Wyniki wyszukiwania dla:

solidarność

Liczba wyników: 119

Doda odmieni oblicze polskiego show biznesu?

Doda odmieni oblicze polskiego show biznesu? "Jest wizjonerką"

Gwiazdy
Doda po tragicznych doniesieniach z Gdańska postanowiła z pomocą innych artystów zorganizować koncert pod hasłem Artyści przeciw nienawiści. Wydarzenie ma wyrazić solidarność branży muzycznej oraz przeciwstawić się szerzącemu się hejtowi. Rabczewska w swoim apelu zgłosiła się bezpośrednio do Edyty Górniak oraz Justyny Steczkowskiej z prośbą o puszczenie w zapomnienie dawnych potyczek. Piosenkarki zmianę świata na lepsze wolą jednak zacząć od siebie. Steczkowska wybrała się na wakacje, a Edyta wylądowała pod kroplówką. Całe szczęście, wokalistka może liczyć na wsparcie innych artystów, którzy bez zawahania wyraziły chęć współpracy. W najnowszym odcinku Kliki Pudelka opowiemy również o kolejnych sukcesach Joanny Kulig, nowym partnerze Lary Gessler oraz międzynarodowym sukcesie Radka Liszewskiego.
Popek:

Popek: "Solidarność jajników to mit"

Gwiazdy
Na początku "dobrej zmiany" w Telewizji Polskiej mówiło się o konflikcie między Anną Popek a Moniką Zamachowską. Zamachowska dość nieoczekiwanie znalazła się na czarnej liście, Popek z kolei zatroszczyła się o to, by jej pozycja nie była zagrożona. Choć obie prezenterki zapewniały, że pomiędzy nimi nie ma żadnego konfliktu, to całą sytuację pod wątpliwość daje ostatni wywiad Popek. Zdaniem celebrytki "solidarność jajników" jest mitem. Ania dodaje, że na poziomie biologicznym kobiety są dla siebie konkurentkami. Dziennikarka bardziej wierzy w serdeczną przyjaźń z kobietami i sama przez lata wypracowała "bazę przyjaciółek", na które może liczyć w trudnych momentach. Popek dodaje, że mierząc się z życiowymi problemami, pomocna będzie dobra lektura czy rozmowa z mądrym, doświadczonym przez życie człowiekiem. Ma na myśli swój poradnik?
Zakaz handlu w niedzielę uderzył w polskie sklepy. ZPP wieszczy

Zakaz handlu w niedzielę uderzył w polskie sklepy. ZPP wieszczy "trwałą zagładę"

Polska
Zakaz handlu w niedzielę uderzył w polskie, małe sklepy - ocenił w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Wiadomo, że 15 tys. małych sklepów zbankrutowało, wiadomo, że jest dwóch beneficjentów tej regulacji: dwie wielkie sieci dyskontowe, które prawdopodobnie panu Alfredowi Bujarze i panu Piotrowi Dudzie wystawią pomniki za ten prezent - mówił. Według niego dzieje się tak, dlatego że Polacy zaczęli robić zakupy przede wszystkim w soboty. - Jak ktoś pójdzie na tę dziką promocję w sobotę, obkupi się, ludzie kupują dużo więcej niż potrzebują, to potem nie ma potrzeby, żeby chodzić do sklepu. Jeśli sieciom uda się wylansować taki model, że Polacy robią zakupy raz w tygodniu, to oznacza trwałą zagładę polskiego handlu, całkowitą - dodał.
Solidarność nie wyklucza referendum strajkowego w Biedronce.

Solidarność nie wyklucza referendum strajkowego w Biedronce. "Pracodawca nie spełnia postulatów"

Polska
Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność", nie wyklucza referendum strajkowego w Biedronce. W programie "Money. To się liczy" mówił, że w tej chwili trwa spór zbiorowy. - Pracodawca odmówił nam; powiedział, że nie spełni ani jednego naszego postulatu, a to jest pierwszy od dawna spór, który nie jest oparty na postulacie podwyżki wynagrodzeń, tylko poprawy warunków prac - powiedział. Na pytanie, czy będzie strajk w Biedronce, odparł: najpierw musimy przeprowadzić referendum, to jest bardzo duża sieć, to potrwa kilka dobrych tygodni.
Nowa furtka, by obejść zakaz handlu w niedzielę.

