Wyniki wyszukiwania dla:

sztuka

Liczba wyników: 175

Kokedama. Kawałek japońskiego ogrodu w domu

Kokedama. Kawałek japońskiego ogrodu w domu

Porady
Kokedamy to japońska sztuka hodowania roślin w efektownej kuli, uformowanej z odpowiedniego podłoża owiniętego mchem, a następnie sznurkiem. Biorąc pod uwagę, że na kokedamę najlepiej nadaje się paprotka, można powiedzieć, że tworząc je osiągniemy piękne opowieści z mchu i paproci.
Agata Buzek o temacie pedofilii:

Agata Buzek o temacie pedofilii: "Trzeba go poruszać. Od tego też jest sztuka"

Gwiazdy
W poniedziałkowy wieczór w Złotych Tarasach odbyła się premiera filmu "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza. Wśród gwiazd obsady znaleźli się m.in. Dawid Ogrodnik, Agata Buzek i Marcin Dorociński.
Miss Polonia 2018 o swoich ambitnych planach na przyszłość

Miss Polonia 2018 o swoich ambitnych planach na przyszłość

Gwiazdy
Konkurs Miss Polonia od lat jest trampoliną do show biznesu dla dziewcząt z całej Polski. Nie każda piękność ma jednak predyspozycje, aby utrzymać się na pierwszych stronach gazet dłużej niż kilka miesięcy. Niektórym zwyciężczyniom plebiscytu, jak na przykład Marcelinie Zawadzkiej czy Paulinie Krupińskiej sztuka ta wychodzi wyjątkowo dobrze. Prowadzą programy, dostają propozycje lukratywnych kontraktów reklamowych i są zapraszane do ubarwienia różnych telewizyjnych formatów, podczas gdy reszta długonogich nimf ochodzi w zapomnienie. Miss Polonia 2018 Milena Sadowska, również mierzy wysoko. Wszem i wobec ogłaszaj swoje plany zakręcenia się w show biznesie na dłużej, gdyż jak twierdzi, "celebryci to normalni, skromni ludzie".
Marina Abramović w Toruniu.

Marina Abramović w Toruniu. "Moja sztuka wywodzi się z komunizmu i duchowości"

Wywiady/relacje
Marina Abramović 7 marca spotkała się z gośćmi na wernisażu swojej wystawy "Do czysta" w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. Na wstępie mówiła, co łączy kraje byłej Jugosławii i Polskę, i dlaczego jej sztuka jest przesiąknięta komunizmem i prawosławiem.
Gosia Andrzejewicz pojechała na wakacje bez partnera?

Gosia Andrzejewicz pojechała na wakacje bez partnera? "Była smarowana olejkami przez przyjaciela"

Gwiazdy
Nie od dziś wiadomo, że w show biznesie trudno jest o szczerą przyjaźń. Prędzej czy później relacje między gwiazdami rozpadają się przez rozdmuchane ego czy współzawodnictwo na kapryśnym rynku pracy. Trudna sztuka znalezienia bratniej duszy pośród blichtru i przepychu udała się jednak Gosi Andrzejewicz. Piosenkarka bardzo często jest widywana z Norbertem Dąbkiem, organizatorem wyborów Mistera Polski. Mężczyzna towarzyszył jej nawet w trakcie podróży do Tajlandii, gdzie… nacierał jej ciało olejkami. Nie przeszkadza to ponoć partnerowi wokalistki, który musiał zrezygnować z ostatniego wyjazdu ze względu na lęk przed lataniem.
Bundesliga: RB Lipsk uratowało remis w starciu z Hoffenheim

Bundesliga: RB Lipsk uratowało remis w starciu z Hoffenheim

Piłka nożna
RB Lipsk straciło bramkę już w pierwszej połowie meczu z Hoffenheim. Zawodnicy z Lipska przez całe spotkanie próbowali odmienić losy starcia, ale ta sztuka udała się dopiero w 89. minucie. RB Lipsk rzutem na taśmę uratowało remis i dopisało do swojego konta jeden punkt. 

