Wyniki wyszukiwania dla:

serce

Liczba wyników: 303

#11pytań o idee transplantacji i donacji u dzieci

#11pytań o idee transplantacji i donacji u dzieci

- Po śmierci dziecka wiele mam działa na zwiększonych obrotach. Pogrzeb, formalności, powiadomienie rodziny. Największy kryzys dopada, gdy to wszystko się skończy – mówi Jadwiga Hermanowicz założycielka Fundacji "Serce Anielki", która promuje idee transplantacji i donacji w Polsce oraz za granicą.
#11pytań o oddawanie organów zmarłych dzieci

#11pytań o oddawanie organów zmarłych dzieci

Anielka nie doczekała do przeszczepu serca. Zmarła 26 października 2017 roku, w Światowym Dniu Transplantacji i Donacji. Jej mama Jadwiga Hermanowicz założyła Fundację "Serce Anielki" wspierającą rodziców w walce o życie dzieci.
Nagle złapał się za serce. Porażające nagranie z Sanfermines

Nagle złapał się za serce. Porażające nagranie z Sanfermines

Ciekawostki
Przerażającą scenę uchwycił jeden z widzów gonitwy byków – Sanfermines – w Pampelunie. Na nagraniu widać, jak jeden z uczestników zatrzymuje się przy ogrodzeniu, a po chwili łapie za serce. Na ten widok niemal natychmiast zareagowała stojąca przy barierkach policjantka. Sanfermines to słynna gonitwa, która odbywa się 14 lipca ku czci św. Firmina. Bieg co roku zbiera krwawe żniwo, nie powstrzymuje to jednak tysięcy chętnych z całego świata, by w niej uczestniczyć. Według ostatnich danych, w tym roku 8 uczestników zostało rannych, w tym trzech poważnie, i trafiło do szpitala. Mieli rany pach, ramion i nóg.
#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 3

#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 3

- Gdy byliśmy w szpitalu z Anielką poznaliśmy rodziców, którzy byli w takiej samej sytuacji jak my. Byli załamani i nigdy nie zapomnę rozmowy z nimi - mówi Jadwiga Hermanowicz założycielka Fundacji „Serce Anielki”, która promuje idee transplantacji i donacji w Polsce oraz za granicą.
#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 2

#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 2

Jadwiga Hermanowicz straciła córeczkę, która nie doczekała przeszczepu serca. Wtedy założyła fundację "Serce Anielki", która promuje idee donacji i transplantacji, pomaga rodzicom w walce o dzieci oraz wspiera ich psychicznie. – Gro dzieci nigdy nie zostaje wpisane na listy do przeszczepów, ponieważ czeka się na załamania zdrowotne. Tylko że większość tych dzieci załamania nie przeżywa – mówi w rozmowie z Marianną Fijewską.
#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 1

#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 1

Styl życia
Polska nie podpisała żadnej umowy z instytucją, która zajmuje się transplantacją na arenie międzynarodowej. Jadwiga Hermanowicz, założycielka Fundacji "Serce Anielki", opowiada o dramacie najmłodszych pacjentów, którzy oczekują na przeszczep.
Ustawa antylichwiarska. Zbigniew Ziobro mówi o odpowiedzialności premiera

Ustawa antylichwiarska. Zbigniew Ziobro mówi o odpowiedzialności premiera

Finanse
Firmy pożyczkowe są zaniepokojone "wywróceniem do góry nogami" ustawy antylichwiarskiej. W programie #Newsroom Zbigniew Ziobro ocenił, że "to propaganda firm, które strzyżą Polaków jak przysłowiowe owce". - Polacy są na masową skalę oszukiwani, więc zaproponowaliśmy rozwiązanie - tłumaczył minister. Jak podkreślił, premier zaaprobował pierwszy projekt. – Ucieszyłem się. To było jak miód na moje serce. Ufam premierowi. Wiem, że bierze odpowiedzialność, za to, co mówi - powiedział.
Rozpoznają cię po biciu serca. Pentagon opracował nowy system kontroli

Rozpoznają cię po biciu serca. Pentagon opracował nowy system kontroli

Technologia
Serce każdego z nas bije nieco inaczej. Jego ton i tempo to cecha charakterystyczna jak linie papilarne. Właściwość ta zaintrygowała amerykańskie służby specjalne. Na ich zlecenie Pentagon zbudował specjalne urządzenie, pozwalające z dużej odległości identyfikować osoby na podstawie dźwięku bicia serca. Wynalazek nazywa się Jetson, a użyta technologia to wibrometria laserowa. Wykorzystuje ona promień lasera do badania drgań powierzchni ciała spowodowanych biciem serca. Jetson działa z odległości 200 metrów i ma 95 proc. dokładność, która ponoć może być jeszcze wyższa. Są pewne ograniczenia. Laser będzie skuteczny na osobie noszącej lekki strój, ale nie zimowy płaszcz czy grubą kurtkę. Jetson ma jedną podstawową przewagę nad używanym do tej pory do identyfikacji rozpoznawaniem twarzy. Działa w całkowitej ciemności i nie da się go oszukać okularami, brodą czy szalem. Może być też wycelowany w identyfikowaną postać z góry, na przykład z drona. Czas nagrywania próbki bicia serca konieczny do rozpoznania to 30 sekund. Technologia ta może znaleźć nie tylko militarne zastosowanie. Pozwoliłaby na przykład na bezprzewodowe monitorowanie serc pacjentów w szpitalach lub zdalne kontrole lekarskie bez konieczności wychodzenia z domu.
Kawa. Możesz pić, ile zechcesz

Kawa. Możesz pić, ile zechcesz

Zdrowie
Nowe ustalenia naukowców z pewnością ucieszą miłośników kawy. Możesz wypić jej nawet 25 filiżanek w ciągu dnia, a twoje serce i tak na tym nie ucierpi. Dotychczas uważano, że nadmiar kawy uszkadza tętnice i powoduje różne schorzenia układu krążenia.
Julia Wróblewska przekonuje:

Julia Wróblewska przekonuje: "Bardzo mi przykro z powodu bezdomnych zwierząt"

Gwiazdy
Julia Wróblewska niedawno była gościem uroczystej gali plebiscytu "Serce dla zwierząt". Podczas bankietu wręczono wyróżnienia dla osób, które wykazują się szczególnym zaangażowaniem w ochronę praw zwierząt i poprawę ich losu. Wróblewska zapewnia, że zawsze stara się pomagać bezdomnym zwierzętom. Aktorka twierdzi, że podczas każdego pobytu u dziadków stara się zadbać o bezpańskie psy najlepiej jak potrafi. Zawsze dokarmia je i daje im wodę, podobnie jak dziadek, który regularnie karmi zwierzęta, które przybłąkają się do jego domu. Najwyraźniej dzikie lisy zajmują nieco mniej miejsca w sercu celebrytki.
Joanna Liszowska od roku jest singielką!

Joanna Liszowska od roku jest singielką! "Przechytrzyła wszystkich"

Gwiazdy
O kryzysie w małżeństwie Joanny Liszowskiej i szwedzkiego milionera plotkowało się od co najmniej dwóch lat. Podobno zaszkodziły im kwestie logistyczne oraz fakt, że aktorka zapisała córki do polskiego przedszkola. Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że rozwód jest już przesądzony. Celebrytka sprostowała doniesienia i na swoich Instagramie ogłosiła, że do rozwodu doszło już rok temu. Joanna otrzymała od byłego męża jednorazową wypłatę za "straty moralne". Sytuacja finansowa ich córek została zabezpieczona funduszem powierniczym oraz alimentami.   Kto teraz zawalczy o serce celebrytki? Premiera Kliki Pudelka już w najbliższą niedzielę o godzinie 09:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
Energetyki ponownie na cenzurowanym

Energetyki ponownie na cenzurowanym

Zdrowie
O szkodliwych następstwach picia napojów energetycznych powiedziano już wiele. Istnieje szereg badań naukowych, które dowodzą, że napoje te mogą przyczyniać się do rozwoju poważnych chorób. Ostatnie badania pokazują, kiedy energetyki są najbardziej niebezpieczne dla organizmu i dlaczego.
Iwona Pavlović:

Iwona Pavlović: "My Polacy mamy gorące i otwarte serce"

Gwiazdy
Iwona Pavlović nie kryła poruszenia po zamieszaniu, jakie wywołały warunki mieszkaniowe Joanny Mazur. Tuż po emisji piątego odcinka Tańca z gwiazdami ruszyła zbiórka dla biegaczki i w zaledwie dwa dni, udało się zgromadzić ponad 120 tysięcy złotych. Historia Joanny Mazur miała swój finał podczas ostatniego odcinka tanecznego show. Tuż przed ogłoszeniem wyników, biegaczka otrzymała klucze do nowego mieszkania. Pavlović przyznała, że Polacy kolejny razu udowodnili, że mają wielkie serce. Zdaniem jurorki, dzięki uzyskanej pomocy Joanna ze spokojną głową, będzie mogła skupić się na rozwoju kariery.
Paweł Miesiąc show! Zobacz skórt meczu Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz

Paweł Miesiąc show! Zobacz skórt meczu Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz

Żużel
Motor po 24 latach wrócił do Ekstraligi, pokazał charakter, serce do walki i wygrał mecz z GKM-em (49:41), choć już w pierwszej serii stracił Andreasa Jonssona. Kapitalne zawody pojechał Paweł Miesiąc, którego w Ekstralidze nie było 12 lat.
El. ME 2020. Przegląd prasy prosto z Wiednia: Austriacy rozczarowani, spokojni i... zaskoczeni

El. ME 2020. Przegląd prasy prosto z Wiednia: Austriacy rozczarowani, spokojni i... zaskoczeni

Piłka nożna
Austriacy doskonale rozpracowali Roberta Lewandowskiego, ale zostali zaskoczeni przez Krzysztofa Piątka. Ten zadał im cios prosto w serce, choć rywale byli zdziwieni, że nie grał od początku - relacjonują z Wiednia dziennikarze WP SportoweFakty.
Prolog: Bartosz Szczygielski

Prolog: Bartosz Szczygielski

Kultura
- Jako czytelnicy zaczęliśmy się domagać mocniejszych wrażeń, bo na co dzień ich nie mamy - mówi w Prologu Bartosz Szczygielski, którego "Serce" przepełnione jest wstrząsającymi zbrodniami.
2 jabłka dziennie - jedz na zdrowie!

2 jabłka dziennie - jedz na zdrowie!

Zdrowie
W naszych marketach możemy dostać dzisiaj owoce z najdalszych zakątków świata. Przez to, na dalszy plan zaczęły schodzić łatwo dostępne u nas jabłka. Nie należy rezygnować z nich całkowicie. Oto wyniki najnowszych badań, które pokazują, że 2 jabłka dziennie, mogą pomóc na wiele dolegliwości. 
Tomasz Sekielski chce zrzucić aż 100 kg.

Tomasz Sekielski chce zrzucić aż 100 kg. "Przez lata zajadałem stres"

Polityka
- Na początku akcji ważyłem 185 kg. Po miesiącu wejdę na wagę. Chcę zejść do 85 kg, więc 100 kg... - powiedział Tomasz Sekielski w programie "Bierzyński na żywca". Dziennikarz rozpoczął narodową akcję odchudzania. W żartach mówi o 100 kg na 100-lecie niepodległej Polski. - Skończyłem 45 lat, pomyślałem, że jak się za siebie nie wezmę, to ktoś może się o mnie upomnieć i serce nie wytrzyma - dodał. Sekielski w studiu pojawił się z psem. Razem spacerują: - Nie mogę trenować, stąd spacery. Codziennie przynajmniej 30 minut. Dokumentalista wyznał, że do ogromnej nadwagi doprowadził go stresujący tryb życia: - Przez lata zajadałem stres. - Jeśli chcecie żyć pełnią życia, zrzucajcie kg, żebyście nie doprowadzili się do takiego stanu jak ja. Maszerujcie po zdrowie. Otyłość może doprowadzić do śmierci - powiedział na koniec rozmowy z Jakubem Bierzyńskim. Prowadzący program to doradca Roberta Biedronia.
500+ na pierwsze dziecko.

500+ na pierwsze dziecko. "Rodzice nie wydają na alkohol"

Polska
- Rodzic doskonale wie, czego dziecku potrzeba. Obawy, że rodzice wydadzą pieniądze np. na alkohol były już wcześniej, a nic takiego nie ma miejsca. Gdy słyszy się, że wreszcie babcia nie musi zbierać jagód i stać w chamrze komarów, żeby zbierać na swojego wnuczka, to serce rośnie - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, komentując zapowiedź wypłacania 500+ już na pierwsze dziecko. - Jedno mogę zapewnić: na pewno z tych pieniędzy nie korzystają już przestępcy, jak do tej pory było. W 2015 roku, gdy doszliśmy do władzy, (okazało się, że) PO zostawiła przeszło 80 mld zł fikcyjnych faktur - dodał.
Niemy zawał serca

Niemy zawał serca

Zdrowie
Zawał serca kojarzy się z dotkliwym bólem w obrębie klatki piersiowej. Zdarzają się jednak tzw. nieme zawały. Wówczas ten charakterystyczny objaw nie występuje. Chorzy nie mają niekiedy świadomości, że doświadczyli ataku serca.  Zobacz film.
Ile zrobisz pompek? Prosty test pozwala określić ryzyko chorób serca

Ile zrobisz pompek? Prosty test pozwala określić ryzyko chorób serca

Zdrowie
Choroby serca i układu krążenia to jedna z głównych przyczyn zgonów na całym świecie.  Naukowcy z Harvard University opracowali nową metodę wysiłkową służącą do diagnostyki. Zauważono związki między ilością wykonanych pompek a ryzykiem zachorowania na serce. W testach brało udział ponad 1100 mężczyzn. Obserwowano ich sprawność i stan zdrowia na przestrzeni 10 lat. Zobacz film.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 15następne