Wyniki wyszukiwania dla:

solidarność

Liczba wyników: 119

Kontrowersyjna wypowiedź polskiej publicystki o uchodźcach

Kontrowersyjna wypowiedź polskiej publicystki o uchodźcach

Styl życia
Od początku roku do Europy przybyło ponad 500 tys. uchodźców. Około 12 tys. z nich ma trafić do Polski. Czy Polacy boją się przyjęcia ich do kraju? Z czego to wynika? Manuela Gretkowska, pisarka i felietonistka, mówi otwarcie: - Od 2001 roku uosobieniem zła był facet w turbanie z brodą. Teraz Europa zwraca się do Polaków, aby poczuci solidarność na zawołanie.

"Związkowcy stracili kontakt z rzeczywistością"

Wywiady
- W ostatnim czasie ze względu na okres wyborczy widzimy wyraźne nasilenie się aktywności związków, a w szczególnie Solidarności, która ma wyraźną agendę polityczną - mówi w wywiadzie dla money.pl Piotr Ciżkowicz, wiceprezes PKP S.A.
Ewa Kopacz: nie stać nas na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych

Ewa Kopacz: nie stać nas na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych

Polska
Polska chce być solidarna, ale solidarność europejska w obszarze migracji musi być odpowiedzialna; trzeba nieść pomoc tym, którzy jej naprawdę potrzebują; nie stać nas na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych - przekonywała premier Ewa Kopacz.
Andrzej Duda pod Pałacem Prezydenckim: tracimy powoli nasz kraj

Andrzej Duda pod Pałacem Prezydenckim: tracimy powoli nasz kraj

Wiadomości
Wczoraj Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta Polski. Przez cały dzień w różnych punktach Warszawy odbywały się związane z tym uroczystości. Po przejęciu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi na Placu Piłsudskiego, Andrzej Duda przeszedł pod Pałac Prezydencki. Tam przemówił do tłumu swoich zwolenników, którzy krzyczeli: "witaj w domu". - Potrzeba nam swoistej odnowy i to nie takiej, byśmy się zbierali razem tylko w momentach kryzysowych. Kiedy jesteśmy zgnieceni przez komunę, wybucha Solidarność, kiedy umiera nasz Ojciec Święty. Dlaczego jesteśmy razem tylko wtedy, kiedy Polakom łamią się serca. Tak jak tutaj, pod tym pałacem 10 kwietnia. Ludzie różnych poglądów byli razem. Wtedy umieliśmy być razem. Potem znów ktoś nas podzielił. Wierzę w to, że jesteśmy w stanie to przełamać - powiedział prezydent.
Tusk: to nie moze być wymówka

Tusk: to nie moze być wymówka

Świat
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oczekuje od rządów państw członkowskich UE precyzyjnych deklaracji ws. rozmieszczenia uchodźców. - Solidarność bez poświęcenia jest hipokryzją - mówił przed rozpoczęciem szczytu w sprawie imigrantów Donald Tusk. - Nie potrzebujemy pustych deklaracji, ale liczb i konkretów - dodał.
Joński do

Joński do "Nocnych Wilków": szerokiej drogi [Z każdej strony]

Polityka
- Powinniśmy z jednej strony pomagać Ukrainie, ta pomoc przecież jest, ta solidarność z narodem ukraińskim jest bardzo silna. Z drugiej strony powinniśmy bardzo jasno protestować wtedy, kiedy parlament ukraiński gloryfikuje postacie, które pacyfikowały powstanie warszawskie oraz ludzi odpowiedzialnych za rzeź na Wołyniu - mówi w programie "Z każdej strony" Dariusz Joński, rzecznik SLD.
#dziejesiewbiznesie: ile za godzinę?

#dziejesiewbiznesie: ile za godzinę?

Prawo
Będą protestować, bo zarabiają po 3-4 złote na godzinę ? chcą, by było to 11 złotych. Związkowcy z OPZZ domagają się wprowadzenia minimalnej płacy godzinowej ? i ten postulat będzie jednym z wielu, które pojawią się na transparentach podczas planowanej na połowę kwietnia manifestacji w Warszawie. Związkowcy chcą wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej, która dotyczyłaby "śmieciówek". W ich ocenie, obecne zarobki są często poniżej poziomu umożliwiającego minimum egzystencji. Co na to pracodawcy i rząd? I dlaczego Solidarność popiera OPZZ, ale nie do końca? O tym dziś w #dziejesiewbiznesie
Polski rozwój gospodarczy to rekord świata

Polski rozwój gospodarczy to rekord świata

Finanse
Nieprzerwany rozwój gospodarczy Polski od 1992 r. to rekord świata - uważa Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego. W jego opinii o sukcesie naszego kraju w dużej mierze zadecydowała Solidarność.
Samba (2014)

Samba (2014)

Komedia
''Samba'' to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze - bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym - okazują się być najważniejsze. (ls)
Związkowcy:

Związkowcy: "natychmiastowy" dialogu z rządem

Polska
Związkowcy daj czas gabinetowi Ewy Kopacz do 31 stycznia. Lider "Solidarności" Piotr Duda mówił na wspólnej konferencji związków w Katowicach, że mimo zakończonego dialogu w sprawie kopalń na Śląsku, aktualne są inne problemy branży pracowniczej.
Obchody wydarzeń Grudnia 70' w Gdyni

Obchody wydarzeń Grudnia 70' w Gdyni

Polska
Przy pomniku ofiar Grudnia '70 przy ulicy Janka Wiśniewskiego odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia na Wybrzeżu. Po południu zaplanowano drugą część uroczystości. Mszę świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej przemarsz przed Pomnik Ofiar Grudnia 70'.
Kazimierz Świtoń nie żyje

Kazimierz Świtoń nie żyje

Polska
W Katowicach zmarł Kazimierz Świtoń, działacz opozycyjny w PRL, współzałożyciel wolnych związków zawodowych, w 1991 roku wybrany do sejmu. Informację podał serwis solidarnosc.org.pl.
Śmierć Tadeusza Szczepańskiego [Enigma]

Śmierć Tadeusza Szczepańskiego [Enigma]

Sensacje
Działacz antykomunistycznej opozycji ostatni raz był widziany żywy, gdy 16 stycznia 1980 roku wraz z kolegami świętował zdany egzamin na prawo jazdy. Dopiero dwa miesiące później w wodach Kanału na Stępce, na którym w tym czasie nie odbywał się ruch statków, odnaleziono jego zmaltretowane ciało. Okoliczności śmierci 19-nastolatka nie wyjaśniono no dziś. (ph)
Tajemnicza śmierć Jana Samsonowicza [Enigma]

Tajemnicza śmierć Jana Samsonowicza [Enigma]

Sensacje
Był działaczem NSZZ 'Solidarność' i jednym z inicjatorów powstania Ruchu Nowej Polski. 30 czerwca 1983 roku jego ciało znaleziono powieszone na bramie Stoczni Gdańskiej. Poszlaki wskazują, że nie było to samobójstwo. (wp)
poprzednie 1 ... 2 3 4 5 6 następne