Wyniki wyszukiwania dla:

toaleta

Liczba wyników: 15

Matki oszalały na punkcie tego triku na sprzątanie łazienki

Matki oszalały na punkcie tego triku na sprzątanie łazienki

Zdrowie
Sprzątanie łazienki, jeśli mamy małe dzieci, to duże wyzwanie. Maluchy nie zawsze poprawnie korzystają z sanitariatów. Zdarza im się moczyć podłogę lub inne miejsca. Problem dotyczy zwłaszcza małych chłopców, którzy dopiero uczą się korzystać z ”dorosłej” toalety. Skutkuje to unoszącym się w powietrzu zapachem moczu. Nie należy on do przyjemnych aromatów. Jednak jest pewien prosty trik, który zapewni świeżość w łazience. Zobacz film.
Wiemy gdzie w mieszkaniu znajduje się najwięcej bakterii i nie jest to łazienka

Wiemy gdzie w mieszkaniu znajduje się najwięcej bakterii i nie jest to łazienka

Ciekawostki
Choć bakterie nie są widoczne gołym okiem, to znajdują się praktycznie wszędzie. Kuba Jankowski w kolejnym odcinku "Nie do końca", postanowił sprawdzić w którym zakamarku naszych mieszkań jest ich najwięcej.
Źródła bakterii w twoim domu

Źródła bakterii w twoim domu

Zdrowie
Staramy się, aby nasz dom był czysty i schludny. Jednak jest w nim rzeczy, które są prawdziwym siedliskiem bakterii i drobnoustrojów. Sprawdziliśmy, na co szczególnie należy uważać. Zobacz film.
Tylko 25 proc. Polaków myje prawidłowo ręce po wyjściu z toalety

Tylko 25 proc. Polaków myje prawidłowo ręce po wyjściu z toalety

Zdrowie
W Polsce być może nawet 75% osób po skorzystaniu z toalety myje ręce nieprawidłowo lub nie myje ich w ogóle! Tymczasem za pośrednictwem rąk przenosi się przecież wiele chorób zakaźnych (głównie są to zatrucia pokarmowe) i pasożytniczych. Zobacz, w jaki sposób myć dłonie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowań.
Lotniska i samoloty. Poznaj prawdziwe siedliska bakterii

Lotniska i samoloty. Poznaj prawdziwe siedliska bakterii

Zdrowie
Naukowcy przeprowadzili testy wymazów kilkunastu powierzchni na trzech głównych lotniskach w Stanach Zjednoczonych. Co pokazały nowe badania? Wielki brud na lotniskach. Tamtejsze ekrany dotykowe mają ponad 1000 razy więcej bakterii niż… toalety. Skalę brudu pokazuje wskaźnik CFU, czyli ilość jednostek bakterii tworzących kolonię w badanej próbce, najczęściej w 1 mililitrze. I tak deska sedesowa w toalecie - uważana za główne siedlisko bakterii, zawiera średnio 172 CFU, a samoobsługowy ekran na lotnisku ponad 250 tys. CFU. Tysiące drobnoustrojów znajdziemy także w poczekalniach na lotniskach, a także w toalecie w samolocie.
Gryzoń biorący prysznic podbił sieć. Prawda okazała się okrutna

Gryzoń biorący prysznic podbił sieć. Prawda okazała się okrutna

Ciekawostki
Wideo ze szczurem biorącym prysznic błyskawicznie obiegło internet. Ludzie byli rozczuleni nietypowym zachowaniem zwierzęcia. Prawda o nagraniu okazuje się być bardzo brutalna. Ujawnił ją na łamach serwisu indy100.com Toumas Aivelo, biolog z Uniwersytetu w Helsinkach. Naukowiec twierdzi, że gryzoń z wideo to pakarana Branickiego pochodząca z Ameryki Południowej. Nagrane zachowania nie są naturalne, bo codzienna toaleta tych zwierząt przebiega inaczej. Biolog nie ma wątpliwości - zwierzę desperacko próbuje zmyć z siebie pianę. Warto zastanowić się, czy dla zdobycia popularności w internecie powinniśmy skazywać żywe istoty na cierpienie i stres.
Skaner w toalecie.

Skaner w toalecie. "Rewolucyjny pomysł" chińskich władz

Wiadomości
Mówi się, że Rosja to nie kraj, a stan umysłu. Jak się okazuje, Chiny również.W mieście Fuzhou, w prowincji Fujian lokalne władze zamontowały skaner twarzy… w publicznej toalecie. Spełnia bardzo ważne - przynajmniej jak na to miejsce zadanie.
Sablewska chwali się... imprezą w toalecie.

