Wyniki wyszukiwania dla:

suski

Liczba wyników: 31

Komisja ds. Amber Gold: Roman Giertych chce, aby Marek Suski przeprosił Michała Tuska

Komisja ds. Amber Gold: Roman Giertych chce, aby Marek Suski przeprosił Michała Tuska

Polska
Chodzi o wcześniejszą wypowiedź Marka Suskiego w której poseł PiS nazwał Michała Tuska "osobą podejrzaną". - Nie chcemy pana wyłączyć z komisji, liczę na to, że po prostu pan przeprosi, dlatego, że pomyłki się zdarzają, a tego typu słowa nie powinny padać wobec osób, które nigdy nie miały postawionych żadnych zarzutów karnych. Złożę to, żeby pan poseł mógł się zapoznać - wyjaśnił pełnomocnik Michała Tuska.
Komisja ds. Amber Gold. Marek Suski nie wie o czym mówi

Komisja ds. Amber Gold. Marek Suski nie wie o czym mówi

Polska
Kolejna wpadka posła PiS Marka Suskiego na posiedzeniu komisji ds. Amber Gold. Podczas przesłuchania Michała Tuska Marek Suski zapytał syna byłego premiera o tajemniczy rachunek. - O jaki rachunek panu chodzi? – dopytywał Roman Giertych, pełnomocnik Michała Tuska. - No właśnie nie wiem… - odpowiedział Marek Suski.
PiS:

PiS: "Zebraliśmy półtora miliona złotych na pomniki smoleńskie!"

Wiadomości
Prawo i Sprawiedliwość od momentu przejęcia rządów walczy o prawdę smoleńską, w tym budując kolejne pomniki smoleńskie. Szczególnie upodobali sobie upamiętnienie wypadku lotniczego w Warszawie. 1,5 miliona złotych, taką kwotę zabrano na konkurs, który wyłoni autorów projektów pomników smoleńskich, które mają stanąć na Krakowskim Przedmieściu, poinformowali Jacek Sasin i Marek Suski z PiS. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec roku. Składa się on z dwóch etapów. Trwa konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów, które miałyby być sfinalizowanie w postaci gotowych monumentów. Staną one na Krakowskim Przedmieściu, będą upamiętniać osobę prezydenta i wszystkich, którzy zginęli w tej tragedii. Będą dwa pomniki - relacjonuje Jacek Sasin. Najpierw wyłaniana jest shortlista, która będzie znana na początku lipca. Później prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu, będą opracowane bardziej szczegółowo. Ich hierarchia będzie znana na początku listopada - mówi prof. Tadeusz Żuchowski, historyk sztuki.
Marek Suski znowu błyszczy. Tą wpadką przebił słynną

Marek Suski znowu błyszczy. Tą wpadką przebił słynną "carycę Katarzynę"

Polityka
Marek Suski nie ma szczęścia do nazwisk. Po słynnej wpadce z "carycą Katarzyną" polityk PiS zaliczył kolejną wpadkę. I to dużo bardziej widowiskową. Za poprzednią wpadkę dostał nagrodę "Złote Usta", więc tegoroczna edycja jest już chyba rozstrzygnięta
Tabletki

Tabletki "dzień po" znów TYLKO NA RECEPTĘ! Poseł Suski: "Ja nie zażywam"

Wiadomości
Na wtorkowym posiedzeniu rządu została przyjęta nowa propozycja posłów Prawa i Sprawiedliwości, która przywraca dostęp do antykoncepcji awaryjnej jedynie na receptę. Do tej pory takie pigułki dostępne były bez recepty, a jedynym warunkiem było ukończone 15 lat. Projekt nie był zapowiadany i nie figurował w porządku obrad Rady Ministrów. Zgodnie z harmonogramem ministrowie mieli pracować nad projektem nowelizacji dotyczącej szpitali. Niebawem wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne będzie można kupić tylko w oparciu o receptę wystawioną przez lekarza.
PUDELEK W SEJMIE: Marek Suski:

PUDELEK W SEJMIE: Marek Suski: "Prezes Kaczyński nie ma żony, więc nie ma dzieci"

Wiadomości
Ostatnio Marek Suski w wywiadzie dla Radia Zet wyjaśnił, dlaczego Jarosław Kaczyński nie ożenił się i nie ma dzieci. Polityk przyznał, że prezes Prawa i Sprawiedliwości "poświęcił się całym życiem, aby służyć Polsce".W rozmowie z Pudelkiem poseł nie chciał skomentować swoich słów. Zaznaczył jedynie, że nie chce wypowiadać się na temat obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy. Stwierdził, że w konserwatywnej partii takiej jak PiS, politycy nie mają dzieci ze związków pozamałżeńskich.
 Scheuring-Wielgus: jak pan się czuje z tym, że złamano dziś regulamin?

Scheuring-Wielgus: jak pan się czuje z tym, że złamano dziś regulamin?

Polska
Poseł PiS Marek Suski odpierał zarzuty, że posiedzenie komisji zostało zwołanie niezgodnie z regulaminem Sejmu. O tę sprawę pytała Suskiego także posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.
Komisja za odrzuceniem ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne

Komisja za odrzuceniem ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne

Polityka
Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu zagłosowała za odrzuceniem obywatelskiego projektu zaostrzającego prawo aborcyjne, stworzonego przez instytut Ordo Iuris. Wniosek o odrzucenie projektu w całości złożył Witold Czarnecki z PiS oraz posłowie PO. - Teraz projekt wraca na głosowanie na posiedzenie plenarne. Sejm wypowie się o tym projekcie jako cała izba. Albo skieruje go ponownie do komisji, albo go odrzuci. Wtedy projektu już nie będzie - wyjaśnia poseł Marek Suski z PiS.

"Smoleńsk" wchodzi do kin. Krzywonos: to powinien być film na faktach, a dla mnie jest to farsa

Polska
Mam nadzieje, że będzie to uczciwy film, który pokaże po prostu prawdę. Być może w tym filmie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy - powiedział Marek Suski (PiS), przed premierą filmu "Smoleńsk", w reżyserii Antoniego Krauzego. Z kolei Henryka Krzywonos (PO) uważa, że z tego filmu "wyciągniemy jedynie obłudę i fałsz". - To jest dla mnie farsa, nie robi się takich filmów. Jeśli już, to powinien być film na faktach. Nie powinno się mącić Polakom w głowach i dzielić Polski, a ten film to zrobi. Sztuka łączy, ale tylko mądra sztuka, czyli taka, która pokazuje ludziom jak żyć - wyjaśniła w rozmowie z WP. Komentarze polityków zebrał Mariusz Szymczuk.
Marek Suski: walka w PO idzie w kierunku wojny na wyniszczenie

Marek Suski: walka w PO idzie w kierunku wojny na wyniszczenie

Polityka
W Platformie Obywatelskiej toczy się walka o przywództwo. Marek Suski z PiS - oceniając trwającą od jakiegoś czasu wymianę ocen, poglądów między kandydatami na przewodniczącego PO, stwierdził, że nienawiść między dwiema frakcjami w PO jest tak wielka, że wszystko idzie w kierunku "wojny na wyniszczenie". - Tak to już jest, że w kampanii wyborczej padają ostre słowa, ale umiejtnością jest później - mimo takiej kampanii - współpracować - powiedział Maciej Kierwiński na temat kampanii wyborczej na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.
poprzednie1 2 następne