Wyniki wyszukiwania dla:

sztuczna inteligencja

Liczba wyników: 56

Katowice jednym z najbardziej innowacyjnych miast

Katowice jednym z najbardziej innowacyjnych miast

Choć większości z nas Katowice kojarzą się z górnictwem, to są one przede wszystkim miastem wielu innowacji. W stolicy Górnego Śląska funkcjonuje najnowocześniejszy system inteligentnego monitoringu w Polsce, podobny do tych, które działają w największych metropoliach naszej planety. System jest bardzo skuteczny i znacząco ułatwił pracę tamtejszej policji oraz straży miejskiej. W drugiej części programu pokażemy jak z pastelozą polskich blokowisk walczy Zielona Góra. Zapraszamy na "Obiegówkę" z Kubą Jankowskim.
Sztuczna inteligencja znajdzie ci pracę? Przemysław Gacek o przyszłości rekrutacji

Sztuczna inteligencja znajdzie ci pracę? Przemysław Gacek o przyszłości rekrutacji

Finanse
Przyszłość rekrutacji przez internet to serwisy oparte na sztucznej inteligencji - przewiduje szef Grupy Pracuj. Jego zdaniem kluczowe dla każdego biznesu, w tym tych zajmujących się pomocą w szukaniu pracy - i szukaniu pracowników - jest baczne obserwowanie tego, co się dzieje w technologii na świecie. Po to, żeby nie przegapić rewolucji, która może zupełnie odwrócić zasady gry - wyjaśnia w programie Nino o Biznesie Przemysław Gacek.
Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Polska
- Banki mogą się wiele nauczyć od firm GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple), te firmy stają się dla nas konkurencją. Młode pokolenia chcą mieć podobne doświadczenie ze swoim bankiem, jakie mogą osiągnąć z firmami GAFA, czyli dużo lepsza rozpoznawalność klienta, rozwiązania szyte na miarę, obudowywanie produktami, proste rozwiązania i sto procent w internecie - powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A., w rozmowie z Mikołajem Kunicą w programie "Biznes Mówi".
Sztuczna inteligencja rozpozna nas po zachowaniu. Bartosz Ciołkowski o nowej metodzie autentykacji

Sztuczna inteligencja rozpozna nas po zachowaniu. Bartosz Ciołkowski o nowej metodzie autentykacji

Nowe technologie
 Kuluarowe rozmowy podczas tegorocznej edycji Impactu zdominował temat sztucznej inteligencji. Jak mówi w rozmowie z money.pl Bartosz Ciołkowski, dyrektor biura Mastercard w Polsce jednym z jej zastosowań, nad którymi operator kart pracuje jest możliwość tzw. behawioralnej autentykacji pasywnej. – To algorytm, który może ocenić, czy osoba trzymająca smartfon to właściwa osoba. Po jego przekazaniu urządzenie ulegnie zablokowaniu – wyjaśnia. Ponadto Bartosz Ciołkowski mówi o zbliżającym się wejściu w życie dyrektywy PSD II oraz współpracy start-upów z korporacjami.
Konferencja Huawei Rozmowy o Przyszłości

Konferencja Huawei Rozmowy o Przyszłości

Technologia
Sugestie podczas zakupów przez internet, smartfon jako osobisty asystent i aplikacje, które podrzucają nam nową muzykę i nowe filmy. Sztuczna inteligencja robi się coraz śmielsza i coraz częściej przejmuje nasze obowiązki.
Jarosław Królewski: Piłkarze w Polsce mają problem z psychiką. Trzeba to zmienić [4/4] [Sektor Gości]

Jarosław Królewski: Piłkarze w Polsce mają problem z psychiką. Trzeba to zmienić [4/4] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Co prezes Synerise Jarosław Królewski, który w ostatnich tygodniach udzielił pomocy Wiśle Kraków, sądzi na temat problemów poziomu polskiej ligi? Dlaczego w tak dużym kraju żaden klub piłkarski przez 21 lat nie był w stanie awansować do Ligi Mistrzów? Gdzie leżą przyczyny porażek polskich zespołów w europejskich pucharach? W jaki sposób można to zmienić? O czym będzie mówić nowa książka Królewskiego "Algokracja"? W jakim stopniu sztuczna inteligencja i nowe technologie będą wpływać na ludzkie życie? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 104. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Sztuczna inteligencja przejmuje pracę. Amica ma magazyn, gdzie pracuje 1 osoba

