Wyniki wyszukiwania dla:

senny

Liczba wyników: 11

Śmiertelnie niebezpieczny bezdech senny. Jeśli chrapiesz, musisz to zobaczyć

Śmiertelnie niebezpieczny bezdech senny. Jeśli chrapiesz, musisz to zobaczyć

Styl życia
Chrapanie to nie tylko utrudniająca życie i niszcząca związki przypadłość. Może być objawem groźnej dla życia choroby. Obturacyjny bezdech senny (OBS) polega na zmniejszonym przepływie powietrza przez drogi oddechowe, a nawet zatrzymaniu oddechu na kilkadziesiąt sekund. Sprawia to, że do komórek naszego ciała trafia mniej tlenu. Obejrzyj wideo i zobacz, jak rozpoznać OBS, jakie są jego przyczyny i co trzeba zrobić, by uniknąć tragicznych konsekwencji.
Bezdech senny mylony z ADHD

Bezdech senny mylony z ADHD

Zdrowie
Od pierwszej klasy szkoły podstawowej Kian Yazdani sprawiał problemy w szkole. Był niegrzeczny, ruchliwy i łatwo wpadał w gniew. Nauczyciele sugerowali ADHD. Jednak matka chłopca, Melody, miała inne przeczucia. Sama zaczęła szukać przyczyn takiego zachowania. Pierwszą niepokojącą rzeczą jaką zaobserwowała były dziwne cienie pod oczami u syna. Przypadkiem trafiła na artykuł o bezdechu sennym. Wszystkie objawy występowały u jej dziecka.  Zobacz film.
Bezdech senny ma związek z czerniakiem

Bezdech senny ma związek z czerniakiem

Zdrowie
Już dawno naukowcy udowodnili, że nieleczony bezdech senny może przyczynić się do nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób serca i depresji. Najnowsze badania hiszpańskich naukowców pokazały, że bezdech senny może mieć związek także z czerniakiem – trudnym w leczeniu rakiem skóry.
Chrapania nie można bagatelizować

Chrapania nie można bagatelizować

Zdrowie
Lekarze alarmują, chrapanie to nie tylko problem natury estetycznej. Często bowiem towarzyszy mu obturacyjny bezdech senny, który jest przyczyną dolegliwości kardiologicznych, a nieleczony może nawet doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. W Polsce z problem zmaga się ok. 1,5 mln osób, głównie mężczyzn. Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Centrum Medycznego MML wynika, że co trzeci Polak nie wie, że chrapanie da się leczyć, a co piąty uważa je za przypadłość, której nie da się w pełni zlikwidować.

"F1 2017" - historyczne bolidy Formuły 1

Gry
Zwiastun gry "F1 2017", wyścigów samochodowych przeznaczone na komputer i konsole. W tej produkcji będziemy mogli siąść za sterami historycznych bolidów, takimi jak McLaren MP4/4 z 1988 roku (model Alaina Prosta i Ayrtona Senny), Williams FW14B z 1992 roku (model Nigela Mansella i Riccardo Patrese’a) oraz Ferrari F2002 z 2002 roku (model Rubensa Barrichello i Michaela Schumachera).
Bezdech senny - choroba wielu Polaków

Bezdech senny - choroba wielu Polaków

Zdrowie
Bezdech senny jest dość częstą chorobą. Według szacunkowych danych występuje od pół do półtora miliona Polaków. Występuje w nocy, prowadząc do licznych niedotlenień. Pacjenci zmagający się z tą dolegliwością okresowo przestają oddychać, dusząc się. 
Le Mans 3D (2016)

Le Mans 3D (2016)

Zwiastun
Najnowszy film twórców "Senny" i oscarowego "Człowieka na linie" dokumentuje jeden z najsłynniejszych wyścigów samochodowych na świecie - 24 h Le Mans.
Kierowcy chorzy na bezdech senny mogą stracić prawo jazdy

Kierowcy chorzy na bezdech senny mogą stracić prawo jazdy

Motoryzacja
Konsekwencją zaburzeń snu mogą być chroniczne niewyspanie i spadek koncentracji, a to spowalnia czas reakcji u kierowców, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Zgodnie z nowymi przepisami w przypadku podejrzenia bezdechu sennego u kursanta lekarze orzekający będą zlecać specjalistyczne badania. Osoby ze zdiagnozowaną chorobą w stopniu umiarkowanym i ciężkim będą musiały poddać się leczeniu. W innym wypadku stracą prawo jazdy.
19.01.2016 | #dziejesienazywo

19.01.2016 | #dziejesienazywo

Zdrowie
W dzisiejszym programie #dziejesienazywo, Karina Kunkiewicz pytała o: nowotwory szyjki macicy, depresje ludzi starszych, a także o chrapanie - w tym bezdech senny.
Bezdech

Bezdech

Zdrowie
                                                                                                                                                            
Czym grozi bezdech senny?

Czym grozi bezdech senny?

Zdrowie
Chrapanie traktujemy zwykle jako niegroźną przypadłość, uciążliwą raczej dla osoby obok niż dla samego śpiącego. Należy jednak wiedzieć, że chrapanie może być oznaką bezdechu sennego ? groźnego zwłaszcza dla mężczyzn. Nieleczony może prowadzić do zawału serca, udaru czy impotencji.