Wyniki wyszukiwania dla:

strajk nauczycieli

Liczba wyników: 250

Wenta chce zapłacić nauczycielom za strajk.

Wenta chce zapłacić nauczycielom za strajk. "Wspólnie szukamy sposobu"

Finanse
-Próbujemy zbudować mechanizm, który pozwoli wypłacić nauczycielom zaległe wynagrodzenia - przyznał w rozmowie z money.pl Bogdan Wenta, prezydent Kielc. Jak podkreślił, jest w stałym kontakcie ze środowiskiem nauczycielskim, by jak najlepiej rozwiązać ten problem. - Pieniędzy, które powinny być wypłacone nauczycielom za strajk na razie nie ruszamy - powiedział Wenta.
500+. Na rozszerzeniu programu skorzysta 10 proc. najbogatszych

500+. Na rozszerzeniu programu skorzysta 10 proc. najbogatszych

Polska
- Program 500+ jest nieefektywny i obciąża finanse publiczne. Po rozszerzeniu na każde dziecko najbardziej skorzysta z niego 10 proc. najbogatszych. Ponadto program nie wspiera wcale dzietności, a jednocześnie rząd oszczędza na innych wydatkach, np. strajk nauczycieli jest skutkiem oszczędzania na edukacji - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
Tomasz Jacyków wspomina piękne lata szkolne:

Tomasz Jacyków wspomina piękne lata szkolne: "Nie mogłem sobie pozwolić na luksus, żeby uczyli mnie głupi ludzie"

Gwiazdy
Uchodzący za jednego z najpopularniejszych (i najbardziej kontrowersyjnych) polskich stylistów Tomasz Jacyków, na przestrzeni lat dał się poznać jako wnikliwy obserwator życia publicznego. Celebryta nie stroni od "cięższych" tematów, zawsze dzieląc się swymi zdecydowanymi opiniami. Zapytany na ostatnim pokazie Macieja Zienia o strajk nauczycieli, Jacyków stanął murem za pedagogami, stwierdzając, że młodzież musi mieć szacunek do osób, które ich edukują. W przeciwnym razie nie będzie w stanie przyswoić niezbędnej wiedzy. Stylista sam zaznaczył jednak, że jego osobiste doświadczenie z systemem edukacji wspomina wyjątkowo negatywnie. To właśnie niekompetentni wykładowcy mieli być powodem, dla których celebryta nie ukończył studiów wyższych. Podzielacie jego zdanie o polskiej oświacie?
Strajk włoski nauczycieli?

Strajk włoski nauczycieli? "W tym komunikacie jest fałsz"

Polska
- Chyba Broniarz próbuje jakoś wyjść z twarzą z sytuacji, w którą sam wpędził środowisko nauczycielskie - powiedział w programie "Tłit" Jacek Sasin. Skomentował w ten sposób słowa szefa ZNP, który rekomenduje nauczycielom strajk włoski i pracowanie nie więcej niż 18 godzin tygodniowo. Sasin stwierdził, że w tym komunikacie jest fałsz, bo nauczyciele przecież mają 40-godzinny tydzień pracy, a te 18 pracują przy tablicy. - To próba powiedzenia Polakom, że będziemy pracować mniej niż na pół etatu, a zarabiać tyle co na cały etat. To sympatii im nie przysporzy - dodał. - Myślę, że Broniarz po raz kolejny chce uderzyć w swoje środowisko - powiedział Sasin.
Patryk Jaki tłumaczy się ze

Patryk Jaki tłumaczy się ze "szpalerów Wehrmachtu": niepotrzebnie powtórzyłem po prezydencie z PO

Polityka
- Te słowa dotyczyły nie nauczycieli, ale ośmiu osób. Niepotrzebnie powtórzyłem po prezydencie z Platformy Obywatelskiej pewne nawiązanie historyczne, to porównanie do najgorszych czasów historii - mówił w programie "Wyborczy Grill" wiceminister sprawiedliwości, kandydat PiS do europarlamentu Patryk Jaki. Tak tłumaczył swoją wypowiedź, w której porównał szpaler utworzony przez nauczycieli do tych formowanych przez żołnierzy Wehrmachtu. - Chociaż nadal uważam, że zachowanie tych ośmiu nauczycieli z Sosnowca, którzy zorganizowali ten haniebny szpaler jest skandaliczne - dodał Jaki.
Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

- Ja popieram obniżenie kosztów pracy, żeby bardziej się opłacało pracować - mówił o rozwiązaniu problemu podwyżek dla nauczycieli w "Money. To się liczy" Jarosław Gowin. Wicepremier przekonywał, że ważne jest, by administracja państwowa w Polsce była dobrze opłacana, choć ograniczona. Na pytanie o zarobki urzędników najwyższego szczebla Jarosław Gowin odpowiedział: My, ministrowie, jakoś sobie dajemy radę, osobną kwestią są pensje posłów, one zostały znacznie obniżone.
Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

Polska
- Pierwszego września rodzice zobaczą, co zgotowała ich dzieciom, naszym uczniom, minister Anna Zalewska, wprowadzając dwa roczniki i dwa roczniki do szkół - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Czy nie boi się, że do września entuzjazm związany ze strajkiem wygaśnie? - Nie, dlatego że nie zniknie problem związany z dewastacją systemu, wynagrodzeniami, nakładami na oświatę. Jeśli komuś się wydaje, że zamiótł coś pod dywan, to się bardzo zdziwi - dodał.
Strajk nauczycieli. Wiceszef ZNP ujawnia, ile pieniędzy jest na funduszu strajkowym

Strajk nauczycieli. Wiceszef ZNP ujawnia, ile pieniędzy jest na funduszu strajkowym

Polska
- Na obywatelskim funduszu jest około 8 mln zł - poinformował w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. Zapewnił, że to nie związek, a specjalny komitet, zarządza tymi pieniędzmi i będzie je rozdysponowywał. - My jako związek nie mamy na to żadnego wpływu - wyjaśnił. Czy on sam i prezydium ZNP przekaże część swoich pensji na wsparcie dla szeregowych nauczycieli? Na to pytanie nie chciał odpowiedzieć.
Strajk nauczycieli. Rząd wprowadzi zakaz jak na Węgrzech?

Strajk nauczycieli. Rząd wprowadzi zakaz jak na Węgrzech? "Nie wierzę w to"

Polska
Wśród nauczycieli krąży sms, w którym pojawia się obawa, że po zawieszeniu strajku rząd tak zmieni prawo, że pedagogom w ogóle zabroni się organizowania strajków. Takie rozwiązanie działa na Węgrzech. - Jestem przekonany, że takiego pomysłu nie będzie. Żeby coś takiego zrobić, trzeba zmienić ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Nie wierzę w to - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Polska
- Prezes Broniarz nie boi się konfrontacji. Jeśli pan postrzega decyzję o zawieszeniu strajku jako element strachu, to pan się bardzo myli. Nie oceniamy tego w kategoriach klęski czy zwycięstwa - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Po pierwsze, przeanalizowaliśmy sytuację, jaka jest w kraju, a po drugie, nie mogliśmy dopuścić do tego, aby w praktyce zastosowano nowelizację prawa oświatowego, bo to jest dewastacja systemu - tłumaczył decyzję ZNP.
Kwaśniewski o strajku nauczycieli:

Kwaśniewski o strajku nauczycieli: "dowód kolosalnego cynizmu rządu PiS"

Wiadomości
Aleksander Kwaśniewski był gościem programu "Tłit". Były prezydent był pytany m.in. o strajk nauczycieli, który został zawieszony w czwartek. - Rząd pokazał ogromną arogancję. Pokazał, że na tej ważnej grupie im nie zależy - tłumaczył Kwaśniewski. Dlaczego? - To nie jest ich baza wyborcza. To jest dowód kolosalnego cynizmu rządu PiS - dodał polityk.
Magda Steczkowska:

Magda Steczkowska: "Moi rodzice byli nauczycielami i wiem, jak trudną pracę wykonywali"

Gwiazdy
Magda Steczkowska murem staje za nauczycielami, wspiera wszystkich strajkujących pracowników oświaty i wierzy, że ich oczekiwania zostaną spełnione. Piosenkarka wspomina, że w dzieciństwie u niej w domu się nie przelewało, choć rodzice, którzy wykonywali zawód nauczyciela, spędzali w pracy bardzo dużo czasu. Jej zdaniem, choć od tamtego czasu sporo się zmieniło, to jedno pozostało takie samo, czyli niskie pensje. Steczkowska uważa, że nauczyciele powinni dostawać wynagrodzenie adekwatne do ich wysiłku włożonego w wychowywanie kolejnych pokoleń.
Strajk nauczycieli 2019. Burza po słowach Patryka Jakiego. Marek Jakubiak komentuje

Strajk nauczycieli 2019. Burza po słowach Patryka Jakiego. Marek Jakubiak komentuje

Polska
Patryk Jaki porównał nauczycieli z Sosnowca do żołnierzy Wehrmachtu. Ci, którzy nie przystąpili do protestu, zostali przywitani szpalerem przez tych strajkujących. - Przypomina to ścieżki zdrowia. Każdy Polak musi zareagować emocjonalnie. To zwykły mobbing. Niepotrzebnie używa się retoryki niemieckiej, II WŚ, ale nauczyciele przesadzają. Art. 50 konstytucji nakłada obowiązek uczenia. Zarabiają zbyt mało, ale nie tędy droga - komentował Marek Jakubiak w programie "Tłit". - Czas, by absolutnie zreformować edukację, zlikwidować kartę nauczyciela, wszystkie przywileje. Jestem oburzony rocznym płatnym urlopem dla poratowania zdrowia. Krew się we mnie burzy. Wakacje, ferie, urlopy... Jak się pododaje, to nie wiem, kiedy pracują - dodał.
Strajk nauczycieli 2019. Zalewska żaliła się posłowi. Jakubiak uchylił rąbka tajemnicy

Strajk nauczycieli 2019. Zalewska żaliła się posłowi. Jakubiak uchylił rąbka tajemnicy

Polska
- Wiem, jak pani minister przeżywała to bardzo, przyjmowała osobiście. W sytuacji, gdy protestujący mówili: ze wszystkimi, tylko nie z tą panią, usunęła się, żeby nie drażnić. Spotkałem panią minister na korytarzu w Sejmie. Chwilę żeśmy rozmawiali - zdradził Marek Jakubiak w programie "Tłit". - Nie mówię, że cała reforma nie ma wad, ale jest absolutnie potrzebna. Dziś nauczyciele produkują ludzi, którzy nie potrafią wbić gwoździa w ścianę. To bardzo trudny kawałek chleba. 3 lata z hakiem być ministrem edukacji, gdy każdy więcej i lepiej wie - dodał.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wiadomości
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Strajk nauczycieli 2019. Kidawa-Błońska o udziale PO w okrągłym stole

Strajk nauczycieli 2019. Kidawa-Błońska o udziale PO w okrągłym stole

Polska
- Minister Zalewskiej już nie ma. Tak naprawdę jest już w Brukseli, odlicza godziny do wyjazdu. Nic już nie wniesie. Mogłaby się tylko tłumaczyć, a nie tego potrzeba, tylko rozwiązania problemu nauczycieli. Chciałabym, żeby nauczyciele z satysfakcją wrócili do szkół, potem można się zastanawiać, jak naprawić to, co zrobiła Zalewska. Ale to krok następny - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) w programie "Tłit". Pytana, czy PO będzie przy okrągłym stole, odpowiedziała: "To działanie pozorne. Nie widać żadnej nowej propozycji. Ja nie zajmuję się w PO oświatą. Jeśli nasze ugrupowanie będzie reprezentowane, to pójdą nasi specjaliści, osoby, które się na niej bardzo dobrze znają".
Strajk nauczycieli. Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

Strajk nauczycieli. Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

Polska
"Wytrzymajcie!" - zaapelował Lech Wałęsa z synem Jarosławem do strajkujących nauczycieli. Co na to szef KPRM Michał Dworczyk? - Pytanie, czy drogą wyjścia z obecnej sytuacji jest jej zaognianie, radykalizacja nastrojów strajkujących. W moim odczuciu nie. Rozmawiamy z przedstawicielami związków. Rozmowy te będą kontynuowane w poszerzonej formule od przyszłego piątku. Jeśli chcemy konfrontacji, to ona do niczego nie prowadzi. Stąd nasze apele: nie możemy brać uczniów jako zakładników. Sami uczniowie i rodzice zaczynając to coraz częściej dostrzegać - mówił w programie "Tłit".
Strajk nauczycieli. Okrągły Stół na Stadionie Narodowym. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Strajk nauczycieli. Okrągły Stół na Stadionie Narodowym. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Polska
Dlaczego Stadion a nie Belweder? - Zaważyły względy organizacyjne. Belweder jest za mały. Początek Okrągłego Stołu to spotkanie ok. 60 osób, nie tylko przedstawicieli związków, ale też rodziców. Potem jest praca w podstolikach. Belweder nie jest przygotowany do tego rodzaju przedsięwzięć. Jeszcze w czwartek rozmawiałem z ministrem Derą. Wszyscy uznali, że Stadion to najlepsze rozwiązanie - mówił szef KPRM Michał Dworczyk w programie "Tłit". Jak dodał, w czwartek zaczęły wychodzić zaproszenia z Kancelarii. Są skierowane również do liderów opozycji.
#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

Wiadomości
Dawid Kwiatkowski, Maja Sablewska, Michał Mikołajczak, Barbara Sołtysińska, Kamil Nożyński i Rafał Sonik powiedzieli nam, jak wyglądałoby ich życie, gdyby nie nauczyciel. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że ich wyznania są wzruszające. Nauczycielom już z pewnością zakręci się w oku łza. #GdybyNieNauczyciel to akcja Wirtualnej Polski, pokazująca, że bez nauczycieli nie bylibyśmy tu, gdzie teraz.
Spotkanie rządu ze związkowcami.

Spotkanie rządu ze związkowcami. "Oferta polityków jest prowokacją"

Polska
- Na stole nie ma żadnych sensownych propozycji - podkreślił podczas konferencji prasowej Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. Jak ocenił, nie ma żadnych podstaw, by rozważać zmianę formuły akcji protestacyjno-strajkowej. Szef ZNP Sławomir Broniarz zaapelował z kolei do strony rządowej, by nie dyskredytowała drugiej strony, bo to niegrzeczne.
Michał Dworczyk, szef KPRM: dziękujemy Solidarności za konstruktywną postawę

Michał Dworczyk, szef KPRM: dziękujemy Solidarności za konstruktywną postawę

Wiadomości
- Mamy materiał do rozmowy z nauczycielami. Porozumienie mamy ze sobą i będziemy namawiać centrale związkowe do jego podpisania - oznajmił minister Michał Dworczyk udając się na kolejne negocjacje ze związkami zawodowymi nauczycieli. Szef KPRM dodał, że "dziękuje Solidarności za konstruktywną postawę".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 12następne