Wyniki wyszukiwania dla:

szczeniaki

Liczba wyników: 4

Sherlock wśród psów. Chińczycy go sklonowali

Sherlock wśród psów. Chińczycy go sklonowali

Ciekawostki
Dobry pies policyjny jest bezcenną pomocą dla stróżów prawa. Dlatego chińscy naukowcy postanowili sklonować jednego z najskuteczniejszych psich funkcjonariuszy. Kunxun ma na razie dopiero 3 miesiące, ale już wkrótce rozpocznie intensywny trening, by zasłużyć na miano "Sherlocka wśród psów policyjnych". Szczeniak jest klonem Huahuangmy, siedmioletniej suki wilczaka chińskiego. Te średniej wielkości psy przypominają nieco owczarki niemieckie. Są bardzo inteligentne i łatwo się szkolą. Huahuangma, dzięki swojemu świetnemu węchowi, rozwiązała wiele zagadek kryminalnych, w tym kilka morderstw. Sklonowany szczeniak Kunxun już teraz ma lepsze osiągnięcia, niż inne szczeniaki tej rasy z tradycyjnej hodowli. Naukowcy liczą na to, że dzięki klonowaniu uda się obniżyć koszt i skrócić czas treningu psów policyjnych. Teraz zajmuje to około 5 lat i kosztuje pół miliona yuanów. To około 280 tys. zł. Chińczycy chcieliby, klonować psy policyjne na większą skalę, jednak koszt klonowania jest jeszcze zbyt wysoki. Pierwszym krokiem będzie więc stworzenie banku komórek szczególnie uzdolnionych psów pracujących. To nie pierwszy taki eksperyment na świecie. Wcześniej psy policyjne sklonowano w Korei Południowej.
Szczeniaki znalezione w pudle we Wrocławiu

Szczeniaki znalezione w pudle we Wrocławiu

Polska
Organizacja Ekostraż opublikowała na swoim profilu na Facebooku przejmujące zdjęcia. Widać na nich uratowane szczeniaki, które zostały pozostawione na śmierć w plastikowym pudle. Znaleziono je we wrocławskim parku w Brochowie. Ekostraż apeluje, jeśli ktokolwiek wie, kto zostawił zwierzęta, proszony jest o pilny kontakt.
8 owczarków niemieckich, które oszalały na punkcie miotły

8 owczarków niemieckich, które oszalały na punkcie miotły

Ciekawostki
12 stycznia w Deutsche Schäferhunde vom Wolfsbergblick - hodowli owczarków niemieckich w Niemczech - przyszło na świat 8 zdrowych szczeniąt. Ich właściciel - Lukas Paschke - zauważył, że psy wybitnie intryguje szczotka, którą zamiata podwórko. Postanowił więc nagrać zabawę szczeniaków polegającą na ganianiu za miotłą. Zwierzakom trzeba oddać, że są wyjątkowo zawzięte.
Te psy skradną twoje serce

Te psy skradną twoje serce

Styl życia
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który jest idealnym kompanem do zabawy oraz odpoczynku. Szczególnie rozkoszne w swoich wybrykach są szczeniaki. Oto kompilacja niesfornych zwierzaków i ich zmagań z najróżniejszymi przedmiotami.