Wyniki wyszukiwania dla:

szkoły

Liczba wyników: 402

Ceny usług mogą znów wzrosnąć. Zawód księgowego do certyfikacji

Ceny usług mogą znów wzrosnąć. Zawód księgowego do certyfikacji

Polska
Ponad połowa osób świadczących usługi księgowe i 43 proc. spośród korzystających z nich ocenia, że efektem wprowadzonej pięć lat temu deregulacji był spadek jakości usług – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Finansów. W oparciu o jego wyniki resort pracuje nad cofnięciem deregulacji. Zamierza wprowadzić nowy system certyfikacji zawodu księgowego i obowiązek dokształcania. Jak ocenia wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie i Katowicach Mariusz Rutke, efektem tych zmian będzie wzrost profesjonalizmu księgowych, z drugiej zaś strony spadek liczby podmiotów, które świadczą takie usługi, a w konsekwencji wzrost cen.
Kulisy dymisji ministra. Gowin: niefortunne słowa

Kulisy dymisji ministra. Gowin: niefortunne słowa

Wiadomości
Poprosiłem pana senatora do siebie i zapytałem: "Andrzej, co to słowa?". Odpowiedział: "nie wiem, nie powiedziałem tak"- wicepremier Jarosław Gowin, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego w programie "Tłit" Wirtualnej Polski ujawnił emocje towarzyszące decyzji o złożeniu dymisji przez jego zastępcę prof. Andrzeja Stanisławka. Poszło o wypowiedź dla "Kuriera Lubelskiego" o tym, że "uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą". Wicepremier w rozmowie z Markiem Kacprzakiem zaznaczył jednak, że w przyszłości widzi możliwość współpracy ze Stanisławkiem. - Słowa, która włożono w usta pana profesora są niefortunne, ale my, politycy musimy liczyć się z konsekwencjami - zaznaczył Gowin.
Paulina Krupińska apeluje:

Paulina Krupińska apeluje: "Każdy z nas powinien przejść kurs pierwszej pomocy"

Gwiazdy
Zdaniem Pauliny Krupińskiej zasady udzielania pierwszej pomocy powinien znać każdy, w większości przypadków Polacy mają jednak tylko niewystarczającą wiedzę teoretyczną, wyniesioną jeszcze ze szkoły podstawowej. Modelka zaapelowała, by każdy przeszedł medyczne szkolenie. Dodała, że jako mama uważa, że najważniejszym kursem jaki powinny przejść dzieci w swoim życiu jest właśnie kurs pierwszej pomocy. Krupińska przekonuje, że coraz więcej w mediach mówi się o małych bohaterach, którzy dzięki zdobytej wiedzy pomogli osobie nieprzytomnej lub zapobiegli tragedii w domu rodzinnym, wzywając odpowiednio szybko ratowników. Ambasadorka kampanii "Mali Ratownicy" w przyszłości zamierza przekazać swoim dzieciom praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Zakaz handlu.

Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

- To jest bardzo niebezpieczne zjawisko w gospodarce. Ktoś nagle może stwierdzić: dlaczego nie sobota, nie inne inne branże, np. wolna środa dla ciepłowników? To, co dotyczy Kowalskiego, nie jest tak niebezpieczne jak w przypadku biznesu. Polska od kilku lat specjalizuje się w szokowaniu. Przedsiębiorcy planują swoją działalność w pewnym horyzoncie czasowym. Gdyby rząd powiedział: wprowadzamy zakaz za 5 lat, wcześniej testujemy, byłoby w porządku. 3-5 lat to jest minimum, na jakie szacuje się koszty, kredyty - mówił w programie "Money. To się liczy" ekonomista dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
Ekonomista: Polska specjalizuje się w szokowaniu rynku

Ekonomista: Polska specjalizuje się w szokowaniu rynku

Polska
- Polska od kilku lat specjalizuje się w szokowaniu rynku. Czasem robi to przez zapowiedzi np. teraz mamy testowanie "bykowego": na ile i w jaki sposób społeczeństwo jest w stanie zaakceptować, ale jeśli coś dotyczy Kowalskiego, konsumenta, to nie jest tak niebezpieczne, jak wtedy, gdy dotyczy uczestników rynku biznesu - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
Trudności uczniów z podwójnego rocznika.

Trudności uczniów z podwójnego rocznika. "Zawsze tak było"

Polska
- Zawsze tak było, że nie każdy dostawał się do szkoły, do której chciał się dostać - zauważył w programie "Tłit" rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Jego zdaniem problem podwójnego rocznika nie jest tak wyjątkowy, jak się wydaje. - To jest życie - dodał. Przyznał jednak, że dochodzą do niego informacje o organach prowadzących, które nie zgadzają się na zwiększenie liczby klas na danym poziomie, by nie przyjmować dzieci spoza obszaru. - To jest błędne działanie, będę to kontrolował - zapewnił.
Skakanka Karola Bieleckiego.

