Wyniki wyszukiwania dla:

solidarność

Liczba wyników: 119

"Solidarność" chce zmienić ustawę o zakazie handlu. POHiD zamierza działać

Finanse
Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zamierza włączyć się w negocjacje dot. zmian w ustawie o zakazie handlu. Renata Juszkiewicz przekonuje, że najlepszym rozwiązaniem będzie zagwarantowanie przynajmniej dwóch wolnych niedziel w miesiącu wszystkim pracownikom.
Dłuższy urlop wypoczynkowy dla pracowników z 30-letnim stażem?

Dłuższy urlop wypoczynkowy dla pracowników z 30-letnim stażem?

Finanse
- W Europie są kraje, gdzie urlop jest tak podzielony – powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Nie odniósł się wprost do postulatu śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, która chce, by pracownicy ze stażem zawodowym przekraczającym 30 lat mieli prawdo do 31 dni urlopu wypoczynkowego, a nie - jak obecnie – 26. Podkreślił jednak, że pracownicy w Polsce, którzy są po sześćdziesiątce, muszą wykonać tę samą pracę, co młodzi.

"Solidarność": Wolna niedziela nie tylko dla pracowników handlu albo dodatek za pracę

Finanse
- Jest wiele zawodów, które się przymusza do pracy w niedziele – uważa Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Nie chciał jednak wymienić, o jakie profesje mógłby obecny zakaz zostać rozszerzony. – A ci, którzy już muszą pracować, niech dostaną za niedzielę dodatek – twierdzi.
Zakaz handlu w niedziele.

Zakaz handlu w niedziele. "Solidarność" chce wnioskować o nowelizację ustawy

Finanse
Będziemy wnioskować o nowelizację ustawy - powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Jak przypomniał gość programu "Money. To się liczy", związkowcy proponowali, by doba niedzielna obowiązywała od godz. 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek i będą chcieli do tego pomysłu wrócić. - W maju, czerwcu trzeba będzie wrócić do tematu - uważa Bujara.
Piotr Duda: na ten dzień czekaliśmy długo

Piotr Duda: na ten dzień czekaliśmy długo

Polska
Prezydent podpisał ustawę ws. zakazu handlu w niedzielę. - Na ten dzień czekaliśmy długo. Ale szczególnie czekali na niego pracownicy handlu, a jest ich prawie milion i dwieście tysięcy pracujących. Jestem bardzo wzruszony - mówił przewodniczący NSZZ Piotr Duda.
Ojciec premiera o stanie wojennym.

Ojciec premiera o stanie wojennym. "Byliśmy pierwowzorem Al-Kaidy"

Polityka
- Boję się tego powiedzieć, ale byliśmy [Solidarność Walcząca - przyp.red.] pierwowzorem Al-Kaidy w jakimś sensie. Pod względem pewnej identyfikacji z wartościami. Myśmy byli po dobrej strony mocy, Al-Kaida była po złej - powiedział Kornel Morawiecki wspominając wprowadzenie stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 roku w rozmowie z Łukaszem Mężykiem. Cały program "Kto nami rządzi?" już w czwartek o godzinie 9:00 na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w serwisie WP Wiadomości.
Warszawskie lotnisko Chopina zostanie zamknięte

Warszawskie lotnisko Chopina zostanie zamknięte

Finanse
W 2027 r. stołeczne Lotnisko Chopina zostanie zamknięte - potwierdził rzecznik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Cały ruch pasażerski z Okęcia zostanie przeniesiony za 10 lat. Pasażerowie będą mogli korzystać z oddalonego o ok. 45 km od Warszawy Portu "Solidarność", który rząd wybuduje w Stanisławowie w gminie Baranów.
Zakaz handlu w niedziele przegłosowany w Czarny Piątek. Faliński: Mało śmieszny paradoks

Zakaz handlu w niedziele przegłosowany w Czarny Piątek. Faliński: Mało śmieszny paradoks

Polska
- Dzisiejszy dzień jeśli chodzi o Czarny Piątek jest takim mało śmiesznym paradoksem, bowiem dzisiaj uchwalono ustawę ograniczającą handel w niedziele, a to dla tego typu przedsięwzięć, jak Czarny Piątek, nie jest stylem sprzyjającym polityce gospodarczej - ocenił Andrzej Faliński , ekspert rynku handlowego. W piątek 24 listopada posłowie przegłosowali, że od 1 marca 2018 r. będzie można robić zakupy w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 r. - w jedną, a pełny zakaz będzie obowiązywał od 2020 r.
Mielcarz wyznaje:

Mielcarz wyznaje: "Każda kobieta doświadczyła dyskryminacji"

Gwiazdy
Magda Mielcarz wydała niedawno nowy singiel, Sister Army, w którym wzywa do globalnej jedności i walki o należne im prawa. Przekonuje, że wyraża w ten sposób swoje poparcie dla idei girl power, w którą mocno wierzy. Jej zdaniem kobiety powinny się zjednoczyć w walce o należne im miejsce we współczesnych społeczeństwach. Z tego względu gwiazdę cieszy coraz większa solidarność i świadomość własnych praw wśród Polek. Faktycznie, ta świadomość wzrosła?
W które niedziele sklepy będą czynne? Znamy plany PiS

W które niedziele sklepy będą czynne? Znamy plany PiS

Finanse
Od początku roku czeka nas rewolucja w weekendowych zakupach. Sklepy będą czynne tylko w co drugą niedzielę. Do tego dochodzą obostrzenia w handlu w Wigilię i Wielką Sobotę. Sprawdzamy w kalendarzu, kiedy będzie można zrobić zakupy.
Port

