Wyniki wyszukiwania dla:

sejm

Liczba wyników: 903

Co czytają politycy? Nie wszyscy sięgnęli po książkę w tym roku

Co czytają politycy? Nie wszyscy sięgnęli po książkę w tym roku

Wiadomości
Coraz mniej Polaków czyta książki. Jak podały Wirtualne Media ponad 60 proc. z nas nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej lektury. Wśród osób, które do tego się przyznają, są również posłowie. Reporter WP wybrał się do Sejmu, aby zapytać polityków, co ostatnio przeczytali. Nie wszyscy potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Więcej w materiale wideo. 
Mocne słowa wicemarszałka o ZNP. Opozycja reaguje

Mocne słowa wicemarszałka o ZNP. Opozycja reaguje

Wiadomości
Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, stwierdził w TVN24, że „akcja, którą pan Broniarz organizuje od wielu miesięcy, była zaplanowana już w zeszłym roku w gabinecie Grzegorza Schetyny”. Słowa te krytykują posłowie opozycji. Twierdzą oni, że ta wypowiedź jedynie zaognia i tak już napiętą atmosferę. – Pan Bielan chce powiedzieć każdą głupotę, żeby zostać zauważonym – uważa Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej. Więcej w materiale wideo. 
Belka mówi o ochłapach wyborczych. Posłowie reagują

Belka mówi o ochłapach wyborczych. Posłowie reagują

Wiadomości
Niedawne wypowiedzi Marka Belki o "ochłapach wyborczych" odbiły się szerokim echem w środowiskach politycznych. Były premier z czasów rządów SLD w taki sposób określił propozycję tzw. trzynastej emerytury. Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która zakłada wypłacenie jednorazowego świadczenia dla emerytów i rencistów. – Nigdy nie wolno takiego słowa użyć – mówi przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. Więcej w materiale wideo. 
Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Wiadomości
Przepisy, na podstawie których Sejm dokonuje wyboru sędziów - członków Krajowej Rady Sądownictwa, są zgodne z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny. Jednocześnie uznał, że niekonstytucyjny jest przepis umożliwiający odwołanie się do NSA od uchwał KRS zawierających wnioski o powołanie sędziów SN. – To prawne kłamstwo – grzmią w Sejmie politycy opozycji. Więcej w materiale wideo. 
Strajk nauczycieli wisi na włosku. Wicemarszałek Sejmu apeluje do rządu

Strajk nauczycieli wisi na włosku. Wicemarszałek Sejmu apeluje do rządu

Wiadomości
Nawet 90 proc. nauczycieli opowiedziało się za przeprowadzeniem strajku – podał szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. To oznacza, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z partią rządzącą, na początku kwietnia dojdzie do masowego protestu w szkołach.  – Skoro rząd mówi, że jest bardzo dobra sytuacja finansowa, to powinien przyjąć postulaty zgłaszane przez nauczycieli – mówi wicemarszałek Sejmu, Barbara Dolniak. Więcej w materiale wideo. 
Jest decyzja ws. immunitetu Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura potwierdza

Jest decyzja ws. immunitetu Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura potwierdza

Polityka
- Komisja regulaminowa Sejmu RP podjęła decyzję o uznaniu za prawidłowo złożone oświadczenie posła Stefana N. o zrzeczeniu się immunitetu. To umożliwia prokuraturze wykonanie czynności procesowych polegających na ogłoszeniu zarzutu oraz przesłuchaniu w charakterze podejrzanego - mówi Beata Marczak, zastępca Prokuratora Generalnego. Zarzut dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w postaci usług seksualnych w związku z pełnioną przez posła funkcją publiczną. Stefanowi N. grozi 10 lat więzienia. Prokuratura nie chce ujawniać na obecnym etapie postępowania wszystkich dowodów, powołując się na dobro śledztwa. Wiadomo, że przesłuchane zostały kobiety, z którymi umawiał się polityk.
Fundusz Inwestycji Kapitałowych. Rząd mówi o repolonizacji, FOR o nacjonalizacji

Fundusz Inwestycji Kapitałowych. Rząd mówi o repolonizacji, FOR o nacjonalizacji

Finanse
21 lutego Sejm  przyjął nowelizację ustawy o zarządzaniu mieniem państwowym. Przewiduje ona powołanie Funduszu Inwestycji Kapitałowych, na który, jak mówi przedstawiciel FOR, będzie wpływać ok. 1,8 mld zł rocznie. - Będzie to kolejny instrument w arsenale nacjonalizacyjnym PiS - uważa Marcin Zieliński, ekonomista FOR. - Jeśli firma bankrutuje, to znaczy, że źle działa i powinno się jej pozwolić zbankrutować - tłumaczy. - Nie znaczy to, że marka zostanie zlikwidowana. Ktoś może ją kupić.
Kaczyński o

Kaczyński o "gryzieniu trawy". Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Polska
- Trzeba walczyć, walczyć, walczyć. Trzeba gryźć gryźć trawę i dzięki temu zwyciężyć - mówił Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Jasionce. - Kaczyński pokazał, że jest pełna determinacja po stronie PiS-u. Ostatni czas nie jest dla nich dobry, nawet "piątka" nie zajmuje w mediach tyle miejsca, ile by chcieli. Dlatego szuka się tematów zastępczych, nowego wroga, a nie mówi rozwiązaniach. I ten wróg się znalazł - komentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) w programie "Tłit". - Mam wrażenie, że PiS w tych wyborach pójdzie na całość, nie będzie zważać na reguły gry. To będzie dla nich walka o wszystko. Dlatego ważne jest, by nie ulec emocjom i zachować zdrowy rozsądek - dodała.

"Nie pozwolę sobie, by ktoś mnie szargał". Marek Suski o zabraniu tablicy

Polska
Szef Gabinetu Politycznego Premiera Marek Suski usunął z sejmowego korytarza tablicę "Układ Kaczyńskiego". O szczegółach mówił w programie "Tłit". - Zaniosłem ją do bocznego korytarza na terenie Sejmu. Nie mam pojęcia, co się z nią stało - tłumaczył. - Trzeba się bronić samemu, walczyć o dobre imię. Opozycja ma immunitet, uważają, że wszystko im wolno. To ja też skorzystałem z ochrony immunitetowej, zabrałem im tablicę. Nie pozwolę sobie, by ktoś mnie szargał bezpodstawnie - kontynuował. Odnosząc się do zarzutów o kradzież, dodał: "Nie wiem, kto został okradziony, podają niebotyczne wartości tej planszy. To ich narracja, by mogli bezkarnie opluwać ludzi. Poszli się poskarżyć do dziennikarzy i płaczą: Suski nam zabrał zabawki, podamy go do sądu. Niech nie szkalują ludzi".
Zamieszanie wokół sekretarki Kaczyńskiego. Tarczyński komentuje

Zamieszanie wokół sekretarki Kaczyńskiego. Tarczyński komentuje

Polska
Barbara Skrzypek przez 9 lat pracowała w Urzędzie Rady Ministrów, na czele którego stał były szef gabinetu Wojciecha Jaruzelskiego. Pracowała m.in. w Kancelarii Tajnej, miała dostęp do państwowych tajemnic służbowych. Sprawę nagłośnił poseł PO Krzysztof Brejza. - Jego ojciec ma duże problemy i trzeba to wszystko przykryć. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu się zdziwi - zajmę się nim. W sensie politycznym. Przekażę informację, które rzucą kompletnie nowe światło na działanie posła Brejzy - zapowiedział Dominik Tarczyński w programie "Tłit".
Policjanci pod domem Kaczyńskiego.

Policjanci pod domem Kaczyńskiego. "Megalomania"

Wiadomości
Sąsiedzi mieszkający obok prezesa Kaczyńskiego twierdzą, że policjanci ochraniają dom polityka 24 godziny na dobę. Ich zdaniem "grubą przesadą i sporą uciążliwością jest stale włączony silnik w samochodzie mundurowych". – To przykład megalomanii – mówią politycy w Sejmie. – Takiego skarbu trzeba strzec – ironizuje Marek Sawicki z PSL. Więcej w materiale wideo.
Listy PiS do PE w ogniu krytyki.

Listy PiS do PE w ogniu krytyki. "Strach i panika"

Wiadomości
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło czołówki list do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich znaleźli się m.in. Beata Szydło, Joachim Brudziński czy Anna Zalewska. Opozycja nie pozostawia suchej nitki na kandydatach partii rządzącej do PE.  – Na Nowogrodzkiej postawiono szalupy, które mają dowieźć tych niekompetentnych ministrów do Brukseli – mówi w rozmowie z WP Marcin Kierwiński z PO. Więcej w materiale wideo.
Konsternacja w studiu. Marek Jakubiak: za PO dzieci kradły sobie kanapki w szkołach

Konsternacja w studiu. Marek Jakubiak: za PO dzieci kradły sobie kanapki w szkołach

Polska
Kancelaria Sejmu wyda 260 tys. zł na wykwintne potrawy podczas wielkiego przyjęcia w Teatrze Wielkim. "Za te pieniądze można by kupić ciepły posiłek dla 52 tys. dzieci" - wskazała PO. Sprawę komentował w programie "Tłit" Marek Jakubiak. - Za PO dzieci, o których w tak złośliwy sposób wspominają, kradły sobie kanapki w szkołach. Teraz o tym nie słyszę, nawet w Warszawie. Powinni milczeć, a nie napuszczać jednych na drugich - odparł.
Politycy bezlitośni dla SOP.

Politycy bezlitośni dla SOP. "Nieudacznicy"

Wiadomości
Do kolizji z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa doszło w Wesołej pod Warszawą. Kolumna nie przewoziła osoby ochranianej. Dwoje dzieci trafiło do szpitala. – To są kompletni nieudacznicy – mówi o funkcjonariuszach SOP Michał Szczerba z PO. Podobnych komentarzy ze strony posłów opozycji jest więcej. Inaczej na kolizję patrzą politycy partii rządzącej. 
Burza po wypowiedzi Tuska.

Burza po wypowiedzi Tuska. "Słowa niepotrzebne"

Wiadomości
Słowa Donalda Tuska są szeroko komentowane przez polskich polityków. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził podczas jednej z konferencji, że „zastanawia się, jak wygląda specjalny pokój w piekle dla tych osób, którzy promują brexit bez zarysu planu”. – Słowa zupełnie niepotrzebne – mówią politycy PiS. Byłego premiera bronią jednak posłowie opozycji. Więcej w materiale wideo. 
Palikot pod ostrzałem.

Palikot pod ostrzałem. "Haniebny wpis"

Polska
Minister w KPRM Łukasz Schreiber pytany był w programie "Tłit" o partię Roberta Biedronia i wsparcie finansowe ze strony Janusza Palikota. Przypomniał, że to właśnie Palikot wprowadził niegdyś Biedronia do Sejmu. - Budował partię z człowiekiem, który wprowadził najwięcej zła do życia publicznego: agresję, nienawiść, pomówienia, oszczerstwa, wyzwiska. I, jak widać, dalej z tym nie skończył. Jego wpis po wydarzeniach pod TVP należy do haniebnych - stwierdził Schreiber. 
Robert Biedroń: musimy zrealizować testament Pawła Adamowicza

Robert Biedroń: musimy zrealizować testament Pawła Adamowicza

Polityka
- 20 dni temu w Gdańsku stała się wielka tragedia. Nie żyje zasłużony samorządowiec - prezydent Gdańska, który nie bał się iść pod prąd. Jako były samorządowiec wiem, że musimy zrealizować testament Pawła Adamowicza. Bo wartości, których bronił Paweł, są naszymi wartościami – mówił na początku konwencji założycielskiej swojego ruchu Robert Biedroń.
Janusz Piechociński o zarobkach w NBP

Janusz Piechociński o zarobkach w NBP

Polska
Wysokość pensji prezesa i wiceprezesa NBP mają być ustalane na tej samej podstawie, jak w przypadku kierowniczych stanowisk w państwie - głosi nowa ustawa przyjęta przez Sejm. Jakie niesie ryzyka? - To, co wydarzyło się wokół współpracowniczek Adama Glapińskiego, pokazało, że po długim okresie postu i bycia poza władzą, ta ekipa polityczna przyjęła formułę "teraz my". I to widać, gdzie tylko się da - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL. - Świetni eksperci w banku centralnym nie powinni zarabiać mniej niż w prywatnych bankach. Jeśli tak nie będzie, to sektor prywatny będzie ich wysysał - dodał.

"Czarna lista" Wałęsy. Borys Budka idzie o krok dalej

Polska
Lech Wałęsa zaproponował listę 10 osób, które powinny być rozliczone za największe szkody wyrządzone Polsce. Wskazał m.in. Jarosława Kaczyńskiego. Co na to Borys Budka? W programie "Tłit" rozszerzył listę. - Od wszystkich, którzy łamali regulamin Sejmu: Kuchcińskiego, Piotrowicza, Terleckiego, skończywszy na Kurskim i całej machinie propagandy telewizji - powiedział. - Tak jak jest lista 100 najbogatszych Polaków, tak powinna być lista 100 polityków PiS-u, którzy wielokrotnie naruszyli prawo. Spokojnie jestem w stanie ją wypełnić - przekonywał polityk PO.
Niesiołowski wysyła prezesa PiS do więzienia.

Niesiołowski wysyła prezesa PiS do więzienia. "Łapę trzyma na pieniądzach"

Polska
- Dobrze wie, gdzie leżą pieniądze i łapę trzyma na nich – w takich słowach Stefan Niesiołowski skomentował aferę z taśmami Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem polityka z koła Unii Europejskich Demokratów prezes PiS to "sprytny biznesmen”, który "nie powinien w ogóle przychodzić” do Sejmu. – Miejsce Jarosława Kaczyńskiego jest w więzieniu – uznał. Joanna Kluzik-Rostkowska z PO w rozmowie z reporterem WP powiedziała, że po ujawnieniu nagrań upadł mit "twardego, nieprzekupnego, bardzo uczciwego Jarosława Kaczyńskiego.
Zbigniew Ziobro o Stefanie W. Czy mógł być objęty

Zbigniew Ziobro o Stefanie W. Czy mógł być objęty "ustawą o bestiach"?

Wiadomości
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny zabrał głos ws. działań organów państwa po morderstwie Pawła Adamowicza. Zbigniew Ziobro nie ma wątpliwości, czy wobec Stefana W. można było zastosować tzw. ustawę o bestiach.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 43następne