwiększeniu inwestycji na badania i rozwój. KIS to element Programu Rozwoju Przedsiębiorstw. O tym, czym są Krajowe Inteligentne Specjalizacje oraz jak zostały wybrane dziedziny, w których Polska będzie się specjalizować opowiada Zbigniew Kamieński, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki.

"Wycofaliśmy się z Ukrainy w dobrym momencie"

Finanse
- Sprzedajemy do ponad 50 krajów. Nadal znaczącym importerem naszych produktów jest Unia Europejska, ale poszukujemy nowych rynków, sprzedajemy dużo do Afryki. Mimo różnych sankcji sprzedajemy też na rynki wschodnie - powiedział Jan Kolański w rozmowie z Biztok.pl na IV Forum Przedsiębiorców Grant Thornton.
#dziejesienazywo: szczyt UE - Ukraina

#dziejesienazywo: szczyt UE - Ukraina

Polska
Dziś szczyt Ukraina - UE - Unia Europejska powinna być bardziej zaangażowana i w pomoc Ukrainie, i w rozwiązanie konfliktu zbrojnego z Rosją. Ukraina krwawi, ponieważ chciała iść ku Europie. UE nie może tego tak zostawić - mówił w programie "Dzieje się na żywo" Jarosław Sellin z PiS. Artur Dębski z PSL podkreślił, że siły zbrojne obecne na Ukrainie to pewnego rodzaju gest przeciwko Rosji. - Ukraińcy przede wszystkim powinni się od nas uczyć budowania struktur państwa - dodał.
Skrót meczu  Fogo Unia Leszno Unia Tarnów

Skrót meczu Fogo Unia Leszno Unia Tarnów

Sport
W meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno pokonała na własnym torze Unię Tarnów 52:38. W ekipie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Nicki Pedersen - zdobywca czternastu punktów. Trzynaście zgromadził lider ekipy "Jaskółek" Martin Vaculik.
300 mld euro na europejskie inwestycje

300 mld euro na europejskie inwestycje

Inwestycje
Jeszcze przed wakacjami ma zacząć funkcjonować nowy Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych. Najważniejszym celem unijnego funduszu jest pobudzenie w Europie inwestycji o wartości co najmniej 315 mld euro.
Polska popiera plan inwestycyjny Junckera

Polska popiera plan inwestycyjny Junckera

Inwestycje
Plan ma umożliwić pobudzenie inwestycji w Europie o wartości ponad trzysta miliardów euro. We wspólnej puli znajdzie się na początku kilkadziesiąt miliardów euro.
Miliony na walkę z wykluczeniem cyfrowym

Miliony na walkę z wykluczeniem cyfrowym

Technologia
W tym roku w Polsce dokończona zostanie sieć 45 tys. km światłowodów, a w ciągu kolejnych pięciu lata prawie miliard euro przeznaczymy na dalszą rozbudowę dostępu do szybkiego internetu. Równie poważnym wyzwaniem co infrastruktura jest budowanie kompetencji użytkowników, bo pod tym względem Polska jest w ogonie Europy. Na ten cel z programu Polska Cyfrowa trafi blisko 200 mln euro. Na kontynuację czeka m.in. inicjatywa Latarników Polski Cyfrowej, którzy edukują cyfrowo osoby 50+.
#dziejesiewtechnologii: iPad papieża

#dziejesiewtechnologii: iPad papieża

Technologia
Oryginalny iPad nie jest najtańszym z tabletów dostępnych na rynku. No ale za logo Apple'a trzeba swoje zapłacić. Pytanie, o ile więcej trzeba wysupłać na takie same urządzenie, tyle że z certyfikatem, potwierdzającym, że było wcześniej używane przez papieża? Dużo, dużo więcej. W dzisiejszym odcinku mówimy również o wojnie z Google'em, na jaką ruszyła Unia Europejska oraz o cenie produkcji nowoczesnych smartfonów.
#dziejesiewbiznesie: kiedy umowa UE-USA?

#dziejesiewbiznesie: kiedy umowa UE-USA?

Świat
Umowa o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską znów wywołuje emocje. Tym razem ich przyczyną jest raport z zaleceniami dotyczącymi negocjacji porozumienia. W tym tygodniu pracują nad nim komisje parlamentu europejskiego - ich zdanie jest bardzo istotne, bo to ostatecznie Parlament Europejski podejmie decyzję, czy zgodzić się na podpisanie paktu.
Polacy 7. najbardziej otyłym narodem Europy

Polacy 7. najbardziej otyłym narodem Europy

Styl życia
Polska znajduje się na 7. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej pod względem otyłości i nadwagi. Najnowsze badania pokazują, że na nadmiar kilogramów cierpi aż 42 proc. Polaków. Aż 80 proc. z nich zdaje sobie sprawę ze skali problemu i chce zmienić tryb życia na zdrowszy i bardziej aktywny, z czego 63 proc. poparło swoje chęci konkretnymi działaniami w celu poprawy stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Niestety, większość przyznała się do porażki w realizacji swoich postanowień. Dla osób pragnących schudnąć pierwszym krokiem jest dieta. Oprócz wyeliminowania z jadłospisu niezdrowych, kalorycznych posiłków, Polacy chętnie sięgają po produkty wspomagające odchudzanie i pomagające kontrolować wagę.
Federacja zawiesiła szczypiornistkę Pogoni

Federacja zawiesiła szczypiornistkę Pogoni

Polska
Europejska Fedracja Piłki Ręcznej ukarała Pogoń Baltikę Szczecin zawieszeniem szczypiornistki Hanny Jaszczuk na dwa mecze rozgrywek Challange Cup. Władze europejskiej piłki ręcznej uznały, że Białorusinka była prowodyrką zajść, do których doszło po pucharowym meczu z tureckim Ardesen GSK. - Wniesienie odwołania nie skutkuje zawieszeniem kary, więc jest w naszej ocenie bezsensowne - powiedział w rozmowie z x-news prezes Pogoni Przemysław Mańkowski. Jego zdaniem decyzja EHF jest oparta na "nie do końca wiarygodnych materiałach" dostarczonych przez Turków.
Pedersen: w Rzeszowie będzie ciężko

Pedersen: w Rzeszowie będzie ciężko

Inne
Fogo Unia Leszno jest faworytem wyjazdowego spotkania z PGE Stalą, ale Nicki Pedersen nie lekceważy rywala. - To będzie dla nas trudny mecz - zapowiada jeden z liderów Byków.