Port "Solidarność". Polacy o budowie centralnego lotniska

Wiadomości
Centralny Port Lotniczy będzie kosztował około 30-35 mld zł. W poniedziałek pojawiły się nieoficjalne informacje, że centralne lotnisko powstanie w Stanisławowie, gm. Baranów pod Warszawą. Zapytaliśmy podróżujących na warszawskim lotnisku Chopina, co sądzą o budowie nowego, centralnego portu lotniczego.
Stanisławów w gm. Baranów. To tu powstanie Centralny Port Lotniczy

Stanisławów w gm. Baranów. To tu powstanie Centralny Port Lotniczy "Solidarność"

Finanse
Stanisławów w gminie Baranów - to tu powstanie sztandarowa inwestycja infrastrukturalna rządu PiS, czyli Centralny Port Komunikacyjny "Solidarność".
Rocznica podpisania porozumień sierpniowych: KOD

Rocznica podpisania porozumień sierpniowych: KOD

Polska
Prócz oficjalnych obchodów, zorganizowanych przez NSZZ Solidarność, rocznice podpisania porozumień sierpniowych obchodzi też Komitet Obrony Demokracji. Oto fragmenty przemówień. 
To był przełom nie tylko w Polsce

To był przełom nie tylko w Polsce

Polska
NSZZ "Solidarność” świętuje w Szczecinie 37 lat od powstania związku - wielkiej, historycznej "Solidarności”. Na co dzień związkowcy walczą o podwyżki, przestrzeganie bezpieczeństwa i wszczynają spory zbiorowe.
Zakaz handlu w niedzielę. Oto stanowisko biskupów

Zakaz handlu w niedzielę. Oto stanowisko biskupów

Finanse
Biskupi popierają obywatelski projekt ustawy NSZZ "Solidarność", zakazującej handlu w niedzielę. To już kolejny głos poparcia przez Episkopat Polski tej sprawy. Biskupi podkreślają, że proponowana ustawa "bierze w obronę około 1,3 mln osób". Kościół katolicki przypomina, że wolna niedziela to standard w państwach Europy Zachodniej. Zakaz handlu obowiązuje m.in. w Austrii, Francji, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.
Cezary Tomczyk: Kaczyński jest quasi-dyktatorem

Cezary Tomczyk: Kaczyński jest quasi-dyktatorem

Polska
-  Jesteśmy tu, żeby pokazać solidarność z Donaldem Tuskiem i aby pokazać, że prokuratura w Polsce niestety nie jest niezależna. Jarosław Kaczyński jest quasi-dyktatorem, który ma pod sobą premiera, prezydenta i ministra sprawiedliwości a teraz chce mieć pod sobą także sądy - powiedział poseł Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej, który przyszedł pod budynek prokuratury gdzie w związku z katastrofą smoleńską jest przesłuchiwany Donald Tus.
Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Finanse
Sieci handlowe znalazły sposób, by nie zakazywać pracy w niedzielę, ale zapewnić pracownikom wolne. Chcą zmodyfikować kodeks pracy tak, by pracujący w handlu mieli wolne dwie niedziele w miesiącu. Propozycja ma być kompromisem, sieci handlowe nie chcą zamykać sklepów w niedzielę. Z kolei "Solidarność" domaga się zakazu handlu - pod projektem ustawy zebrano 0,5 mln podpisów. Handlowcy uważają, że zmiany w Kodeksie pracy będą gwarantem czasu wolnego i są najlepszym możliwym rozwiązaniem. List z podpisami przedstawicieli sieci handlowych w Polsce trafił do premier Szydło, prezydenta Dudy i ministerstw pracy i finansów.
Kim jest Władysław Frasyniuk?

Kim jest Władysław Frasyniuk?

Polska
Legenda Solidarności i antykomunistycznej opozycji. Tak zwykło się określać Władysłwa Frasyniuka. Pokazujemy co zrobił, by zasłużyć na to miano i jaka jest historia znanego dysydenta.
Płaca minimalna w górę. Nowa stawka od 2018 roku

Płaca minimalna w górę. Nowa stawka od 2018 roku

Finanse
Minimalne wynagrodzenie w 2018 r. wynosić będzie 2080 zł. Ustalenia rządu dalekie są jednak od oczekiwań związkowców. OPZZ i FZZ chciały 2200 zł, Solidarność 2160 zł. Zadowoleni nie są również pracodawcy, którzy minimalną pensję Polaka widzieli na poziomie niecałych 2050 zł.

"Reakcje polskich polityków na zamachy są skandaliczne"

Wiadomości
Najpierw należy wyrazić solidarność, współczucie i dopiero potem mówić co robić z terroryzmem. Theresa May i Donald Trump wypowiedzieli się bardzo ostro. Ale nikt nie zaczyna, tak jak Beata Szydło, która po zamachach zaczyna krzyczeć na Europę - mówi Sławomir Sierakowski w #dzieńdobryWP.
Muzyczna solidarność

Muzyczna solidarność

Gwiazdy
Piosenkarka Ariana Grande nie zamierza przejść obojętnie obok tragedii, która wydarzyła się tuż po jej koncercie w Manchesterze 22 maja. W ataku terrorystycznym zginęło 22 fanów artystki oraz sam zamachowiec. Ariana chce wrócić do miasta, by dać koncert charytatywny upamiętniający niewinne ofiary. Wygląda na to, że wiele innych muzycznych sław będzie jej towarzyszyć.