Wyniki wyszukiwania dla:

superfoods

Liczba wyników: 5

Ania Starmach zmieniła nawyki żywieniowe:

Ania Starmach zmieniła nawyki żywieniowe: "Będąc w ciąży, zrobiłam sobie rachunek sumienia i ograniczyłam mięso"

Gwiazdy
Ania Starmach od kilku lat jest jedną z czołowych celebrytek TVN-u. Popularność zyskała dzięki ocenianiu u boku Magdy Gessler i Michaela Morana popisów początkujących kucharzy w Masterchefie. Oprócz udziału w programach telewizyjnych wydaje też książki kucharskie i występuje w reklamach. W połowie listopada minionego roku 31-latka została mamą małej Jagny. Jak przyznała w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów, już będąc w ciąży postanowiła znacznie zmienić nawyki żywieniowe. W efekcie zrezygnowała z dużej ilości mięsa i przerzuciła się na tzw. superfoody. Ania chwali sobie ich smak oraz wyjątkowe wartości odżywcze. Posłuchajcie.
80 g suszonych śliwek dziennie świetnie działa na jelita

80 g suszonych śliwek dziennie świetnie działa na jelita

Zdrowie
Suszone śliwki należą do grupy "superfoods" dzięki wielu prozdrowotnym właściwościom, które posiadają. Wyniki najnowszych badań pokazują, że jedzenie zaledwie garści suszonych śliwek dziennie, wpływa zbawiennie na nasz organizm.
Co się stanie, gdy zjesz łyżkę chia dziennie?

Co się stanie, gdy zjesz łyżkę chia dziennie?

Zdrowie
Chia to małe, czarne nasionka, nazywane przez wielu ekspertów zdrowego żywienia – superfoods. Dodajemy je do deserów, chleba i innych posiłków. Co się stanie, jeżeli będziemy jeść łyżkę chia dziennie?
Nie przepłacaj. Te tanie produkty chronią przed cukrzycą i otyłością

Nie przepłacaj. Te tanie produkty chronią przed cukrzycą i otyłością

Fitness
Coraz więcej osób czyta składy i stara się wybrać zdrowe produkty. Jednak nadal zdarzają się osoby, które podążając za modą tracąc przy tym dużo pieniędzy. O tym, jak nie przepłacać a jeść zdrowo i smacznie opowiada dietetyk Barbara Szyszkowska.
Placuszki z amarantusem

Placuszki z amarantusem

Styl życia
Zboże XXI wieku, zaliczany do superfoods, a w Polsce nazywany szarłatem wyniosłym. Mowa o amarantusie, który nie tylko jest składnikiem wielu potraw, ale też jest bardzo zdrowy. Mikołaj Rey wybrał się na Dwór Chotynia na Mazowszu, aby bliżej poznać to zboże. "Był podstawowym zbożem cywilizacji Inków i Majów" - wyjaśnił podróżnik kulinarny w studiu programu. Amarantus jest bogaty w błonnik, który usprawnia trawienie i przyspiesza przemianę materii. Pod względem zawartości żelaza nie ma sobie równych. Zawiera go kilkakrotnie więcej niż szpinak lub pszenica. Jest tez polecany osobom chorującym na celiakię czy dotkniętych alergią pokarmową. Zawiera duże ilości magnezu oraz witamin z grupy B, które wspomagają pracę układu nerwowego.