Nowa furtka, by obejść zakaz handlu w niedzielę. "Jedna z sieci ma otwierać punkty kawiarniane"

Polska
- Słyszałem, że jedna z sieci, która cały czas kombinuje, będzie w sklepach otwierała punkty kawiarniane, a więc będzie się nazywała "cafe" - powiedział w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność". Dodał, że w projekcie zmian w przepisach dotyczących zakazu handlu kwestia obchodzenia tego zakazu zostanie doprecyzowana. Według niego nie budzi kontrowersji uniemożliwienie sklepom otwierania się w niedzielę pod pretekstem prowadzenia usług pocztowych. Jak mówił, Państwowa Inspekcja Pracy dostanie też "narzędzie", które ma jej pomóc w interpretowaniu przepisów. Chodzi o bardziej konkretne zapisanie, czy jest "działalność przeważająca".

"Kolejny absurd". W nowelizacji ustawy o zakazie handlu zabrakło najważniejszego

Polska
- Jeśli chodzi o poprawki w ustawie o zakazie handlu, nie jesteśmy do końca zadowoleni. Nasz najważniejszy postulat, czyli wydłużenie doby niedzielnej pracowniczej od 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek, nie został spełniony - mówił w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność". Nie wiemy, co mamy powiedzieć pracownikom, którzy pracują do 24 w sobotę. Nie ma na Zachodzie takie kraju, w którym sieci w sobotę byłyby czynne do 23. To jest kolejny absurd - podkreślał Bujara.
Zakaz handlu do zmiany.

Zakaz handlu do zmiany. "To powrót do normalności w tym kraju"

Finanse
Mówiliście o tym, ile ludzi straci pracę przez zakaz handlu, prognozowaliście spadek PKB, obrotów. Polska miała się zawalić, a nic takiego się nie stało. Ustawa w Sejmie poszła w Sejmie w złym kierunku i my teraz apelujemy o powrót do starych zapisów - mówi Alfred Bujara z NSZZ Solidarność. 
Zakaz handlu w niedziele. Status placówki pocztowej nie dla sklepu

Zakaz handlu w niedziele. Status placówki pocztowej nie dla sklepu

Polska
W przygotowanym przez PiS projekcie zmian w ustawie dotyczącej zakazu handlu w niedzielę znajdą się przepisy doprecyzowujące kwestię placówek pocztowych oraz definicję "rodziny" - poinformował w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność".
Kontrowersyjna ustawa w TK. „System emerytalny nie ma wypłacać wysokich świadczeń”

Kontrowersyjna ustawa w TK. „System emerytalny nie ma wypłacać wysokich świadczeń”

Finanse
Czy zniesienie limitu 30-krotności składek ZUS jest zgodne z konstytucją? Tym tematem we wtorek 30 października zajął się Trybunał Konstytucyjny. Autorem wniosku o zbadanie nowelizacji ustawy jest prezydent Andrzej Duda. W programie „Money. To się liczy” projekt zmian oceniał dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. Jego zdaniem TK nie powinien się zgodzić na wprowadzenie nowego prawa. – Chodzi mi jednak nie o zasadność samej ustawy, ale o tryb jej wprowadzania. Zabrakło czasu dla obywateli na wypowiedź w tej sprawie – stwierdził Kolek. –  W systemie emerytalnym nie chodzi o to, by wypłacać wysokie świadczenia. Chodzi o solidarność pokoleń – dodał. Zasugerował także inne, „mniej radykalne” możliwości zmian prawa w tym zakresie.
Ryszard Petru o strajku w LOT. Mocne słowa o

Ryszard Petru o strajku w LOT. Mocne słowa o "Solidarności"

Polska
- Prezes ma prawo się postawić, ale jak strajk tak długo trwa, a piloci mają dużo gorsze warunki niż w innych liniach, jego obowiązkiem jest nie robienie szopki medialnej, tylko dogadanie się. NSZZ "Solidarność" abdykując w tej sprawie pokazuje, że jest związkiem zawodowym PiS-u, a nie Polaków - mówił Ryszard Petru w programie "Tłit".
Organizacja Handlu o pomyśle rozszerzenia zakazu handlu.

