Wyniki wyszukiwania dla:

sondaż

Liczba wyników: 98

Problematyczny sondaż dla Schetyny. Bezwzględny komentarz Sasina

Problematyczny sondaż dla Schetyny. Bezwzględny komentarz Sasina

Wiadomości
Schetyna liderem opozycji, Tusk daleko w tyle, najwięcej badanych nie potrafi wskazać lidera opozycji - to wnioski płynące z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". - Mam taki sam problem, jak Polacy, żeby go wskazać. Schetyna jest szefem największej partii opozycyjnej, więc za lidera może być uważany. Ale chyba tylko z takiego powodu. Lider to ktoś, kto ma charyzmę, ale też wizję polityczną - atrakcyjny program dla Polaków. Tego Schetyna nie ma. Nie dziwię się więc, że wielu Polaków w nim takiego lidera nie widzi - komentował wicepremier Jacek Sasin w programie "Tłit".
Zaskakujący sondaż. Reakcja Borysa Budki

Zaskakujący sondaż. Reakcja Borysa Budki

Polska
Zarówno przy samodzielnym starcie, jak i przy wspólnym (z Nowoczesną i PSL), PO sromotnie przegrywa z PiS wybory parlamentarne - wynika z sondażu IBRIS. Co na to Borys Budka? - Brakuje trzeciego sondażu - gdy idzie jeden wielki blok opozycji. Jeżeli teraz PiS ma szansę na wynik powyżej 40 proc., jedyną szansą opozycji, by mieć bezwzględną większość, jest bycie pierwszym. Dlatego będziemy namawiać PSL, by jednak rozważyli szeroką koalicję. Wtedy wygrywamy wybory - komentował w programie "Tłit".
Emocjonalna reakcja Cymańskiego na najnowszy sondaż

Emocjonalna reakcja Cymańskiego na najnowszy sondaż

Polska
W ostatnim sondażu Kantar PiS ma 10-proc. przewagę nad PO. - Nie! To był aż i tylko sukces - potrzeba nam zwycięstwa! Kto uważa, że wszystko rozstrzygnięte, robi wielki błąd. Są przywódcy, którzy krzyczą: naprzód - to Schetyna, i tacy, którzy krzyczą: za mną - to Jarosław Kaczyński. Skończył 70 lat, z chorą nogą dokonywał cudów. Oni pójdą od drzwi do drzwi (opozycja - przyp. red.), ale co powiedzą ludziom? - komentował poseł PiS Tadeusz Cymański w programie "Tłit". - Da się wygrać bez takich ludzi, jak Jaki, Szydło, Kempa, Brudziński? - pytał Marek Kacprzak. - A kto powiedział, że bez?! Niech pan się nie martwi, mają się pojawić w kampanii - odparł Cymański.
Jednoznaczny sondaż dla PiS. Komentarz Katarzyny Lubnauer

Jednoznaczny sondaż dla PiS. Komentarz Katarzyny Lubnauer

Polska
Szefowa Nowoczesnej pytana była w programie "Tłit" o słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że za poprzednich rządów "byliśmy bezczelnie okradani". Ni stąd, ni zowąd zmieniła temat. - Jeśli chodzi o kradzież i wykorzystywanie państwa, to chyba niespecjalnie PiS dotarł do najnowszego sondażu IPSOS dla Oko.Press. Pokazuje dość jednoznacznie, że społeczeństwo zdaje sobie sprawę, że w większym stopniu interesy partii załatwia PiS niż jakakolwiek partia wcześniej i że w dużym stopniu politycy PiS-u również finansowo korzystają z tego, że sprawują władzę. Społeczeństwa tym nie oszukali - podkreśliła posłanka.
Duda deklasuje Tuska. Andrzej Dera komentuje prezydencki sondaż

Duda deklasuje Tuska. Andrzej Dera komentuje prezydencki sondaż

Polska
Andrzej Duda mógłby liczyć na 41 proc. głosów, a Donald Tusk na 27 proc. - wynika z sondażu Kantar na zlecenie "Gazety Wyborczej". - Szampany się nie otwierają, to tylko sondaże. Mamy pokorę. Nie będziemy jak ci, którzy uważali, że Komorowski nie jest w stanie przegrać z Dudą. Prezydenturę Dudy wyborcy ocenią w kwietniu, maju, kiedy będą podejmować decyzję - komentował prezydencki minister w programie "Tłit". Odnosząc się do wyborów do PE, dodał: "Zobaczymy, czy Tusk jest w stanie dodać parę procent, czy wprost przeciwnie - odjąć. Ludzie pamiętają, co zrobił w Polsce - ciepły kran, afery... Jego wiarygodność jest bardzo niska".
Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan o sondażu WP. Przestrzega wyborców PiS

Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan o sondażu WP. Przestrzega wyborców PiS

Polska
- Każdy rozsądny wyborca, który czyta sondaże, widzi, że jedyną siłą, która może zatrzymać pochód KE i Wiosny do władzy, jest obóz Zjednoczonej Prawicy. Głosowanie na inną listę niż PiS zwiększa ryzyko, że na jesieni będziemy mieli rząd Schetyny i Biedronia. Bądźmy mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie - mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". Odnosząc się do ostatniego przed wyborami do Europarlamentu sondażu WP dodał: "Na kilka dni przed wyborami wiemy jedno: ZP i KE idą łeb w łeb. Jeśli ktoś nie chce rządów Schetyny i Biedronia i nie chce zmarnować głosu, powinien głosować na nas. Jeśli nawet nas nie kocha w 100 proc.".
Miażdżący sondaż po filmie Sekielskich. Sylwia Spurek komentuje

Miażdżący sondaż po filmie Sekielskich. Sylwia Spurek komentuje

Polska
Aż 54 proc. badanych uważa, że episkopat powinien podać się do dymisji - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". - Kościół nie jest w stanie sam się rozliczyć. Nie wiem, czy episkopat powinien podać się do dymisji, osoby wierzące katolicy i katoliczki powinni się wypowiadać w tych sprawach i naciskać na Kościół, żeby podjął działania. Mnie interesuje działanie władz państwowych - skutecznie ściganie, karanie, zadośćuczynienie ofiarom i sprawdzenie, do jakich nieprawidłowości dochodziło, jeśli chodzi o tuszowanie tych spraw - komentowała Sylwia Spurek (Wiosna) w programie "Tłit".
Wybory do Europarlamentu 2019. Kaja Godek skomentowała zaskakujący sondaż

Wybory do Europarlamentu 2019. Kaja Godek skomentowała zaskakujący sondaż

Polska
"Każdy głos oddany na ludzi Korwina, Winnickiego, Brauna to wspieranie PO. Będą cieszyć się w Izraelu" - stwierdził minister Joachim Brudziński. Co na to Godek? - Antysemita! Ten tweet jest antysemicki! - komentowała w programie "Tłit". Po czym dodała: "Żarty na bok. Jest panika w obozie władzy. Konfederacja jest wysoko ponad progiem. Mamy 8 proc. w sondażach". Dopytywana o wysokie poparcie wśród młodych (39 proc.), stwierdziła: "Zużył się w Polsce układ postmagdalenkowy. PO i PiS mają coraz więcej wspólnego. Na jedynce PiS-u startuje Jacek Saryusz-Wolski, były członek PO i PZPR. To nasz kwiat, nasza elita, która wysyłamy do Brukseli? No, błagam...".
Wybory. Michał Kamiński komentuje najnowsze sondaże

Wybory. Michał Kamiński komentuje najnowsze sondaże

Polska
- Rewolucyjna zmiana w sondażach pokazuje, że PiS może utrzymać władzę lub nie. A to zasadniczy postęp. Przewaga psychologiczna jest dziś po stronie opozycji. My jesteśmy Tottenhamem! PiS jest w sytuacji drużyny, która prowadziła 3:0 i nagle zrobiło się 3:2. Dalej prowadzą, ale jako oponenci dramatycznie zmniejszyliśmy do nich zasięg. Podejmują więc decyzje na granicy paniki. "Piątka Kaczyńskiego" i atak na masturbację są tego dowodem - stwierdził poseł PSL-UED Michał Kamiński w programie "Tłit".
Tygrys wskazał, kto wygra wybory

Tygrys wskazał, kto wygra wybory

Ciekawostki
Tygrys syberyjski Bartek to mieszkaniec zoo na obrzeżach rosyjskiego miasta Krasnojarsk. Zwierzę wskazało, kto wygra wybory prezydenckie na Ukrainie. Postanowiło na czarnego konia ukraińskich - komika Wołodymyra Zelenskiego. Tygrys odrzucił pudełko z wizerunkiem obecnego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Zwierzęciu pokazano pudełka ze zdjęciami dwóch kandydatów biorących udział w drugiej turze wyborów, które mają się odbyć 21 kwietnia. W pudełkach były kawałki mięsa.     Sondaż przeprowadzony przez instytut badawczy Reiting, pierwszy sondaż przeprowadzony w drugiej turze wyborów, pokazał, że Zelenskiy zdobyłby 61 procent głosów, a obecny Petro Poroszenko zaledwie 24 procent. 
Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Polska
Beata Szydło stwierdziła, że opublikowany w środę sondaż, w którym PiS przegrywa z Koalicją Europejską, był zrobiony "z tezą". - Jeśli chodzi o opinie pani premier Szydło, to odłóżmy je na półkę. Fakt, sondaże bywają różne, zwłaszcza w sytuacji, gdy różnica jest niewielka. Dziś jest inny sondaż, który daje PiS-owi przewagę rzędu 2 punktów procentowych. Siły są wyrównane. Lepiej, gdyby Szydło powiedziała, że sondaże są różne. Mówienie, że jest z tezą, sugeruje, jakby brały w nim udział jakieś ciemne siły - komentował Marek Borowski w programie "Tłit". Senator odniósł się również do stwierdzenia, że "PiS zna się na gospodarce dużo lepiej niż PO". - Puste sformułowanie. Chciałbym zobaczyć jak PiS rządzi gospodarką w kryzysie. To im się jeszcze nie przydarzyło - wskazał.
Złe wieści dla PiS. Koalicja Europejska liderem sondażu

