Wyniki wyszukiwania dla:

telewizja wp

Liczba wyników: 5839

Mroczna przeszłość księdza z Lichenia. W tle grube pieniądze i kochanek

Mroczna przeszłość księdza z Lichenia. W tle grube pieniądze i kochanek

Wiadomości
Ksiądz Eugeniusz Makulski w filmie "Tylko nie mów nikomu" oskarżony jest o wykorzystanie seksualne chłopca, który wpłacił pieniądze ze swojej skarbonki na budowę bazyliki w Licheniu. Po tych oskarżeniach marianie zdecydowali się przykryć jego pomnik przy sanktuarium białym materiałem. Jednak monument to kropla w morzu, jeśli chodzi o kult byłego kustosza w bazylice. Na jaw wychodzą kolejne mroczne szczegóły z życia księdza Makulskiego. Mimo tych doniesień nie wszyscy pielgrzymi chcą w nie wierzyć, choć o skłonnościach pedofilskich marianina podobno wiedziano już wcześniej. Więcej w materiale reportera WP, Klaudiusza Michalca.

"Racja Stanu": afera o leśniczówkę. "Kłamliwa telewizja publiczna podała kolejny materiał"

Polska
- To jest kopia wydarzeń z 2005 r. - fałszywe oskarżenia i niezwykle silna presja, wręcz nagonka, z ewidentnym celem, nadzieją, że po raz kolejny zostanę zmuszony do rezygnacji z udziału w wyborach - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu". - Kłamliwa telewizja publiczna podała kolejny materiał - stwierdził. Co w nim było? Zobaczcie rozmowę Michała Kobosko z byłym premierem.
WP Express. Wyścig Mille Miglia

WP Express. Wyścig Mille Miglia

Motoryzacja
Historyczny wyścig Mille Miglia to wspaniałe samochody, piękne widoki i wielkie emocje sportowe. Obywa się w dniach 15-18 maja. Jak wyglądają te zawody i dlaczego są tak kultowe?
Pedofilia w Kościele. Zasłonili pomnik księdza w Licheniu. Relacja reportera WP

Pedofilia w Kościele. Zasłonili pomnik księdza w Licheniu. Relacja reportera WP

Polska
Marianie zasłonili pomnik honorowego kustosza Lichenia ks. Eugeniusza Makulskiego. To reakcja na film Tomasza Sekielskiego. Jeden z jego bohaterów oskarżył duchownego o molestowanie. Na miejsce pojechał reporter WP Klaudiusz Michalec. W materiale przekazał oburzające szczegóły sprawy.
WP Express [cały odcinek]

WP Express [cały odcinek]

Porady
Świat konsumentów bywa skomplikowany - my pokażemy widzom, jak się po nim poruszać. Lifestyle, nowe technologie, kultura a także tematy ważne dla milionów Polaków - to wszystko w programie WP Express.
Marianin w Licheniu molestował Saramonowicza.

Marianin w Licheniu molestował Saramonowicza. "Księża tworzyli tam siatkę pedofilską"

Wiadomości
Znany reżyser i scenarzysta Andrzej Saramonowicz przyznał, że jako 10-letni chłopiec był molestowany przez księdza w jednej z warszawskich parafii. Kiedy był ministrantem, marianin zabierał go i jego kolegów na kolonie do Lichenia. – Księża tam tworzyli siatkę pedofilską – mówi w rozmowie z reporterem WP. Reżyser ma nadzieję na przełom w sprawie pedofilii w Kościele. Puntem zwrotnym może być film „Tylko nie mów nikomu”. O swoich trudnych doświadczeniach, dokumencie braci Sekielskch i reakcji na niego biskupów, polityków i prezydenta Andrzeja Dudy w rozmowie Klaudiusza Michalca.

"Tylko nie mów nikomu": prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie

Polska
Zmieni się polskie prawo? Politycy stworzą niezależną komisję, która zbada problem pedofilii w Kościele? Pomysły są różne, dyskusja trwa. Póki co wiadomo, że sprawom z "Tylko nie mów nikomu" przyjrzą się prokuratorzy. Twórca głośnego filmu czeka jednak na komisję, która za kilka lat mogłaby pokazać wiarygodny raport. - Mam nadzieję, że my dziennikarze będziemy kontynuować temat. Akcje, taka jak organizowana przez WP - wywierania presji, domagania się wyjaśnień, mają sens. Może coś się zmieni - powiedział Tomasz Sekielski w rozmowie z Markiem Kacprzakiem w studiu Wirtualnej Polski.
Sekielski w WP. Data premiery

Sekielski w WP. Data premiery "Tylko nie mów nikomu" nie była przypadkowa

Polska
- Nie decydowaliśmy się tego filmu emitować tuż przed świętami wielkanocnymi. Później był długi weekend. W majówkę ludzie zajęci są czym innym niż szukaniem internetu i oglądaniem takich filmów. To był pierwszy dogodny termin na wyemitowanie tego filmu. Po wyborach będzie Boże Ciało, później wybory parlamentarne, Boże Narodzenie. Za każdym razem coś będzie. W najbliższych miesiącach nie ma dobrego terminu - powiedział Tomasz Sekielski podczas wizyty w studiu Wirtualnej Polski. Dodał, że politycy zamiast dyskutować o przypadkowym lub nieprzypadkowym terminie premiery filmu powinni zająć się rozwiązaniem problemu pedofilii w Kościele.
Film Sekielskiego dzieli mieszkańców Grójca.

