Wyniki wyszukiwania dla:

seniorzy

Liczba wyników: 36

Alicja Majewska o roli w

Alicja Majewska o roli w "The Voice Senior": "Będę szukać radości śpiewania"

Gwiazdy
Alicja Majewska jest niewątpliwie jedną ze zdolniejszych polskich wokalistek. 71-latka nadal nagrywa płyty i koncertuje. Artystka wciąż może liczyć na lukratywne propozycje zawodowe. Majewska kilka dni temu przez pomyłkę zdradziła, że została jedną z jurorek "The Voice Senior". Piosenkarka zapewnia, że nie lubi oceniać występów innych osób. Majewska liczy jednak, że seniorzy, którzy zgłoszą się do show odpowiednio dobiorą repertuar, aby się nie ośmieszyć. Sprawdzi się w roli mentorki?
Stworzył nowy zawód: rodzinny koordynator opieki geriatrycznej

Stworzył nowy zawód: rodzinny koordynator opieki geriatrycznej

Finanse
Jeden z pierwszych naszych klientów to człowiek, który mieszka w Londynie, ale ma w Polsce mamę, w miarę samodzielną, lecz już nie w sprawach zdrowotnych. Raz w miesiącu przyjeżdżał, żeby iść z nią do lekarza - mówi Marcel Andino Velez, twórca firmy mlodszybrat.pl, która pomaga w zorganizowaniu opieki nad starszymi osobami.
Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury.

Władysław Kosiniak-Kamysz chce podnieść emerytury. "Bez składek i podatków"

Polityka
Lider PSL zapowiedział podniesienie świadczeń emerytalnych. Kosiniak-Kamysz chce, by emerytura nie była obciążona składkami i podatkami. - Oni swoje podatki już zapłacili - przekonywał na konwencji w Warszawie.
Byliśmy na z kamerą na konferencji

Byliśmy na z kamerą na konferencji "Sanatorium miłości". Zobaczcie, jak się bawią seniorzy

Gwiazdy
"Sanatorium miłości" trafi na antenę TVP 20 stycznia. Byliśmy z kamerą na konferencji prasowej programu. Zobaczcie, jak bawili się na niej uczestnicy nowego show w towarzystwie Marty Manowskiej.
Potańcówka na konferencji

Potańcówka na konferencji "Sanatorium miłości"

Gwiazdy
Byliśmy z kamerą na konferencji prasowej nowego programu TVP, "Sanatorium miłości". Zobaczcie, jak bawili się na niej seniorzy w towarzystwie prowadzącej, Marty Manowskiej.
Byliśmy na konferencji

Byliśmy na konferencji "Sanatorium miłości". Tak się bawią seniorzy

Gwiazdy
"Sanatorium miłości" trafi na antenę TVP 20 stycznia. Byliśmy z kamerą na konferencji prasowej programu. Zobaczcie, jak bawili się na niej uczestnicy nowego show w towarzystwie Marty Manowskiej.
Ćwiczenia 3 razy w tygodniu odmładzają mózg o 10 lat

Ćwiczenia 3 razy w tygodniu odmładzają mózg o 10 lat

Zdrowie
 Sport to zdrowie. We wszystkim należy jednak zachować umiar.    Badanie przeprowadzone przez Duke University Medical Center w USA na grupie 160 osób powyżej 65 lat rozwiewa wątpliwości.    Wyniki opublikowano na łamach pisma ”Neurology ”.  Zobacz film.
Suplementy diety to nie leki, ale mogą zrobić krzywdę

Suplementy diety to nie leki, ale mogą zrobić krzywdę

Polska
- W przypadku seniorów, którzy chorują na wiele schorzeń jednocześnie, trzeba uważać na łączenie leków z suplementami. Możemy nie tylko się zatruć, np. metalami ciężkimi. Jeśli jest producent, który jest od dłuższego czasu na rynku, produkuje lekarstwa, to jest szansa, że jego suplementy będą spełniać normy jakościowe - mówiła w programie "Money. To się liczy" psychodietetyk Monika Kurdej.
Dostępność+ ułatwi życie niepełnosprawnym i seniorom. Mniej barier infrastrukturalnych i prawnych

Dostępność+ ułatwi życie niepełnosprawnym i seniorom. Mniej barier infrastrukturalnych i prawnych

