Wyniki wyszukiwania dla:

sor

Liczba wyników: 13

"W tłumie czekających zaczęli już umierać ludzie". Grzegorz Schetyna o służbie zdrowia

Polska
"Bardzo ważny problem" - zapowiedział temat służby zdrowia Grzegorz Schetyna. Lider PO podczas konwencji Koalicji Europejskiej powiedział, że "wszyscy wiedzą", jak wyglądają polskie SOR-y. - Tam w tłumie czekających zaczęli już umierać ludzie - podkreślił. I wbił szpilę Kaczyńskiemu, przypominając że jemu do domu kule przywiózł dyrektor szpitala.
Zmiany na SOR-ach. Pacjenci będą

Zmiany na SOR-ach. Pacjenci będą "segregowani"

Finanse
   - Ministerstwo sprawdza, jak wygląda kwestia przyjmowania i opieki nad pacjentami na szpitalnych oddziałach ratunkowych- powiedziała w programie „Money. To się liczy” Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia. – Obowiązują „dobre praktyki”, które zostały opracowane przez ministra zdrowia i wdrożone do realizacji. One nakładają na szpitale obowiązek – choć to brzydkie słowo – segregowania pacjentów w zależności od stanu zdrowia, tak by ci którzy najbardziej potrzebują pomocy, otrzymali ją jak najszybciej. W wytycznych dla szpitali określamy, którzy pacjenci powinni najszybciej otrzymać pomoc. Chcielibyśmy, by na SOR-ach była osoba, która zajmuje się oceną stanu zdrowia pacjentów. 
#11pytań do pielęgniarki SOR-u

#11pytań do pielęgniarki SOR-u

Styl życia
- Rodzice kłamią, by wymusić na nas wcześniejszą wizytę u lekarza. Czasem chcą ukryć okoliczności, w których doszło do urazu - mówi pielęgniarka pracująca na SOR-ze.
#11pytań do pielęgniarki SOR-u cz. 3

#11pytań do pielęgniarki SOR-u cz. 3

Styl życia
- Jako personel zostajemy z pytaniem: "Co dzieje się w głowie dziecka, które decyduje się targnąć na swoje życie.. To zazwyczaj pytanie bez odpowiedzi - opowiada pielęgniarka SOR-u w rozmowie z Marianną Fijewską. 
#11pytań do pielęgniarki SOR-u cz. 2

#11pytań do pielęgniarki SOR-u cz. 2

Styl życia
- Dzieci próbują nam uciekać, wyzywają. Dotyczy to szczególnie pijanych nastolatków - opowiada pielęgniarka pracująca na SOR-ze w rozmowie z Marianną Fijewską. 
#11pytań do pielęgniarki SOR-u

#11pytań do pielęgniarki SOR-u

Styl życia
Pani Ania pracuje jako pielęgniarka w szpitalu publicznym w woj. mazowieckim na dziecięcym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Do jej zadań należy m.in. przeprowadzenie wstępnego wywiadu diagnostycznego. Podczas rozmowy z Marianną Fijewską przyznaje, że rodzice najmłodszych pacjentów niejednokrotnie mijają się z prawdą, co do okoliczności choroby lub urazu dziecka. 
Lekarze odesłali ją do domu. Okazało się, że ma raka

Lekarze odesłali ją do domu. Okazało się, że ma raka

Zdrowie
 Joy Vivien Lee skarżyła się na bardzo silne bóle brzucha. 61-latka zgłosiła się do szpitala. Przez kilka godzin czekała w poczekalni, a gdy została wreszcie przyjęta przez lekarza, ten przepisał jej antybiotyki, nie zwracając uwagi na jej objawy.  Zobacz film.  
Pomoc nocna i świąteczna po 1 października – co się zmieni dla pacjentów?

Pomoc nocna i świąteczna po 1 października – co się zmieni dla pacjentów?

Polska
Zpoczątkiem października wchodzi w życie ustawa o tzw. sieci szpitali. Co to oznacza dla pacjenta, który chce skorzystać z pomocy nocnej lub świątecznej? Może się zmienić miejsce, w którym będzie ona udzielana.

"Botoks" - zwiastun reżyserski bez cenzury

Zwiastun
Szpital ukazany w "Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.
Łódzka policja zatrzymała pijanego lekarza na dyżurze. Miał 2,6 promila alkoholu!

Łódzka policja zatrzymała pijanego lekarza na dyżurze. Miał 2,6 promila alkoholu!

Wiadomości
Zadzwonił anonimowy telefon. Rozmówca twierdził, że w szpitalu w Opocznie na SOR prawdopodobnie pracuje lekarz w stanie nietrzeźwości. Policjanci pojechali na miejsce i okazało się, że 58-letni lekarz ma 2,6 promila alkoholu w organizmie - poinformował Starszy aspirant Policji, Barbara Stępień.
Kulisy pracy medyków na warszawskim Oddziale Ratunkowym

Kulisy pracy medyków na warszawskim Oddziale Ratunkowym

Polska
Dziennikarz Paweł Reszka wcielił się w sanitariusza i pracował w jednym z warszawskich szpitali, by od wewnątrz podejrzeć świat służby zdrowia i pracę lekarzy. - Co zrobić, gdy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym jest kolejka? Lekarz staje na środku i krzyczy: "Wy-pier…! Wy-pier...!". Ludzie uciekają w popłochu. Zostają tylko ci, którzy nie są w stanie wyjść samodzielnie. I oni są we właściwym miejscu. - To jedna z anegdot które usłyszał i przytoczył w książce "Mali Bogowie".
#dziejesienazywo: Co robić, kiedy dziecko skręci kostkę?

#dziejesienazywo: Co robić, kiedy dziecko skręci kostkę?

Zdrowie
Podczas wypoczynku zimowego bardzo łatwo o kontuzję. Dzieciaki zjeżdżają na sankach, jeżdżą na łyżwach czy na nartach, a wszelka aktywność fizyczna wiąże się z ryzykiem powstania urazów. Jednak, co powinniśmy robić, kiedy wydaje nam się, że pociecha skręciła kostkę? Czy od razu udać się na SOR, a może poradzić sobie z bólem i obrzękiem domowymi sposobami? Na te pytania odpowiada gość Kariny Kunkiewicz - dr n. med. Paweł Adamczyk, ortopeda.
Zdemolowali oddział szpitala w Kielcach

Zdemolowali oddział szpitala w Kielcach

Polska
Pijani mężczyźni zdemolowali oddział ratunkowy szpitala w Kielcach. Przyczyną ich agresywnego zachowania był prawdopodobnie długi czas oczekiwania na pomoc lekarską. Napastnicy zaatakowali personel SOR, rozbili dwie szyby i uszkodzili drzwi przy oddziale diagnostycznym. Pijanych mężczyzn obezwładnili policjanci, którzy akurat przebywali w pobliżu.