Wyniki wyszukiwania dla:

sklepy

Liczba wyników: 143

Kłopotliwe przepisy ws. żywności. Pomysł na nowe oznaczenie terminu przydatności do spożycia

Kłopotliwe przepisy ws. żywności. Pomysł na nowe oznaczenie terminu przydatności do spożycia

Polska
Nowe przepisy dotyczące przekazywania na cele charytatywne żywności, której kończy się okres przydatności do spożycia, mogą być niejasne. Jest ryzyko, że sklepy będą się zastanawiać: jeszcze mogę sprzedawać, czy już muszę oddać. - Można rozważyć wprowadzenie nowego oznaczenia na opakowaniu, które zawierałoby dwie daty: najlepsze do spożycia przed i termin, po którym produkt absolutnie się nie nadaje już - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu
Podatek handlowy wraca w dziwnej formie.

Podatek handlowy wraca w dziwnej formie. "Za chwilę będzie też podatek mostowy i płotowy"

Polska
- Koncepcja podatku handlowego od początku była kontrowersyjna, został zamrożony z powodu skargi Komisji Europejskiej, teraz wraca w jeszcze dziwniejszej formie: ma być to podatek raportowany, ale będzie pobierany, gdy rząd prawomocnie wygra w Brukseli. Możemy sobie wyobrazić, że pojawią się kolejne podatki: bykowe, mostowe, płotowe, które firmy będą naliczały, tworzyły rezerwy i wypłacały, kiedy budżet będzie potrzebował - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

"Przyzwyczaiłam się do tego zapachu". Miss Polski o pracy w branży mięsnej

Styl życia
"Wędliny pachną pięknie" - twierdzi Ewa Mielnicka w rozmowie z dziennikarką WP Kobieta Klaudią Stabach. Była Miss Polski otworzyła sklepy mięsne i z dumą opowiada o swojej pracy.
Miss Polski, prowadzi sklepy mięsne.

Miss Polski, prowadzi sklepy mięsne. "Robię w nich wszystko"

Styl życia
Ewa Mielnicka w rozmowie z dziennikarką WP Kobieta Klaudią Stabach, opowiedziała o swoim biznesie. Była Miss Polski zamiast lansowania się na ściankach, otworzyła trzy sklepy mięsne i udowodniła, że kobiety z tytułem najpiękniejszej mogą świetnie radzić sobie w biznesie.
5600 Żabek już w Polsce. Dziennie dochodzą dwie nowe

5600 Żabek już w Polsce. Dziennie dochodzą dwie nowe

Polska
- Liczymy na 6 tysięcy sklepów w 2019 roku – mówi money.pl Adam Manikowski, wiceprezes Żabka Polska. Jak dodaje, dynamiczny rozwój to efekt zmian na rynku handlowym. – Cena nie jest już podstawową walutą. Klient chce dziś robić zakupy szybko, wygodnie, kompleksowo. Teraz podstawową walutą jest czas – tłumaczy. Jak dodaje, średnio klient spędza w jego sklepie 106 sekund. Manikowski stwierdził, że część deweloperów wpisuje w foldery reklamowe informacje, że Żabka jest w okolicy. Jego zdaniem to efekt coraz większego postawienia w sieci na cyfryzację: zarówno w doborze lokalizacji, jak i później na etapie sprzedaży.   - Mamy nawet narzędzia grywalizacji dla kasjerów. W grze nagradzamy ich za dobrą pracę diamentami, które potem mogą wymienić na nagrody – stwierdza Manikowski. 
Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Polska
- Niehandlowa niedziela bilansuje się, sprawdzaliśmy koszyki piątkowe i sobotnie. Zyskują natomiast gastronomia, turystyka, instytucje kultury. Uzyskany cel społeczny jest korzystny, ponadto małe i średnie sklepy nie tracą - powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
Zakaz handlu nie do ruszenia. Wicepremier: małe sklepy i tak by upadły

Zakaz handlu nie do ruszenia. Wicepremier: małe sklepy i tak by upadły

- Zdania są podzielone, zleciliśmy pogłębiony raport i wnioski były zaskakujące. Ten zakaz jest dobrze oceniany przez zdecydowaną większość pracowników handlu i nie ma negatywnego wpływu na gospodarkę. Skorzystały małe sklepy, mimo że wiele upada. One upadałyby tak czy owak, pewnie szybciej, gdyby nie było tego zakazu - mówił w "Money. To się liczy" wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.
Protest rolników w Warszawie. Ważne postulaty

Protest rolników w Warszawie. Ważne postulaty

Finanse
Postulatów, z którymi zgłaszają się rolnicy, jest kilka. Najważniejsze? Po pierwsze, wprowadzenie przepisów nakładających na duże sklepy obowiązku oferowania minimum 51 proc. produktów rolno-spożywczych z Polski. Ważne też, by konsumenci mogli bez problemu rozpoznać, czy produkt jest polski, czy zagraniczny - istotne jest więc oznakowanie graficzne. Rolnicy postulują również nacisk na Rosję, by ta zniosła ograniczenia w eksporcie polskich owoców i warzyw.
Zakaz handlu.

Zakaz handlu. "Nie mogłem słuchać dyskusji na zasadzie czochrania kota"

Finanse
Czy zakaz handlu pomaga czy przeszkadza przedsiębiorcom? - Słyszałem, że minister Emilewicz bada ten problem. Włączyłem się, bo nie mogłem słuchać dyskusji na zasadzie czochrania kota - miauknął 16 razy, to znaczy, że 16 tys. małych sklepów się zlikwidowało. Bądźmy poważni, prowadźmy dyskusję opartą na faktach - apeluje Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, w programie "Money. To się liczy". Abramowicz skrytykował opinię Biura Analiz Sejmowych o zakazie handlu w niedzielę. Biuro, jak mówił, oparło się na artykule z gazety, w którym dziennikarz cytował opinię anonimowego kupca mówiącego, że jemu obroty spadły o 20-30 proc. - Biuro Analiz Sejmowych musi dokładać większej staranności - uważa rzecznik przedsiębiorców, bo na tej podstawie tworzone jest prawo, które dotyczy milionów Polaków.
Zakaz handlu. Franczyzobiorca: obecna ustawa zbyt restrykcyjna

Zakaz handlu. Franczyzobiorca: obecna ustawa zbyt restrykcyjna

Finanse
Zdaniem Pawła Tracza ustawa ograniczająca zakaz handlu w niedziele jest zbyt restrykcyjna i powinno zostać wypracowane rozwiązanie kompromisowe. - Nie zostałem zmuszony do otwierania sklepów w niedziele. To moja decyzja, stricte biznesowa. Jeśli nie otwieram, to nie zarabiam - tłumaczył Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki. Dodał też, że nie powinno się karać podmiotów, które chciały wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zaznaczył, że umowę z operatorem pocztowym miał na długo przed wprowadzeniem zakazu handlu. W programie Money. To się liczy Paweł Tracz zdradził, że w ciągu 10 dni powstanie Polskie Stowarzyszenie Małych Przedsiębiorców i Franczyzobiorców, działające dla przedsiębiorców małych, bez znaczenia, czy są oni zrzeszeni czy nie.
Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Finanse
W Programie Money. To się liczy Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ Solidarność, pokazał dane, które pokazują, że od ograniczenia zakazu handlu w niedziele upada mniej małych sklepów, niż kiedy ustawy nie było. - W 2017 roku ubyło 13720 przedsiębiorstw  w handlu detalicznym. A w 2018 r. ubyło 8834 – mówił Alfred Bujara, przytaczając dane GUS. - To są dane za cały rok, zostaną one przedstawiane dzisiaj w Sejmie - zaznaczył.
Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Finanse
- Zakaz handlu mi nie pomógł. Wprowadził zamieszanie wśród klientów, a ponadto nie równoważy rynku. Biuro Analiz Sejmowych rozpisało, kto skorzystał na zakazie i z tej analizy jasno wynika, że straciły przede wszystkim małe sklepy – powiedział Paweł Tracz, przedstawiciel małych sprzedawców franczyzowych. Innego zdania jest Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność", zwolennik zakazu handlu i jeden z "ojców ustawy".
Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz:

Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz: "Będziemy weryfikować"

Finanse
- Staramy się zrobić dokładną analizę wpływu zakazu handlu na rynek – przyznała w programie "Money. To się liczy" Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.. Motywacja jego wprowadzenia były dwie: aby przynajmniej jedna niedziela była wolna dla pracowników, druga dotyczyła małych przedsiębiorców, których potrzebowali choć jednego dnia, aby walczyć z przewagą sklepów wielkopowierzchniowych. Jak zapewniła minister trwają "mozolne badania". - W marcu będziemy mieli wyniki. Jeśli zakaz handlu w niedzielę nie przyniósł planowego efektu, będziemy weryfikować rozwiązania.
FDA: azbest w kosmetykach Claire's

FDA: azbest w kosmetykach Claire's

Ciekawostki
FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) wydała ostrzeżenie przed stosowaniem kosmetyków marki Claire's. Chodzi o trzy produkty: cienie do oczu, puder prasowany i palety do konturowania twarzy. Jak podaje stacja CNN, FDA przetestowała te produkty i okazało się, że zawierają azbest. Agencja apeluje do osób, które mają te kosmetyki w domu, by natychmiast przestały z nich korzystać. Firma wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że jej produkty są bezpieczne, to testy FDA są błędne. Claire's to sieć sklepów głównie z biżuterią i akcesoriami, ale mają w ofercie również kosmetyki. W Polsce ma swoje sklepy w 19 miastach.
Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Polska
- Na zakazie handlu w niedziele z całą pewnością skorzystały stacje benzynowe. (...) Z kolei bardzo mocno ucierpiały sklepy sprzedające wyposażenie wnętrz i budowlane, bo zakupy weekendowe często wiążą się z robieniem zakupów poważnych, rodzinnych - podsumowała w programie "Money. To się liczy" Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, komentując rok obowiązywania ustawy, która ograniczyła handel w niedziele. Jak mówiła, z różnych szacunków wynika też, że ok. 12 tys. małych sklepów upadło lub upadnie. - One się sukcesywnie zamykają, ten trend będzie narastał - dodała.
Efekt zakazu handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Efekt zakazu handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Finanse
W odpowiedzi na głosy, że zakaz handlu dobija małe sklepy, poseł PiS Janusz Śniadek przytoczył w programie "Money. To się liczy" przykład lokalu z ul. Czerniakowskiej w Warszawie. W maju ubiegłego roku sklep miał obrót w niedziele handlowe sięgający ok. 1,5 tys. zł. W niedziele z zakazem obrót skoczył do ponad 10 tys. zł. 
Szwed o zmianach w zakazie handlu.

Szwed o zmianach w zakazie handlu. "Życie przynosi różne niespodzianki"

Polska
- Rząd chce mieć wiarygodne dane w zakresie skutków zakazu handlu w niedzielę, dlatego premier mówił o przeglądzie - wyjaśniał w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed. Komentując doniesienia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców o upadku kilkunastu tysięcy małych sklepów, podkreślił, że według wiedzy resortu przyczyną nie jest ograniczenie handlu w niedzielę, ale ekspansja dużych sieci i dyskontów. Jak mówił, po roku trzeba przejrzeć się skutkom ustawy zarówno dla pracodawców, pracowników i klientów. Pytany o możliwe zmiany, mówił, że w tej chwili nie ma żadnej decyzji. - Scenariusza węgierskiego nie przewidujemy (czyli zniesienia zakazu handlu), ale życie przynosi różne niespodzianki - powiedział.

"Nowy Lepper" zapowiada wojnę z zagranicznymi sklepami

Polska
- Jeżdżąc po Warszawie nie widzę miejsca dla rolników i ich produktów. Cały handel opanowały cztery zagraniczne sieci handlowe – mówi w programie "Money. To się Liczy" Michał Kołodziejczak, lider AGROUnii. Jak dodaje, muszą walczyć z kapitałem zagranicznym dla dobra polskiego rolnika. – Sklepy rodzinne zostały wyeliminowane i to jest błąd – dodaje lider AGROUnii.
Kalendarz niedziel handlowych 2019. Zasada jest prosta

Kalendarz niedziel handlowych 2019. Zasada jest prosta

Finanse
W tym roku zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Będzie to zawsze ostatnia niedziela miesiąca, podczas gdy w 2018 r. była to pierwsza i ostatnia niedziela. W tym roku będziemy mieć łącznie 15 niedziel, w które sklepy będą mogły być otwarte, najbliższa - 27 stycznia. Dla tych, którzy wolą mieć wszystko czarno na białym, Wirtualna Polska przygotowała kalendarz, który można przyczepić na lodówkę. Rozdawaliśmy go niedawno w centrum handlowym. 
Znany trik przy wyprzedażach. Sklepy stosują go nagminnie

Znany trik przy wyprzedażach. Sklepy stosują go nagminnie

Polska
- Główny problem, z jakim się spotykamy: sklepy podnoszą ceny przed wyprzedażą, a potem obniżają je do pierwotnego poziomi, nazywając to wyprzedażą - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oprócz tego sklepy nie zawsze poprawnie opisują ceny produktów. - Jest jedna sieć, która permanentnie ma z tym problem - mówił Niechciał, ale nazwę tej sieci zachował dla siebie.
Pradawna forteca w Egipcie. Polsko-amerykańskie odkrycie

Pradawna forteca w Egipcie. Polsko-amerykańskie odkrycie

Nauka
W ruinach starożytnego miasta Berenike Trogodytika, na szczycie kopalnej rafy koralowej w Egipcie, odkryto pozostałości rozległej fortecy hellenistycznej zbudowanej ponad 2 tysiące lat temu. Badacze twierdzą, że forteca powstała w celu obrony portu u wybrzeży Morza Czerwonego. Na jej terenie znajdowały się trzy duże dziedzińce i liczne budynki, w których mieściły się warsztaty i sklepy. Wybudowano tam także masywną studnię do zbierania wody z serią dużych basenów z tysiącami litrów wody. Wewnątrz fortecy znaleziono figurki z terakoty, monety, a nawet kawałki czaszki słonia. Ruiny miasta Berenike Trogodytika odkryto w 1818 r., ale dopiero 2012 r. rozpoczęto prace wykopaliskowe w jego części hellenistycznej. Badania w Berenike prowadzą wspólnie Polacy i Amerykanie. Kierownikiem wykopalisk ze strony polskiej jest Iwona Zych z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ze strony amerykańskiej prof. Steven E. Sidebotham z Uniwersytetu Delaware. Kierownikiem grantu Narodowego Centrum Nauki, przyznanego na hellenistyczną część badań na stanowisku, jest Marek Woźniak.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne