Wyniki wyszukiwania dla:

stowarzyszenie baba

Liczba wyników: 58

Zobaczył suczkę na sznurku. Przerażające, co odkrył

Zobaczył suczkę na sznurku. Przerażające, co odkrył

Wiadomości
Mariusz Tałaj, dzielnicowy z Kłobucka, zauważył na jednej z posesji w swoim rejonie małą suczkę uwiązaną na bardzo krótkim sznurku. Zwierzę było wychudzone i nie miało dostępu do wody mimo upałów. Funkcjonariusz postanowił działać. Podał zwierzakowi wodę i pouczył właściciela, by ten zapewnił mu należyte warunki. Następnego dnia policjant postanowił sprawdzić, czy właściciel posłuchał. Niestety, suczka dalej nie miała wody i jedzenia. Policjant ponownie jej pomógł i powiadomił urząd gminy i stowarzyszenie "Pogotowie dla zwierząt". Suczkę niezwłocznie odebrano właścicielowi. Okazuje się, że pies uwiązany był w ten sposób od półtora roku i był na skraju wyczerpania. Sprawa trafi do prokuratury, a właścicielowi grozi kilka lat więzienia.
Na świat przyszły pisklęta

Na świat przyszły pisklęta

Polska
Na kominie warszawskiej ciepłowni Kawęczyn mieszka rodzina sokołów. Rodziną opiekuje się Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół. Rok temu ta sama para ptaków gniazdowała na szczycie 300 m komina.
Polacy zamordowani w lesie. Niemcy pokazali setki ich osobistych rzeczy

Polacy zamordowani w lesie. Niemcy pokazali setki ich osobistych rzeczy

Wiadomości
Niemieccy archeolodzy zaprezentowali 400 przedmiotów odnalezionych w miejscach masowych egzekucji z 1945 r. Są to rzeczy osobiste należące do Polaków zesłanych do Niemiec na przymusowe roboty i radzieckich jeńców. Wśród artefaktów jest polski modlitewnik, ubrania, sztućce i buty, które skonfiskowano ofiarom przed śmiercią. Wykopaliska przeprowadzono w trzech miejscach egzekucji. Rozkaz wydał generał Waffen SS Hans Kammler, który po wojnie zaginął i nigdy nie został osądzony. W lasach koło Arnsbergu, w Nadrenii Północnej-Westfalii, zastrzelono wtedy 71 osób: 61 kobiet, 10 mężczyzn i 1 dziecko. W okolicy Warstein zabito 57 osób zmuszonych do kopania okopów dla wojska. W trzeciej lokacji, niedaleko Eversbergu, Niemcy zamordowali 80 osób, których zwłoki zakopano w leju po moździerzu. Choć groby ofiar zostały ekshumowane już w 1946 r., badacze liczą, że wykopaliska będą pomocne w rekonstrukcji ostatnich chwil zamordowanych polskich przymusowych robotników. Ze wszystkich 208 ofiar po wojnie zdołano zidentyfikować tylko 14 osób. Badania przeprowadziło stowarzyszenie zrzeszające miasta i gminy z Westfalii (LWL), razem z ochotnikami. Prezes LWL podkreślił w oświadczeniu, że zbrodnie są częścią niemieckiej historii, a badania są formą sprzeciwu wobec prób wybielania tamtego okresu przez niemiecką skrajną prawicę.
Zakaz handlu. Franczyzobiorca: obecna ustawa zbyt restrykcyjna

Zakaz handlu. Franczyzobiorca: obecna ustawa zbyt restrykcyjna

Finanse
Zdaniem Pawła Tracza ustawa ograniczająca zakaz handlu w niedziele jest zbyt restrykcyjna i powinno zostać wypracowane rozwiązanie kompromisowe. - Nie zostałem zmuszony do otwierania sklepów w niedziele. To moja decyzja, stricte biznesowa. Jeśli nie otwieram, to nie zarabiam - tłumaczył Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki. Dodał też, że nie powinno się karać podmiotów, które chciały wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zaznaczył, że umowę z operatorem pocztowym miał na długo przed wprowadzeniem zakazu handlu. W programie Money. To się liczy Paweł Tracz zdradził, że w ciągu 10 dni powstanie Polskie Stowarzyszenie Małych Przedsiębiorców i Franczyzobiorców, działające dla przedsiębiorców małych, bez znaczenia, czy są oni zrzeszeni czy nie.
Lekką ręką przekazywali publiczne pieniądze. Zawiadomienie do prokuratury na MON

Lekką ręką przekazywali publiczne pieniądze. Zawiadomienie do prokuratury na MON

Polska
Najwyższa Izba Kontroli składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w rozliczeniach dotacji, które od MON za czasów Antoniego Macierewicza otrzymywały niektóre stowarzyszenia. - Jeśli jakiś podmiot dostaje publiczne pieniądze na szkolenia wojskowe, to musi mieć kompetencje, by je przeprowadzać. Jeden z podmiotów nie miał takich kompetencji. W związku z tym podzlecał je podmiotom, które takie kompetencje posiadały. A do tego nie miał upoważnienia. Dodatkowo stowarzyszenie dostało publiczne pieniądze, a potem i tak kazało płacić za szkolenia uczestnikom - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.
Stowarzyszenie architektów: lex deweloper zagrozi konkurencji na rynku mieszkaniowym

Stowarzyszenie architektów: lex deweloper zagrozi konkurencji na rynku mieszkaniowym

Polska
- Jest taka obawa. Sprzyjać to będzie pozyskiwaniu działek, na których nikt nie miał ochoty z powodu trudności procedur. Ta ustawa spowoduje, że te obszary będą bardziej atrakcyjne dla inwestorów, którzy uzyskają znaczną przewagę na rynku, co wprowadzi znaczne zaburzenia w równej konkurencji - mówił w programie "Money. To się liczy" Anatol Kuczyński z Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Ma 91 lat i podbija świat. Jaki jest sekret jej zdrowia?

Ma 91 lat i podbija świat. Jaki jest sekret jej zdrowia?

Zdrowie
Ma 91 lat i podbija świat. Jaki jest sekret jej zdrowia?  91-letnia Rosjanka, Baba Lena, udowodniła sobie i innym, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. Zobacz wideo. 
Protest rolników w Warszawie.

Protest rolników w Warszawie. "Przeciwko bezsilności państwa"

Polska
- My, jedna trzecia polskiego społeczeństwa, produkujący na polskie stoły, na których jeszcze królują polskie mięsa, polskie owoce i polskie warzywa, dzisiaj wyszliśmy na ulic - mówili rolnicy podczas manifestacji w Warszawie. Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw  zorganizowało 13 lipca ogólnorolniczy protest. Rolnicy przyjechali do stolicy, by zwrócić uwagę na niskie ceny w skupach i inne problemy, które trapią ich od lat.
Renata Kaczoruk ratuje śnieżne pantery

Renata Kaczoruk ratuje śnieżne pantery

Gwiazdy
O Renacie Kaczoruk, znanej jako główna antygwiazda pierwszego sezonu Azja Express, zrobiło się ostatnio głośno przy okazji plotek o rozstaniu z Kubą Wojewódzkim. Zawdzięczając swojemu byłemu medialną karierę, 32-latka spróbowała szczęścia w Tańcu z Gwiazdami. Gdy i ten plan się nie powiódł, Kaczoruk postanowiła przypomnieć o sobie przy okazji akcji organizowanej przez stowarzyszenie WWF, mającej na celu uratowanie malejącej populacji panter śnieżnych w Mongolii. W rozmowie z reporterem celebrytka przekonywała o wyższości wybranej przez siebie instytucji nad innymi, zachwalając jej praktyczność oraz prostotę działania. Jak sądzicie, czy Renia rzeczywiście jest "gwiazdą" o wystarczającej popularności, aby zachęcić kogoś do wsparcia szlachetnej akcji czy chce się jedynie wypromować w erze eko-wojowników?
Na tym manewrze kończą egzamin. Jazda po łuku nie jest taka trudna

Na tym manewrze kończą egzamin. Jazda po łuku nie jest taka trudna

Motoryzacja
Średnia zdawalność egzaminu praktycznego na prawo jazdy kat. B to zaledwie 30 proc. Większość kursantów odpada na jednym z najprostszych manewrów na placu egzaminacyjnym – jeździe po łuku. Pojawiły się więc głosy, że ten element po prostu "pozwala zarobić". Tymczasem Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców AUTOS w Łodzi zbiera podpisy pod wnioskiem do Ministerstwa Infrastruktury. Chce rezygnacji z tego manewru. Poparcie jest duże i pada z dwóch stron – od kursantów i instruktorów.
Uzdrowiciele w szpitalach.

Uzdrowiciele w szpitalach. "Mamy zielone światło od premiera”

Wiadomości
Duchowi uzdrowiciele mogą wkrótce zacząć pracować w polskich szpitalach. Taki pomysł ma ich stowarzyszenie. Ministerstwo na razie mówi „nie”, ale premier – jak twierdzi Antoni Przechrzta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli – daje im zielone światło. Na czym miałoby polegać duchowe uzdrowienie? Sprawdził to reporter WP, Klaudiusz Michalec
Uzdrowiciele w szpitalach.

Uzdrowiciele w szpitalach. "Mamy zielone światło od premiera”

Wiadomości
Duchowi uzdrowiciele mogą wkrótce zacząć pracować w polskich szpitalach. Taki pomysł ma ich stowarzyszenie. Ministerstwo na razie mówi "nie", ale premier – jak twierdzi Antoni Przechrzta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli – daje im zielone światło. Na czym miałoby polegać duchowe uzdrowienie? Sprawdził to reporter WP, Klaudiusz Michalec
Pazura parodiuje żonę:

Pazura parodiuje żonę: "Każda baba to ma! Szantaż na dziecko"

Gwiazdy
Cezary Pazura w swojej karierze zajął się nie tylko aktorstwem, ale również kabaretem. Aktor zagości na scenie niedzielnego programu satyrycznego Telewizji WP Mistrzowie Kabaretu, który wrócił na antenę na początku października. Mamy dla Was fragment występu aktora, w którym parodiuje obecną żonę, Edytę oraz opowiada o kupnie parówek z indyka.
Mister Polski wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Mister Polski wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Gwiazdy
Jakub Kucner od początku swojej medialnej działalności mocno wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, które skupia się na pomocy samotnym seniorom. 
Nalot policji na organizacje kobiece. Żakowski oburzony: to niedopuszczalne

Nalot policji na organizacje kobiece. Żakowski oburzony: to niedopuszczalne

Polska
Dzień po czarnym proteście policja wkroczyła do oddziałów dwóch fundacji - Centrum Praw Kobiet i Stowarzyszenia BABA. Zabezpieczono dyski i komputery, zniknęła też część dokumentacji. - To nie było związane z protestami, tylko ze śledztwem prokuratury - przekonywał w programie "Moja strona. Bitwa redaktorów" Paweł Lisicki. Innego zdania był Jacek Żakowski. - Sprawa jest poważa, mamy rozpasanie policji i służb w relacjach z obywatelemi (…) To w cywilizowanym kraju jest niedopuszczalne - podkreślił.
Czas surferów

Czas surferów

Sport
13 sierpnia na plaży w Chałupach odbył się Surf Piknik Ergo Hestia Polish Surfing Challenge organizowany przez Ergo Hestię i Polskie Stowarzyszenie Surfingu. Początkujący mogli odebrać cenne lekcje oraz spróbować swoich sił na desce. Zabawę wzbogaciła rywalizacja sportowa, czyli mistrzostwa Polski na SUP-ach.
Łańcuch światła. Demonstracja pod Sądem Najwyższym

Łańcuch światła. Demonstracja pod Sądem Najwyższym

Wiadomości
Tłum ludzi ze świecami, muzyka klasyczna, odczytanie listu od sędziów i od Akcji Demokracja. Do tego wspólne odśpiewanie hymnu, okrzyki "wolne sądy” i brak przemówień polityków - tak wyglądnął "Łańcuch światła" zorganizowany przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" Protestujący zgromadzili się ze świecami pod siedzibą Sądu Najwyższego Według stołecznego ratusza w proteście udział brało ok. 17 tys. osób.
Resort sprawiedliwości kontra sędziowie. Jak się powołuje sędziów w Europie?

Resort sprawiedliwości kontra sędziowie. Jak się powołuje sędziów w Europie?

Wiadomości
Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" precyzuje błędne informacje dotyczące powoływania sędziów w Europie, które przekazało Ministerstwo Sprawiedliwości. Zobacz, jakie rozbieżności wynikają z analizy sędziów a resortu Zbigniewa Ziobry.
Ulubienica Kurskiego obraża kobiety:

Ulubienica Kurskiego obraża kobiety: "Często mówię, że pewnie jedzie baba za kierownicą!"

Gwiazdy
Anna Lucińska od lutego razem z Anną Popek i Maciejem Kurzajewskim prowadzi nowy program śniadaniowy Dzień Dobry Polsko. Do tej pory pojawiła się jedynie w drugoplanowych rolach w serialach Na dobre i na złe, Apetyt na życie oraz Malanowski i partnerzy. 30-latka zagrała również w Smoleńsku. W ostatnim wywiadzie narzekała, że w Polsce koledzy z branży podkładają jej nogi.
Kijowski już walczy z KOD-em!

Kijowski już walczy z KOD-em! "O tym, że jest bałagan w finansach wiedzieliśmy od dawna!"

Wiadomości
Mateusz Kijowski zrezygnował wczoraj z kandydowania na szefa Komitetu Obrony Demokracji. Jak wyjaśnił, jego decyzja motywowana była przyjęciem przez stowarzyszenie KOD nieprawdziwego - jego zdaniem - sprawozdania finansowego. Delegacji odpierają ataki twierdząc, że to Kijowski jest źródłem machlojek. Przypomnijmy, że nie zwrócił ani złotówki z dziwnych faktur podpisywanych w niejasnych okolicznościach. Koledzy Kijowskiego musieli się naprawdę nastarać, żeby wystawione przez niego faktury na 91 tysięcy złotych zniknęły z rozliczenia, a znalazło się w nim dziesięć wyglądających na całkiem prawidłowe i na kwotę 18,6 tysiąca złotych. Były lider KOD-u twierdzi jednak, że to nie on jest źródłem bałaganu finansowego.O tym, że jest bałagan w finansach wiedzieliśmy od dawna. Ja wnioskowałem do delegatów, żeby nie podejmować decyzji w sprawie finansowania finansowego. W sytuacji, w której zostało przegłosowane to sprawozdanie, ja nie mogę brać odpowiedzialności zarówno za szkody dla stowarzyszenia, jak i osobiste. Za złożenie fałszywego zeznania, grozi grzywna i więzienie do dwóch lat.
Przepychanki pod Teatrem Powszechnym

Przepychanki pod Teatrem Powszechnym

Polska
Przed teatrem, w którym odbył się spektakl, zgromadzili się działacze Obozu Radykalno-Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego, członkowie Krucjaty Różańcowej, a także uczestnicy pikiety organizowanej przez stowarzyszenie Obywatele Solidarnie w Akcji.Tuż przed rozpoczęciem spektaklu kilku uczestnikom manifestacji środowisk narodowych udało się przedostać poza kordon policji na teren teatru, skąd zostali wyprowadzeni przez funkcjonariuszy.
poprzednie1 2 3 następne