Film Sekielskiego dzieli mieszkańców Grójca. "Pedofile nie tylko w Kościele"

Wiadomości
Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" podbija polski internet. Kilkadziesiąt godzin od premiery obejrzały go miliony Polaków. Za jego sprawą na nowo głośno zaczęto mówić o pedofilii w Kościele. W Grójcu, do którego wybrał się reporter WP, nie wszyscy jednak planują go obejrzeć. – To jest bardziej wyolbrzymione niż w rzeczywistości ma to miejsce – mówi jeden z mieszkańców. – Pedofile są nie tylko w Kościele – zauważa inny mężczyzna. Więcej w materiale wideo.
Tomasz Sekielski i specjalna akcja Wirtualnej Polski.

Tomasz Sekielski i specjalna akcja Wirtualnej Polski. "Wezmę udział"

Polska
Tomasz Sekielski pojawił się w studiu Wirtualnej Polski, by porozmawiać o reakcji na jego film dokumentalny o pedofilii w Kościele katolickim. "Tylko nie mów nikomu" bije rekordy popularności (film za darmo można obejrzeć na profilu dziennikarza na YouTube'ie), a WP proponuje widzom akcję na Facebooku "Widziałem film Tomasza Sekielskiego 'Tylko nie mów nikomu'. Oczekuję stanowczej reakcji". Dołączacie? Twórca kontrowersyjnej produkcji już to zrobił.
Doda i Andrzej Piaseczny pokłócili się przez Nergala?

Doda i Andrzej Piaseczny pokłócili się przez Nergala? "Nastawiał piosenkarza przeciwko byłej narzeczonej" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Od jakiegoś czasu Doda stara się nieco tonować swój wizerunek i nie wdawać się w konflikty, jak to miewała w zwyczaju. Niestety, dotychczas nie wychodzi jej to najlepiej. Słynąca z licznych sporów i problemów z prawem wokalistka, kolejny raz nie pozwoliła, aby było o niej zbyt cicho. Jakiś czas temu media informowały o kolejnym odwołanym koncercie gwiazdy. Szybko okazało się, że tym razem nie było to winą samej Dody, a Andrzeja Piasecznego, który również zaplanował swój występ na ten sam dzień. W rezultacie Rabczewska zmuszona była zadowolić się koncertem zorganizowanym z mniejszym rozmachem w warszawskim Teatrze Roma. Mimo braku komentarza artystów pojawiły się doniesienia, jakoby były narzeczony piosenkarki - Nergal miał nastawić Andrzeja przeciwko Dodzie. Premiera Kliki Pudelka już w najbliższą niedzielę o godzinie 09:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
Dominika Figurska pojedzie do Europarlamentu uczyć się?

Dominika Figurska pojedzie do Europarlamentu uczyć się? "To dla niej szansa na edukację seksualną" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Choć Dominika Figurska 12 lat temu na chwilę porzuciła męża dla kochanka, w związku z czym biologiczne pochodzenie jednego z jej dzieci budziło spore wątpliwości, od jakiegoś czasu czuje się ekspertką uprawnioną do stania na straży moralności Polaków. Niedawno poinformowała o tym, że z ramienia partii rządzącej startuje do Europarlamentu. Na plakatach wyborczych była aktorka M jak miłość obiecuje walczyć o tradycyjne wartości rodzinne. Myślicie, że to dobra kandydatka na europosłankę? Premiera Kliki Pudelka już w najbliższą niedzielę o godzinie 09:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
Ukrywanie pedofilii w Kościele. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski komentuje

Ukrywanie pedofilii w Kościele. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski komentuje

Polska
Czy przez sprawę ukrywania pedofilii w Kościele nie trzeba weryfikować świętości papieża? - takie pytanie w programie WP "Bierzyński na żywca" usłyszał Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Kryminał Wronki w Telewizji WP!

Kryminał Wronki w Telewizji WP!

