Wyniki wyszukiwania dla:

stewardessa

Liczba wyników: 17

Tego nigdy nie rób w samolocie

Tego nigdy nie rób w samolocie

Ciekawostki
Była stewardessa Shawn Kathleen już 11 lat temu założyła na instagramie konto o nazwie "passenger shaming". Pokazuje na nim, co pasażerowie robią podczas lotu samolotem. Okazuje się, że ludzie traktują samoloty "jak swoje pokoje dzienne" i mają koszmarne nawyki.
Olga Buława wychwala wybory miss:

Olga Buława wychwala wybory miss: "Tytuł Miss Polski wyzwolił moją kobiecość"

Gwiazdy
Choć konkursy piękności stają się być coraz bardziej archaiczne, to i ich popularność wcale nie maleje. Możliwe, że przemawia za tym fakt, że jest to pewna możliwość, żeby choć na chwilę zabłysnąć w show biznesie, a może i zostać w nim na stałe. Idealnym przykładem tego drugiego jest chociażby była miss - Marcelina Zawadzka, której udało się nawet dostać angaż w Pytaniu na Śniadanie. Co za tym idzie, zainteresowanie tego typu konkursami wciąż jest duże. Ostatnią Miss Polski została, pełniąca funkcję podniebnej kelnerki, Olga Buława. Choć na co dzień stewardessa pracuje w eleganckim uniformie i perfekcyjnie zrobionym makijażu, to twierdzi, że dopiero tytuł miss wyzwolił w niej kobiecość: Tytuł Miss Polski dał mi pewność siebie i wyzwolił moją kobiecość - wyznała w jednym z wywiadów i dodała, że nie spodziewała się wygranej. Zasłużenie zdobyła koronę?
Miss Polski 2018: Olga Buława

Miss Polski 2018: Olga Buława

Styl życia
27-letnia Olga Buława skończyła Uniwersytet SWPS z tytułem magistra prawa. Mieszka w Warszawie, ale w wyborach Miss Polski reprezentowała województwo zachodniopomorskie – pochodzi ze Świnoujścia. Od 5 lat pracuje w PLL LOT jako stewardessa. Kiedyś bardzo bała się latać.
Stewardessa nakarmiła piersią dziecko pasażerki

Stewardessa nakarmiła piersią dziecko pasażerki

Zdrowie
Patrisha Organo, która na co dzień pracuje jako stewardessa, została bohaterką portali społecznościowych. Skąd ta sława? Kobieta pomogła jednej z matek, która podróżowała z niemowlęciem. Co się dokładnie wydarzyło?
#11 pytań do byłych stewardess LOT-u cz. 2

#11 pytań do byłych stewardess LOT-u cz. 2

Styl życia
Krystyna Lewińska i Weronika Wąsiakowska pracowały w PLL LOT jako stewardessy. - Za każdym razem, gdy wychodziłyśmy z pokładu, byłyśmy przeszukiwane. Dla mnie to było porażające - opowiada Weronika. Krystyna dodaje, że ona i inni strajkujący nie wyobrażają sobie powrotu do pracy do póki prezes spółki nie poda się do dymisji. Byłe stewardessy opowiadają też o zarobkach, które wcale nie są takie, jakie wyobraża sobie społeczeństwo.
#11 pytań do byłych stewardess LOT-u CAŁOŚĆ

#11 pytań do byłych stewardess LOT-u CAŁOŚĆ

Styl życia
18 października rozpoczął się strajk pracowników PLL LOT. Byłe pracownice w rozmowie z Marianną Fijewską ujawniają, co było dla nich najtrudniejsze. - Od momentu referendum strajkowego, w którym 90 proc. zagłosowało za strajkiem, zaczęto nas źle traktować. Przeszukiwano, odbierano przywileje i zmniejszono zarobki - mówi Krystyna Lewińska, stewardessa z 29-letnim doświadczeniem.
#11 pytań do byłych stewardess LOT-u cz. 1

#11 pytań do byłych stewardess LOT-u cz. 1

Styl życia
 Krystyna Lewińska przez 29 lat pracowała w PLL LOT. 21 października została dyscyplinarnie zwolniona za udział w strajku. Z kolei Weronika Wąsiakowska, która przez dwa lata pracowała jako stewardessa, musiała odejść z pracy z powodu ciąży. – W liniach lotniczych nie ma miejsca dla matek – mówi Weronika w rozmowie z Marianną Fijewską.
Stewardessa zwolniona z LOT:

Stewardessa zwolniona z LOT: "Samoloty na lotach krajowych są brudne"

Polska
- Te samoloty na trasach krajowych są brudne i mamy od tego mnóstwo raportów, raportujemy te zabrudzenia, Dział Produktu dostaje nie tylko od stewardess zdjęcia. W naszych obowiązkach jest układanie pasów i porządkowanie z drobnych nieczystości, cokolwiek to oznacza. Siatka jest mocno napięta. Jeżeli tych operacji w ciągu doby na danym samolocie jest za dużo i na pierwszej swojej operacji on złapie kilka minut opóźnienia, to na koniec dnia lub nocy będziemy mieli nawet wielogodzinne opóźnienie - mówiła w programie "Money. To się liczy" Monika Żelazik, szefowa największego związku zawodowego w PLL LOT, zwolniona z pracy w czerwcu. 

