Wyniki wyszukiwania dla:

smog

Liczba wyników: 85

Program

Program "Czyste Powietrze". "Rozpędza się zgodnie z harmonogramem"

Polska
- Rozpędzanie programu "Czyste Powietrze" idzie zgodnie z harmonogramem, tygodniowo akceptowanych jest 2,5 tys. wniosków, co oznacza, że jesteśmy w połowie tego tempa, które jest wymagane - przekonywał w programie "Money. To się liczy" minister środowiska Henryk Kowalczyk. Nie zgadza się z wyliczeniem, że przy obecnym tempie realizacja programu zajmie 89 lat. Zapowiedział, że zgodnie z zaleceniem Komisji Europejskiej w proces włączane są gminy. - Jestem przekonany, że problemów nie będzie - dodał.
Katarzyna Bosacka:

Katarzyna Bosacka: "Z powodu smogu co roku w Polsce znika miasto wielkości Bełchatowa"

Gwiazdy
Katarzyna Bosacka w swoim najnowszym programie postanowiła zmierzyć się z tematem ochrony środowiska. Celebrytka nie tylko zajmie się szkodliwością tworzyw sztucznych, ale również smogu. Jak pokazują liczne badania, jakość powietrza w Polsce jest jedną z najgorszych w Unii Europejskiej, a poziom zanieczyszczeń wielokrotnie przekracza normy Światowej Organizacji Zdrowia. Dziennikarka podkreśla, że zwłaszcza w sezonie zimowym stan powietrza w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Jego skutki dotkliwie mogą odczuwać przede wszystkim dzieci, kobiety w ciąży i osoby cierpiące na astmę. Bosacka przestrzega przed bagatelizowaniem problemu. Prezenterka upomniała, że z powodu zanieczyszczenia powietrza co roku w Polsce znika miasto wielkości Bełchatowa.
Bezsensowna farsa. Miażdżący raport na temat zakazu handlu

Bezsensowna farsa. Miażdżący raport na temat zakazu handlu

Polska
W sieci został opublikowany raport dotyczący wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Okazuje się, że beneficjentów tego rozwiązania jest niewielu, a dla zdecydowanej większości Polaków  jest ono uciążliwe. W drugiej części programu zaprezentujemy sprawdzony sposób na to, jak zarobić na smogu. Zapraszamy.
Filtry antybakteryjne, antyalergiczne, antysmogowe

Filtry antybakteryjne, antyalergiczne, antysmogowe

Styl życia
Smog i pył są niestety stale obecne w powietrzu, jednak w pewnych okresach roku ich stężenie jest szczególnie niebezpieczne.  Duże stężenie pyłu ma większy negatywny wpływ na osoby cierpiące na  alergie lub astmę. W powietrzu obecne są również inne zanieczyszczenia, np. pozostałości po  niezupełnie spalonym paliwie, czyli węglowodory, tlenki azotu, tlenek  węgla oraz cząstki stałe. Aby wyjść naprzeciw tym problemom Bosch  wprowadził do oferty filtry kabinowe Filter+ z warstwami: antybakteryjną, antyalergiczną i antysmogową. Kluczową rolę pełnią ultracienkie mikrowłókna oraz dodatek srebra. 
Walka ze smogiem.

Walka ze smogiem. "Nie ma na to magicznego proszku"

Polska
- Nie wierzmy w to, że ktoś wysypie magiczny proszek nad Polską i ten proszek wchłonie cały smog. Odpowiedzialność za czyste powietrze spoczywa także po stronie konsumentów - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”. Jak mówił, walka ze smogiem składa się z trzech elementów: wymiany kotłów na nowoczesne, stosowania paliw wysokiej jakości oraz dostępu do programów finansowych wspierających inwestycje na rzecz czystego powietrza.
Walka ze smogiem. 2000 zł to podejrzanie niska cena za dobry kocioł

Walka ze smogiem. 2000 zł to podejrzanie niska cena za dobry kocioł

Polska
Rząd współpracuje m.in. z Allegro w sprawie wycofywania ze sprzedaży, prowadzonych na tej platformie, tzw. kopciuchów, czyli kotłów, które w Polsce nie mogą już być w obrocie. Nadal jednak w internecie zakazane kotły są dostępne. - Na ten moment trudno mówić, że pojawił się nowy patent na obchodzenie przepisów. Bardzo ważną sprawą, którą trzeba sprawdzać, jest podejrzanie niska cena kotła. To są okolice 1500 - 2000 zł, nie da się za tę cenę kupić porządnego kotła na paliwo stałe - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”.
Lek na smog - test oczyszczacza IDEAL AP 40 PRO

Lek na smog - test oczyszczacza IDEAL AP 40 PRO

Technologia
Smog to nie tylko problem, gdy spacerujemy czy idziemy do pracy. Trujący dym wdziera się także do naszych domów. Sprawdzamy, jak urządzenie oczyszcza pomieszczenie wielkości 15 m2 z pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM10. 
Pierwszy wyrok w sprawie smogu.

Pierwszy wyrok w sprawie smogu. "Rozumiem Polaków przerażonych jakością powietrza"

Polska
- Wyrok w sprawie pani Grażyny Wolszczak jest wyrokiem precedensowym. Bardzo ważne jest, że pokazuje odpowiedzialność władzy publicznej za to, jakim powietrzem obywatele oddychają. Nie odpowiada jednak na pytanie, jak dzielą się obowiązki między państwem a samorządem - komentował w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu "Czyste Powietrze". Według niego ewentualne kolejne pozwy tylko jeszcze bardziej zdyscyplinują rządzących do zajmowania się sprawą smogu. - Zawsze tego typu sytuacje, w których rusza akcja sądowa, pojawiają się wyroki, powodują przejęcie u rządzących i większą intensywność pracy - podkreślał. Jak mówił, absolutnie rozumie Polaków, którzy czują się przerażeni jakością powietrza. - Doradzam, żeby wywierali wpływ, także poprzez głosowanie w wyborach - dodał.
Walka ze smogiem.

Walka ze smogiem. "Potrzebujemy przełamania tabu pod hasłem: nie doniosę na sąsiada"

Polska
- Nie da się skutecznie rozwiązać problemu jakości powietrza w Polsce bez współpracy rządu i samorządu, bo rząd może wprowadzać prawo, a samorządy mają instrumenty, by kontrolować realizację przepisów - podkreślał w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu "Czyste Powietrze". Powołując się na raport Polskiego Alarmu Antysmogowego, mówił, że takie kontrole działają dużo lepiej tam, gdzie są straże miejskie. Problem w tym, że straże miejskie są obecne tylko w 20 proc. gmin. - To, czego potrzebujemy, to przełamanie tabu polegającego na tym, że z przyczyn towarzyskich albo środowiskowych nie doniosę na sąsiada - powiedział.
Dotacje i pożyczki na

Dotacje i pożyczki na "czyste powietrze". Pełnomocnik premiera: "Stała się rzecz bardzo dobra"

Finanse
- Stała się rzecz bardzo dobra dla właścicieli i współwłaścicieli domów - weszła w życie ulga podatkowa, która ma za cel walkę ze smogiem i umożliwienie inwestycji w instalacje Odnawialnych Źródeł Energii - wyjaśnia w programie "Money. To się liczy" Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu "Czyste powietrze". Program przewiduje 61 mld zł dotacji i 42 mld zł wsparcia w programach pożyczkowych. - Polacy będą mogli sobie odliczyć na fotowoltaikę, pompy ciepła, termomodernizację domów – wylicza ekspert.
Walka z zanieczyszczonym powietrzem w wydaniu Grażyny Wolszczak:

Walka z zanieczyszczonym powietrzem w wydaniu Grażyny Wolszczak: "Zarzucono jej hipokryzję"

Gwiazdy
Coraz więcej gwiazd wykorzystuje swoją popularność, by zwrócić uwagę na ważne społecznie problemy. Niektórzy walczą z hejtem, jedni przypinają się do bud łańcuchami, a jeszcze inni decydują się na walkę ze smogiem. Do tych ostatnich należy Grażyna Wolszczak. Aktorka tak bardzo zaangażowała się w sprawę jakości warszawskiego powietrza, że postanowiła pozwać Skarb Państwa. Choć proces udało jej się wygrać, pojawiły się głosy zarzucające Grażynie hipokryzję, bowiem porusza się volvo z silnikiem w dieselu. W odpowiedzi na zarzuty 60-latka zarzekła się, że przerzuci się na komunikację miejską.Dotrzyma słowa?
Opłakany stan powietrza w Polsce. Prezes NIK podsumował wyniki kontroli