Organizacja Handlu o pomyśle rozszerzenia zakazu handlu. "To skazuje społeczeństwo na brak dostaw"

Polska
- Nie jest to żadne nadużycie, w tej sprawie wypowiedziały się sądy - mówiła w programie "Money. To się liczy" Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, komentując posunięcie sieci Żabka, która może działać w niedziele objęte zakazem handlu, bo jej sklepy mają status placówek pocztowych. Oceniając propozycję "Solidarności" dotyczącą rozszerzenia zakazu handlu od sobotniego wieczora do poniedziałku rano, powiedziała, że to "bardzo zły pomysł". - To skazuje całe polskie społeczeństwo na brak dostaw w poniedziałek rano w sklepach - powiedziała. Jak dodała, tylko niektóre placówki mają magazyny na tyłach swoich sklepów i są w stanie zaopatrzyć sklepy w poniedziałek rano. - Od godzin wczesnych porannych ten towar jest dla nas istotny po niehandlowej niedzieli, nie każdy zdąży zrobić zakupy w sobotę, a zakupy z piątku nie są już tak świeże w poniedziałek rano, jak byśmy sobie wymarzyli - mówiła. Dlatego, przekonywała, konieczne jest, by dostawy odbywały się nocą z niedzieli na poniedziałek lub bardzo wcześnie rano.
Mężczyzna leżał przygnieciony skuterem w tunelu. Kierowcy nie pomogli

Mężczyzna leżał przygnieciony skuterem w tunelu. Kierowcy nie pomogli

Inne
Międzyludzka solidarność pozwala nam podnosić się po tragediach i zapobiegać niebezpieczeństwom. Niestety, zabrakło jej w najdłuższym polskim tunelu. Teraz policja szuka kierowców, którzy bez żadnej reakcji minęli mężczyznę, którego przygniótł jego własny skuter. Do zdarzenia doszło w gdańskim tunelu pod Martwą Wisłą. W środę 10 października, tuż po 4 rano, do nitki T2, wiodącej w kierunku Stogów, wjechał mężczyzna na skuterze. Po poślizgu tylnego koła stracił jednak panowanie nad jednośladem i przewrócił się, a maszyna przygniotła go, uniemożliwiając mu poruszanie się. „W rurze tunelu znajdowały się jeszcze trzy pojazdy, które wjechały chwilę za jednośladem. Żaden z kierujących, przejeżdżając obok leżącego mężczyzny, nie zatrzymał się. Nikt nie zareagował” - relacjonuje dla Wirtualnej Polski Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
2255 płacy minimalnej w 2019?

2255 płacy minimalnej w 2019? "Tą gumę można rozciagać, ale gdzieś jest granica"

Polska
-  Ta licytacja może iść w nieskończoność. Gdzieś musi być ta granica. Przedsiębiorcy zostali dotknięci w ubiegłym i tym roku podwyżkami związanymi z "ozusowaniem" do kwoty minimalnej umów zleceń, wprowadzona została minimalna stawka godzinowa, to się wiąże ze wzrostem kosztów pracy. Patrzymy z niepokojem na nakręcanie tej spirali. Oczywiście przełkniemy to, bo pojawia się rynek pracownika. W najbardziej negatywnym scenariuszu część pracodawców będzie musiała przenieść to na własnych plecach, po prostu marża ich się zmniejszy. Pytanie jak bardzo może się zmniejszyć - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
 Balcerowicz: wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to efekt działania

Balcerowicz: wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to efekt działania "nieświętej trójcy"

Polska
Leszek Balcerowicz ocenia, że zakaz handlu w niedziele jest ograniczeniem wolności. - Dobrze, żeby coraz więcej osób uświadamiało sobie, że nie ma żadnych podstaw, żeby odbierać ludziom pewien kawałek wolności. Część ludzi z racji zawodowej robi zakupy w niedzielę, niektórzy lubili to. Te ustawa - ograniczająca wolność - to rezultat nieświętej trójcy: PiS, Solidarność pisowska i hierarchia kościelna. I to nie jest Święta Trójca - mówił w programie "Money. To się liczy" Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, obecnie Forum Obywatelskiego Rozwoju. Dodał, że Viktor Orban (jak ocenił: "guru dla Kaczyńskiego i PiS") również ograniczył handel w niedziele na Węgrzech, ale potem się z tego wycofał. - Pytanie, czy do takiej elastyczność jest zdolna elita PiS - dodał.
Rząd kontra

