Wyniki wyszukiwania dla:

turyści

Liczba wyników: 149

Tragedia w Grecji po nawałnicy. Zginęło 6 turystów

Tragedia w Grecji po nawałnicy. Zginęło 6 turystów

Wiadomości
Sześcioro turystów, w tym dwoje dzieci, zginęło na skutek nawałnicy, jaka uderzyła w region Chalkidiki. Rannych zostało ponad sto osób. Wichura uderzyła w środę wieczorem. Wiatr wyrywał drzewa, zrywał dachy. Wśród zabitych turystów są Czesi, których przyczepę kempingową zmiótł wiatr. Zmarła też kobieta i 8-latek, na których spadł walący się dach w restauracji w Nea Plagia. Oboje byli z Rumunii. Na dwóch mężczyzn (jednego dorosłego i jednego niepełnoletniego) z Rosji zawaliło się drzewo. Wypadek miał miejsce w nadmorskiej miejscowości Potidea. Władze regionu ogłosiły stan wyjątkowy.
Woda zaczęła dziwnie pluskać. Turyści nagrali niezwykły widok

Woda zaczęła dziwnie pluskać. Turyści nagrali niezwykły widok

Ciekawostki
W Dolnej Kalifornii, w Meksyku, turyści usłyszeli pluskanie wody. Gdy spojrzeli na morze, okazało się, że tuż obok nich przepłynęła ławica mobuli, tropikalnych płaszczek, zwanych też latającymi. Turyści mieli przy sobie drona. Udało im się sfilmować to niezwykłe widowisko.
#KresyŚwiata: Są bardziej gościnni niż Polacy. Tadżycy oddadzą wszystko, co mają

#KresyŚwiata: Są bardziej gościnni niż Polacy. Tadżycy oddadzą wszystko, co mają

Podróże
Leżący w samym sercu Centralnej Azji Tadżykistan to kraj pełen tajemnic. Wciąż rzadko docierają tu turyści. Ma niezwykle ciekawą i barwną historię. Urzeka zarówno miłośników górskich wędrówek, jak i tych, którzy są ciekawi postsowieckiej rzeczywistości. Choć to najbiedniejsza republika byłego Związku Radzieckiego i jeden z najbiedniejszych krajów świata, to jednak przyciąga za sprawą niezwykłej kultury i ludzi, których gościnność zaskoczy niejednego turystę. O magii Tadżykistanu w rozmowie Klaudiusza Michalca z podróżnikiem, Łukaszem Superganem. Zapraszamy na kolejny odcinek #KresówŚwiata.
Potęga przyrody. Zjawiskowe nagranie

Potęga przyrody. Zjawiskowe nagranie

Ciekawostki
Spektakularne widoki ukazujące potęgę przyrody mają okazję podziwiać turyści przy wodospadzie Hukou. Obecnie spada tam około 1500 metrów sześciennych wody na sekundę. To trzy razy więcej, niż zazwyczaj. Dzieje się tak z powodu ulew, które znacznie zwiększyły ilość wody w rzece Huang He (Rzeka Żółta). Wodospad Hukou jest największym na Huang He i drugim co do wielkości w całych Chinach.
Upały ogarnęły Polskę. Pierwsi turyści ruszyli nad morze

Upały ogarnęły Polskę. Pierwsi turyści ruszyli nad morze

Wiadomości
Fala upałów przechodzi przez Polskę. IMGW wydaje ostrzeżenia, a plażowicze się cieszą. Jak relacjonuje reporter WP w Brzeźnie jest mnóstwo turystów, którzy przyjechali z całego kraju. Można mieć wrażenie, że to szczyt sezonu. Różnicą w porównaniu do poprzednich lat jest brak swego rodzaju symbolu plaż - parawanów. Mimo że woda w Bałtyku ma ok. 14 stopni, znaleźli się nawet pierwsi amatorzy kąpieli.
Dosłownie staranował nabrzeże. Przerażające nagranie świadka

Dosłownie staranował nabrzeże. Przerażające nagranie świadka

Świat
Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu liniowca MSC Opera i statku turystycznego w kanale w Wenecji. Przerażeni turyści w popłochu uciekali przed dryfującym w kierunku portu wycieczkowcem. Niektórzy skakali do wody.
Zatonął natychmiast. Zobacz nagranie z katastrofy na Dunaju