Zwiastun
Oddział karny we Wronkach to największy zakład karny w Polsce, w którym przebywają mordercy, gwałciciele, złodzieje, a także recydywiści. Pokażemy jak za murami zakładu pod ścisłą kontrolą toczy się życie tych najbardziej niebezpiecznych – wejdziemy do strefy dla więźniów psychicznie chorych i upośledzonych, będziemy obecni w czasie ich terapii uzależnień, pokażemy jakie prace wykonują na terenie zakładu. Całości dopełnią rozmowy z osadzonymi.
Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Reakcja Tarczyńskiego była błyskawiczna

Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Reakcja Tarczyńskiego była błyskawiczna

Polska
"Każdy, kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę" - stwierdził Jarosław Kaczyński. - Dobrze, że nie mówi jak Cyrankiewicz, że będzie odrąbana - ripostował Leszek Balcerowicz w programie "Tłit". Co na to Dominik Tarczyński? - Balcerowicz do każdej wypowiedzi będzie mówił, że to PRL, choć sam go tworzył. 100 proc. zgody z Kaczyńskim. Wszyscy, którzy podnoszą rękę na Kościół, kończą poza Sejmem. Dowodem SLD, Palikot, Nowoczesna i dowodem będzie Biedroń. Te ordynarne ataki, profanacje to strategia wyborcza. Chodzi o to, by zmobilizować najbardziej skrajne lewicowe siły - stwierdził w rozmowie z WP.
Magazyn Bez Hamulców #5: Gośćmi Artiom Łaguta i Jacek Frątczak [cały odcinek]

Magazyn Bez Hamulców #5: Gośćmi Artiom Łaguta i Jacek Frątczak [cały odcinek]

Żużel
Gośćmi Dariusza Ostafińskiego byli żużlowiec MRGARDEN GKM-u - Artiom Łaguta i menedżer Get Well Toruń - Jacek Frątczak. W drugiej części, w "Loży Prasowej", pojawili się Marcin Majewski z nc+ i Kamil Hynek z WP SportoweFakty.
Polskie drogi zaleją fotoradary. Ponad sto nowych urządzeń w ciągu roku

Polskie drogi zaleją fotoradary. Ponad sto nowych urządzeń w ciągu roku

Porady/ciekawostki
Polscy kierowcy muszą mieć się na baczności. Już wkrótce na polskich drogach pojawią się w nowych lokalizacjach kolejne fotoradary. W ciągu roku przybędzie ich aż 111. Mateusz Żuchowski z serwisu WP Autokult tłumaczy, dlaczego to rozwiązanie jest dobre, nawet jeśli może nam się nie podobać.
Leszek Balcerowicz zdradza, co zrobi z 13. emeryturą

Leszek Balcerowicz zdradza, co zrobi z 13. emeryturą

Polska
- Jeszcze nie dostałem, ale przeznaczamy ją z żoną na wybrane ważne cele. Ogłosimy, kiedy je wybierzemy - zdradził były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz w programie "Tłit". - Nie jak Wałęsa, który odda Kaczyńskiemu? - dopytywał Marek Kacprzak. - Wałęsa jest niepowtarzalny, nie ma żadnego sensu go naśladować. Wybierzemy organizacje, z których celami się zgadzamy i uważamy, że należy je popierać - podkreślił Balcerowicz. - Miller z kolei powiedział, że 13. emeryturę zatrzyma - zwrócił uwagę dziennikarz WP. - To są indywidualne decyzje, nie mam zamiaru go krytykować - podsumował Balcerowicz.
#15latRazem. Food truck dotarł do Berlina. Sprawdzamy wiedzę Niemców o Polsce

#15latRazem. Food truck dotarł do Berlina. Sprawdzamy wiedzę Niemców o Polsce

Wiadomości
Berlin to kolejny przystanek podróży food truckiem WP z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. Z Niemcami łączy nas wiele rzeczy, ale na ile się znamy?
Piątek zarzuca wiceministrowi współpracę z Rosją.

Piątek zarzuca wiceministrowi współpracę z Rosją. "To stek bzdur"

Wiadomości
Po dwóch książkach poświęconych Antoniemu Macierewiczowi Tomasz Piątek wziął na celownik polskiego premiera. Wydaje książkę „Morawiecki i jego tajemnice”, w której wykazuje rzekome powiązania szefa rządu z Kremlem, mafią sołncewską i rosyjskim wywiadem. Wiele uwagi poświęca m.in. Adamowi Andruszkiewiczowi, którego nazywa „pośrednim narzędziem Rosji”. – To stek bzdur wyssanych z palca – mówi w rozmowie z WP wiceminister cyfryzacji. – Książka powinna się znaleźć w dziale „fantastyka” – dodaje. Adam Andruszkiewicz nie wyklucza złożenia pozwu w sądzie. Więcej w materiale wideo.
Sprawdź to, zanim pojedziesz na wakacje. Surowe kary

Sprawdź to, zanim pojedziesz na wakacje. Surowe kary

Finanse
- Zanim pojedziemy na wakacje za granicę, sprawdźmy ważne terminy – radzi Mateusz Żuchowski, dziennikarz motoryzacyjny, WP Moto. Najważniejsze są: badanie techniczne samochodu i ważność OC. Jak przypomina Żuchowski, policjanci za granicą z dużą sumiennością sprawdzają kierowców i brak aktualnych badań może nas słono kosztować.