Sztuczna inteligencja przejmuje pracę. Amica ma magazyn, gdzie pracuje 1 osoba

Polska
Sztuczna inteligencja wykonuje coraz więcej zadań. - Na przykład spółka zależna od Google'a uruchamia produkcję autonomicznych samochodów, branża kierowców będzie eliminowana, bo algorytmy wykonują to lepiej. (...) Za 5 lat nawet w Polsce samochody będą poruszały się same, kwestia tylko legislacji, tego, czy politycy się na to zgodzą - mówił w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Warzecha, prezes user.com. - Tesla przenosi fabrykę do Holandii, mimo że koszty pracy są tam wysokie, bo i tak tej pracy nie wykonują już ludzie - wymieniał. Adidas otworzył fabrykę, w której pracuje 5 osób. Polska Amica ma magazyny tak zautomatyzowane, że wystarczy jeden ochroniarz.
Sztuczna inteligencja pisze informacje

Sztuczna inteligencja pisze informacje

Ciekawostki
Grupa badawcza Open AI, wspierana przez miliardera Elona Muska, opracowała algorytm potrafiący czytać ze zrozumieniem, pisać, tłumaczyć i tworzyć wiadomości na podstawie samych nagłówków. Okazał się tak dobry, że Open AI nie zdecydowało się opublikować pełnej wersji kodu, w obawie przed niepożądanym użyciem. Napisany przez sztuczną inteligencję news trudno odróżnić od prawdziwego. Algorytm mógłby być użyty np. do generowania fake newsów, podszywania się pod kogoś w sieci, czy trollowania.
Sztuczna inteligencja pomaga składać archeologiczne znaleziska

Sztuczna inteligencja pomaga składać archeologiczne znaleziska

Nauka
Bezcenne przedmioty, które możemy podziwiać w muzeach, archeolodzy często znajdują w kawałkach. Poukładanie ich jest nie lada wyzwaniem i może trwać nawet kilka lat, dlatego grupa izraelskich badaczy opracowała specjalny algorytm, który pomoże poskładać do kupy archeologiczne znaleziska. To trochę jak układanie puzzli. Sztuczna inteligencja potrafi przewidzieć, jak powinien wyglądać sąsiedni fragment. Na tej podstawie dopasowuje do siebie elementy układanki, w tym przypadku bizantyjskie freski i fragmenty wazy. Algorytm jest bardzo skuteczny. Myli się rzadko. Jedynie wtedy, gdy brakuje dużych fragmentów obrazu. 
Choinka w domu. Skąd wziął się zwyczaj?

Choinka w domu. Skąd wziął się zwyczaj?

Ciekawostki
Sztuczna, prawdziwa - wszystko jedno. W większości domów na Boże Narodzenie pojawia się choinka. Zobaczcie, jak narodziła się jedna z najważniejszych tradycji świątecznych.
Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli. Ekspertka z MIT ostrzega

Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli. Ekspertka z MIT ostrzega

Wiadomości
Do czego służy sztuczna inteligencja, póki nam służy? Czy groźniejsze będą super bogate technoelity czy roboty? W jakim kierunku rozwinie się seksrobotyka? - Niektórzy bardzo chcą mieć technoboga, ale będą się modlić do małej ceramicznej figurki, która potrafi podskakiwać, ale nie potrafi pełzać - mówi dr Aleksandra Przegalińska z MIT.
Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli

Sztuczna inteligencja wymyka nam się spod kontroli

Do czego służy sztuczna inteligencja, póki nam służy? Czy groźniejsze będą super bogate technoelity czy roboty? W jakim kierunku rozwinie się seksrobotyka? – Niektórzy bardzo chcą mieć technoboga, ale będą się modlić do małej ceramicznej figurki, która potrafi podskakiwać, ale nie potrafi pełzać – mówi dr Aleksandra Przegalińska z MIT.
Doda świętuje 10. rocznicę testu na inteligencję:

Doda świętuje 10. rocznicę testu na inteligencję: "Czas leci, a IQ rośnie"

Gwiazdy
Słynne IQ Dody obrosło już legendą. Wypuszczona kilka lat temu informacja, że Rabczewska należy do Mensy - organizacji skupiających ludzi o wysokim ilorazie inteligencji - procentuje zainteresowaniem do dnia dzisiejszego. Piosenkarka nadal przeżywa osiągnięcie wyniku 156, a w najnowszym wywiadzie postanowiła w kilku słowach uczcić rocznicę przeprowadzenia testu. Rabczewska zapewnia, że wraz z upływem lat jej inteligencja nadal rośnie. Doda chwali się, że dowodem na to jest brak konieczności udziału w telewizyjnych reality show.
Rząd wesprze badania w onkologii.

Rząd wesprze badania w onkologii. "Rak nas zabija. Musimy z nim walczyć"

Polska
- Pierwszy Wirtualny Instytut Badawczy będzie dedykowany kwestiom biomedycznym, z naciskiem na onkologię. To jest nasz cywilizacyjny problem. Rak nas zabija, więc musimy z nim walczyć. Chcielibyśmy się dołożyć do globalnej walki z rakiem - powiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński. Dodał, że była to decyzja "dwóch premierów": Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina. Nie wykluczył, że w przyszłość, jeśli będą środki, mogą powstać Wirtualne Instytuty Badawcze dedykowane innym obszarom takim, jak sztuczna inteligencja albo robotyka. Pierwszy Wirtualny Instytut Badawczy ma zainwestować pół miliarda złotych w prowadzone w Polsce badania naukowe dotyczące głównie biotechnologii i biomedycyny.
AI posłucha powtarzających się sygnałów z kosmosu. Na Ziemię docierają od roku

AI posłucha powtarzających się sygnałów z kosmosu. Na Ziemię docierają od roku

Technologia
FRB, czyli szybkie błyski radiowe, to jeden z najbardziej tajemniczych fenomenów we Wszechświecie. Jak sama nazwa wskazuje, to krótkotrwały sygnał radiowy pochodzący spoza naszej galaktyki. Naukowcy nie są pewni co jest źródłem FRB. Pierwszy sygnał udało się wykryć dopiero w 2007 r. Badamy je więc krótko. Teraz pomoże w tym sztuczna inteligencja. Złożone algorytmy będą analizować powtarzające się sygnały. Według ekspertów ich źródło może leżeć nawet 3 mld lat świetlnych od Ziemi.
Rozwój sztucznej inteligencji w Polsce

Rozwój sztucznej inteligencji w Polsce

Polska
45 proc. firm w Polsce deklaruje, że wdrożyło jakieś rozwiązanie związane ze sztuczną inteligencją. Odsetek ten jest i prawdopodobnie będzie z roku na rok coraz wyższy. Rozwój AI w naszym kraju i na świecie był tematem debaty na Forum Ekonomicznym w Krynicy. W panelu dyskusyjnego pod hasłem "AI Out in the Open. Sztuczna inteligencja w służbie człowiekowi, a nie przeciwko niemu" udział wzięli: CEO of Bohr Technology Witold Kowalczyk, adiunkt Akademii Leona Koźmińskiego Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, prezes PZU Lab Tomasz Huś oraz minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Ubezpieczyciele stawiają na innowacje. Pomoże im sztuczna inteligencja i systemy antydronowe

Ubezpieczyciele stawiają na innowacje. Pomoże im sztuczna inteligencja i systemy antydronowe