Zatonął natychmiast. Zobacz nagranie z katastrofy na Dunaju

Wiadomości
Siedem osób nie żyje, a 21 zostało uznanych za zaginione. To tragiczny bilans katastrofy, do jakiej doszło w środę późnym wieczorem w Budapeszcie. Zatonął statek z 33 turystami z Korei Południowej na pokładzie. Został staranowany przez inną jednostkę na Dunaju, na wysokości węgierskiego parlamentu. Nagranie z monitoringu, opublikowane przez policję, pokazuje dokładnie, jak doszło do dramatu. Widać na nim, jak większy statek taranuje ten mniejszy. Jednostka natychmiast poszła na dno. W środę po ulewnych deszczach stan wody na Dunaju był podwyższony. Prądy rzeczne były wyjątkowo silne, dlatego kapitan większego statku przy próbie zawracania stracił panowanie nad jednostką.
Tragedia na Dunaju. Zginęli turyści

Tragedia na Dunaju. Zginęli turyści

Wiadomości
Do tragicznego wypadku doszło w środę późnym wieczorem na Dunaju. Na wysokości węgierskiego parlamentu statek z turystami z Korei Południowej zderzył się z inną jednostką, przewrócił się i zaczął tonąć. Jak donosi agencja Reuters, do katastrofy doszło, gdy statek zawracał na rzece. Tego dnia na Dunaju był wysoki poziom wód i przepływały silne prądy.  Kapitanowi najwyraźniej nie udało się utrzymać panowania na jednostką.  Na pokładzie było łącznie 35 osób. Dwie z nich to załoga. Przez całą noc, aż do rana, prowadzono akcję ratowniczą.
Oszuści pod kantorem. Akcja krakowskiej policji

Oszuści pod kantorem. Akcja krakowskiej policji

Polska
53-latek oferował obcokrajowcom pod kantorem wymianę gotówki po korzystniejszym kursie. Wabieni propozycją turyści, tracili w ten sposób spore ilości gotówki. Policja w Krakowie otrzymała pierwsze zgłoszenia kilka tygodni temu. Para obcokrajowców zgodziła się na wymianę gotówki przed kantorem.  
Zamachy na Sri Lance. Mamy nagranie

Zamachy na Sri Lance. Mamy nagranie

Wiadomości
Rano w trzech kościołach i trzech pięciogwiazdkowych hotelach doszło jednocześnie do sześciu eksplozji, a przed południem miały miejsce kolejne dwie. Bilans ofiar ciągle rośnie. Są wśród nich zagraniczni turyści. 
Śpiewali i płakali. Najbardziej wzruszające nagranie z Paryża

Śpiewali i płakali. Najbardziej wzruszające nagranie z Paryża

Wiadomości
Kilka godzin po tym, jak Notre Dame ogarnął pożar, tysiące zrozpaczonych paryżan stanęło nad Sekwaną. Mieszkańcy i turyści modlili się, płakali i śpiewali religijne pieśni. Między innymi: "Zdrowaś Maryjo" i "Ave Maria". - To naprawdę koszmarna sytuacja. Z płomieniami ulatuje ponad 356 lat historii. Dodatkowo zbiega się z rocznicą narodzin Leonarda Da Vinci. Kończy się historia światowego dziedzictwa i architektury. Niewiarygodne nieszczęście. To jest coś, co wywoła żałobę na całym świecie - mówiła Cindy Ortega, turystka z Ekwadoru. Pożar wybuchł w poniedziałek późnym popołudniem. Gaszenie ognia trwało 9 godz. Spłonął m.in. cały dach katedry. - Nie sądzę, by ktokolwiek mógł sobie to wyobrazić. Powiedziano nam, że wybuchł pożar. Byliśmy blisko i przyszliśmy, jak wszyscy inni w Paryżu. Myśleliśmy, że to niewielki pożar, ale wtedy zobaczyliśmy straszne płomienie. Patrzyliśmy na to cały czas, płynęły łzy. Było trudno powstrzymać emocje - relacjonował Alfredo, turysta z Hiszpanii.
Helgoland. Wielka historia malutkiej wyspy

Helgoland. Wielka historia malutkiej wyspy

Ciekawostki
Choć ma niewiele ponad 4 km kwadratowe powierzchni, przetrwała jedną z największych eksplozji w dziejach. Wyspa Helgoland leży na Morzu Północnym, 70 km od wybrzeża Niemiec. Dziś wylegują się tu foki, a po niewielkim miasteczku przechadzają się turyści skuszeni ustanowioną tu strefą bezcłową. Tymczasem, w 1947 roku, wyspa wyglądała jak morze gruzów. W czasie II wojny światowej znajdowała się tu niemiecka baza okrętów podwodnych i wojskowe lotnisko. Wyspa była więc bombardowana przez aliantów. Największy nalot miał miejsce w 1945 roku. Nad malutką wyspę nadleciało 1000 brytyjskich samolotów i zrzuciło 7000 bomb, które zrównały z ziemią wszystkie zabudowania. Dwa lata po kapitulacji Niemiec Brytyjczycy postanowili wykorzystać niezamieszkałą już wyspę jako poligon. Zdetonowano tu 6700 ton materiałów wybuchowych: 4000 torped, 9000 bomb głębinowych i 91 000 pocisków artyleryjskich. Wybuch był tak olbrzymi, że zmienił linię brzegową niewielkiej wyspy. Spora część Helgolandu znalazła się pod wodą. Detonacja, nazwana wówczas British Bang (brytyjskie bum) została nawet wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. W 1952 wyspa została zwrócona rządowi Niemiec Zachodnich, oczyszczona z niewybuchów i ponownie stała się kurortem.
Szarża słonia. Nagranie turysty

Szarża słonia. Nagranie turysty

Ciekawostki
Turyści w Parku Narodowym Krugera mieli okazję na własnej skórze przekonać się jak wygląda wściekły słoń. Zaczęło się od tego, że tuż przed ich pojazdem przebiegło całe stado słoni. Jeden z nich zwrócił uwagę na auto pełne turystów. Zwierzę podbiegło do samochodu i groźnie zatrąbił, po czym odbiegł w krzaki. Po chwili strachu ludzie wybuchnęli śmiechem, bo okazało się, że słoń w tracie swojej szarży się wypróżniał. Na tym jednym razie słonie manifestowały swoją złość jeszcze kilka razy. Przewodnik kazał turystom zachować spokój i względną ciszę. Odjechali gdy naprawdę zrobiło się groźnie. Słonie swoim głośnym zachowaniem chciały najprawdopodobniej odstraszyć lwy, które mogły być w pobliżu.
Kamera w czujniku na dym. Turyści nagłośnili sprawę

Kamera w czujniku na dym. Turyści nagłośnili sprawę

Ciekawostki
Pewna rodzina z Auckland w Nowej Zelandii jest w trakcie 14-miesięcznej podróży po Europie. Po zakwaterowaniu w mieszkaniu Airbnb w Cork w Irlandii, ojciec rodziny, który pracuje w IT, przeskanował sieć Wi-Fi w domu. Ku zdziwieniu wszystkich, system wykrył kamerkę z transmisją na żywo. Wynajmujący szybko ją zlokalizowali - była ukryta na suficie w czujniku dymu. Rodzina przeniosła się do hotelu i postanowiła nagłośnić temat, bo zgłoszenie incydentu przez platformę, dzięki której wynajęli mieszkanie, nic nie dało. Okazuje się, że właściciele wynajmowanych mieszkań coraz częściej instalują ukryte kamery. Niedawno głośno było o skandalu w Korei Południowej, gdzie w 42 pokojach hotelowych nagrywano gości. Ponad 1,5 tys. osób zostało nagranych, a filmiki z ich udziałem można było obejrzeć w internecie za opłatą.
Kate i William mają dość natrętów