Opłakany stan powietrza w Polsce. Prezes NIK podsumował wyniki kontroli

Polska
Jak Polska radzi sobie z walką o czyste powietrze? - Trzeba by raczej zapytać, jak sobie nie radzi - mówił w programie "Money. To się liczy Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli. - Zakończyliśmy największą w historii organów kontrolnych w Europie kontrolę i pokazaliśmy, jak Polska wygląda na tle państw europejskich. I wygląda źle. W układzie liczb bezwzględnych jesteśmy najbardziej zanieczyszczonym państwem UE. Jeśli chodzi o zanieczyszczenia benzopirenem jesteśmy na pierwszym miejscu, w przypadku pyłów zawieszonych mieścimy się w pierwszej trójce. Jedynie w przypadku stężenia dwutlenku azotu jest trochę lepiej - dodał.
Bakterie w smogu. Niepokojące odkrycie w Pekinie

Bakterie w smogu. Niepokojące odkrycie w Pekinie

Ciekawostki
Smog, który jest mieszaniną zabójczych dla naszego zdrowia tlenków siarki i tlenku azotu oraz pyłów zawieszonych i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, pojawia się w wielu miastach na całym świecie. Jednak o toksycznej mgle, która często spowija Pekin, krążą już legendy. Teraz okazało się, że w chińskim smogu kryje się coś naprawdę niepokojącego. Z badań wynika, że oprócz standardowych składowych, znajdują się w nim też bakterie. Mikroorganizmy mnożą się w zatrutym powietrzu, czyniąc zanieczyszczenie jeszcze gorszym. Prof. Maosheng Yao, który przeprowadzał badania mówi, że bakterie odżywiają się zawartymi w smogu związkami azotu i siarki, zamieniając je na bardziej skomplikowane lotne związki organiczne, które mogą powodować alergie i są szkodliwe dla zdrowia. Skąd wzięły się bakterie w smogu? Badacze znaleźli wśród nich odmiany używane przez firmy farmaceutyczne do produkcji leków, a także bakterie używane do uzdatniania wody w oczyszczalni ścieków. Podobnie jak w polskich miastach, głównym źródłem smogu w Pekinie, jest ogrzewanie węglem i spaliny samochodów.
Wolszczak:

Wolszczak: "Walka o czyste powietrze to mój obywatelski obowiązek"

Gwiazdy
Grażyna Wolszczak została ambasadorką kampanii #pozywamsmog. Aktorka liczy na to, że dzięki akcji będzie się zwiększać świadomość obywateli, dotycząca praw, jakie im przysługują. Celebrytka złożyła pozew przeciwko Skarbowi Państwa za smog, domagając się podjęcia działań, które poprawią stan powietrza w Polsce oraz w symbolicznego zadośćuczynienia w wysokości pięciu tysięcy złotych, które przekaże na cele charytatywne. Pozwy za smog złożyli również: Jerzy Stuhr, Zofia Czerwińska, Mariusz Szczygieł, Katarzyna Ankudowicz oraz Lesław Żurek. Zdaniem aktorki walka o czyste powietrze to obywatelski obowiązek. Wolszczak zasmuca fakt, że mieszkańcy dużych miast są zmuszeni do życia w zanieczyszczonym środowisku oraz ograniczania swojej aktywności, a nawet powstrzymywania się od wychodzenia z domu z powodu smogu.
Warszawiacy mają dość. Przyszli manifestować przed Urząd Miasta

Warszawiacy mają dość. Przyszli manifestować przed Urząd Miasta

Wiadomości
Aktywiści miejscy zorganizowali manifestacje przed Urzędem Miasta w Warszawie. Domagają się od władz miasta zdecydowanych działań antysmogowych. Jak podkreślają, stolica wciąż nie poświęca zbyt wielu środków na walkę ze smogiem. Aktywiści złożyli w urzędzie petycje ze swoimi postulatami. Więcej w materiale wideo. 
Ten eksperyment przeraża. Zobacz, czym oddychasz

Ten eksperyment przeraża. Zobacz, czym oddychasz

Wiadomości
Wacik, odkurzacz i kilka minut. To wystarcza do pokazania fatalnej jakości powietrza. Reporter WP wykonał test, który kiedyś podbijał polską sieć. Co z niego wyszło? Więcej w materiale wideo.  
Polsce grożą gigantyczne kary za smog. Pozwać mogą ją także obywatele

Polsce grożą gigantyczne kary za smog. Pozwać mogą ją także obywatele

Finanse
Jakie kary grożą Polsce za zanieczyszczone powietrze? Kto w zasadzie za to odpowiada? Czy przeciętny Kowalski może pozwać państwo za smog? Na te pytania odpowiedział w programie "Money. To się liczy" mec. Aleksander Galos, Kancelaria Kochański Zięba i Partnerzy.
Aktorka zwróciła uwagę na jakość polskiego powietrza.

Aktorka zwróciła uwagę na jakość polskiego powietrza. "Pozwów będzie więcej"

Finanse
Grażyna Wolszczak złożyła pozew ws. zanieczyszczonego powietrza. - Polska aktorka wnosi o 5 tys. zł odszkodowania. To odszkodowanie czysto symboliczne, co pokazuje cel tego pozwu. Jest nim zwrócenie uwagi na to, jakim powietrzem oddychamy - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Pozwów jego zdaniem będzie coraz więcej. Zapytany zaś o maski antysmogowe mówi, że nie powinniśmy ich zakładać dzieciom ani osobom starszym. - One są dla osób silnych i zdrowych - tłumaczy. 
Szczyt w Katowicach.

Szczyt w Katowicach. "To będą bardzo trudne negocjacje"

Finanse
- Mam nadzieję, że szczyt w Katowicach przyniesie rzeczywiste rozwiązania - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Przypomina, że na szczycie w Paryżu w 2015 r. rządy zdecydowały, że doprowadzą emisję dwutlenku węgla do tego stopnia, że poziom temperatur nie wzrośnie więcej niż 2 st. - Deklarację działań mamy, ale w Katowicach państwa muszą powiedzieć, co konkretnie zrobią, by to osiągnąć. Mówimy więc o elektrowniach, redukcji emisji i energii odnawialnej. To będzie bardzo trudny szczyt - uważa Piotr Siergiej.
Powietrze fatalnej jakości. Bardzo wiele do zrobienia

Powietrze fatalnej jakości. Bardzo wiele do zrobienia

Finanse
Nie jest lepiej, jest wręcz nieco gorzej niż w roku ubiegłym - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego zapytany o jakość powietrza. Wyjaśnia, że wiele zależy od pogody - w ubiegłym roku była wietrzna jesień, więc stężenia smogu były przez to niższe. Sam rząd ma zaś, jego zdaniem, wiele do zrobienia. Jak mówi, trzeba doprecyzować przepisy dotyczące pieców-kopciuchów, bo wciąż są w sprzedaży jako piece do ciepłej wody użytkowej. Ponadto, jak twierdzi, normy jakości węgla zaproponowane przez ministra Tchórzewskiego nie zmieniają nic. 
Tadla w fioletowych kozakach opowiada o smogu

Tadla w fioletowych kozakach opowiada o smogu

Gwiazdy
Ostatni rok w życiu Beaty Tadli nie należał do najprzyjemniejszych. Mimo wygranej w "Tańcu z Gwiazdami" i współczucia Polaków, które zyskała po niezbyt przyjemnym rozstaniu z Jarosławem Kretem, dziennikarka bez wątpienia przeżyła osobisty dramat. Uczyniło to z niej jedną z bardziej rozpoznawalnych polskich celebrytek. Jak się okazuje dobra passa Beaty doprowadziła nawet do tego, że celebrytka znów jest zakochana, o czym poinformowała ostatnio na swoim Instagramie. Co więcej, prezenterka nie może również narzekać na propozycje zawodowe. Ostatnio zdecydowała się przeprowadzić wykład o… smogu.Wygląda na szczęśliwą? Zobaczcie.
poprzednie1 2 3 4 5 następne