"Himalaje topnieją". Alarmujące wyniki badań

Ciekawostki
2/3 himalajskich lodowców, które dostarczają wodę ponad 250 mln ludzi, może zniknąć do końca tego stulecia. Do takiego wniosku doszło 350 ekspertów, którzy przez 5 lat badali sytuację w Hindukuszu. Wyniki zostały opublikowane przez międzynarodową organizacją czuwającą nad regionem (ICIMOD). Naukowcy nie mają wątpliwości, że za topnieniem lodowców stoi globalne ocieplenie. Alarmują, że nawet jeśli zostanie zrealizowane najbardziej ambitne założenie porozumienia paryskiego (by utrzymać globalne ocieplenie na poziomie 1,5 st. Celsjusza), to i tak stopnieje 1/3 lodowców. Lodowce w Hindukuszu są krytycznym źródłem wody dla około 250 mln ludzi w górach i 1,65 mld w dolinach rzek. Zasilają 10 najważniejszych na świecie systemów rzecznych, m.in: Ganges, Indus i Mekong. Wraz topnieniem lodowców będzie pogarszać się zanieczyszczenie powietrza, pogoda nabierze bardziej ekstremalnego charakteru, a miejskie systemy wodne i produkcja żywności zaczną szwankować. Philippus Wester z ICIMOD mówi wprost: czeka nas kryzys klimatyczny, o jakim nie słyszeliście. W grudniu, podczas szczytu COP24, który odbył się w Polsce sporządzono dokument, który zobowiązuje kraje do utrzymywania globalnego ocieplenia poniżej 2 st. Celsjusza. Ale USA i Arabia Saudyjska go zakwestionowały. Gdyby udałoby się utrzymać ocieplenie na poziomie 1,5 st. C, to w Himalajach temp. podniosłaby się o 2,1 st. C. Jeśli ta sztuka się nie uda, wzrost temp. w "siedzibie śniegów" wyniesie już 5 st. Celsjusza.
Novikovas zaskoczony wyróżnieniem.

Novikovas zaskoczony wyróżnieniem. "Byłem pewny, że wygra Carlitos"

Piłka nożna
- W Jagiellonii jest dużo obcokrajowców ale wielu z nich mówi po Polsku. Nie ma problemu z dogadaniem się u nas w szatni - mówi Arvydas Novikovas który został uznany przez tygodnik "Piłka Nożna" najlepszym obcokrajowcem w 2018 roku. - Wierzę, że w tym roku zdobędziemy tytuł mistrzowski. Do trzech razy sztuka. 
Tadeusz Cymański składa życzenia PO. Zaskoczył

Tadeusz Cymański składa życzenia PO. Zaskoczył

Polska
PO skończyła 18 lat. Czego jej życzy Tadeusz Cymański? - Och, zaskoczę pana. Życzę im, żeby się pozbierali, skonsolidowali, żeby byli silną merytoryczną opozycją, a wtedy i my poczujemy się silni. Bo wygrać z cieniasem nie sztuka. W interesie Polski jest, by PO była potężną Platformą. Przegrać z taką partią to nie wstyd, a wygrać ze słabą - żadna radość - mówił w programie "Tłit". Dopytywany, czy Grzegorz Schetyna powinien pójść na spotkanie do premiera, odpowiedział: "To byłoby bezczelne! On nie ma oleju w głowie? Jak nie pójdzie, to ja nie muszę nić mówić - to właśnie beznadziejność!". - Jaką sztuką jest iść tam, gdzie wszyscy klaszczą i cmokają? Sztuką jest się zmierzyć w bardziej kąśliwym tonie. W ogniu hartuje się stal. Swoich argumentów trzeba bronić z bardziej wymagającym adwersarzem - wskazał Cymański.
Sztuczna inteligencja pomaga składać archeologiczne znaleziska

Sztuczna inteligencja pomaga składać archeologiczne znaleziska

Nauka
Bezcenne przedmioty, które możemy podziwiać w muzeach, archeolodzy często znajdują w kawałkach. Poukładanie ich jest nie lada wyzwaniem i może trwać nawet kilka lat, dlatego grupa izraelskich badaczy opracowała specjalny algorytm, który pomoże poskładać do kupy archeologiczne znaleziska. To trochę jak układanie puzzli. Sztuczna inteligencja potrafi przewidzieć, jak powinien wyglądać sąsiedni fragment. Na tej podstawie dopasowuje do siebie elementy układanki, w tym przypadku bizantyjskie freski i fragmenty wazy. Algorytm jest bardzo skuteczny. Myli się rzadko. Jedynie wtedy, gdy brakuje dużych fragmentów obrazu. 

"Piłka z góry". Wilkowicz o Mourinho: Bezdyskusyjnie jest to wielki trener

Piłka nożna
Paweł Wilkowicz był gościem najnowszego odcinka programu "Piłka z góry". Redaktor naczelny portalu sport.pl opowiedział o Jose Mourinho, którego uważa za wielkiego trenera. Portugalczyk potrafił zmieniać kluby, w których pracował. W Manchesterze United ta sztuka mu się nie udała
Marzena Kipiel-Sztuka nadal wierzy w miłość

Marzena Kipiel-Sztuka nadal wierzy w miłość

Gwiazdy
Kipiel-Sztuka wciąż szuka szczęścia w miłości i nie narzeka na brak zainteresowania ze strony mężczyzn. Twierdzi, że na jej drodze pojawia się wielu adoratorów, ale na razie żaden nie spełnił jej oczekiwań. Trzymamy kciuki, by ułożyła sobie życie.
Etykieta według Walewskiego: Sztuka kupowania prezentów

Etykieta według Walewskiego: Sztuka kupowania prezentów

Finanse
Jaki prezent dla prezesa? Alkohol, a może pendrive? Czy dobrym pomysłem jest żywe zwierzę lub biała broń? Jak wybrać i nie popełnić gafy? Łukasz Walewski, autor książek o savoir-vivre i dyplomacji tłumaczy co wybrać – w programie „Etykieta według Walewskiego” dobre rady nie tylko dla biznesmenów.
Dramatyczne kulisy powstawania

Dramatyczne kulisy powstawania "wieczorowej twarzy" Klaudii Halejcio (WIDEO)

Gwiazdy
Choć nie jest ona wynalazkiem XXI. wieku, sztuka konturowania została spopularyzowana kilka lat temu przez siostry Kardashian, które za jej pomocą były w stanie modelować swoją twarz, podkreślając nieistniejące kości policzkowe czy zmniejszając czoło. Obecnie większość celebrytek szykujących się na wielkie wyjścia spędza godziny w fotelu makijażysty, licząc na zaprezentowanie się na czerwonym dywanie z "lepszej strony". Kulisy tego długotrwałego procesu mogliśmy ostatnio zaobserwować dzięki Klaudii Halejcio szykującej się na pokaz maki Bizuu.
Zamień talerz w dzieło sztuki. Ozdoby z warzyw i owoców

Zamień talerz w dzieło sztuki. Ozdoby z warzyw i owoców

Styl życia
Dekorowanie talerzy i potraw to prawdziwa sztuka. Z warzyw, owoców i liści można wyczarować wspaniałe ozdoby. Mogą one zamienić zwykły posiłek w wykwintną ucztę.
Znaleziono najwcześniejsze dzieło Da Vinci?

Znaleziono najwcześniejsze dzieło Da Vinci?

Nauka
W jednym z włoskich domów, w trakcie sprzątania odnaleziono ceramiczną płytkę, a na niej wizerunek Archanioła Gabriela. Po trzech latach badań inskrypcji i podpisu, włoscy historycy stwierdzili, że jest to dzieło Leonarda da Vinci datowane na 1471 r. To by oznaczało, że obraz powstał, gdy da Vinci miał zaledwie 18 lat. Byłoby to najstarsze dzieło artysty, które przetrwało ponad 500 lat,
Prawdziwe oblicze Cezara