Kate i William mają dość natrętów

Ciekawostki
Wzdłuż ciągnącego się wokół pałacu Kensington ogrodzenia, książęca para postanowiła posadzić wysoki żywopłot. Jak donosi express.co.uk, wszystko po to, by osłonić się przed wzrokiem natrętnych turystów. Kate i William często lądują przed pałacem helikopterem. Wtedy turyści najczęściej ich fotografują. Żywopłot ma prawie 300 metrów długości i składa się z około 600 sadzonek. Na razie rośliny mają niecały metr wysokości. Żywopłot tworzą wawrzyny szlachetne, czyli popularne liście laurowe. Krzew ten przyrasta w dobrych warunkach o 60 cm rocznie. W 2017 roku posadzono pierwszą część ogrodzenia. Były to cisy, które niestety rosną dosyć wolno – 30 cm na rok. Zanim więc żywopłot urośnie, upłynie sporo czasu. Jak już się to stanie, będzie bardzo wysoki. Cisy urastają nawet do 30 m. Żywopłot kosztował brytyjskich podatników około 20 tys. funtów.
Zgubił mamę. Myślał, że auto nią jest

Zgubił mamę. Myślał, że auto nią jest

Ciekawostki
Niecodzienne zdarzenie nagrali turyści w Transgranicznym Parku Narodowy Kgalagadi w RPA i Botswanie. Usłyszeli krzyczące cielę gnu, które oderwało się od stada na terenie pełnym lwów i gepardów. Zwierzę zaczęło biec za autem, biorąc je za matkę. Po prostu instynktownie goniło duży obiekt. Zdezorientowany cielak kilka razy zmieniał samochody, poruszając się w przeciwnych kierunkach. Nagrywający całe zdarzenie turyści postanowili pomóc maluchowi odszukać stado i matkę. Po przebiegnięciu 4-5 km za ich autem, cielak spotkał swoje stado. Matka natychmiast się nim zaopiekowała.
Kłująca lekcja dla lamparta

Kłująca lekcja dla lamparta

Ciekawostki
Turyści w Parku Krugera w RPA nagrali scenę, w której lampart plamisty dostał bolesną szkołę życia. Kot postanowił zapolować, ale na ofiarę wybrał sobie... jeżozwierza. Najpierw zaatakował jednego osobnika, potem drugiego. Za drugim razem skończył w igłami w pysku.
Pożar kurortu na Malediwach

Pożar kurortu na Malediwach

Świat
Goście luksusowego hotelu Gili Lankanfushi, położonego na Malediwach nigdy nie zapomną tych wakacji. Odcięty od świata ośrodek, w którym noc kosztuje nawet 5000 dolarów, 2 stycznia zajęły płomienie. Pożar trwał od 23 do 5 rano następnego dnia. Silny wiatr utrudniał akcję gaśniczą. Spłonęło 7 luksusowych willi. Obsługa hotelu zadbała, by nic się nikomu nie stało. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Hotel był wielokrotnie nagradzany i  popularny wśród celebrytów. Gościli tam m.in. Adrien Brody i Tomy Lee. 
Kurski zdetronizował konkurencję.

Kurski zdetronizował konkurencję. "Najlepszy Sylwester w Polsce"

Gwiazdy
Telewizja Polska zorganizowała najlepszą imprezę sylwestrową w Polsce. Tak przynajmniej twierdzą mieszkańcy miasta i turyści, którzy przyjechali na koncerty największych gwiazd disco-polo.
Zakopane: czy to prawda, że... zabrakło wody w kranach?

Zakopane: czy to prawda, że... zabrakło wody w kranach?

Styl życia
W tym roku do Zakopanego ściągnęło tylu ludzi,że w niektórych miejscach zabrakło wody! Byliśmy na Krupówkach, gdzie pytaliśmy przyjezdnych o te rewelacje.
Konflikt na Ukrainie narasta. Polscy turyści muszą na siebie uważać

Konflikt na Ukrainie narasta. Polscy turyści muszą na siebie uważać

Wiadomości
Napięta sytuacja na Ukrainie sprawia, że wielu turystów zastanawia się, czy warto rezygnować z wyjazdów turystycznych do tego kraju w najbliższym czasie. – W najbliższych dniach powstrzymałbym się od wyjazdów za wschodnią granicę – mówi Marcin Jan Orłowski z EasTravel TV. Jak przekonuje dziennikarz, podróżujący muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. O konflikcie ukraińsko-polskim, Ukraińcach i turystach w rozmowie Klaudiusza Michalca.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne