Wyniki wyszukiwania dla:

szewc

Liczba wyników: 5

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Finanse
Usługi personalizacji, czyszczenia i renowacji obuwia - to pomysł na biznes Mateusza Szymczaka, twórcy firmy "Pimp my shoes". Jak przekonuje właściciel, możemy tu dowolnie "odpicować" swoje buty i odzież. - Malowanie, zdobienie, haft, czyszczenie, ozonowanie - jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde życzenie klienta - tłumaczy Szymczak. Wszystko zaczęło się od hobbystycznej działalności garażowej, która przerodziła się we własny biznes. Dziś po usługę personalizacji butów do Poznania zgłaszają się klienci nie tylko z Polski, ale i USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Niemiec. W "Pimp my shoes" możemy całkowicie zmienić wygląd swoich nowych butów, jak również przerobić te stare, zniszczone, dając im drugie życie. Ceny? Czyszczenie kosztuje 50-60 zł, renowacja 80-200 zł, a personalizacja ok. 150 zł. Realizacja bardziej skomplikowanych zamówień trwa ok. 4 dni. Skąd pomysł na taki biznes? - Zacząłem od rutynowego czyszczenia swoich butów, później przyjmowałem zamówienia od znajomych. Na początku to była działalność garażowa - wspomina Mateusz Szymczak. Pomogły mi portale społecznościowe, w których dzieliłem się efektami swojej pracy. To przerodziło się we własny biznes - dodaje. Firma powstała w 2017 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 100 tys. zł. To równowartość zakupu hafciarki, pozostałych maszyn i wyposażenia lokalu. - Od początku działalności, w ciągu 3 lat sprzedaż wzrosła o jakieś 900 proc. - podsumowuje właściciel. Dziś jego firma realizuje średnio 100 zamówień miesięcznie, a ich liczba stale rośnie. Wśród nabywców są już nie tylko klienci z Europy, ale i zza oceanu. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Od 30 lat łączy pasję z biznesem. Tak się tworzy buty szyte na miarę

Od 30 lat łączy pasję z biznesem. Tak się tworzy buty szyte na miarę

Finanse
- Zawód szewca przetrwa i powinien przetrwać z uwagi na to, że pomysłów na nietypowe, specjalne buty zawsze będzie dużo, a wykonanie ich w pojedynczym egzemplarzu nie jest możliwe fabrycznie - mówił w #dzieńdobryWP Jacek Kamiński, szewc z pracowni artystycznej obuwia, która specjalizuje się w produkcji butów na zamówienie. W butach Jacka Kamińskiego chodzą gwiazdy kina i muzyki.
#dziejesienazywo: Młoda Polka i jej obuwniczy biznes

#dziejesienazywo: Młoda Polka i jej obuwniczy biznes

Styl życia
Ten biznes to nie zwykłe usługi szewskie. Wosh Wosh to firma założona przez dwie siostry, które dają starym butom nowe życie. W studiu Wirtualnej Polski jedna z sióstr - Martyna - opowiedziała, skąd pomysł na tę nietypową firmę.
Teresa Rosati:

Teresa Rosati: "Nie mam co na siebie włożyć"

Gwiazdy
Teresa Rosati jest ulubioną projektantką swojej córki. Lubi podkreślać, że Weronika nosi jej stroje na w Hollywood. przypomnijmy: Teresa Rosati: "Weronika nosi moje kreacje podczas hollywoodzkich imprez" Okazuje się jednak, że "szewc bez butów chodzi" i choć projektantka ubiera swoją córkę na ważne imprezy, sama nie ma co na siebie włożyć:?Tak się skupiam na kolekcji, na klientkach, że zapominam o sobie. Naprawdę nie mam co na siebie włożyć. To moja codzienna zmora. W ostatnim momencie jest pełna improwizacja i ogromny niepokój?.
Jak rozciągnąć buty?

Jak rozciągnąć buty?

Porady
Zdarzyło ci się kupić za małe buty lub cholewki w kozakach okazały się za wąskie? Mistrz szewski pokaże, jak poradzić sobie z problemem. Wystarczą "narzędzia", które większość ma w domu. "Skórzane buty można rozciągnąć nawet o centymetr bądź dwa" - zaznaczył specjalista.