Wyniki wyszukiwania dla:

ulgi podatkowe

Liczba wyników: 67

PiS szykuje olbrzymią podwyżkę składki ZUS? Mamy komentarz ministra z KPRM

PiS szykuje olbrzymią podwyżkę składki ZUS? Mamy komentarz ministra z KPRM

Polska
"Po wyborach PiS zaplanował olbrzymie podwyżki składek ZUS. Do wyborów Kaczyński zakazał je jednak 'reklamować'. Kolejne oszustwo PiS" - alarmuje Agnieszka Pomaska (PO). - Nic mi o tym nie wiadomo. Praktyka naszych rządów pokazuje, że podatki raczej są obniżane. PIT zostanie obniżony z 18 do 17 proc. Jeśli PiS wygra, dalej będziemy trzymać się tego, żeby obciążenia podatkowe dla Polaków zmniejszać. Nic nie wiem o gotowych projektach ustaw. To, że dyskusja się toczy - toczy się od lat. Dziś faktem jest zerowy PiT dla młodych Polaków do 26 r.ż. To realna pomoc dla Polaków - komentował Łukasz Schreiber w programie "Tłit".
Emerytura bez podatku. Ekspert nie ma wątpliwości

Emerytura bez podatku. Ekspert nie ma wątpliwości

- To jest jeden z pomysłów, które należy rozważyć. Wielu emerytów ma ulgi, które powodują, że część należnego podatku wraca do ich gospodarstwa domowego. Sam pomysł jest warty kompleksowego sprawdzenia konsekwencji, bo to jest np. kwestia wpływu na 1 procent dla OPP, albo na finanse samorządu - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Brexit. Ekspert: Potrzeba ulg zachęcających do powrotu do Polski

Brexit. Ekspert: Potrzeba ulg zachęcających do powrotu do Polski

Finanse
- Gdybyśmy wprowadzili jakieś ulgi zachęcające do powrotu do Polski, to jestem w stanie sobie wyobrazić, że część osób, które deklarują, że chcą zostać na Wyspach, wróci do kraju - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
VAT na soki jednak niższy.

VAT na soki jednak niższy. "Tam, gdzie są wyjątki, jest i ryzyko dla systemu poboru podatków"

Polska
- Tam, gdzie są wyjątki, pojawia się ryzyko dla systemu poboru podatków - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, komentując spór o wysokość VAT-u na soki. Ostatecznie rząd zgodził się na obniżenie tego podatku. - Obowiązuje generalna zasada: stawki podatkowe powinny być jednolite i powszechne - dodał. Jego zdaniem "dziurawienie jednolitości" to m.in. otwarcie furtki "dla wielu różnych kłopotów związanych z rzetelnością poboru podatków".
Rząd zmienił program

Rząd zmienił program "Czyste Powietrze". Jest ulga na panele fotowoltaiczne

Polska
- Rząd skorygował program "Czyste powietrze" i uwzględnił w nim także inwestycje w panel fotowoltaiczne. - To oznacza, że można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, koszt instalacji można sobie odpisać od podstawy opodatkowania, przy kwocie np. 20 tys. zł to jest 3,5 tys. zł odliczenia podatku - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Paulina Młynarska odpływa:

Paulina Młynarska odpływa: "Gdy praktykujemy jogę, przeszłość przestaje mieć nad nami władzę"

Gwiazdy
Paulina Młynarska zaczęła praktykować jogę ponad osiem lat temu. Tuż przed 40. urodzinami poczuła potrzebę pozbycia się nieustannego bólu kręgosłupa i jednoczesnego wyciszenia umysłu. Młynarska podkreśla, że dzięki regularnym treningom można uwolnić ciało i umysł od głęboko ukrytych napięć oraz osiągnąć wyciszenie emocji. Odczucie to opisuje jako stan ogromnej ulgi i wrażenia całkowitej wolności. Dziennikarka zapewnia, że dzięki regularnym treningom można uwolnić się od wieloletnich stresów. Młynarska przyznał, że wielokrotnie podczas ćwiczeń czuje potrzebę wypłakania się.
Podatek dochodowy do likwidacji. Porf. Robert Gwiazdowski:

Podatek dochodowy do likwidacji. Porf. Robert Gwiazdowski: "Mamy idiotyczne przepisy"

Finanse
Resort finansów zamierza oddzielić faktycznych przedsiębiorców od osób, które tak naprawdę pracują na etacie i myśli o "Teście Przedsiębiorców". - Tak jak NSA w istniejącym systemie podatkowym zajmował się ustalaniem, ilu klientów musi mieć kobieta, żeby uznać przychody za nieopodatkowane pochodzące z nierządu, a kiedy traktować je jako sponsoring, rząd będzie sprawdzał, ilu klientów ma przedsiębiorca, aby był przedsiębiorcą - komentuje w programie "Money. To się liczy" prof. Robert Gwiazdowski, lider Ruchu Polska Fair Play. - Z testem nie będę miał problemu. Ale zawsze można mieć problem, kiedy przychodzi do człowieka Urząd Skarbowy – zaznacza. Jak dodał, w Polsce mamy "idiotyczne przepisy podatkowe" i stąd te nieracjonalne  sytuacje. - Jesteśmy zwolennikami całkowitego likwidacji podatku dochodowego – zaznaczył.
Kaczyński: będzie 500 plus na pierwsze dziecko. Znamy datę

Kaczyński: będzie 500 plus na pierwsze dziecko. Znamy datę

Polityka
- Będzie 500 plus na każde dziecko – taką twardą deklarację złożył Jarosław Kaczyński na konwencji swojej partii. Lider Zjednoczonej Prawicy zdradził termin, od którego zostanie rozszerzony flagowy program rządu. Oprócz tego prezes PiS zapowiedział m.in. ulgi podatkowe dla młodych osób do 26. roku życia.
Minister finansów prognozuje, kiedy odczujemy spowolnienie gospodarcze

Minister finansów prognozuje, kiedy odczujemy spowolnienie gospodarcze

Polska
- Generalnie spowolnienie będzie pewnym procesem, jego skutki będziemy obserwować najprawdopodobniej mniej więcej w połowie roku i wówczas zaczniemy to odczuwać – mówi minister finansów Teresa Czerwińska w money.pl. Jak dodaje, na razie jeszcze takiego efektu spowolnienia nie widać we wpływach podatkowych. - Jeśli chodzi o wpływy podatkowe, to nie widzimy żadnych problemów od dawna, co zawdzięczamy uszczelnieniu systemu podatkowego i koniunkturze gospodarczej - zapewniała w programie "Money. To się liczy". Pytana, czy problemem nie będzie brexit, zapewniała, że służby są na niego szykowane.
Nadchodzi

Nadchodzi "Plan Emilewicz". Wiceminister uchyla rąbka tajemnicy

Polska
13 stycznia na konwencji Porozumienia Jarosława Gowina przedstawione zostaną zmiany podatkowe, wypracowane przez Jarosława Gowina i Jadwigę Emilewicz. To właśnie od nazwiska minister przedsiębiorczości i technologii nowe przepisy zostały ochrzczone "Planem Emilewicz". - Co do zasady chcielibyśmy, żeby przedsiębiorcy płacili podatki bardziej sensownie - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Dardziński zdradził, że w ramach programu szykowane są "nie tylko obniżki podatków".
Zbliża się termin składania PIT-ów.