Polska
Sztuczna inteligencja, systemy paraliżujące drony szpiegowskie i walka z hakerami - na to stawiają ubezpieczyciel. - Nowe rozwiązania w branży ubezpieczeniowej mają jasny cel, czyli ograniczyć liczbę wypadków, zniwelować awarie w przemyśle i polepszyć życie i pracę  klientów - tłumaczy w rozmowie z money.pl Tomasz Huś, prezes PZU LAB.
Amnesty International apeluje do ONZ. To już nie tylko fantastyka naukowa, a realne zagrożenie

Amnesty International apeluje do ONZ. To już nie tylko fantastyka naukowa, a realne zagrożenie

Technologia
"Zakażmy broni autonomicznej zanim będzie za późno" tak do ONZ apelują działacze Amnesty International. Nie są w tym apelu osamotnieni. Elon Musk, eksperci od sztucznej inteligencji i 116 specjalistów ma podobne zdanie. Czym jest broń autonomiczna? To np. dron, który, wyposażony w algorytm sztucznej inteligencji sam wybierze cel i dokona na nim egzekucji. Podobnie można zaprogramować choćby karabin maszynowy. Roboty nie muszą być wyposażone w śmiercionośne narzędzia, wystarczy gaz pieprzowy, taser czy gumowe kule. W połączeniu z technologią rozpoznawania twarzy i profilowaniem stają się naprawdę groźnym narzędziem. Robot, w przeciwieństwie do człowieka,  nie zawaha się zanim naciśnie spust i wystrzeli pocisk. Nad tego typu technologiami pracuje już kilka krajów, w tym USA, Wielka Brytania, Izrael, Chiny czy Rosja. Nieduży koszt czujników i rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że koszty takiej broni wcale nie są astronomiczne. Eksperci podkreślają, jak ciężko byłoby obronić się przeciwko zmasowanemu atakowi robotów. Innym problemem jest odpowiedzialność. Kto zostałby ukarany jeśli autonomiczna broń zacznie mordować cywilów? Dlatego właśnie organizacje pozarządowe i niektóre państwa chcą by broń nigdy nie stała się w pełni autonomiczna, a kluczowe decyzje, takie jak wybór celu i zabicie lub unieszkodliwienie go.

"Wiem, że ludzie obawiają się zastąpienia przez roboty". Money.pl rozmawia z Sophią

Finanse
Roboty i sztuczna inteligencja nie zastąpią ludzi, ale będą współpracować – tak przynajmniej przekonywał w rozmowie z money.pl robot Sophia stworzony przez firmę Hanson Robotics.
Roboty-lekarze przeprowadzają skomplikowane operacje. Dokladniej niż człowiek

Roboty-lekarze przeprowadzają skomplikowane operacje. Dokladniej niż człowiek

Polska
- Automatyzowane są w tym momencie wszystkie branże po kolei, najbardziej widoczne efekty są w dziedzinie medycyny. Powstają roboty, które mają za zadanie przeprowadzać skomplikowane operacje z dokładnością do kilkunastu nanometrów. Największe zastosowanie jest w ekonomii, jest  co najmniej kilka różnych metod uczenia maszynowego, w przypadku kalkulacji ryzyka, czy optymalizacji jakichś procesów - mówili w programie "Money. To się liczy" Ewelina Wołoszyn i Łukasz Siatka z firmy Lonsley.
Sztuczna inteligencja w biznesie to codzienność. Niedługo algorytmy mądrzejsze od człowieka

Sztuczna inteligencja w biznesie to codzienność. Niedługo algorytmy mądrzejsze od człowieka

Polska
- W nadchodzących latach zmierzamy do tego, że zbudowany będzie system, który nazywamy osobliwością. Będzie to system, który każde zadanie będzie wykonywać tak dobrze jak człowiek, albo lepiej. W większości są to algorytmy, które powstawały przez lata i wykorzystują to co najlepsze posiadamy z wiedzy na temat kognitywistyki, filozofii, matematyki, korzystają też z metod statystycznych - mówili w programie "Money. To się liczy" Ewelina Wołoszyn i Łukasz Siatka z firmy Lonsley.
poprzednie1 2 3 następne