Wyniki wyszukiwania dla:

tusk

Liczba wyników: 436

Kwaśniewski: Tusk zbliża się do finału kariery politycznej

Kwaśniewski: Tusk zbliża się do finału kariery politycznej

Wiadomości
Aleksander Kwaśniewski w programie "Tłit" był pytany o przyszłość Donalda Tuska. - Nie pójdzie w bój, gdzie nie ma realnej szansy wygranej. Podejrzewam, że dla niego pewną blokadą psychiczną jest to, że już raz przegrał wybory prezydenckie. On już i tak zbliża się do finału kariery politycznej - tłumaczył polityk. Poruszona została również kwestia ostatniego filmu Tuska z wnukiem. - Ja mu zazdroszczę, bo sam chciałbym być dziadkiem -  
Robert Biedroń: nie buchnąłem białego konia Donaldowi Tuskowi

Robert Biedroń: nie buchnąłem białego konia Donaldowi Tuskowi

Polityka
- Niczego nie buchnąłem Tuskowi - zapewnił w programie "Tłit" lider Wiosny Robert Biedroń. Tak skomentował słowa posła Marka Jakubiaka (Federacja dla Rzeczpospolitej), który stwierdził, m.in. że Tusk przyjedzie 3 maja do Polski, by nie tyle walczyć o PO, co zaszkodzić Biedroniowi. Lider Wiosny zdradził też, że nie wybiera się na spotkanie z Donaldem Tuskiem na Uniwersytecie Warszawskim. - Mam inne plany - dodał.
Paweł Kowal o planowanym wystąpieniu Donalda Tuska. Jedna rzecz go niepokoi

Paweł Kowal o planowanym wystąpieniu Donalda Tuska. Jedna rzecz go niepokoi

Polska
3 maja Donald Tusk ma wystąpić w Warszawie - zapowiedział, że oznajmi wówczas coś kluczowego. Czyżby polityk planował powrót do kraju? - Z czasem nabieram coraz więcej podziwu dla Donalda Tuska - tego jak się rozwinął, zmienił. Ale niepokoi mnie, że powiedział, że [jego wystąpienie] będzie ważne. Inni powinni ocenić, czy coś jest ważne. Jeśli ktoś sam tak mówi, czasem się ma wrażenie, że to jest nakręcane - stwierdził Paweł Kowal, gość Michała Kobosko w "Racji Stanu". Wg politologa Tusk powiedziałby coś naprawdę doniosłego, gdyby np. oznajmił, że będzie kandydatem na prezydenta RP. 
Wybory do PE 2019. Zaskakujące wyznanie Marka Jakubiaka ws. Tuska

Wybory do PE 2019. Zaskakujące wyznanie Marka Jakubiaka ws. Tuska

Polska
- Dwa razy głosowałem na Tuska, z przykrością muszę to powiedzieć. Zaufałem mu dwa razy i więcej nie zaufam. Jest oszustem - wyznał Marek Jakubiak w programie "Tłit". - Tusk jest zawodowym politykiem, który kształtował swoją postawę, wygląd, erudycję pod politykę. To produkt polityczny. Wchodzi tu w grę precyzyjna perfidia i brak empatii po stronie politycznej. Jest trudnym zawodnikiem w walce o większość sejmową. Przyjeżdża nie tyle walczyć o PO, co zaszkodzić Biedroniowi. Biedroń mu konia buchnął, zaczyna przeszkadzać - dodał.

"Tusk regularnie wygrywał z Kaczyńskim". Wróci?

Wiadomości
Władysław Teofil Bartoszewski stwierdził w programie "Wyborczy Grill", że Donald Tusk mógłby po powrocie do Polski zrobić dużo dobrego. Szef Rady Europejskiej już 3 maja przyjedzie do Warszawy z wykładem.
Zamieszanie wokół wykładu Tuska. Kidawa-Błońska komentuje

Zamieszanie wokół wykładu Tuska. Kidawa-Błońska komentuje

Polska
- Nie wiem, jakie będzie wystąpienie Tuska, ale jedno wiem na pewno: jego wystąpienia zawsze są bardzo dobre. Mam swoje oczekiwania, liczę, że zmobilizuje ludzi i pokaże drogę wyjścia z sytuacji, w której jesteśmy. Polacy potrzebują nowej idei i energii , że możemy razem coś zrobić - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) w programie "Tłit". - Donald Tusk występuje na UW jako Donald Tusk. Może sobie na to pozwolić. Jest szefem RE, był premierem, nie wiadomo, jaką jeszcze rolę będzie pełnić. Polacy, Europa, świat słuchają tego, co mówi Tusk. Jego wypowiedzi mają znaczenie. Nie dziwię się, że PiS czeka z niepokojem - dodała. 
Uszczypliwy wpis Tuska. Michał Dworczyk ripostuje

Uszczypliwy wpis Tuska. Michał Dworczyk ripostuje

Polska
"Żeby wejść do strefy euro, trzeba prowadzić odpowiedzialną politykę finansową, więc - póki co - nie ma tematu" - napisał Donald Tusk. - Po przeczytaniu tego wpisu mam dwie refleksje. Nie było ani jednego roku, gdy Tusk był premierem i liderem PO, żeby Polska spełniała normy unijne. Po drugie, jak rozumiem, jak PO przejmie władzę, zaczniemy rozmawiać o wprowadzeniu w Polsce euro - komentował szef KPRM Michał Dworczyk w programie "Tłit". 
Dyskusja o OFE. Nagle Jarosław Gowin uderza w Donalda Tuska

Dyskusja o OFE. Nagle Jarosław Gowin uderza w Donalda Tuska

Polska
- To nie likwidacja OFE, tylko przekształcenie OFE w IKE. Przeciwko skokowi na OFE za premiera Donalda Tuska bardzo protestowałem. Wtedy buchnięto Polakom 200 mld zł. Rząd Tuska zabierał Polakom połowę ich oszczędności ulokowanych w OFE, nasz rząd przywraca Polakom prywatną własność tej drugiej połowy - przekonywał wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". - Tusk mógłby się od Morawieckiego uczyć? - pytał Marek Kacprzak. - Pod tym względem niewątpliwie tak, choć nie tylko. Uważam Tuska za ważnego, pod wieloma względami wybitnego, polityka europejskiego, z którym jestem w zasadniczym sporze co do tego, czemu służy polityka - temu, by surfować po falach sondaży, czy realizacji strategicznych celów - wskazał Gowin.
Sikorski spotkał się z Tuskiem w Bruskeli. Zdradza kulisy rozmowy

Sikorski spotkał się z Tuskiem w Bruskeli. Zdradza kulisy rozmowy

Wiadomości
Radosław Sikorski był pytany w programie "Wyborczy Grill" o to, czy PiS daje wyraz strachu przed powrotem Donalda Tuska do kraju. - Takie mam wrażenie. Rozmawiałem z Tuskiem w piątek w Bruskeli, też podziela ten pogląd, że musi dać polskiej polityce nowy impuls - zdradził polityk. Jaka będzie nowa rola Tuska w Polsce? - Myślę, że wróci i pozamiata - stwierdził Sikorski. 
Po to Donald Tusk przyjeżdża do Polski? Komentarz Jacka Rostowskiego

Po to Donald Tusk przyjeżdża do Polski? Komentarz Jacka Rostowskiego

Polska
- Zawsze miło jak PiS się wścieka - powiedział z przekąsem Jacek Rostowski, pytany o powody przyjazdu Donalda Tuska w maju do Polski. W programie "Tłit" odniósł się również do słów Mateusza Morawieckiego o brexicie. - To nie premier Morawiecki, tylko Tusk! Tusk z większością szefów państw i rządów pracował w ostatnich dniach nad tym, żeby nie było gwałtownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, co byłoby fatalne dla Polaków - wskazał.
Joanna Lichocka kpi z Tuska

Joanna Lichocka kpi z Tuska

Polska
Donald Tusk wygłosi w Warszawie wykład o konstytucji, Europie i wolnych wyborach. - Trzeba się zapisywać. Nie można ot tak wejść z ulicy. Niepewne elementy nie będą zapewne wpuszczane. To bardzo znaczące. Liberte! żadnym liberte nie jest - komentowała Joanna Lichocka (PiS) w programie "Tłit". Pytana, czy się zapisze, odparła: "A skąd?! Po co mi to?! To nie dla mnie. To dla innego targetu, który ma robić 'klakę'". - Tusk próbuje znaleźć dla siebie miejsce, obawia się wyników wyborów. Wie, że nie może liczyć na ważne stanowisko w kolejnym rozdaniu. Raczej nie znajdzie się w KE, nie będzie też szefem RE - podsumowała posłanka.
Joanna Lichocka oburzona słowami Sikorskiego.

Joanna Lichocka oburzona słowami Sikorskiego. "Nie wybaczę"

Wiadomości
"Jarosław Kaczyński nigdy mi nie wybaczy, że doradzałem Lechowi Kaczyńskiemu, żeby do Smoleńska nie leciał, a on odwrotnie" - stwierdził Radosław Sikorski. - Nie wiem, jak Kaczyński, ale ja Sikorskiemu na pewno nie wybaczę tego, co robił ws. Smoleńska. Jak razem z Tuskiem grał przeciwko polskiemu prezydentowi. To oni doprowadzili do rozdzielenia wizyt na żądanie Putina. To dlatego 7 kwietnia Tusk był w Smoleńsku, a nie razem z Lechem Kaczyńskim. Radek Sikorski ma rację - naprawdę kilka osób w Polsce nie zapomni ani jego roli, ani jego pryncypała - komentowała Joanna Lichocka (PiS) w programie "Tłit".
Tajemnicze doniesienia o Tusku. Tomasz Siemoniak komentuje

Tajemnicze doniesienia o Tusku. Tomasz Siemoniak komentuje

Wiadomości
Donald Tusk może przyjechać do Polski 3 maja i wygłosić "bardzo ważne przemówienie" - podała PAP.  Doniesienia komentował w programie "Tłit" Tomasz Siemoniak (PO). Dopytywany, gdzie mogłoby nastąpić, odparł: "Zobaczymy. Słyszę o różnych przymiarkach". Zaznaczył, że nie PO jest organizatorem. Siemoniak odniósł się też do zdjęcia Grzegorza Schetyny z szefem RE w Brukseli. - Rozmawiali o tym, co się dzieje w Polsce, o Brexicie. Tusk zaprosił Schetynę na dłuższą rozmowę. To nic nienaturalnego - stwierdził.
Smoleńsk. Siemoniak odpowiada Macierewiczowi. Nie przebierał w słowach

Smoleńsk. Siemoniak odpowiada Macierewiczowi. Nie przebierał w słowach

Polska
"Donald Tusk zaniedbał zbadanie katastrofy smoleńskiej" - stwierdził Antoni Macierewicz. - Kolejne oszustwo. W okolicach 10 kwietnia trwa spektakl oszukańczy. Gdzie jest podkomisja? Gdzie materiał dowodowy? Rok temu był żenujący raport, wcześniej filmy, gdzie wysadzano baraki... Jedna wielka kompromitacja. Macierewicz, który fałszywie przywołuje dokumenty, to katastrofa. Nawet w PiS-ie to doskonale wiedzą. Cyniczna gra, jedna wielka fikcja i wyciąganie pieniędzy - komentował Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". - Nikt nie ma odwagi powiedzieć prezesowi, że było tak, jak było w raporcie Millera. Wtedy całe sianie jadu, kłamstw od 2010 r. okazałoby się nic niewarte, a takie kariery jak Macierewicza ległyby w gruzach. Żenująca sytuacja - dodał.
Łukasz Schreiber wyśmiał okładkę ze Schetyną

Łukasz Schreiber wyśmiał okładkę ze Schetyną

Polska
"Pokonam Kaczyńskiego" - zapowiada Grzegorz Schetyna w rozmowie z "Newsweekiem". - To bardzo butna zapowiedź przedstawiciela obozu, który w ostatnich latach nie ma specjalnie oszałamiających sukcesów. Pan Schetyna nikogo specjalnie szans pokonać nie ma. Jest najbardziej nielubianym politykiem w Polsce - komentował minister Schreiber w programie "Tłit". Odniósł się też do stwierdzenia: "Jestem inny niż Tusk, dlatego pokonam PiS".  - Na pewno zdaniem Polaków jest dużo mniej sympatyczny. W pewnym sensie może nawet jest uczciwszy, bo nie udaje. Pokazuje niechęć, nienawiść, zaciśnięte pięści - powiedział Schreiber.
Miller komentuje zdjęcie Tuska i Schetyny.

Miller komentuje zdjęcie Tuska i Schetyny. "To nie jest towarzyskie spotkanie"

Wiadomości
Leszek Milller był gościem programu "Tłit". Były premier był pytany o brexit oraz o to, czy Donald Tusk przyjmie brytyjskie obywatelstwo. Miller odniósł się również do słynnego już zdjęcia szefa Rady Europejskiej z Grzegorzem Schetyną.
Ostra krytyka Tuska.

Ostra krytyka Tuska. "Za bardzo lubię Anglików"

Polska
Niektórzy Brytyjczycy chcieliby Donalda Tuska na swojego premiera. - Uważam, że tyle, ile złych rzeczy Tusk zrobił w Polsce, to za bardzo lubię Anglików, żebym życzył im takiego premiera - powiedział w programie "Tłit" Michał Dworczyk. - Tusk nie jest odpowiedzialny za Brexit, ale zdecydowanie za mało zrobił, żeby go powstrzymać. Tusk nie sprawdził się jako polityk, a teraz jeszcze pozwala sobie na wypowiedzi, które podnoszą poziom emocji w Wielkiej Brytanii i nie pomagają w wypracowaniu stanowiska parlamentu brytyjskiego - podsumował.
Ocena Tuska była przewidywalna, ale minister zagrał ostro

Ocena Tuska była przewidywalna, ale minister zagrał ostro

Polska
Donald Tusk będzie rozliczany za to, w jaki sposób prowadził Radę Europejska jako efektywną gwarancję dla praw państw członkowskich. Niestety, ta funkcja wymaga ascezy, jeśli chodzi o zaangażowanie w politykę krajową. Mnie takiej ascezy u Donalda Tuska brakowało - mówi Konrad Szymański. Wiceszef MSZ był gościem Michała Kobosko w programie WP "Racja Stanu".
Wiceszef MSZ, K. Szymański: prawa Polaków nie ucierpią nawet przy twardym Brexicie

Wiceszef MSZ, K. Szymański: prawa Polaków nie ucierpią nawet przy twardym Brexicie

Polityka
- Dla UE jest kluczowe żeby uniknąć Brexitu, który będzie chaotyczny. Odtworzyliśmy pełen unijny zakres ochrony praw obywateli polskich żyjących w Wielkiej Brytanii. Te działania są wdrożone i po stronie brytyjskiej, i polskiej. Jestem przekonany, że prawa Polaków nie ucierpią nawet w przypadku bezumownego Brexitu - mówił wiceszef MSZ Konrad Szymański w najnowszym odcinku "Racji Stanu". Minister ds. europejskich polskiego rządu odpowiadał na pytania Michała Kobosko o m.in. kandydaturę Beaty Szydło na unijnego komisarza, działalność Tuska w UE oraz problemy z jakimi mierzy się Unia. Cały program do obejrzenia o 20:00 na WP.pl

"Druga połowa". Tusk, Neymar i Brexit. "Oby Neymar nie zaprosił go na urodziny siostry"

Piłka nożna
Internet błyskawicznie obiegło zdjęcie Donalda Tuska i Neymara. - To Brazylijczyk nalegał na zdjęcie - żartują goście programu "Druga połowa".

"Tusk przyjedzie i pozamiata". Sikorski nie ma wątpliwości

Polska
- To smutne, że tak wielki kraj się tak autodegraduje. Niech to będzie przestrogą dla naszych eurofobów, którzy piali z zachwytu na szarże nacjonalistyczne torysów brytyjskich. Dziś widzimy, do czego to prowadzi - mówił o brexicie Radosław Sikorski w programie "Tłit". Odniósł się również do stwierdzenia, że to Donald Tusk jest odpowiedzialny za brexit. - Wiadomo, Tusk jest odpowiedzialny za Smoleńsk, za brexit i za parę innych rzeczy. Tylko że to Wielka Brytania nadal negocjuje sama ze sobą, nadal nie wie, czego chce - wskazał. Co z powrotem szefa Rady Europejskiej do kraju? - Tusk przyjedzie i pozamiata. Skończy się jego kadencja, wróci i będzie prezydentem. Jestem o tym przekonany - podsumował Sikorski.