Zbliża się termin składania PIT-ów. "Jest obawa przed oddaniem się całkowicie w ręce fiskusa"

Polska
Małgorzata Samborska, doradca podatkowy Grant Thornton, nie spodziewa się, by większość podatników zdecydowała się skorzystać z opcji, która zakłada, że resort finansów w całości przygotuje za nich zeznanie podatkowe. - Myślę, że jest duża obawa podatników, żeby się oddać całkowicie w ręce fiskusa. Pamiętam rok, kiedy po raz pierwszy można było skorzystać z zeznać wstępnie przygotowanych przez MF, potem te osoby najczęściej były wzywane do składania wyjaśnień - mówiła w programie "Money. To się liczy. Zwróciła uwagę, że resort przygotowując zeznanie korzysta z danych, która ma i związku z tym za błędy odpowiadają te podmioty, które dostarczyły informacje np. w przypadku PIT-u-11 jest to pracodawca.
Kobieta umiera po przepłukaniu zatok

Kobieta umiera po przepłukaniu zatok

Zdrowie
Przypadek 69-latki opisał International Journal of Infectious Diseases. Cierpiała na infekcje w okolicach zatok. Przepisane przez lekarza leki nie przyniosły ulgi i kobieta poszukiwała innych metod, aby sobie pomóc. Zobacz film.
Zmiany w leasingu rodzą pewien absurd. Sprawa dla rzecznika MŚP

Zmiany w leasingu rodzą pewien absurd. Sprawa dla rzecznika MŚP

Polska
1 stycznia 2019 roku zmienią się zasady leasingu i wynajmu długoterminowego samochodów. Zmieniają się zasady dotyczące zaliczenia w koszty podatkowe wydatku na nabycie auta. Limit został podniesiony z 20 tys. euro do 150 tys. zł. W przypadku kosztów eksploatacji, gdzie przy użytku mieszanym ten limit został ustanowiony na 75 proc., możemy spodziewać się wzrostu na kosztach benzyny o około 5 proc. - Taki będzie tego, że zmieniły się zasady zaliczania w koszty podatkowe kosztów eksploatacji, które do tej pory w stu procentach były kosztem uzyskania przychodu - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu. Nowe przepisy budzą pewien absurd. Więcej w materiale wideo.
Zmiany w leasingu aut. Ostatnie miesiące, żeby skorzystać ze starych zasad

Zmiany w leasingu aut. Ostatnie miesiące, żeby skorzystać ze starych zasad

Finanse
1 stycznia 2019 roku zmienią się zasady leasingu i wynajmu długoterminowego samochodów. Zmieniają się zasady dotyczące zaliczenia w koszty podatkowe wydatku na nabycie auta. Limit został podniesiony z 20 tys. euro do 150 tys. zł. W przypadku droższego samochodu, na przykład volvo XC90, jest dodatkowy koszt rzędu 27 tys. zł rocznie. Dlatego warto taki samochód kupić już teraz. - Przepisy dopuszczają sytucję, w której umowę podpisujemy już teraz, a samochód odbieramy po nowym roku. I nadal będą nas obowiązywać stare przepisy - tłumaczył w programie "Money. To się liczy" Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu.
Ulgi podatkowe. Dostaną firmy, które w produktach umieszczą np. polski zamek

Ulgi podatkowe. Dostaną firmy, które w produktach umieszczą np. polski zamek

Polska
- Wszyscy twórcy gier wideo, którzy spełnią tzw. test kulturowy, dostaną ulgi. Test kulturowy polega na tym, żeby jak najwięcej polskiej kultury było w grach komputerowych. Np. wszystkie voiceovery będą robione przez polskich aktorów, gry dotyczą polskich lokacji, np. na polskim zamku dzieje się gra. Ale przede wszystkim chodzi o to, żeby zatrudniać polskich twórców. Ta ulga jest po to, żeby zatrzymać wspaniałych polskich twórców w Polsce - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Ulga na termomodernizację to kiełbasa wyborcza?