Rząd kontra "Solidarność". Czy pensja minimalna powinna wzrosnąć

Finanse
Dla mnie jako polityka, który sprawdził się swego czasu, jest jasne, że związki zawodowe z reguły zgłaszają oczekiwania dalej idące niż propozycje rządu - uważa prof. Grzegorz Kołodko, były minister finansów. - Temu rządowi zarzuca się, z czym się nie zgadzam, że był zbyt hojny w kwestii podwyżek w sferze budżetowej czy w przypadku płacy minimalnej. Pamiętam jak rok temu tzw. eksperci podnosili alarm, że nie stać nas na podwyżkę płacy minimalnej, tymczasem nic się nie stało. Poza tym na tę kwestię nie można patrzeć w krótkim przedziale czasu. Jeśli popatrzymy na ostatnie ćwierćwiecze, to wydajność pracy rosła szybciej niż płace. Wobec tego udział zysków w rosnących owocach polskich reform był szybszy niż udział płac. Jeśli przez rok, dwa trzy płace rosną przeciętne, a minimalne nieco powyżej średniego wzrostu wydajności, to jest to pewne wyrównanie w przestrzeni historycznej. Natomiast trzeba uważać. Jeśli rząd mówi, że są pewne granice podwyższania płacy minimalnej, to trzeba się nad tym zastanowić. W tej sprawie rząd PiS nie popełnił zbyt wiele błędów. 
Mundial 2018. Nie Griezmann i nie Mbappe. Francuski dziennikarz wskazał najlepszego gracza swojej kadry

Mundial 2018. Nie Griezmann i nie Mbappe. Francuski dziennikarz wskazał najlepszego gracza swojej kadry

Piłka nożna
- Mocną stroną zespołu jest solidarność, atmosfera. Ta reprezentacja ma ducha drużyny - przyznał Guillaume Loisy z "Le Figaro". Francuski dziennikarz wskazał też najważniejszego zawodnika swojej reprezentacji i elementy, które mogą przesądzić o wygranej Francji w finale mundialu z Chorwacją.
Pisarek walczy o prawa kobiet:

Pisarek walczy o prawa kobiet: "Mamy wiele do powiedzenia, łatwo się nie poddamy"

Gwiazdy
Karolina Pisarek zapewnia, że choć ma sporą konkurencję w zawodzie modelki, stara się zawsze wspierać koleżanki z branży. Wyznała, że od wielu lat przyjaźni się z Sandrą Kubicką, która podczas zagranicznych kampanii reklamowych jest dla niej wsparciem. Znajomość modelek z pewnością umacnia wspólna menadżerka, Małgorzata Leitner. Pisarek została twarzą najnowszej kolekcji Sabriny Pilewicz zainspirowanej Atomówkami. Modelka przy okazji postanowiła zaapelować do pozostałych celebrytek o solidarność oraz zapewnić o znaczeniu kobieciej solidarności.
Tomasz Sekielski o

Tomasz Sekielski o "polskim martwym święcie"

Polska
Tomasz Sekielski w 29. rocznicę częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, sprawdza, czy polskie władze pamiętają o tej dacie. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego wideofelietonu.
Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa

Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa

Finanse
"Solidarność" postuluje zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedziele. - My też jesteśmy za tym, że jeżeli są praktyki, które obchodzą ustawę, a takim przypadkiem jest otwieranie sklepów jako placówek pocztowych, to będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - W czerwcu będzie kolejne spotkanie, na który zastanowiły się jakich zmian należy dokonać, żeby sporne kwestie uregulować.

"Skandal". Żakowski i Lisicki podzieleni ws. ONR

Polska
Nie milkną echa spotkania ONR w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej. Uczcili tam 84. rocznicę powstania organizacji. Jacek Żakowski nazywa to skandalem. - Działa legalnie? Działa. Co się tam takiego wydarzyło? Doszło do jakiś bójek? - dziwi się w "Bitwie redaktorów" Paweł Lisicki. - To co dziś się nazywa "Solidarnością" jest blisko ONR-u. To się pokazało i to nas oburzyło - odpowiada mu Jacek Żakowski.
Bielan: cieszy mnie solidarność Europy w sprawie Rosji

Bielan: cieszy mnie solidarność Europy w sprawie Rosji

Polityka
- Nie podoba mi się agresywna polityka Rosji (...) Cieszę się, że tyle krajów NATO oraz UE pokazało solidarność z Wielką Brytanią. Z naszej perspektywy, jako kraju frontowego na wschodniej flance NATO jest ona bardzo ważna - podkreślił Adam Bielan.