Złe wieści dla PiS. Koalicja Europejska liderem sondażu

Wiadomości
Opozycja ma powody do radości. Jak podaje Na nieco ponad dwa miesiące przed eurowyborami, Prawo i Sprawiedliwość straciło prowadzenie w sondażach. Dotychczasowych liderów o 2 pkt. proc. wyprzedziła Koalicja Europejska. Według badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie "Gazety Wyborczej", Koalicja Europejska może liczyć na 35 proc. głosów w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. 33 proc. respondentów wybrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Posłowie opozycji nie kryją zadowolenia. Więcej w materiale wideo. 
Przełomowy sondaż. Bronisław Komorowski komentuje

Przełomowy sondaż. Bronisław Komorowski komentuje

Polska
W najnowszym sondażu Kantar Millward Brown na zlecenie "Gazety Wyborczej" PiS przegrywa z KE w wyborach do PE (35 proc. do 33 proc.). Co na to były prezydent? - Bardzo mnie ucieszył ten sondaż. Widzę w nim potwierdzenie tezy, że wcale nie trzeba przekupywać wyborców, tylko zademonstrować sensowną alternatywę i pokazać jedność. Opozycja demokratyczna, chwalę tu szczególnie PO i Grzegorza Schetynę, potrafiła wznieść się ponad partykularne interesy poszczególnych partii i żmudnie buduje jedność. Za nią ludzie są skłonni dać premię wyborczą - mówił. Pytany o swoją kandydaturę do PE, odpowiedział: "Była propozycja pod moim adresem, ale nie zamierzałem kandydować. Za to zaoferowałem szczerą wolę pomocy i wsparcia. Życzę KO jak najlepiej. Być byłym prezydentem to coś więcej niż aktualnym europosłem".

"Duda ułaskawił Kaczyńskiego". Sawicki komentuje

Polska
Komentując taśmy Jarosława Kaczyńskiego, prezydent Andrzej Duda stwierdził, że prezes jest "krystalicznie czysty". - Duda po raz kolejny kogoś ułaskawił, jeszcze przed oskarżeniem. Wiemy więc, że proceder miał miejsce. Wydał prezesowi świadectwo moralności - komentował Marek Sawicki (PSL) w programie "Tłit". - Dopóki PiS ma większość, Kaczyńskiemu nic nie grozi. Po zmianie władzy może trzeba będzie powołać komisję i te wszystkie bezeceństwa wyjaśnić - kontynuował. - Coś drgnęło, ostatni sondaż jest poniżej 30 proc. Jestem przekonany, że za chwilę PiS-owi spadnie poniżej 20 proc. - podsumował Sawicki.
Zaskakujący sondaż z Kosiniakiem-Kamyszem w roli głównej. Bartłomiej Sienkiewicz komentuje

Zaskakujący sondaż z Kosiniakiem-Kamyszem w roli głównej. Bartłomiej Sienkiewicz komentuje

Polska
Gdyby PiS przegrało w jesiennych wyborach do parlamentu, Polacy widzieliby w fotelu premiera szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". - Ma w sobie bardzo rzadki dar w polityce. Jest bardzo skromnym człowiekiem, naturalnie życzliwym, bez zadęcia, zaciekłości. W tej rozedrganej politycznie Polsce wyróżnia się spokojem, zdecydowaniem, kulturą bycia. Nie dziwię się, że pojawiają się spekulacje, że mógłby zostać liderem opozycji - komentował b. szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit. - "Ale o tym - wskazał - nie decydują wyłącznie przymioty osobiste, tylko zaplecze polityczne i elektorat. Przy całej moje sympatii do lidera PSL-u, wydaje mi się to mało prawdopodobny scenariusz".
Zwrot ws. Brexitu. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Zwrot ws. Brexitu. Włodzimierz Cimoszewicz komentuje