Ulga na termomodernizację to kiełbasa wyborcza? "250 zł dopłaty do wydanych 30 tysięcy"

Polska
- To, w jaki sposób ulga została zaprojektowana, jest fajne. Ale jak się weźmie kalkulator do ręki, to wychodzi na to, że przy koszcie 30 tysięcy zł,  zgodnie z zasadami tej ulgi, realna dopłata dla przeciętnego Kowalskiego wyniesie 250 zł. Ta ulga wyniesie tak naprawdę 1200 zł, ale można ją uzyskać tylko, jeśli termomodernizacja zostanie wykonana w oparciu o audyt energetyczny, który kosztuje min. 1000 zł - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Prezes ZUS uspokaja. Ulga na start obowiązuje. Nikt nie musi płacić składek

Prezes ZUS uspokaja. Ulga na start obowiązuje. Nikt nie musi płacić składek

Polska
Prezes ZUS Gertruda Uścińska przekonywała w programie "Money. To się liczy", że zamieszanie wokół ulgi na start związane z informacjami, że co prawda przedsiębiorca korzystający z tej ulgi nie musi płacić składki na ZUS, ale obowiązek ten przechodzi na jego kontrahentów, zostało zażegnane. Jak mówiła, ZUS oraz dwa ministerstwa rodziny i przedsiębiorczości zajęły bardzo jednoznaczne stanowisko. - Przedsiębiorca korzysta z ulgi na start i nie podlega obowiązkowi ubezpieczenie społecznego - oświadczyła. - Będziemy jeszcze z większą ostrożnością i większą atencją patrzeć na to, żeby przedsiębiorcy korzystali z tego, co im prawo gwarantuje - dodała.
Mechanizm podzielonej płatności. Dobrowolny tylko w teorii

Mechanizm podzielonej płatności. Dobrowolny tylko w teorii

Polska
- Teoretycznie ono jest dobrowolne, ale tylko teoretycznie. Jeśli pierwszy kupujący skorzysta z tego mechanizmu podzielonej płatności, to wówczas u sprzedawcy pojawiają się zamrożone środki. I wówczas mimo, że mechanizm jest nadal dobrowolny, sprzedawca ma zamrożone środki, które może wydać na zobowiązania comiesięczne podatkowe, bądź w taki sam sposób zapłacić za zakupy, których dokonał - mówiła w programie "Money. To się liczy" Karolina Gierszewska, dyrektor Departamentu Podatków ECDP.
Hotelarze na wojnie z właścicielami mieszkań. Piszą do ministra

Hotelarze na wojnie z właścicielami mieszkań. Piszą do ministra

Polska
 - Ważne jest, żeby walczyć z szarą strefą, bo w przypadku indywidualnie wynajmowanych mieszkań ta sfera się pojawia. Ale jeśli to są apartamenty zarządzane przez profesjonalne podmioty, to wtedy takiej strefy nie ma. Można wykorzystać istniejące przepisy, kontrole podatkowe i weryfikować, czy te wszystkie podmioty, które się ogłaszają na różnych portalach, płacą podatki - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.
Zmiany w leasingu aut. Wiceminister finansów zapewnia, że przedsiębiorcy na tym skorzystają

Zmiany w leasingu aut. Wiceminister finansów zapewnia, że przedsiębiorcy na tym skorzystają

Polska
- Dla przeciętnego przedsiębiorcy, to zmiana ewidentnie upraszczająca i obniżająca jego zobowiązania podatkowe - przekonuje w rozmowie z money.pl wiceminister finansów Paweł Gruza. Resort opracowuje nowe przepisy w sprawie odliczania podatku VAT od zakupu firmowych aut osobowych.
Wiceminister finansów: będziemy zmieniać i upraszczać stawki VAT

Wiceminister finansów: będziemy zmieniać i upraszczać stawki VAT

Finanse
Ministerstwo Finansów bierze się za podatkowe absurdy i będzie zmieniać stawki VAT przy niektórych produktach. - Nie ma intencji, by uderzyć w kieszenie Polaków - zapewnia w rozmowie z money.pl Paweł Gruza, wiceminister finansów.
poprzednie1 2 3 4 następne