Wyniki wyszukiwania dla:

tsunami

Liczba wyników: 35

Oto Belgorod. Nowa rosyjska broń budzi grozę

Oto Belgorod. Nowa rosyjska broń budzi grozę

Wiadomości
Zwodowany 23 kwietnia Belgorod budzi grozę. Ten napędzany atomowo okręt podwodny, to pierwsza maszyna od czasów zimnej wojny, która może zagrozić dowolnemu miastu. Na jej pokładzie znajduje się straszna broń. Belgorod jest wyposażony w 6 autonomicznych torped-dronów Poseidon, niosących głowice nuklearne. Według Rosjan, dzięki takim torpedom można wywołać niszczycielskie, radioaktywne tsunami, mogące zatopić całe miasto. To właśnie Posejdony, jako broń zagrażającą systemom rakietowym USA, jakiś czas temu wymienił prezydent Putin. Specyfikacja techniczna Belgoroda jest utajniona. Wiadomo, że będzie zanurzał się na głębokość 1000 metrów. Do jego kadłuba będzie doczepiony drugi, mniejszy okręt mogący zejść na 3000 m. Belgorod jest najdłuższym okrętem na świecie. Osiągnie pełną gotowość bojową już w 2020 r. Załoga będzie podlegać bezpośrednio Putinowi.
Alergicy mają przekichane. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości

Alergicy mają przekichane. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości

Ciekawostki
Nad południowo-wschodnie Stany Zjednoczone nadciągnęło pyłkowe tsunami. Zielonkawe chmury pyłków, zakrywające całe miasteczka, zasiały postrach wśród alergików. Można zacząć kaszleć tylko na widok zdjęć zrobionych przez fotografa Jeremy'ego Gilchrista. Stężenie pyłków w kilku stanach USA jest rekordowo wysokie z powodu bezwietrznej i bezdeszczowej pogody. Niestety, problem pyłków pogarsza się z roku na rok z powodu globalnego ocieplenia. Okres pylenia drzew wydłuża się. Według amerykańskich pomiarów, w niektórych miejscach trwa nawet miesiąc dłużej. Naukowcy szacują, że do 2040 r. stężenia pyłków większości gatunków roślin podwoją się. W Polsce stężenie niektórych alergenów również utrzymuje się teraz na wysokim poziomie. Aktualnie pyli brzoza i jesion. Sezon pylenia dopiero się rozpoczyna, alergików czeka najcięższy czas w roku.
Gigantyczne tsunami. Naukowcy ostrzegają Europę

Gigantyczne tsunami. Naukowcy ostrzegają Europę

Nauka
Gdyby położony na La Palmie, jednej z Wysp Kanaryjskich, wulkan Cumbre Vieja wybuchł, gigantyczne tsunami mogłoby uderzyć w Europę, Wielką Brytanię, a nawet obie Ameryki. Zdaniem profesora Stephena Sparksa z Uniwersytetu w Bristolu, położone na oceanie wulkaniczne szczyty są niestabilne, a gdyby z powodu erupcji część wulkanicznego wzgórza osunęła się do wody, powstałyby groźne fale. 
Kraśko obrzucony obelgami pod TVN-em:

Kraśko obrzucony obelgami pod TVN-em: "Won stąd komuniści!"

Gwiazdy
W kwietniu miną trzy lata, od kiedy Piotr Kraśko spełnia się w roli prowadzącego Dzień Dobry TVN. Piotr, który przez lata był korespondentem TVP, poznał trudy pracy dziennikarskiej, relacjonując konflikty między innymi w Iraku czy Afryce. Pracował także z rejonu azjatyckiego tsunami oraz z Watykanu w momencie śmierci Jana Pawła II. Dziś mierzy się z lżejszymi tematami dotyczącymi mody, problemów społecznych czy przepisów kulinarnych. W minioną niedzielę na opuszczającego studio DD TVN dziennikarza czekała przykra niespodzianka. Po rozdaniu kilku autografów, Kraśko udał się do samochodu. Płacąc za parking, został obrzucony obelgami przez rozemocjonowaną kobietę.
Znaleźli ślady potężnej eksplozji na szkockiej wyspie. Doszło do niej 56 mln lat temu

Znaleźli ślady potężnej eksplozji na szkockiej wyspie. Doszło do niej 56 mln lat temu

Ciekawostki
Badania wykazują, że 56 milionów lat temu na szkockiej wyspie Skye doszło do wielkiego kataklizmu. Geolodzy badający wyspę odkryli bowiem ogromne depozyty wulkanicznych skał, oddalone od siebie o kilkadziesiąt km. Analiza chemiczna pokazała, że pochodzą one z tego samego czasu i powstały wskutek wybuchu wulkanu. Krater mógł znajdować się tam, gdzie dziś na wyspie są wzgórza Red Hills. Erupcja mogła zmieść z powierzchni ziemi setki gatunków. Naukowcy porównują jej skalę do wybuchu wulkanu Krakatau w 1883. Zginęło wtedy około 40 tys. ludzi. Wybuchowi towarzyszyło ogromne tsunami. Pradawna erupcja w Szkocji mogła przyczynić się znacząco do prehistorycznego globalnego ocieplenia. Średnia temperatura wzrosła wtedy o 6 st. C. Okres ocieplenia trwał 20 tys. lat.
Nowa Zelandia szykuje się na najgorsze. Podobne wydarzenie zabrało 300 tys. żyć

Nowa Zelandia szykuje się na najgorsze. Podobne wydarzenie zabrało 300 tys. żyć

Ciekawostki
Trzęsienie ziemi o sile nawet 8,9 i potężne tsunami może wkrótce zagrozić mieszkańcom Nowej Zelandii. Dlatego tamtejsi eksperci opracowują plan reagowania ludności i ew. akcji ratunkowej w sytuacji kryzysowej. Wstrząsy i tsunami mają być skutkiem pęknięcia sfery subdukcji zwanej Hikurangi. Sfery subdukcji to granice płyt tektonicznych, które wpychają się pod siebie - jedna pod drugą. Ich pęknięcie może spowodować potężne wstrząsy i wysokie fale, które uderzą w wyspę od wschodu. Kiedy w 2004 roku doszło do trzęsienia ziemi o sile 9,1 na Oceanie Indyjskim, powstało tsunami, którego fale sięgały nawet 15 metrów. Życie straciło wtedy prawie 300 tys. osób.
Tsunami w Europie. Może wywołać je... wulkan

Tsunami w Europie. Może wywołać je... wulkan

Ciekawostki
Wiosną naukowcy odkryli, że wulkan Etna powoli zsuwa się do morza. Teraz okazało się, że to zjawisko może wywołać zagrożenie, jakiego nikt się nie spodziewał. Jak tłumaczy geofizyk Heidrun Kopp, Etna zsuwa się na skutek grawitacji, co może spowodować, że wulkan załamie się i wywoła katastrofalne tsunami w regionie Morza Śródziemnego. Wcześniej naukowcy myśleli, że zsuwanie się wulkanu ma związek z nagromadzeniem magmy. Na razie nie wiadomo, kiedy Etna mogłaby faktycznie runąć do morza, ale eksperci są pewni, że kiedy to nastąpi, cały region zostanie doszczętnie zdewastowany. Trzeba bowiem pamiętać, że Etna jest wielkim stratowulkanem, który ma ponad 3000 m wysokości. Jeśli to zsunięcie nastąpi nagle, tsunami jest nieuniknione.
Oficjalna liczba ofiar sięga niemal 2 tysięcy i wciąż rośnie. Przerażające nagranie świadka z Indonezji

Oficjalna liczba ofiar sięga niemal 2 tysięcy i wciąż rośnie. Przerażające nagranie świadka z Indonezji

Świat
Indonezja. Jeden ze świadków trzęsienia ziemi nagrał przerażający widok. Jezdnia zupełnie popękała. Oficjalna liczba ofiar w wyniku niszczycielskiego żywiołu, które nawiedziło wyspę Celebes 28 września, sięga niemal 2000. Zwłoki odnaleziono w mieście Palu, które najbardziej ucierpiało przez kataklizm. Szacuje się, że zaginionych wciąż jest około 5000 ludzi. Wstrząsy o magnitudzie 7,5 wywołały 6-metrowe tsunami.
Michał Kamiński o Radiu Maryja. Mocne słowa

Michał Kamiński o Radiu Maryja. Mocne słowa

Polska
- Mamy kraj, w którym gigantyczne pieniądze idą na Kościół na wszelkich szczeblach, mamy gigantyczną rozgłośnię radiową, która działa poza prawem - może mówić co chce, nie płaci za koncesję. Tam jest kontrakt polityczny: my popieramy władzę, ona daje nam miliony - mówił Michał Kamiński w programie "Tłit". - Z jednej strony mamy postępującą klerykalizację, z drugiej - ogromną falę, która jest jak tsunami, która chce świeckiej republiki - kontynuował.
Chmury jak tsunami. Nagranie z telefonu

Chmury jak tsunami. Nagranie z telefonu

Styl życia
Amerykanka nagrała niesamowity film, który umieściła w mediach społecznościowych. Gdy szła do samochodu, zauważyła niesamowity widok. na niebie Od razu wyciągnęła telefon, by wszystko nagrać.
Masowe groby w Szkocji. Nowa, kontrowersyjna hipoteza

Masowe groby w Szkocji. Nowa, kontrowersyjna hipoteza

Ciekawostki
W co najmniej 72 kamiennych grobowcach na szkockich Orkadach mogą spoczywać ofiary tsunami sprzed ok. 5,5 tys. lat - tak brzmi najnowsza hipoteza na temat znajdujących się na wyspach mogił. Zdaniem grupy naukowców, grobowce mają cechy, które charakteryzują masowe pochówki powstałe z powodu klęsk żywiołowych, a w szczególności tsunami. Do tej pory jedynym słusznym wytłumaczeniem istnienia grobowców, które kryją nawet 300 szkieletów były społeczne zwyczaje lub praktyki religijne. Przeciw nowej hipotezie świadczy np. architektura grobowców, która sugeruje, że są one wynikiem starannego planowania, a nie pośpiesznego masowego pochówku. Autorzy nowego wytłumaczenia jednak nie zamierzają się poddać - będą teraz poszukiwać w grobowcach wszelkich drobnoustrojów morskich, które mogą oznaczać, że pochowani tam ludzie zmarli na skutek utonięcia.
Kraśko wspomina pracę w TVP:

Kraśko wspomina pracę w TVP: "Kiedy miałem wakacje, wysłano mnie na wojnę w Libanie"

Gwiazdy
Piotr Kraśko u szczytu kariery w TVP został korespondentem telewizji publicznej w Rzymie, Waszyngtonie oraz relacjonował najważniejsze wydarzenia ze świata takie jak wojna w Libanie, zamach terrorystyczny w Londynie czy katastrofalne tsunami w Azji. Kraśko przyznał, że najważniejsze momenty w karierze działy się podczas jego urlopów. Prezenter wielokrotnie musiał rezygnować z planów wakacyjnych, by jak najszybciej udać się na miejsce katastrofy lub wypadku. Wyznał, że większość reporterów relacjonujących tsunami w 2014 roku przebywało wówczas na wakacjach w Tajlandii.
Poruszony Kraśko:

Poruszony Kraśko: "Wojna to straszne, poszarpane ciało"

Gwiazdy
Piotr Kraśko w ciągu wieloletniej pracy dla Telewizji Polskiej stał się najważniejszym korespondentem Wiadomości. Przygotowywał relacje z zamachów bombowych w Londynie, a także z katastrofalnego tsunami w Azji. W lutym 2014 roku przebywał w Kijowie, gdzie relacjonował wydarzenia podczas Euromajdanu. Wyznał, że najciężej znosił pracę w miejscach, w których aktualnie toczyła się wojna. W rozmowie z reporterką Wirtualnej Polski opowiedział o wstrząsającej relacji dla TVP ze szpitala tuż po bombardowaniu. Piotr, wielokrotnie będąc świadkiem tragicznych wydarzeń, uważa, że w mediach nie pokazuje się całego okrucieństwa wojny.
Legendy, które mogły wydarzyć się naprawdę

Legendy, które mogły wydarzyć się naprawdę

Ciekawostki
Wiele wydarzeń, o których myślimy, że są tylko legendami, mogły wydarzyć się naprawdę. Na przykład Wielki Potop, który znamy z Biblii i z sumeryjskiego Eposu o Gilgameszu, pojawia się wśród opowieści ze wszystkich kontynentów. Naukowcy znajdują liczne dowody na to, że wielkie powodzie miały miejsce w wielu punktach na świecie. Jedną z nich mogło być gwałtowne napełnianie się Morza Czarnego wodą z Morza Śródziemnego około 5600 r. p.n.e. Ciekawe jest także to, Atlantyda, to nie tylko bajka o mitycznej krainie. Platon, który opisał miasto, móogł mieć na myśli... Santorini. Wyspa leży na wulkanie, który wybuchł 3650 lat temu. Część wyspy zatonęła, a resztę dotknęło tsunami.
Niebezpieczne podwodne osuwiska

Niebezpieczne podwodne osuwiska

Nauka
Niemieccy naukowcy przestrzegają, że wielkie podwodne usuwiska mogą spowodować gigantyczne tsunami. Wszystko z powodu zalegających na dnie warstw szlamu, które są pozostałością po mikroskopijnych organizmach. Naukowcy od dawna próbowali zgłębić tajemnicę podwodnych osuwisk. Do tej pory nie było wiadomo, co je powoduje.
Osądzono go o bycie ojcem Makusa W.

Osądzono go o bycie ojcem Makusa W.

Wiadomości
Wystarczyła zbieżność nazwisk i powierzchowne podobieństwo, by dziennikarz Artur Włodarski został okrzyknięty ojcem Markusa W., chłopaka zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jak internauci wylali na niego wiadro pomyj, były groźby i żądania, żeby wyznał, gdzie ukrył rzekomego syna. Kolega mi przysłał informację, czy wiem, że w Twitterze jestem ojcem Markusa W. Przepraszam, ale nie wiedziałem za bardzo o co chodzi. Najpierw mnie to rozbawiło, bo nie wiedziałem, czym to pachnie. Dopiero, kiedy przeczytałem komentarze, gdzie ukryłeś syna, przyznaj się, zobaczyłem, że sprawy idą w nie w tę stronę, co sadziłem. Przyznał też, że nie spodziewał się, jak ta sprawa wpłynie na jego życie. Do dziś, będąc w restauracji ludzie szepczą za jego plecami. To jest jak tsunami. Kiedy dym opadnie, człowiek się budzi w zupełnie innym miejscu, i powrót do stanu sprzed i odbudowanie zniszczeń jest niemożliwe. Gorzej śpię, na początku nie było gróźb, były pretensje. Staram się mówić, że nic nie zrobiłem, akurat na mnie padło, ale to tak nie działa. Były oskarżenia, że działamy w szajce, człowiek z mediów z synem i politykami PO, eksportujemy kobiety do Egiptu. Mężczyzna przyznał, że najgorszą stroną tej sprawy jest brak możliwości obrony. Internauci i tak wiedzą lepiej, kto jest ojcem Markusa W.
Fukushima, moja miłość (2016)

Fukushima, moja miłość (2016)

Zwiastun
Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku.     

"Chomik Rutowicz": "Nie utrzymuję kontaktu z Jolantą R. i Agnieszką F."