"Samolot lądował na jednym silniku, włączył się czujnik dymu". Stewardessa o kulisach feralnego lotu

Polska
- Jako człowiek, który miał w tym samolocie swoją załogę, jestem zaniepokojona. Taka sytuacja nie powinna była się zdarzyć. Samolot ma dwa silniki, jeśli lecimy na jednym silniku, to jesteśmy w niebezpieczeństwie. Nie oszukujmy się, samolot leciał nad terytorium amerykańskim, gdzie co 20 minut jest lotnisko i wszędzie można lądować. Dla mnie wystarczającym niepokojem było to, że nie wymieniono załogi pokładowej, ani lotniczej. Załoga pracowała 18 godzin, co jest zgodnie z przepisami niedopuszczalne. Załoga przygotowywała samolot do lądowania awaryjnego, mało tego, na pokładzie włączył się czujnik dymu, to jest bardzo niebezpieczna sytuacja. Dziwi mnie jedna rzecz. Samolot lądował na jednym silniku, a potem z prasy dowiedzieliśmy się, że oba silniki zostały wymienione w tym samolocie. Nikt nie wymienia dobrego silnika - mówiła w programie "Money. To się liczy" Monika Żelazik, szefowa największego związku zawodowego w PLL LOT, zwolniona z pracy w czerwcu. 
3.06.2016 | #dziejesienazywo

3.06.2016 | #dziejesienazywo

Styl życia
W studiu Wirtualnej Polski, w #dziejesienazywo: Ilona Łepkowska, scenarzystka i "matka chrzestna" wielu polskich seriali. To ona stoi za sukcesem m.in. "M jak miłość". Właśnie wydała powieść "Pani mnie z kimś pomyliła".W kolejnej części programu dietetyk Małgorzata Krukowska podpowie, jak oczyścić się przed latem i złapać świetną formę na wakacje. Liczy się nie tylko odpowiednia dieta, ale również aktywność fizyczna. Specjalistka udowodni, że mała zmiana codziennych nawyków, może przynieść niesamowite efekty.Gościem programu będzie również Olga Kuczyńska - stewardessa z wieloletnim stażem. Specjalnie dla nas zdradzi sekrety tego owianego legendami zawodu.W programie nie zabraknie również akcentu modowego. Ola Nagel, redaktor prowadząca dział Moda w WP Kobieta i Justyna Duszyńska z Fashionpost.pl porozmawiają o dziecięcych blogach modowych.
#dziejesienazywo: Ile zarabia stewardessa?

#dziejesienazywo: Ile zarabia stewardessa?

Styl życia
Ich zarobki to wielokrotność średniej krajowej. Wynagrodzenie zależne jest jednak od linii lotniczej, w której pracują. O tym, ile zarabiają stewardessy opowiedziała w studiu #dziejesienazywo Olga Kuczyńska.
#dziejesienazywo: Polka jest stewardessą w arabskich liniach

#dziejesienazywo: Polka jest stewardessą w arabskich liniach

Styl życia
Jakie wymogi należy spełnić, aby zostać stewardessą? W studiu #dziejesienazywo stewardessa Olga Kucińska zdradziła, co jest najważniejsze w jej zawodzie.
Mają tylko 10 godzin, by nauczyć się, jak ratować życie pasażerów

Mają tylko 10 godzin, by nauczyć się, jak ratować życie pasażerów

Styl życia
Stewardesy i stewardzi wybrali się do Zuricha na szkolenie. Mają tylko 10 godzin, by przećwiczyć procedury bezpieczeństwa na wypadek awarii. Jarosław Wieczorek jest wymagającym instruktorem
Tak szkolą się stewardessy. Presja jest ogromna

Tak szkolą się stewardessy. Presja jest ogromna

Styl życia
Karolina, Paweł i Milena właśnie zaczynają pięciotygodniowe szkolenie. Jeśli ich praktyczne umiejętności i wiedza okażą się wystarczające, zostaną stewardessami i stewardami. Konkurencja jednak jest spora. Jak trójka bohaterów poradzi sobie z pożarem?
15.04.2016 | #dziejesienazywo

15.04.2016 | #dziejesienazywo

Film
W #dziejesienazywo: Reni Jusis - powrót po latach, premiera jej nowej płyty ?Bang!?. W drugiej części: Pierwsza polska stewardesa - czy to rzeczywiście była, jak się nam, śmiertelnikom wydawało, praca marzenie? W ostatniej części rozmowa z Elżbietą Turlej - autorką ?Love. Inne historie miłosne?.
Regulamin lotu w rytmie świątecznej piosenki

Regulamin lotu w rytmie świątecznej piosenki

Świat
Alaska, Stany Zjednoczone. Przed każdym lotem obowiązkiem załogi samolotu jest zapoznanie pasażerów z zasadami bezpieczeństwa. Ta stewardessa postanowiła uprzyjemnić pasażerom nudne procedury, odśpiewując regulamin w rytmie "Jingle Bells". Na pokładzie od razu zagościła świąteczna atmosfera.
Stewardessa o polskich pasażerach: są awantury po alkoholu

Stewardessa o polskich pasażerach: są awantury po alkoholu

Gwiazdy
Praca stewardesy kojarzy się na ogół z podróżowaniem za darmo i zwiedzaniem świata. Widzimy głównie ładne kobiety podające napoje i posiłki. Stewardesy wskazują jednak na liczne ciemne strony tego zawodu. Przede wszystkim wiążą się one z kontaktem z pasażerami. Osoby dbające o bezpieczeństwo na pokładzie muszą chociażby panować na podróżującymi pod wpływem alkoholu. To główna przyczyna problemów, na która wskazują stewardesy. Marta Pięcek tak wspomina swój najgorszy lot.