Wyniki wyszukiwania dla:

tusk

Liczba wyników: 436

Toksykolog: osoby po dopalaczach mają nieomal nadludzką siłę

Toksykolog: osoby po dopalaczach mają nieomal nadludzką siłę

Wiadomości
Wygląda na to, że rozpoczyna się kolejna wojna z producentami dopalaczy, podobna do tej, jaką stoczył Donald Tusk w 2010 roku. Okazało się jednak, że działania byłego premiera na dłuższą metę są nieskuteczne. W ciągu zaledwie kilku dni tylko do katowickich szpitali trafiło 260 osób. Powód? Zatrucie dopalaczem. Policja zabezpieczyła blisko 2 tysiące porcji Mocarza. Personel szpitalny żali się na duży poziom agresji pacjentów po zażyciu dopalaczy oraz niekontrolowane reakcje. Toksykolodzy ostrzegają, że te reakcje mogą prowadzić nie tylko do samookaleczeń.
Ponad 150 osób w szpitalach po dopalaczach!

Ponad 150 osób w szpitalach po dopalaczach! "To mnie wysadziło w kosmos"

Wiadomości
Kilka lat temu na polski rynek wkroczyły "dopalacze", chemiczne substancje działające mocniej niż narkotyki, które sprzedawane były jako "artykuły kolekcjonerskie". Kiedy pojawiły się pierwsze ofiary śmiertelne, premier Donald Tusk zamknął w ciągu kilku godzin ponad 850 sklepów z dopalaczami. To było w 2010 roku. Teraz okazało się, że przepisy, które miały wyplenić "dopalacze" nie nadążają za ich producentami. Od czwartku do szpitali na terenie Śląska trafiają osoby zatrute dopalaczem o nazwie "mocarz". Do niedzieli było ich aż 154. Większość była nieprzytomna lub ospała, ale zdarzały się też agresywne jednostki. - Wziąłem, to mnie wysadziło w kosmos. Tego jeszcze nie miałem. Nigdy czegoś tak mocnego nie było na rynku. Po 5 minutach urywa się film. Nic nie pamiętam - opowiada jedna z ofiar dopalaczy.
Tusk: mamy porozumienie w sprawie Grecji

Tusk: mamy porozumienie w sprawie Grecji

Świat
Przywódcy zgodzili się, że są gotowi do rozpoczęcia negocjacji w sprawie programu ESM, co innymi słowy oznacza kontynuację wsparcia dla Grecji. Na euro-szczycie osiągniętego jednomyślnie porozumienie. Wszystko jest gotowe, aby realizować program ESM dla Grecji, w tym poważne reformy i pomoc finansową - powiadział Donald Tusk, szef Rady Europejskiej
Plaga zatruć

Plaga zatruć "dopalaczami". 50 osób trafiło do szpitala

Wiadomości
Kilka lat temu Donald Tusk wypowiedział "wojnę" producentom dopalaczy. Jak się okazuje, działania byłego premiera nie są na dłuższą metę skuteczne. W ciągu dwóch ostatnich dni do katowickich szpitali trafiło 50 osób. Powód? Zatrucie dopalaczem.
Tusk: to nie moze być wymówka

Tusk: to nie moze być wymówka

Świat
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oczekuje od rządów państw członkowskich UE precyzyjnych deklaracji ws. rozmieszczenia uchodźców. - Solidarność bez poświęcenia jest hipokryzją - mówił przed rozpoczęciem szczytu w sprawie imigrantów Donald Tusk. - Nie potrzebujemy pustych deklaracji, ale liczb i konkretów - dodał.
Merkel na szczycie G7

Merkel na szczycie G7

Świat
Uważamy, że konflikt na wschodzie Ukrainy może być rozwiązany wyłącznie na drodze politycznej - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel na szczycie G7. Jak dodała, jeśli porozumienie z Mińska nie zostanie wdrożone, Rosja nie może liczyć na zniesienie sankcji, tylko raczej ich zaostrzenie. Szczyt siedmiu najbardziej wpływowych państw świata obradował od niedzieli (7.06). Unię Europejską reprezentował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
Frasyniuk: platformy Obywatelskiej  już nie ma

Frasyniuk: platformy Obywatelskiej już nie ma

Wiadomości
Porażka Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich stała się przyczyną do dyskusji na temat przyszłości Platformy Obywatelskiej. Nie da się ukryć, że od kiedy z jej szeregów wystąpił Donald Tusk obejmując funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, partia traci w sondażach. Mówi się nawet o coraz bardziej realnej wizji porażki PO w jesiennych wyborach parlamentarnych. Legendarny działacz opozycji w czasach PRL-owskiego reżimu, Władysław Frasyniuk, wprost wskazuje na koniec Platformy Obywatelskiej, która rozsypała się po odejściu Donalda Tuska.
Donald Tusk włącza się w kampanię

Donald Tusk włącza się w kampanię

Polska
Bronisław Komorowski był, jest i mam nadzieję, będzie dobrym prezydentem, ale może nie jest najskuteczniej walczącym kandydatem - ocenił przewodniczący Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk.
#nocoty: żona Dudy zainspirowana Underwood?