Finanse
Program Dostępność+ ma pomóc osobom z niepełnosprawnościami, ale też osobom starszym, osobom, które prowadzą wózki z dziećmi albo choćby tym z dużym bagażem – dla nich to szansa na lepsze, sprawniejsze poruszanie się – tłumaczył w programie „Money. To się liczy” Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.  - On ma dwa wymiary: z jednej to patrzenie wprzód i zmierzenie się ze zmianami demograficznymi, a z drugiej uczynienie naszej przestrzeni lepszą i taką, która pozwoli nam korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, które niesie życie. 23 mld zł przeznaczone na program to z jednej strony bardzo dużo, a z drugiej – patrząc z punktu widzenia wyzwań – nie tak wiele, uważa wiceminister. - Chcemy zmienić sposób myślenia o projektowaniu, o inwestowaniu pieniędzy w Polsce, zarówno pieniędzy publicznych, jak i prywatnych.   Ustawa o dostępności będzie wymuszała na wszystkich, którzy proponują nowe rozwiązania legislacyjne, uwzględnienia kwestii dostępności - podkreślał. I podał przykład: polskie prawo budowlane nie uwzględniało od architekta tego, żeby projektował w sposób dostępny.
Dostępność+. Za brak podjazdu dla wózków będzie kara

Dostępność+. Za brak podjazdu dla wózków będzie kara

Polska
- Dostępność w tej chwili jest wyrazem dobrej woli ze strony inwestora, stąd tez ustawa będzie dawała możliwość skargi. Nie będzie już tak, że jakiś budynek użyteczności publicznej ma podjazd, ale taki, z którego można zjechać, ale prawdopodobnie po raz ostatni. Czyli zamierzamy wprowadzić obowiązki, sankcje, ale z drugiej strony bardzo mocny program edukowania - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Umowa dożywocia. Szansa na lepszą starość dla samotnych

Umowa dożywocia. Szansa na lepszą starość dla samotnych

Polska
- Umowa dożywocia to umowa, która pozwala nam, jeśli jesteśmy właścicielami nieruchomości, w zamian za wyzbycie się nieruchomości, otrzymujemy opiekę, wyżywienie, zamieszkanie i wszystkie tego typu dodatki, czyli coś co możemy normalnie mieć zapewnione przez rodzinę najbliższą, ale nie możemy, bo nie mamy takiej rodziny. Tą umowę możemy zawrzeć z każdą osoba, najbliższymi, albo zupełnie obcymi, są specjalne firmy, ale nie zawsze te firmy dają zabezpieczeni takiej umowy, ponieważ one nie podpisują umowy dożywotniej, tylko renty dożywotniej. Umowa dożywocia umożliwia rozwiązanie tej umowy, jeśli dochodzi do konfliktu pomiędzy osobą wyzbywającą się nieruchomości a opiekunem - mówiła w programie "Money. To się liczy" Agnieszka Chajewska z kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy.
Alarmujące informacje o polskich skokach.

Alarmujące informacje o polskich skokach. "Może być tak, że nie będzie miał kto jeździć na zawody"

Zimowe
Kondycja polskich skoków narciarskich jest poważnie zagrożona. Mimo ogromnych sukcesów Kamila Stocha, trenerzy nie odnotowują Stochomanii. Coraz mniej dzieci przychodzi na treningi. Seniorzy są świetnie szkoleni i osiągają dobre wyniki, ale u podstaw nasz kraj przeżywa kryzys. - O tym się nie mówi. Kadra skacze super. Jednak, jak zobaczymy wyniki zawodów krajowych i porównamy je z tymi sprzed 10 lat, to młodzieży jest o połowę mniej. Może być tak, że nie będzie miał kto jeździć na zawody - alarmuje Kazimierz Bafia, trener i sędzia skoków. 
Najwyższe emerytury w Polsce

Najwyższe emerytury w Polsce

Finanse
Emerytura nie musi być niska. Najwyższa z wypłacanych przez ZUS przekracza 20 tys. zł miesięcznie. Mieszkaniec Lublina musiał pracować na nią 60 lat. W niemal każdym województwie znajdziemy szczęśliwców, którzy dostają przynajmniej kilkanaście tys. zł. W Wałbrzychu mieszka emeryt z wypracowanymi 16 tys. zł. Na Podlasiu najwyższa emerytura to ponad 17 tys. zł, na Podkarpaciu to 12 tys. zł, a w Kujawsko-Pomorskiem 20 tys. zł. Na ich tle Warszawa wypada blado. Rekordowa emerytura w stolicy to niewiele ponad 15 tys. zł.
Międzynarodowe Targi Poznańskie - Tour Salon

Międzynarodowe Targi Poznańskie - Tour Salon

Finanse
Od 9 do 11 lutego w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zaplanować niejedną podróż. Mogą to być krótkie wakacje, ale również podróż na wiele tygodni …Pomoże nam w tym ponad 40 wystawców z Polski i zagranicy. Na ich stoiskach znajdziemy mnóstwo inspiracji. Urokliwe i często nieodkryte miejsca w kraju, ale też egzotyczne i dalekie krainy, odmienne kultury i tradycje z całego świata. Do tego propozycje dla aktywnych, lubiących wypoczynek na wsi, kolonie i obozy dla dzieci, pobyty w sanatoriach i parkach rozrywki. Tu każdy – seniorzy, rodzice z dziećmi, młodzież czy globtroterzy – znajdzie ofertę szytą na miarę.Tour Salon to także specjalna propozycja dla szkół. W piątek 9 lutego organizatorzy przygotowali dla uczniów interaktywne zajęcia z historii na temat Powstania Wielkopolskiego i Fortów Poznańskich, biologii (na specjalnym stoisku poznańskiego zoo) czy geografii z prezentacją krajów z całego świata i wycieczką do wioski indiańskiej.
Seniorzy ofiarami oszustów

Seniorzy ofiarami oszustów

Polska
Spośród 6,4 mln osób w wieku 65 lat i powyżej aż 10 proc. przyznało, że padło ofiarą próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Na skutek nieuczciwych praktyk przestępczych nie tylko seniorzy tracą oszczędności lub zmagają się z wyjaśnianiem kredytu, którego nie zaciągali.
Morawiecki i Rafalska o polityce senioralnej

Morawiecki i Rafalska o polityce senioralnej

Wiadomości
Polska ma stać się państwem opiekuńczym. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który we wtorek zaprezentował założenia rządowej strategii polityki senioralnej. Obecna na konferencji prasowej szefowa resortu rodziny - Elżbieta Rafalska - dodała, że celem ministerstwa jest stworzenie kompleksowej polityki senioralnej. Do 2050 roku niemal co drugi Polak będzie miał więcej niż 60 lat.
Mister Polski wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Mister Polski wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Gwiazdy
Jakub Kucner od początku swojej medialnej działalności mocno wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, które skupia się na pomocy samotnym seniorom. 
Młode pokolenie PiS

Młode pokolenie PiS

Polityka
Choć we władzach Prawa i Sprawiedliwości zasiadają raczej seniorzy niż juniorzy, młodsze pokolenie polityków tej partii nie daje o sobie zapomnieć. Zobaczcie najbardziej znanych posłów PiS, którzy nie obchodzili jeszcze 40. urodzin. 
Fitkau-Perepeczko znów krytykuje Polskę:

Fitkau-Perepeczko znów krytykuje Polskę: "Ludzie starsi mają głodową emeryturę"

Gwiazdy
Agnieszka Fitkau-Perepeczko zaangażowała się w kampanię społeczną "Skrzydła Życia". To projekt Ogólnopolskiego Centrum Medycznego, którego celem jest wskazanie zagrożenia jakim jest brak wiedzy na temat schorzeń, chorób, komplikacji pooperacyjnych seniorów, którzy mieszkają sami. 75-latka postanowiła w związku z tym podzielić się wiedzą dotyczącą tego, jak żyją osoby starsze w Polsce. Sama mieszka pół roku w naszym kraju, pół roku w Australii. W rozmowie z www.przeAmbitni.pl w ostrych słowach skrytykowała stosunek Polaków do seniorów i ich warunki bytowe. Jest aż tak źle?
Ten przycisk może uratować życie seniora

Ten przycisk może uratować życie seniora

Wiadomości
W Polsce lawinowo przybywa osób w wieku emerytalnym. Pierwsze miasta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów wdrażają przycisk życia. To urządzenie wyposażone w GPS ma służyć do wzywania pomocy w nagłych wypadkach, a dzięki niewielkim rozmiarom starsza osoba może je mieć zawsze przy sobie np. poprzez zawieszenie na szyi. Pilotażowy program ruszył niedawno w Pile.
Jak wygląda życie seniora w Polsce?

Jak wygląda życie seniora w Polsce?

Polska
W sobotę, 2 września, odbyła się IV Ogólnopolska Parada Seniorów pod hasłem „Dojrzali Wspaniali”. W Polsce już teraz jest niemal 10 milionów osób po 60 roku życia, a nasze społeczeństwo wciąż się starzeje. Jak seniorom żyje się w naszym kraju, w jaki sposób się organizują i spędzają czas na emeryturze? Czy nadal stać ich na szaleństwo i rozrywkę? Co myślą o współczesnej młodzieży? Na te pytania odpowiedzą Przemysław Wiśniewski z fundacji „Zaczyn”, która organizuje paradę seniorów oraz Maria Borysewicz i Bogdan Szumrak – seniorzy.
poprzednie1 2 następne