Polska
- Brytyjczykom się zmieniło. Zrobiono interesujący sondaż na poziomie okręgów do Izby Gmin. Na 650, w 600 większość jest za pozostaniem w UE. To sygnał dla deputowanych - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w programie "Tłit". - May, jeśli deal nie jest akceptowany, powinna zgodzić się na drugie referendum. Jestem przekonany, że dziś większość ludzi opowiedziałaby się za pozostaniem w UE - dodał.
Sensacyjny sondaż. Stefan Niesiołowski komentuje

Sensacyjny sondaż. Stefan Niesiołowski komentuje

Polska
Według sondażu Pollster dla "Super Expressu", połączone siły PO, Nowoczesnej, PSL, SLD, Razem i Teraz! uzyskałyby 50 proc. głosów w wyborach - 12 proc. więcej niż PiS. W ocenie Stefana Niesiołowskiego (PSL-UED), badanie pokazuje, że zjednoczona opozycja pokona PiS. - Cztery lata pisowskiej recydywy mogą doprowadzić do tego, że się nie podniesiemy, że dyktatura się umocni, nie wyjdziemy z niej albo za potworną cenę krwawego przewrotu - komentował w programie "Tłit".
Plotki nt. pierwszej damy i prezydenta. Rzecznik Andrzeja Dudy komentuje

Plotki nt. pierwszej damy i prezydenta. Rzecznik Andrzeja Dudy komentuje

Polska
Media donoszą, że Agata Duda nie chciałaby, żeby jej mąż startował po raz drugi na prezydenta. Do pogłosek odniósł się w programie "Tłit" jego rzecznik Błażej Spychalski. Zareagował śmiechem i zapewnił: "Plotki, które się pojawiają, nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością". Rzecznik pytany był również o "taneczny występ" pierwszej damy w USA oraz sondaż WP na jej temat. - To nie była kwestia poniesienia przez emocje (...) Niektórzy nie rozumieją powagi wizyty w USA. Próbują rozgrywać polityczną gierkę. Nie idźmy w tę stronę. Rozumiem walkę polityczną, ale są kwestie, które powinny być z niej wyłączone. To m.in. bezpieczeństwo - mówił Spychalski. - Sondaż pokazuje, że taka powinna być aktywność pierwszej damy i tego Polacy oczekują. Jej kalendarz jest niemniej aktywny niż prezydenta - dodał.
Nitras jest

Nitras jest "zmartwiony" sondażem. "Mamy swoje badania"

Wiadomości
Sławomir Nitras był pytany o niedawny sondaż, z którego wynika, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina może liczyć na ok. 20 proc. poparcie. To mu daje zaledwie trzecie miejsce w wyborczym wyścigu. W rozmowie z Michałem Wróblewskim przyznał, że jest "zmartwiony" tym sondażem. Jednocześnie polityk zaznaczył, że partia posiada "swoje badania", których wyniki są inne od tego, co sugerują sondaże.
PiS miażdży PO w kolejnym sondażu. Zdumiewająca reakcja Grzegorza Schetyny

PiS miażdży PO w kolejnym sondażu. Zdumiewająca reakcja Grzegorza Schetyny

Polska
W najnowszym sondażu IBRiS, PiS szturmem podbija sejmiki wojewódzkie, deklasując Koalicję Obywatelską. Sprawę komentował w programie "Tłit" szef PO Grzegorz Schetyna. Stwierdził, że badanie jest... "bardzo optymistyczne dla KO". Zdziwienia nie krył prowadzący program, Marek Kacprzak. - Mówię ze śmiertelnie poważną miną. Wyniki dają możliwość zbudowania koalicji w kilkunastu województwach. PiS nie ma możliwości koalicji, nie ma partnerów - przekonywał Schetyna. - Porównuję sondaże miesiąc do miesiąca. Punkt po punkcie idziemy w górę - podsumował.
Trzaskowski kontra Jaki. Andrzej Halicki komentuje najnowszy sondaż

Trzaskowski kontra Jaki. Andrzej Halicki komentuje najnowszy sondaż

Polska
Poseł PO Andrzej Halicki komentował w programie "Tłit" najnowszy sondaż IBRiS. Wynika z niego, że Rafał Trzaskowski wygrywa z Patrykiem Jakim zarówno pierwszą, jak i drugą turę wyborów na prezydenta Warszawy. Różnica poparcia wynosi aż kilkanaście punktów procentowych. - PO odetchnęło z ulgą? - pytał prowadzący program, Marek Kacprzak. - Jestem spokojny. Liczę na to i wiem, że warszawiacy są rozsądni - nie wybiorą kota w worku - przekonywał Halicki. - Każdy ma wolny wybór. Mam nadzieję, że wybory nie zostaną sfałszowane. Bo jeśli mamy manipulację ordynacją, to czemuś ma to służyć - dodał polityk.
poprzednie1 2 3 4 5 następne