Skakanka Karola Bieleckiego. "Napisałem, że jeszcze pożałują"

Inne
- Po szkole wracałem do domu i skakałem na skakance. Miałem na niej napisane: "Jeszcze wam udowodnię", "Jeszcze tego pożałujecie!" - opowiada były reprezentant Polski w piłce ręcznej Karol Bielecki. Wybitny kadrowicz w młodości nie przeszedł rekrutacji do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.
Wileki projekt NASK. Bezpieczny internet w szkołach

Wileki projekt NASK. Bezpieczny internet w szkołach

Finanse
NASK i Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzają polską szkołę w cyfrową erę, podłączają szkoły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Bezpieczny i szybki internet pojawi się w każdej szkole, ale najważniejsze wyzwanie to odpowiednie wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań.
Tysiące szkół dołączą do superszybkiej sieci

Tysiące szkół dołączą do superszybkiej sieci

Finanse
NASK i Ministerstwo Cyfryzacji wprowadzają polską szkołę w cyfrową erę, podłączają szkoły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Bezpieczny i szybki internet pojawi się w każdej szkole, ale najważniejsze wyzwanie to odpowiednie wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań.
Polska szkoła wchodzi w cyfrową erę. Minister Zagórski: Do końca 2020 r. internet w każdej szkole

Polska szkoła wchodzi w cyfrową erę. Minister Zagórski: Do końca 2020 r. internet w każdej szkole

Polska
- Mamy już 2,5 tys. szkół w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Światłowód doprowadzony jest mniej więcej do 11 tys. szkół, na tej bazie przyłączamy je do OSE. Jesteśmy przygotowani i zdeterminowani, by wszystkie szkoły przyłączyć do końca przyszłego roku. To jest duże wyzwanie, bo to bardzo skomplikowany projekt. Musimy przyłączyć ok. 28 tys. szkół – powiedział w rozmowie z money.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Szybkie przepisy do pracy i szkoły. Idealne dla alergików

Szybkie przepisy do pracy i szkoły. Idealne dla alergików

Kuchnia
Iwona Zasuwa, autorka książek z serii "Smakoterapia", zdradza przepisy na szybkie i zdrowe posiłki. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza u tych osób, które są na diecie eliminacyjnej i wykluczają np. gluten lub nabiał. 
Dzień dziecka w WP

Dzień dziecka w WP

Polska
Farby, pędzle, spraye, brzydki mur i dzieciaki, które chcą superbohaterów. Nie zwyczajnych, ale takich, którzy chronią przed hejtem. Same wymyśliły projekt muralu i razem z artystą ten mural stworzą. Na szarym murze ich szkoły.
5 sprawdzonych pomysłów na prezent dla nauczyciela

5 sprawdzonych pomysłów na prezent dla nauczyciela

Porady
Koniec roku szkolnego nadchodzi wielkimi krokami. Dla wielu uczniów będzie to pożegnanie z ulubionymi nauczycielami nie tylko na okres wakacji, ponieważ opuszczają mury swojej szkoły w celu kontynuowania nauki w innym miejscu. Warto zatem osobie, która przez kilka lat przekazała nam cenną wiedzę, wręczyć upominek, który zapadnie jej w pamięć. 
Strzały w szkole w Brześciu Kujawskim. Nasza relacja

Strzały w szkole w Brześciu Kujawskim. Nasza relacja

Polska
Nasz reporter rozmawiał z mieszkańcami Brześcia Kujawskiego. W poniedziałek do  szkoły w tym mieście wtargnął zamaskowany młody mężczyzna, były uczeń tej szkoły. Strzelił do woźnej, ranił petardami jedną z uczennic. Obie trafiły do szpitala. Mieszkańcy są wstrząśnięci tymi dramatycznymi wydarzeniami. Opowiadają, że widzieli zapłakane dzieci i przerażonych rodziców. - Żyjemy w strasznym stresie, że akurat u nas się coś takiego stało. Do tej pory było spokojnie - mówi jeden z mieszkańców. 
Katastrofa myśliwca. Śmiertelny wypadek w Chinach

Katastrofa myśliwca. Śmiertelny wypadek w Chinach

Świat
Moment katastrofy chińskiego myśliwca JH-7 zarejestrowały kamery monitoringu. Samolot z dużą prędkością wbił się w ziemię. Do wypadku doszło w Chinach.  JH-7 miał się rozbić w trakcie lotu szkoleniowego. Maszyna spadła na pole obok szkoły.  

"Absurd!". Macierewicz o pedofilii. Kluzik-Rostkowska odpowiada

Polska
Antoni Macierewicz, odnosząc się do karty LGBT+, stwierdził, że 4-latki uczone są technik seksualnych, co wskazuje na tendencję PO do wspierania pedofilii. - To absurd, propaganda, próba zastraszania ludzi. Może minister nie wie, że edukacja seksualna w szkole zaczyna się w starszych klasach. Rodzice, zarówno liberalni, jak i konserwatywni, oczekują wsparcia szkoły w edukacji seksualnej. Może minister się zdziwi, nawet złapie za głowę. Mówi bzdury - ripostowała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) w programie "Tłit". Zareagowała również na apel biskupów o głosowanie "z właściwie ukształtowanym sumieniem".
Krnąbrne uczestniczki

Krnąbrne uczestniczki "Projektu Lady". "Dopiero ku*wa co gumę włożyłam do gęby"

Gwiazdy
Choć internauci i widzowie telewizji jasno komunikują, że są zmęczeni dominacją Małgosi Rozenek-Majdan w TVN-ie, jednocześnie celebrytka pozostaje jedną z najlepiej "klikających się" i najczęściej oglądanych polskich gwiazd ekranu. Producenci chętnie wrócili do realizacji jednego z głównych show Gosi. Już od przyszłego poniedziałku widzowie będą mogli przyglądać się zmaganiom przyszłych dam w Projekcie Lady. Po wejściu uczestniczek w ostatniej edycji, mentorki stwierdziły, że widziały już prawie wszystko. Jednak przyjazd trzynastu nowych uczennic do szkoły w Rozalinie udowodni im, że życie potrafi zaskakiwać. Niestety przyszłe kandydatki na damy nie wykazały się dobrymi manierami.  
Paweł Borys: „Musimy wspierać polskie firmy”

Paweł Borys: „Musimy wspierać polskie firmy”

Polska
 Paweł Borys, polski ekonomista i menedżer, specjalizujący się w bankowości, rynku kapitałowym i polityce gospodarczej. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju oraz przewodniczący rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego. Członek Kapituły Nagrody Money.pl. Jest absolwentem wydziału Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalności międzynarodowych rynków finansowych. Specjalizuje się w inwestycjach, zarządzaniu, analizach makroekonomicznych, planowaniu strategicznym i finansowym oraz restrukturyzacjach .
Zmarł przez wizytę w parku. Miał silną alergię

Zmarł przez wizytę w parku. Miał silną alergię

Zdrowie
16-letni Joe Dale z Barnsley świętował wraz ze swoimi przyjaciółmi ostatni dzień szkoły. Wszyscy wybrali się do parku.  Tego dnia stężenie pyłków w powietrzu było bardzo wysokie. Wieczorem Joe dostał silnego ataku astmy i stracił przytomność. Przez 6 dni lekarze próbowali go uratować. Zobacz film.
Patryk Jaki o swoim wykształceniu. Wbija szpilę w prof. Pawła Śpiewaka

Patryk Jaki o swoim wykształceniu. Wbija szpilę w prof. Pawła Śpiewaka

Polityka
- Co do mojego wykształcenia, to skończyłem jeden z najlepszych uniwersytetów, mam wiele szkoleń i studiów podyplomowych, mam dwie publikacje naukowe - wyliczał w programie "Wyborczy Grill" wiceminister sprawiedliwości, kandydat PiS do europarlamentu, pytany o słowa prof. Pawła Śpiewaka, które padły w programie "Tłit". Profesor zachęcał Jakiego by odszedł z polityki i poszedł się pouczyć do jakiejś szkoły, by dobyć porządne wykształcenie. - Nie wiem, jaki wykształcenie miał w moim wieku prof. Śpiewak, ale gdyby chciał porównywać, to złośliwi mogliby mu wypomnieć jego porównanie, w którym powołał się kiedyś na nieistniejącą wypowiedź Leo Messiego, ale tego nie będę robił, bo po co - stwierdził Jaki. 
Wyboista droga do euro.

Wyboista droga do euro. "Potrzebna jest zmiana Konstytucji"

Finanse
   Proces wejścia Polski do strefy euro będzie skomplikowany, w tej kwestii możemy porównywać się ze Słowacją, która ma ten proces już za sobą – powiedział w programie „Money. To się liczy” Jakub Borowski, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej. – Wszystko zaczyna się od wniosku, który musiałaby złożyć Polska. Wyznaczany jest kursu euro w stosunku do złotego oraz pasmo dopuszczalnych odchyleń dla tego kursu. I w tym przejściowym systemie pozostajemy przez dwa lata. Po tym czasie jesteśmy oceniani i oceniany jest stopień spełnienia kryteriów. W międzyczasie Polska musi zmienić Konstytucję, a żeby to zrobić, dwie trzecie Sejmu musi się zgodzić. Jak to wszystko zostanie spełnione, jesteśmy w strefie euro. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 20następne