ucam murcia

Liczba wyników: 2

Ważna wygrana Murcii dająca ucieczkę ze strefy spadkowej

Świat
Wielkie spotkanie koszykarzy UCAM Murcia, którzy w 23. kolejce Ligi ACB rozbili przed własną publicznością ekipę z Saragossy 116:94. Dzięki tej wygranej miejscowi wydostali się ze strefy spadkowej. Z kolei dla gości porażka oznacza wypadnięcie poza pierwszą ósemkę kwalifikującą się do fazy play-off. Murcia zwyciężyła tym samym po raz piąty z rzędu we własnej hali. Na serię tę składają się dwie wiktorie w Lidze ACB i trzy w koszykarskiej Lidze Mistrzów.
Real wyszarpał zwycięstwo w ostatnich sekundach!

Świat
Co za mecz w Madrycie pomiędzy Realem a UCAM Murcia! Trey Thompkins został bohaterem "Królewskich", po tym jak trafił zwycięski rzut na 4 sekundy przed końcem dogrywki, a chwilę później zablokował Vitora Benite w ostatniej akcji. Wcześniej Amerykanin trafił rzut za 3 punkty na dogrywkę równo z syreną kończącą czwartą kwartę. Murcja wygrywała przez większość meczu przede wszystkim dzięki dobrej grze rozgrywających (Clevin Hannah i Charlon Kloof zdobyli łącznie 35 punktów), ale ostatecznie to Thompkins (13 punktów) i Luka Doncic (16 punktów) dali zwycięstwo gospodarzom. Real, wygrywając 87:85, podtrzymał swoją serię meczów bez porażki na własnym parkiecie przeciwko Murcji do 22.