Gwiazdy
Sławek Oborski pojawił się w show biznesie siedem lat temu. Lansował się jako chłopak Joli Rutowicz, który dla niej zakończył związek z Agnieszką Frykowską. Łączyło ich przede wszystkim zamiłowanie do solarium, zafarbowane na czarno włosy, egzaltowany i mało poprawny sposób wypowiadania się. Sławek tak bardzo polubił opaleniznę, że zapracował na przydomek "Spalony Chomik". Prób powrotu do show biznesu od tamtego czasu było kilka, jednak żadna nie skończyła się powodzeniem Utleniony "Chomik" powrócił ostatnio na salony podczas prezentacji... kalendarza Szlachetna kobieta (!), na której pojawiła się także Magdalena Ogórek. Nie tylko zachwycał się kandydatką na prezydenta, ale również przyznał, że po latach perypetii miłosnych i medialnych stał się "szlachetnym mężczyzną". Ze smutkiem mogę stwierdzić, że nie utrzymuję kontaktu z Jolantą R. i Agnieszką F. Przekalkulowałem swoje życie i wiem, jak ma teraz wyglądać. Po czasach szaleństwa i historii miłosnych, medialnym, totalnego tsunami w moim życiu przyszedł czas na szlachetne projekty. Stałem się szlachetnym mężczyzną. Pojawiam się teraz tylko na imprezach związanych z moją pracą. Nie bywam na imprezach, żeby po prostu bywać, mam zawód fryzjera i na tym się skupiam. Magdalena Ogórek jest bardzo ciepła, dostrzegłem w niej potencjał inteligentnej i wykształconej wszechstronnie damy. Pamiętacie go?
Polityk Kukiz'15 u Żakowskiego: dymisja Dawida Jackiewicza to złożenie ciała ofiarnego

Polityk Kukiz'15 u Żakowskiego: dymisja Dawida Jackiewicza to złożenie ciała ofiarnego

Wiadomości
Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 w programie WP rozmowa wypowiedział się na temat sytuacji w spółkach skarbu państwa. - Jest olbrzymie tsunami w spółkach Skarbu Państwa. Dymisja Dawida Jackiewicza to było takie złożenie ciała ofiarnego - trzeba było kogoś poświęcić - powiedział gość Jacka Żakowskiego.
Jan Nowicki: Gadacie głupoty o Lewandowskim, jak się męczy, to niech nie gra

Jan Nowicki: Gadacie głupoty o Lewandowskim, jak się męczy, to niech nie gra

Piłka nożna
Jan Nowicki w programie "Futbol kręci wszystkich" Dariusza Tuzimka opowiadał o trudnej sytuacji Roberta Lewandowskiego w kadrze. W Bayernie Monachium strzela na potęgę, tymczasem podczas Euro 2016 nie trafił jeszcze do siatki rywali. Aktor jest przekonany, że "Lewy" zdoła się przełamać, musi jednak nad sobą popracować. - Nie wolno zakłamywać sytuacji i zachowywać się tak jak wy. Bez przerwy gadacie głupoty, że Lewandowski pracuje dla drużyny. Jak go to męczy, to niech nie gra. Pan Robert się pozbiera, tylko niech nie bierze na serio samego siebie. Sukces spada na człowieka jak tsunami, podobnie jak porażka - powiedział Nowicki.
Krater Batagaika [Pixel]

Krater Batagaika [Pixel]

Nauka
Krater Batagaika na Syberii z powodu swojego nietypowego wyglądu i ulokowania w jednym z najbardziej niedostępnych rejonów świata od dawna wzbudza wielkie zainteresowanie. Jego pochodzenie stanowiło zagadkę, różnego rodzaju łowcy sensacji snuli domysły, jakoby ten obiekt miałby być pochodzenia pozaziemskiego, lokalna ludność łączyła go z obecnością sił nieczystych. Naukowcy oczywiście nigdy nie traktowali takich tez poważnie, ale do niedawna sami nie mieli pewności, jakie naprawdę jest pochodzenie krateru. Dowody zebrane w czasie niedawnej ekspedycji każą jednak przypuszczać, że odpowiedzialnością za jego powstanie należy obarczać postępujące zmiany klimatyczne. Głęboki na 90 metrów krater został odkryty w rejonie miasta Wierchojańsk około 25 lat temu. Jest to największy, ale nie jedyny spośród znajdujących się na Syberii lejów. Rozpadliny zaczęły być odnajdywane wraz z postępującą wycinką gęstych lasów. ZOBACZ TEŻ: Hawaje są zagrożone potężnym tsunami
poprzednie1 2 następne