#nocoty: żona Dudy zainspirowana Underwood?

Gwiazdy
Wygrana Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów prezydenckich spowodowała, że wyborcy oraz media jeszcze baczniej zaczęli się przyglądać kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości oraz jego najbliższym. Córka polityka, Kinga, niemal od razu podbiła serca widzów, którzy śledzili relacje ze sztabów wyborczych. Zaczęto spekulować, czy ma szansę zdobyć popularność na miarę Kasi Tusk. Nie zabrakło również zachwytów nad żoną Dudy. Internauci zauważyli, że Agata Kornhauser bardzo przypomina postać z popularnego serialu, "House of Cards", Claire Underwood.
Paweł Kukiz o kontaktach z Donaldem Tuskiem

Paweł Kukiz o kontaktach z Donaldem Tuskiem

Polityka
- Po programie "Drugie śniadanie mistrzów" we wrześniu 2014 roku Donald Tusk proponował mi kolację, ale nie skorzystałem - stwierdził Paweł Kukiz w kafeteria.tv. Dodał jednak, że udało mu się wówczas załatwić dwie sprawy: przepchnięcie ustawy o winiarstwie i reorganizację w Komendzie Głównej Policji. - Tak się właśnie załatwia sprawy w Polsce - podsumował.
Gowin: PO zbierała na mnie haki [Z każdej strony]

Gowin: PO zbierała na mnie haki [Z każdej strony]

Polityka
Były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin twierdzi, że politycy PO próbowali zbierać materiały, które mogłyby go skompromitować. Miało to dotyczyć m.in. zakupu budynku dla gdańskiego sądu. - Nie twierdzę, że to Donald Tusk zbierał haki, natomiast informacje, które miałem od ludzi z kręgu służb były takie, że donosy na mnie płynęły ze środowiska Platformy - mówi w programie "Z każdej strony" Jarosław Gowin, prezes Polski Razem.
Duda o Komorowskim

Duda o Komorowskim

Polityka
- Donald Tusk przewidział, że prezydent będzie godził się na antyspołeczne rozwiązania proponowane przez rząd PO - powiedział kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Za antyspołeczne działania Duda uznał m.in. podwyższenie podatków oraz wieku emerytalnego. - Podwyżka VAT na artykuły dla dzieci z 8 proc. do 23 proc. to polityka sprzyjająca polskim rodzinom? - pytał retorycznie kandydat PiS.

"Tusk założył się, że będzie druga tura" [Z każdej strony]

Polityka
Donald Tusk, wciąż ważny polityk obozu Platformy Obywatelskiej, założył się z kolegami partyjnymi, że będzie druga tura - mówi Adam Bielan z Polski Razem w programie "Z każdej strony". Były europoseł przypomina, że o takim zakładzie dotyczącym wyborów prezydenckich mówił szef PO na Pomorzu Jacek Kozłowski.
Obama spotkał się z Tuskiem

Obama spotkał się z Tuskiem

Świat
Wrogowie próbują nas podzielić, ale UE i USA muszą pozostać zjednoczone, wtedy położą kres polityce agresji Rosji - mówił w Białym Domu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Prezydent Barack Obama także apelował o silny sojusz, by pomóc Ukrainie.

"Donald Tusk dał za mało czasu" [Z każdej strony]

Polska
- Premier Donald Tusk w grudniu 2013 roku, ponad rok temu, słusznie wskazał problem kolejek, zwłaszcza w onkologii i powierzył zadanie ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi. Ale ten czas, który dał na wykonanie zadania (wprowadzenie pakietu onkologicznego - przyp. red.) był zdecydowanie zbyt krótki, żeby to zrobić dobrze.
Donald Tusk otworzył dom dziecka

Donald Tusk otworzył dom dziecka

Polska
Dzieci zasługują na najwyższe standardy - podkreślił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który otworzył Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa. To miejsce pokazuje, że Polacy nie mają żadnych powodów do kompleksów - dodał.
poprzednie 1 ... 17 18 19 20 21 następne