Wyniki wyszukiwania dla:

szwalnia

Liczba wyników: 3

Pomysł na biznes: Garmaż odzieżowy

Pomysł na biznes: Garmaż odzieżowy

Finanse
Koszulki,bluzy i dodatki z autorskimi, zabawnymi grafikami - to pomysł na biznes Bartka Nowakowskiego, właściciela garmażu odzieżowego Chrum.com. To nie jest zwykły sklep. Wyglądem nawiązuje do sklepu mięsnego z białymi płytkami, ladą chłodniczą i hakami, na których wiszą pluszowe półtusze. - W naszej marce wszystko jest oryginalne - od projektów po wygląd naszego sklepu. Nie ma drugiego takiego miejsca - mówi Nowakowski. - Wszystkie produkty powstają w naszych głowach. Projektujemy je w pracowni i szyjemy we własnej szwalni w Warszawie. Od początku do końca mamy pełną kontrolę nad procesem produkcji - dodaje. Firma powstała w 2002 roku. Była dodatkowym zajęciem dla pracującego wówczas w agencji reklamowej właściciela. Po 10 latach postanowił on odświeżyć swój pomysł. W 2013 roku otworzył sklep stacjonarny. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W ciągu kolejnych 12 miesięcy Chrum.com zarobił swój pierwszy milion złotych. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Tak pracują więźniarki. To pierwsze takie miejsce w stolicy

Tak pracują więźniarki. To pierwsze takie miejsce w stolicy

Wiadomości
Więźniarki z warszawskiego aresztu na Grochowie mają nowe miejsce pracy. W jednym z budynków otwarto nowoczesną szwalnię. Dzięki niej skazane mogą oderwać się od codziennego, więziennego życia, a przy okazji zarobić pieniądze. Reporter WP, Klaudiusz Michalec, pojechał na miejsce, by sprawdzić, jak szwalnia wygląda od środka oraz porozmawiać z więźniarkami o ich nowej pracy i marzeniach na przyszłość.  
Jak powstaje bawełna?

Jak powstaje bawełna?

Technologia
W Los Angeles mieści się olbrzymia szwalnia, w której szyje się 53 miliony ubrań rocznie i zużywa setki kilometrów przędzy. Zanim jednak posłuży ona do produkcji odzieży, należy odpowiednio przygotować bawełnę. Pierwszym etapem jest oddzielenie jej od liści i brudu, następnie miesza się ją z rayonem i poliestrem. Takie połączenie trafia do maszyny, gdzie specjalny walec tworzy zwoje o długości 6,5 kilometra.