Wyniki wyszukiwania dla:

sokół

Liczba wyników: 8

Na świat przyszły pisklęta

Na świat przyszły pisklęta

Polska
Na kominie warszawskiej ciepłowni Kawęczyn mieszka rodzina sokołów. Rodziną opiekuje się Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół. Rok temu ta sama para ptaków gniazdowała na szczycie 300 m komina.
Marysia Starosta: Sokół zrobił ze mnie kobietę

Marysia Starosta: Sokół zrobił ze mnie kobietę

Polska
Takich dziewczyn jak Marysia Starosta w Polsce jest niewiele. Kiedy kilka lat temu jeden z najbardziej znanych raperów w Polsce zaproponował jej współpracę, nie wiedziała, że jej życie diametralnie się zmieni. - Kiedy poznałam Sokoła, byłam zaręczona. Na spotkanie w sprawie płyty poszłam z moim narzeczonym, a wyszłam już z Wojtkiem - wyznała Marysia Starosta w programie "W łóżku z Oskarem".Wokalistka zdradziła także, jak zmienił ją świat hip hopu. Czy nie żałuje 7 lat u boku Sokoła? Czy rozebrałaby się dla "Playboya" tak, jak jego obecna dziewczyna? I w końcu, czy jej najnowsze muzyczne dzieło "Ślubu nie będzie" to tylko gra słowem, a może deklaracja na całe życie?Koniecznie zobaczcie intymną rozmowę Oskara Netkowskiego z Marysią Starostą.
Mikołaj Sokół: Robert daje z siebie maksimum. Pracy na pewno mu nie zabraknie

Mikołaj Sokół: Robert daje z siebie maksimum. Pracy na pewno mu nie zabraknie

F1
W Barcelonie zakończyła się pierwsza runda przedsezonowych testów Formuły 1. Jazdy na Circuit de Barcelona-Catalunya odbywały się głównie pod znakiem fatalnej pogody, dlatego zdaniem komentatora Eleven Sports Mikołaja Sokoła jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków. To co, jednak w Barcelonie rzucało się w oczy to dobry humor i uśmiech Roberta Kubicy, który w tym roku w Williamsie pełni rolę kierowcy rozwojowego i rezerwowego. - Robert Kubica sam jest pozytywnie zaskoczony, że praca kierowcy rezerwowego tak bardzo mu się podoba. To bardzo ciekawy wniosek na samym początku testów, ponieważ wiemy, jakie ambicje, plany i nadzieje miał Robert. Niemal do samego końca wszystko szło zgodnie z tym planem, dlatego w pewnym momencie funkcja, którą teraz pełni zapewne była dosyć mocnym ciosem, po którym musiał się pozbierać i wziąć się do roboty w tej innej roli, która mu przypadła. Tym bardziej jest to pozytywna informacja, że Robert jest w dobrym nastroju i jest w stanie wykonać bardzo porządną pracę dla zespołu, ale też i dla siebie. Daje z siebie maksimum, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że skorzysta na tym zespół oraz on sam - mówi Mikołaj Sokół, komentator telewizji Eleven Sports.Druga runda przedsezonowych testów w Barcelonie odbędzie się w dniach 6-9 marca.
Statistica: PZL-Świdnik - 66 lat w liczbach

Statistica: PZL-Świdnik - 66 lat w liczbach

Finanse
W 2017 roku PZL-Świdnik obchodzi 66 rocznicę powstania. W firmie przez kilkadziesiąt lat pracowało prawie 60 tysięcy osób.Na początku powstania, PZL-Świdnik produkował jedynie części do myśliwca MIG15. Po pięciu latach, rozpoczęto produkcję śmigłowców, takich jak SM-1 i SM-2. W 1965 roku, ze Świdnika odleciał pierwszy helikopter Mi2 – w sumie sprzedano ich ponad 5500 egzemplarzy. Część maszyn, nadal stanowi wyposażenie armii wielu krajów. Polscy inżynierowie, stworzyli również  w latach osiemdziesiątych W-3A Sokół. To śmigłowiec, który produkowany jest aż do dzisiaj. To niezawodna i sprawdzona w najtrudniejszych warunkach maszyna. 180 egzemplarzy W-3A Sokół, wykorzystywanych jest do dziś w kilkunastu krajach na całym świecie.
Operator drona nie mógł tego przewidzieć

Operator drona nie mógł tego przewidzieć

Podróże
Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone. Podniebne zdjęcia z drona zawsze zapierają dech w piersi. John Marton postanowił w oryginalny sposób zarejestrować piękno Red Hook Grain Terminal. Plan pokrzyżował mu krążący po niebie sokół, który upatrzył sobie jego drona za ofiarę.
PZL-Świdnik zmodernizuje czeską flotę śmigłowców Sokół

PZL-Świdnik zmodernizuje czeską flotę śmigłowców Sokół

Finanse
Polski producent podpisał kontrakt na kompleksową obsługę serwisową 10 śmigłowców W-3A Sokół używanych przez czeską armię. Kontrakt będzie obowiązywał do 2021 roku. W jego ramach wykonane zostaną też przeglądy główne oraz modernizacja ośmiu sokołów w PZL-Świdnik. Jak twierdzą przedstawiciele producenta, jest to wyraźny sygnał, że światowi klienci są zadowoleni z produkowanych w Polsce maszyn i zapowiadają kolejne kontrakty.
#dziejesienazywo: Problem depresji dotyka coraz młodszych

#dziejesienazywo: Problem depresji dotyka coraz młodszych

Zdrowie
Depresja dotyka ludzi coraz młodszych. Statystyki są alarmujące - okazuje się, że w ogromnym stopniu narażone są na nią osoby między 20. a 30. rokiem życia, a nawet dzieci, u których rozpoznanie choroby bywa szczególnie trudne. W rozmowie z Pauliną Smaszcz-Kurzajewską psychiatra - dr n. med. Krzysztof Staniszewski opowiada o tym, jakie symptomy powinny zaniepokoić rodziców, natomiast wokalistka Pati Sokół wspomina, w jaki sposób depresja wpłynęła na jej nastoletnie życie.
#dziejesienazywo: Depresja to nie wyrok

#dziejesienazywo: Depresja to nie wyrok

Zdrowie
Depresja przestaje być współcześnie tematem tabu. Coraz częściej mówi się o niej jako o problemie, który dotyka nie tylko zwykłych zjadaczy chleba, ale i osób medialnych, tych, których życie jest - mogłoby się wydawać - idealne. O swoich doświadczeniach z chorobą zdecydowała się opowiedzieć goszcząca u Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej wokalistka Pati Sokół, aktywnie działająca na rzecz osób cierpiących z powodu depresji. Dr n. med. Krzysztof Staniszewski, psychiatra z Kliniki Psychologiczno-Psychiatrycznej PsychoMedic.pl, obala natomiast popularne mity na temat leczenia tego schorzenia.