Sablewska chwali się... imprezą w toalecie. "To był Londyn i duża toaleta!"

Gwiazdy
Swoją najnowszą kolekcję duet MMC postanowił zaprezentować na terenie dawnego dworca. Mateusz Hładki zainspirowany tym niecodziennym wyborem, zapytał gwiazdy o nietypowe miejsca imprezowania.
Nowy zakaz Trumpa: koniec szkolnych toalet dla transseksualistów

Nowy zakaz Trumpa: koniec szkolnych toalet dla transseksualistów

Wiadomości
Prezydent USA Donald Trump uznał za nieobowiązujące zalecenie prezydenta Obamy dla szkół w sprawie zapewnienia transseksualnym uczniom swobody wyboru toalety, która najlepiej odpowiada ich tożsamości płciowej. Zalecenie obowiązywało od maja 2016 r. W proteście przeciwko tej decyzji nastolatkowie wyszli na ulice Waszyngtonu. Towarzyszyli im także oburzeni rodzice. Zobaczcie, co się dzieje przed waszyngtońskimi szkołami.  
Poranna toaleta w wykonaniu

Poranna toaleta w wykonaniu "dam" z "Projektu Lady": "Ku*wa, otwórz te drzwi!"

Gwiazdy
Usilne starania mentorek z "Projektu Lady", by wulgarne dziewczyny uczynić damami, nie zawsze skutkują. Jak się okazuje, choć podczas kolacji i oficjalnych spotkań uczestniczki starają się zachować zasady savoir vivre'u, "po godzinach" wracają do starych upodobań. Zobaczcie, jak wygląda poranna toaleta w ich wykonaniu.

"Jesteśmy niewolnikami cywilizacji. Niech będzie dzicz dookoła, ale w domu musi być porządna toaleta"

Gwiazdy
Wygląda na to, że niepowodzenia związane z zawieszeniem przez TVN serialu Aż po sufit nieco przytłoczyły Cezarego Pazurę. Aktor przyznaje, że myśli już o urlopie. Okazuje się, że mimo młodej partnerki u boku czasami czuje się jednak dosyć staro. Według niego objawia się to chociażby w tym, że urlop musi planować z dużym wyprzedzeniem. Nie decyduje się już także na dzikie przygody, woli wynająć drogi apartament z porządną toaletą.
Toaleta w barze wyglada jak więzienie

Toaleta w barze wyglada jak więzienie

Styl życia
Ta toaleta w barze w Salt Lake City może niejednego miłośnika procentów sprowadzić na ziemię. Właściciele postanowili ostrzec klientów przed konsekwencjami prowadzenia auta po alkoholu. A więc wstępując do toalety - trafiasz do więzienia. Przynajmniej tak się czujesz. Na wyposażeniu znajdują się między innymi kraty czy naklejki, które imitują strój więźnia. Czy dzięki temu kierowcy zastanowią się dwa razy zanim popełnią błąd?
24-karatowy monocykl

24-karatowy monocykl

Motoryzacja
Ekspert od monocykli Andy Riley odbył jazdę testową tym segwheelem - 24-karatowym elektrycznym monocyklem. Firma Goldgenie specjalizuje się w produktach ze złota, produkuje głównie dla bogatych klientów ze Środkowego Wschodu. Według dyrektora firmy Franka Fernando jeden z tamtejszych książąt właśnie zamówił sześć najdroższych segwheelów, po 28 tys. funtów każdy. To najdroższa z rzeczy sprzedawanych przez Goldengenie. Wśród nietypowych zamówień pojawiła się też ostatnio złota toaleta warta 24 tys. funtów.
#dziejesiewtechnologii: Kosmiczna toaleta

#dziejesiewtechnologii: Kosmiczna toaleta

Technologia
Życie w kosmosie nie jest łatwe. Bo jak na przykład w takich warunkach skorzystać z toalety? Opowiedzieć o tym postanowiła włoska astronautka, Samantha Cristoforetti. W dzisiejszym odcinku mówimy również o tym, jak w domowych warunkach przejąć kontrolę nad czyjąś ręką oraz o wielkich urodzinach Nokii.
Toaleta w Pendolino

Toaleta w Pendolino

Polska
Zmorą podróżujących PKP zawsze były toalety, które przypominały raczej przedwojenne sławojki, niż WC na miarę XXI wieku. Czy zmieni się to w nowoczesnych składach Pendolino?