Wyniki wyszukiwania dla:

spojrzenie

Liczba wyników: 56

Każdy zna tę minę. Oto co naprawdę znaczy

Każdy zna tę minę. Oto co naprawdę znaczy

Ciekawostki
Każdy właściciel psa zna tę minę swojego podopiecznego, kiedy ten coś zbroi. Internet jest pełen zdjęć i wideo. Słychać wtedy, jak człowiek mówi do zwierzęcia: zły pies, a ten lub ta, opuszczają głowę i kładą uszy po sobie. Jednak to zachowanie i cierpiące spojrzenie nie jest wyrazem poczucia winy, ale pierwotnego uczucia: strachu. To kolejny przykład sytuacji, w której człowiek przypisuje zwierzęciu ludzkie emocje. To, że tak robimy, udowodniła już w 2009 r. dr Alexandra Horowitz. Tymczasem kulenie się, kładzenie uszu, ziewanie, "lizanie" powietrza - to wszystko oznaki psiego strachu. Oczywiście, im bardziej będziemy "pouczać" pupila, że zrobił coś źle, tym bardziej winny będzie się wydawał. Czy psy w ogóle miewają coś takiego jak poczucie winy? Raczej nie, choć badania ich zachowań wciąż trwają.
Branża IT potrzebuje też humanistów. Raport o kobietach w firmach technologicznych

Branża IT potrzebuje też humanistów. Raport o kobietach w firmach technologicznych

Finanse
- Nie musimy umieć programować, by pracować w firmach IT - przekonuje Anita Kijanka z Come Creations Group, współautorka raportu "Strong Women in IT". - W startupach jest bardzo dużo kobiet, które miały swój pomysł na biznes, a technologia po prostu umożliwia im dotarcie do szerszego grona ludzi. Świat potrzebuje też miękkich umiejętności, ludzi, którzy potrafią rozmawiać i zarządzać. To humanistyczne spojrzenie jest bardzo ważne w technologiach - zapewnia.
Poważna Cleo rzuca zimne spojrzenia w kierunku paparazzi

Poważna Cleo rzuca zimne spojrzenia w kierunku paparazzi

Gwiazdy
Minęły prawie trzy lata odkąd Cleo podjęła trudną decyzję o rozstaniu z Donatanem, któremu zawdzięcza karierę i swój największy, jak dotąd, przebój My Słowianie. Na szczęście udało jej się pozostać z producentem w dobrych relacjach, co należy do rzadkości, bo Donatan rzadko wybacza zawodowe "zdrady". Joannie udało się również utrzymać na rynku muzycznym bez pomocy producenta.   Cleo w dość skromnej kreacji pojawiła się na wyborach Miss Warszawy. Joanna Klepko najwyraźniej próbuje zerwać z fikuśnym wizerunkiem i postawiła na klasyczną, obcisłą sukienkę. Dodatkowo zamiast uśmiechów wolała rzucać w kierunku paparazzi zimne spojrzenie. Zobaczcie.
Najgłębszy obraz wszechświata. Nowe spojrzenie na stare zdjęcie z teleskopu Hubble’a

Najgłębszy obraz wszechświata. Nowe spojrzenie na stare zdjęcie z teleskopu Hubble’a

Nauka
Naukowcy z Instytutu Astronomii na Wyspach Kanaryjskich kolejny raz przyjrzeli się archiwalnemu zdjęciu odległych galaktyk, które wykonano przy użyciu Teleskop Hubble'a. Chodzi o zdjęcie Hubble Ultra Deep Field 2014, które utworzono z połączenia setek zdjęć podczas kilkuletnich obserwacji. W 2014 roku fotografia ta była sensacją na skalę światową. NASA określiła je jako najbardziej kolorowy oraz głęboki obraz kosmosu uzyskany za pomocą teleskopu kosmicznego. Teraz naukowcy przeanalizowali te pojedyncze obrazy ponownie przy użyciu udoskonalonego procesu łączenia i uzyskali duże ilości światła z galaktyki, którego wcześniej nie udało się dostrzec. Nowe, dodatkowe światło pozwoliło odkryć tysiące milionów ukrytych wcześniej gwiazd. Okazało się też, że niektóre z dotąd zaobserwowanych galaktyk są dwukrotnie większe, niż sądzono.
Efekt Mony Lisy. Czysty paradoks

Efekt Mony Lisy. Czysty paradoks

Ciekawostki
Oglądający słynny obraz Leonarda Da Vinci często mówią, że Gioconda wodzi wzrokiem za widzem. Naukowcy udowodnili właśnie, że "efekt Mony Lisy" jest prawdziwy, ale paradoksalnie nie odnosi się do obrazu Da Vinci. Złudzenie, że postać na obrazie patrzy na widza, daje się zauważyć na wielu dziełach nie ma to miejsca w przypadku Mony Lisy. Naukowcy zbadali kąt, pod jakim patrzy sportretowana kobieta. Zapytali 2000 oglądających, gdzie ich zdaniem wpatruje się Mona Lisa. Większość odpowiedziała, że postać patrzy lekko w prawo, a nie na nich, co zgadza się z tym, jak namalował ją autor. Aby iluzja mogła mieć miejsce, portretowana postać musi patrzeć prosto przed siebie. Badacze podkreślają, że chcemy by Mona Lisa na nas patrzyła, bo lubimy być w centrum uwagi.
Młody milioner szefem

Młody milioner szefem "innocenta". "Sam jest graczem, rozumie nasze potrzeby"

Polska
Paweł "innocent" Mocek jako pierwszy Polak został zawodnikiem jednej z dywizji Tempo Storm, jednej z najsłynniejszych organizacji esportowych. Właścicielem Tempo Storm jest Andrey "Reynad" Yanyuk, który należy do najbogatszych na świecie osób przed trzydziestym rokiem życia. - U "Reynada" najbardziej podoba mi się to, że ma spojrzenie gracza. Widać, że był w naszej pozycji, rozumie nasze potrzeby i wie, czego oczekujemy - mówi Mocek o swoim szefie, który swego czasu był wśród najlepszych na świecie zawodników w grze karcianej Hearthstone. 
Serce nie sługa - Mateusz Damięcki o swojej roli

Serce nie sługa - Mateusz Damięcki o swojej roli

Film
"Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę...
Serce nie sługa - Magdalena Różczka

Serce nie sługa - Magdalena Różczka

Zwiastun
"Serce nie sługa"” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim - czy trwa wiecznie?
Serce nie sługa - zwiastun z Borysem Szycem

Serce nie sługa - zwiastun z Borysem Szycem

Zwiastun
"Serce nie sługa" to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim - czy trwa wiecznie?
Paweł w domagała zagra w filmie

Paweł w domagała zagra w filmie "Serce nie sługa"

Zwiastun
"Serce nie sługa" to film o miłości - zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki i ludzi, którzy już dawno przestali wierzyć w prawdziwe uczucie.
Koalicja z PiS? Sławomir Neumann odpowiada

Koalicja z PiS? Sławomir Neumann odpowiada

Polska
- Czy zapewni pan, że PO nigdzie w samorządzie nie wejdzie w koalicję z PiS? - pytał Marek Kacprzak Sławomira Neumanna w programie "Tłit". Polityk PO zareagował śmiechem. - Przepraszam, że się śmieję, ale myśli pan, że musimy o tym zapewniać? 4 lata temu były inne czasy. Dziś podział jest nie tylko emocjonalny, jest inne spojrzenie na państwo, demokrację, praworządność. To się wyklucza. Nikt, kto choć trochę interesuje się polityką, nie musi pytać, o to czy wejdziemy w koalicję. To niemożliwe i oczywiste. Uważamy PiS za szkodnika - mówił poseł.
Nowe spojrzenie na Drogę Mleczną

Nowe spojrzenie na Drogę Mleczną

Nauka
Naukowcy z RPA pokazali niesamowity obraz Drogi Mlecznej. Radioteleskop zarejestrował obszar wokół supermasywnej czarnej dziury w niespotykanych dotąd szczegółach. To wszystko znajduje się w odległości 25 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Teleskop MeerKAT został uruchomiony po raz pierwszy w zeszłym tygodniu po dekadzie projektowania i budowy. Szef naukowy projektu mówił, że pokazując nowe zdjęcie, chcieli zaprezentować możliwości naukowe tego nowego instrumentu. Jak mówił, wyniki absolutnie ich zachwyciły i oszołomiły.
Mundial 2018. Niezrozumiałe decyzje Adama Nawałki.

Mundial 2018. Niezrozumiałe decyzje Adama Nawałki. "Trenerzy dostają dziwnej choroby mentalnej"

Piłka nożna
- Trenerzy dostają takiej dziwnej choroby mentalnej na dużych turniejach. To też dosięgnęło Adama Nawałkę. Jego spojrzenie na boisko było kompletnie inne niż dziennikarzy i obserwatorów. Ktoś nam tego selekcjonera ukradł - przyznał Dariusz Tuzimek. - Selekcjoner za wszelką cenę chciał być nieprzewidywalny. I to poszło tak daleko, że nawet sami zawodnicy nie potrafili tego odczytać - dodał Radosław Majdan. Zobacz fragment programu "Prosto z mistrzostw".
Zwodnicze spojrzenie. Żaba nabiera swoich wrogów

Zwodnicze spojrzenie. Żaba nabiera swoich wrogów

Ciekawostki
Oto żaba, której lepiej nie patrzeć w "oczy". W rzeczywistości bowiem są one nadmuchiwane i znajdują się na tyle ciała żaby Cuyaba. To oryginalny mechanizm obronny tego płaza. Jak działa? Po pierwsze w takim stanie odrobinę przypomina węża. Po drugie czarne plamy pokryte są silną trucizną. Jedna dawka potrafi uśmiercić 150 myszy. Substancja Cuyabamy nie jest jednak na tyle silna, by zabić człowieka. Gdyby jednak trucizna dostała się do oczu, mogłaby je uszkodzić. Żaba występuje w Boliwii, Brazylii, Argentynie i Paragwaju.
Zasmucony Kupisz:

Zasmucony Kupisz: "Teraz ikonami są osoby ładnie ubrane albo prowadzące głupi program w telewizji"

Gwiazdy
Robert Kupisz często podkreśla, że nie do końca odnajduje się w obecnych czasach. W ostatnim wywiadzie wyznał, że ogromny wpływ na jego osobowość i spojrzenie na świat mieli ludzie, którzy byli ikonami: Agnieszka Osiecka, Seweryn Krajewski, Czesław Niemen czy Marek Grechuta. Projektant bardzo krytycznie odnosi się do współczesnych idoli i gwiazd, których osiągnięcia często są niewielkie. Zachwycając się piosenkami Maryli Rodowicz, przyznał, że występy Beyonce wyjątkowo go nudzą. Zdaniem Kupisza współczesny świat nie ma zbyt wiele do zaoferowania w kwestii autorytetów.
Volvo XC40

Volvo XC40

Motoryzacja
Szwedzi są na fali, a najmniejsze z ich dzieł zrywa z powagą znaną z większych modeli XC60 i XC90. Nie oznacza to, że ostatnie dzieło Volvo jest w jakikolwiek sposób niepoważne – to zupełnie inne spojrzenie na linie starszych braci z domieszką dwukolorowego nadwozia.
Kornel Morawiecki ws. uchodźców: na pewno z synem mamy inne zdanie niż partia rządząca

Kornel Morawiecki ws. uchodźców: na pewno z synem mamy inne zdanie niż partia rządząca

Wiadomości
Kornel Morawiecki ma nadzieję, że rząd po rekonstrukcji będzie działał lepiej niż poprzedni. Pytany o to, kto miał decydujący głos w dokonywaniu zmian stwierdził, że po zmianach rząd jest zarówno PiS jak i premiera Mateusza Morawieckiego. W rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski odniósł się też do różnicy zdań między nim a synem ws. uchodźców. - Może mamy tutaj inne spojrzenie, ale na pewno obaj mamy inne spojrzenie niż stanowisko partii rządzącej. Uważam, że jest to sprawa na tyle poważna, że trzeba podjąć wyzwanie i naszym narodowym wysiłkiem stworzyć warunki i pewne obowiązki narzucić i im i sobie. Tak żebyśmy my mieli z tego pożytek i oni - ocenił polityk.W grudniu Morawiecki senior oznajmił, że "te 7 tysięcy [uchodźców - red.] na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem". Syn szybko odciął się od słów ojca. "Mój ojciec ma bardzo ciekawe poglądy w niektórych sprawach, radykalne w innych, nie zmienia to ani na jotę stanowiska rządu, jak będziemy podchodzić do kwestii uchodźców. Nie będziemy przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu i z Północnej Afryki" - powiedział szef rządu w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".
Test Euro NCAP: Citroen C3 Aircross

Test Euro NCAP: Citroen C3 Aircross

Crash test
Miejski SUV Citroena, podobnie jak wszystkie pozostałe ostatnio sprawdzone modele, uzyskał maksymalną notę pięciu gwiazdek. Jednak dokładniejsze spojrzenie na wyniki pokazuje, że francuskie auto jest jednym z dwóch najsłabszych aut w ostatnich badaniach. Choć wynik nie jest zły, to w przypadku ochrony dorosłych pasażerów są lepsi. Podobnie wygląda sytuacja z elektronicznymi systemami bezpieczeństwa. Za to C3 Aircross bardzo dobrze wypadł pod względem ochrony dzieci.
''Nowi mutanci'' - polski zwiastun

''Nowi mutanci'' - polski zwiastun

Zwiastun
"Nowi mutanci" ("X-Men: The New Mutants") to zupełnie nowe spojrzenie na komiksowych bohaterów Marvela. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Josh Boone ("Gwiazd naszych wina"). Film trafi do kin 13 kwietnia 2018 r.
Dlaczego temat niepełnosprawności jest tak krępujący?

Dlaczego temat niepełnosprawności jest tak krępujący?

Wiadomości
Boimy się patrzeć na osoby na wózkach inwalidzkich, spuszczamy wzrok na widok kogoś z wrodzonymi wadami rozwoju kończyn. Zwykłe, obojętne lub życzliwe spojrzenie, jakim darzymy całą resztę otaczających nas ludzi, wydaje się być nie na miejscu – dlaczego? Jak łamać takie blokady? O tym porozmawiamy z Katarzyną Kucharek i Tomaszem Lesiem z Fundacji PKP oraz Tomasz Bidusiem, niepełnosprawnym rugbystą poruszającym się na wózku inwalidzkim.
Volvo Gdynia Sailing Days - relacja z imprezy

Volvo Gdynia Sailing Days - relacja z imprezy

Osobowe
Trwające około trzech tygodni prestiżowe regaty Volvo Gdynia Sailing Days 2017 zakończyły się. Redakcja Autokult.pl była na miejscu i obserwowała wszystko to co działo się podczas odbywającego się w trójmieście finału. Mieliśmy w tych wydarzeniach swój skromny udział. Przywieźliśmy zapasowy żagiel jednemu z zawodników i zorganizowaliśmy własne, lądowe regaty w postaci tzw. "gymkhany", którą przejechaliśmy samochodem Volvo XC60. Zobaczcie jak było
poprzednie1 2 3 następne