Prawdziwe oblicze Cezara

Nauka
Juliusz Cezar miał wybrzuszenie na głowie. Fakt ten ujawniła nowa trójwymiarowa rekonstrukcja twarzy. Rekonstrukcja została wykonana przy użyciu danych ze skanowania 3D marmurowego popiersia z kolekcji Narodowego Muzeum Starożytności w Holandii.
Wojciech Szaniawski o wizerunku Lewandowskiego, Krychowiaka, Małysza i Stocha [Sektor Gości] [cały odcinek]

Wojciech Szaniawski o wizerunku Lewandowskiego, Krychowiaka, Małysza i Stocha [Sektor Gości] [cały odcinek]

Piłka nożna
W jaki sposób kreuje się wizerunek największych gwiazd sportu? Jak wyglądają kampanie reklamowe z udziałem takich gwiazd jak Grzegorz Krychowiak? Dlaczego sztuka budowania marki osobistej jest dziś tak ważna? Czy Robert Lewandowski jest dzisiaj poza konkurencją wszystkich Polaków, jeżeli chodzi o jego wartość marketingową? Czy w wizerunku Lewandowskiego jest coś, co można by jeszcze poprawić? Dlaczego Adam Małysz ciągle wygrywa z Robertem Lewandowskim w niektórych badaniach rankingowych, dotyczących największego autorytetu sportowego, najbardziej lubianego bądź najpopularniejszego sportowca? Jak przedstawia się dzisiaj marketingowa wartość piłkarskiej reprezentacji Polski? Dlaczego zdaniem prezesa agencji marketingowej Arskom Group Wojciecha Szaniawskiego Adam Nawałka jest największym wygranym rynku reklamowego 2018 roku? Jak Szaniawski porównałby wizerunek polskich skoczków narciarskich do wizerunku naszych piłkarzy? Jakie są różnice w kwotach, które przedstawiciele tych dyscyplin dostają za kampanie reklamowe? Zapraszamy do obejrzenia 83. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Ostaszewska broni

Ostaszewska broni "Kabaretu Warszawskiego": "To nie jest czysta prowokacja"

Gwiazdy
Maja Ostaszewska jest jedną z gwiazd sztuki Nowego Teatru, Kabaret Warszawski. Aktorka wciela się w rolę seksuolog, która nigdy w życiu nie przeżyła orgazmu. Artystka swoją rolą obnaża wiele skrywanych do tej pory problemów związanych z poszukiwaniem własnej tożsamości, nie tylko seksualnej. W najnowszym wywiadzie zapewnia, że sztuka nie jest prowokacją, a próbą odnalezienia samego siebie.
Kwietniewska tłumaczy się z chałtur:

Kwietniewska tłumaczy się z chałtur: "To jest sztuka! Tam nie ma targetu"

Gwiazdy
Wanda Kwietniewska na rynku muzycznym utrzymuje się od blisko 35 lat. Ponowny rozgłos przyniósł jej kilka lat temu remiks przeboju "Hi-Fi", który wyprodukował DJ Adamus. Od tej pory Wanda i Banda częściej mogą liczyć na występy przed publicznością. Jednak najczęściej Kwietniewska grywa na jarmarkach w małych miejscowościach. W programie Hardtalk - na ostro tłumaczyła, dlaczego lubi grać na niebiletowanych imprezach. Przekonała Was?
Tak kończy się cofanie na autostradzie

Tak kończy się cofanie na autostradzie

Świat
Na autostradzie we wschodnich Chinach kierowca białego auta przegapił swój zjazd. Niewiele myśląc postanowił cofnąć, by wrócić na dobrą drogę. W ten sposób zablokował dwa pasy ruchu. Jadący autobus zdążył go bezpiecznie ominąć, ta sama sztuka nie udała się jednak tirowi. Ciężarówka co prawda nie uderzyła w auto, jednak wpadła w poślizg i przewróciła się na bok. Chwilę później kolejny drogowy kolos obrócił się wokół własnej osi, by uniknąć zderzenia z osobówką. Nieodpowiedzialny kierowca, niewzruszony chaosem, który spowodował, jak gdyby nigdy nic odjechał z miejsca wypadku.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne