Wyniki wyszukiwania dla:

skrzyżowanie

Liczba wyników: 72

Jechał do pożaru. Wóz strażacki wbił się w dom

Jechał do pożaru. Wóz strażacki wbił się w dom

Wiadomości
Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w Sokółce w woj. podlaskim. Całą scenę uchwycił monitoring. Wóz strażacki jechał do pożaru, gdy na skrzyżowanie wjechała skoda. Siła zderzenia odrzuciła osobówkę, a kierowca wozu stracił nad nim panowanie i wbił się w dom. Wewnątrz była jedna osoba, ale na szczęście w innym pomieszczeniu, niż to, w które wjechali strażacy. Ranni to trzej strażacy i kierowca skody. Z niegroźnymi obrażeniami wszyscy zostali zabrani do szpitala. Wóz jest poważnie zniszczony. Najprawdopodobniej nie wróci już do służby.
Wypadek w Częstochowie. Przerażające nagranie

Wypadek w Częstochowie. Przerażające nagranie

Wiadomości
Przypadkiem kierowca nagrał wypadek, do którego doszło we wtorek wieczorem w Częstochowie na skrzyżowaniu alei Pokoju z aleją Wojska Polskiego. Samochód osobowy potrącił motocyklistę. Widok jest przerażający. Według relacji świadków, kierowca osobówki wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Stan motocyklisty jest ciężki.
Zderzenie na skrzyżowaniu. Straż wjechała w osobówkę

Zderzenie na skrzyżowaniu. Straż wjechała w osobówkę

Wiadomości
Mandatem i punktami karnymi został ukarany kierowca wozu strażackiego, który w Poznaniu na skrzyżowaniu wjechał w samochód osobowy. Do wypadku doszło 22 marca. Zdarzenie uchwycił monitoring. Policja tłumaczy, że winnym został uznany kierowca wozu, bo co prawda mógł przy włączonej sygnalizacji wjechać na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, ale powinien wtedy zachować szczególną ostrożność. Tego, według policji, zabrakło. 59-letni kierowca trafił do szpitala, ale jego obrażenia okazały się niegroźne.
Skręcać trzeba umieć. Zwłaszcza jak się jeździ ciężarówką

Skręcać trzeba umieć. Zwłaszcza jak się jeździ ciężarówką

Ciekawostki
Pewien kierowca w Izraelu nagrał dość nietypową scenę na drodze. Na wideo widać ciężarówkę, która dość ostro wjeżdża na skrzyżowanie. Na dodatek wiezie dwa wozy opancerzone. Szybko okazało się, że kierowca przecenił swoje umiejętności, bo widać jak chwilę później jeden z transportowanych pojazdów spada na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Przerażające nagranie wypadku na skrzyżowaniu

Przerażające nagranie wypadku na skrzyżowaniu

Świat
Tajlandia. Kamera monitoringu nagrała moment wypadku dwóch pojazdów na skrzyżowaniu. Biała ciężarówka przewróciła się na bok. Nikt na szczęście nie został ranny. 
Droga jest od pół roku. Ale zamknięta

Droga jest od pół roku. Ale zamknięta

Finanse
8,5 km od skrzyżowania dróg woj. 754 i 747 niedaleko Solca na Wisłą do drogi krajowej 79 niedaleko w pobliżu Lipska. Budowa zakończyła się dokładnie 31 sierpnia ub. r. Nadal nie mogę nim jeździć samochody.
Wypadek ciężarówki. Co najmniej 4 poszkodowanych

Wypadek ciężarówki. Co najmniej 4 poszkodowanych

Motoryzacja
Oto co może się stać, gdy kierowca ciężarówki straci panowanie nad kierownicą. Kamerka samochodowa nagrała moment, gdy na skrzyżowanie wjeżdża ciężarówka z ładunkiem. Po chwili widać, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w co najmniej 4 auta. Nie wiadomo, czy ktoś został poważnie ranny. Wiadomo za to, że droga została na jakiś czas zamknięta. Do wypadku doszło w mieście Abbotsford w Kanadzie.
Policjanci nagrali wyprzedzającego kierowcę.

Policjanci nagrali wyprzedzającego kierowcę. "To nie było skrzyżowanie"

Inne
Funkcjonariusze spotkali na drodze kierowcę, który wyprzedzał na skrzyżowaniu. Tłumaczył się, że winnym był pośpiech – jechał z dzieckiem na wizytę u lekarza. Jednak po wszystkim nie omieszkał skomentować ceny mandatu przywołując anegodę z innego kraju. Nagranie pochodzi z programu "NieDzielny Kierowca". 
Wypadek na skrzyżowaniu w Jaworznie. Nagranie monitoringu

Wypadek na skrzyżowaniu w Jaworznie. Nagranie monitoringu

Motoryzacja
W sobotę doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu w Jaworznie. Range rover zderzył się z fordem, kiedy ten drugi wjeżdżał na skrzyżowanie na zielonym świetle. Range rover miał wtedy już od kilku sekund czerwone światło. Kierowca jednak nie zatrzymał się i z impetem uderzył w forda. Siła uderzenia była tak wielka, że z forda aż wyleciał silnik. W wypadku nikt nie zginął, jednak można powiedzieć, że o życiu kierowcy forda zdecydowały centymetry. Gdyby range rover uderzył w drzwi forda, zderzenie mogłoby być tragiczne.
Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nagranie monitoringu

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nagranie monitoringu

Motoryzacja
Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły poważny wypadek w Zielonej Górze. 72-letni kierowca taksówki wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z oplem, który prowadziła kobieta. Trafiła do szpitala z urazem klatki piersiowej. 72-latkowi nic poważnego się nie stało. Policja przestrzega kierowców, aby przestrzegali przepisów i apeluje o ostrożność na drodze.
Zasnął na skrzyżowaniu w Olsztynie. Nie był pijany

Zasnął na skrzyżowaniu w Olsztynie. Nie był pijany

Polska
Auto na środku jezdni, a w środku 32-latek z głową na kierownicy - taki widok zastali policjanci wezwani na skrzyżowanie w Olsztynie. Po wybiciu szyby okazało się, że kierowca zasnął. - To nie było raczej zmęczenie - mówi WP asp. Rafał Prokopczyk.
Tak trzeba zachować się, gdy policjant kieruje ruchem

Tak trzeba zachować się, gdy policjant kieruje ruchem

Polska
Zgodnie z hierarchią ważności na skrzyżowaniu, to policjant kierujący ruchem jest najważniejszą na nim osobą. Wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, znaki drogowe oraz tzw. reguła prawej ręki. By nie mieć wątpliwości, policja podpowiada, jak je odczytywać.
Zamiast trąbić, ruszył z pomocą. Nagranie z Lublina

Zamiast trąbić, ruszył z pomocą. Nagranie z Lublina

Motoryzacja
Każdemu może zdarzyć się awaria i warto o tym pamiętać, a nie trąbić, jakby miało to w czymś pomóc. To morał z nagrania, które powstało w Lublinie. Na skrzyżowaniu ulic Głębokiej i Filaretów kierowcy zepsuło się auto. Nagrywający wyszedł mu pomóc. Był jedynym, który na to wpadł.
Więcej szczęścia niż rozumu. Kierowca nagrał skuterzystę

Więcej szczęścia niż rozumu. Kierowca nagrał skuterzystę

Motoryzacja
Dość nietypowy przejazd przez skrzyżowanie zarejestrował w Gdańsku pewien kierowca. Jadący przed nim na skuterze mężczyzna postanowił zignorować czerwone światło. Wykorzystał moment, kiedy skręcający autobus zablokował ruch i omijając go przejechał przez skrzyżowanie. W pewnym momencie musiał wjechać na chodnik, że dokończyć manewr. Za takie wykroczenie grozi kilkaset złotych mandatu i punkty karne.
Slalom w Mińsku. Piesza uciekła, kierowca uznany winnym stłuczki

Slalom w Mińsku. Piesza uciekła, kierowca uznany winnym stłuczki

Motoryzacja
Kuriozalną sytuację nagrał kierowca na jednym z dużych skrzyżowań w Mińsku. Pewna kobieta najwyraźniej uznała, że nie będzie czekać na zielone światło i postanowiła przejść przez ulicę. Cudem udało się jej uniknąć potrącenia, ale z powodu jej zachowania zderzyły się dwa auta. Policja, która przyjechała na miejsce, wstępnie winnym zderzenia uznała kierowcę, w którego tył wjechał inny samochód. Postępowanie trwa.
Kierowca autobusu wymusza pierwszeństwo. Świadek dopatrzył się jeszcze czegoś

Kierowca autobusu wymusza pierwszeństwo. Świadek dopatrzył się jeszcze czegoś

Wiadomości
Na dziejesie.wp.pl dostaliśmy nagranie, na którym widać jak kierowca warszawskiego autobusu miejskiego wymusza pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Na dodatek rozmawiał przez telefon. Sytuacja miała miejsce prz rondzie Hutników Warszawskich na Bielanach. Kierowcy zapaliło się zielone światło i ruszył, ale musiał się zatrzymać, bo w tej samej chwili z ul. Kasprowicza wyjechał autobus. Podobna sytuacja miała miejsce na początku września. Otrzymaliśmy wtedy zdjęcia kierowcy innej stołecznej linii, który rozmawiał przez telefon prowadząc zatłoczony autobus. Zarząd Transportu Miejskiego zapewnił, że firma nie akceptuje takiego zachowania. Wiadomo, że np. za rozmowę przez telefon przewoźnik dostaje 30 punktów karnych (można je dostać za różne uchybienia). Punkty są sumowane i w zależności ile ich jest, obniżane jest wynagrodzenie przewoźnika (jest odpowiednia skala procentowa).
Wypadek na

Wypadek na "krzyżówkach rudzkich". Nagranie świadka

Motoryzacja
83-letnia pasażerka zmarła na miejscu, a 25-latka, która prowadziła samochód osobowy, została nieprzytomna zabrana do szpitala. Służby medyczne zabrały też kierowcę ciężarówki. To skutki wypadku, do jakiego doszło 11 września na skrzyżowaniu dróg 74 i 42 (tzw. krzyżówki rudzkie) w pobliżu miasta Końskie. Według wstępnych ustaleń policji, 25-latka nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce. Na "krzyżówkach" często dochodzi o wypadków. Mieszkańcy piszą nawet ze boją się tamtędy jeździć. Mówią, że kierowcy jadący drogą 74 poruszają się zbyt szybko. Jak przyznaje lokalna policja, rzeczywiście na tym skrzyżowaniu do wypadków dochodzi najczęściej z dwóch powodów: nieustąpienie pierwszeństwa i nadmierna prędkość. Słychać głosy, że wybudowanie ronda lub zamontowanie świateł rozwiązałoby problem. Jednak na szybkie wprowadzenie zmian nie ma co liczyć. Po pierwsze skrzyżowanie przebudowano w 2006 roku. Po drugie jest ujęte w projekcie przebudowy dróg w latach 2014-2023, ale tylko jako "pozostałe inwestycje", które zostaną zrealizowane, jeśli tylko wystarczy pieniędzy.
Koszmarny wypadek na skrzyżowaniu w Kaliszu. Za kierownicą 81-latek

Koszmarny wypadek na skrzyżowaniu w Kaliszu. Za kierownicą 81-latek

Motoryzacja
Do koszmarnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Stawiszyńskiej w Kaliszu. Jak donosi portal faktykaliskie.pl, fiata prowadził 81-letni kierowca. Mężczyzna przeżył, trafił do szpitala. Zarówno on, jak i kierowca autobusu byli trzeźwi. Policja pada przyczynę wypadku, ale wg świadków, 81-latek przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.
Wypadek w Rudzie Śląskiej.

Wypadek w Rudzie Śląskiej. "Obaj myśleli, że zdążą"

Motoryzacja
Do niebezpiecznie wyglądającego wypadku doszło w Rudzie Śląskiej. Miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Zabrzańskiej, 1 Maja i Wolności. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu znajdująca się przy restauracji McDonald. "Obaj myśleli, że zdążą" - komentują internauci.
Jedzie jezdnią, patrzy na światła dla pieszych.

Jedzie jezdnią, patrzy na światła dla pieszych. "Popis" rowerzystki

Motoryzacja
Trudno ocenić, czy zachowanie pewnej rowerzystki w Krakowie to bardziej głupota czy cwaniactwo. Młoda kobieta jechała jezdnią. Na światłach wyprzedziła samochody, które zatrzymały się na czerwonym i pojechała dalej, mimo że powinna była - tak jak inni - czekać na zmianę światła. Najprawdopodobniej jednak rowerzystka zauważyła, że pieszym zapaliło się zielone światło, więc postanowiła z niego "skorzystać". Być może zyskała kilka sekund przewagi nad stojącymi na skrzyżowaniu samochodami, ale chyba następnym razem warto się siebie zapytać czy warto.
Pobiły się na środku skrzyżowania. Mężczyźni ruszyli, by je rozdzielić

Pobiły się na środku skrzyżowania. Mężczyźni ruszyli, by je rozdzielić

Ciekawostki
W pewnym rosyjskim mieście kamerka samochodowa zarejestrowała niecodzienną sytuację. Trzy kobiety pobiły się na środku skrzyżowania, bo gdy jedna z nich przechodziła przez pasy, druga przejechała samochodem tuż za nią. Piesza zamachnęła się więc torbą z zakupami i uderzyła w auto. Kobieta, która prowadziła, zatrzymała się na środku skrzyżowania, wyszła z samochodu i rozpoczęła się bójka. Wkrótce z auta wysiadła też pasażerka i ruszyła koleżance na pomoc. Awantura zapewne trwałaby dość długo, gdyby trzech mężczyzn nie postanowiło, że rozdzieli kobiety.
poprzednie1 2 3 4 następne