Wyniki wyszukiwania dla:

sejm

Liczba wyników: 672

"Marszałek odleciał". Politycy bezwzględni dla Marka Kuchcińskiego

Wiadomości
Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka. Ta informacja rozpaliła do czerwoności sejmowe korytarze. Posłowie opozycji triumfują, bo to oni od kilku dni domagali się dymisji Kuchcińskiego. – Może już na tyle odleciał, że zwykłe, ludzkie obyczaje są mu dalekie – komentuje w rozmowie z WP Paweł Szramka z Kukiz’15. – Gdyby opinia publiczna nie zauważała problemu, to oni nie odwołaliby Kuchcińskiego – zauważa Robert Kropiwnicki z PO. O "surowym prezesie" mówił z kolei w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Czarnecki z PiS. Więcej politycznych komentarzy w materiale wideo.
Politycy bezlitośni dla marszałka. Ostro mówią o lotach Kuchcińskiego

Politycy bezlitośni dla marszałka. Ostro mówią o lotach Kuchcińskiego

Wiadomości
Sejm opublikował pełną listę podróży Marka Kuchcińskiego. W dokumentacji załączono wykaz 85 lotów. Nie ma w niej informacji, kto znajdował się na pokładzie samolotu. Nie ma również danych o statusie lotu oraz jaką maszyną rejs został zrealizowany. – Marszałek z publicznego samolotu zrobił sobie taksówkę, więc to jest ruina wizerunku – twierdzi w rozmowie z WP Robert Kropiwnicki z PO. Więcej w materiale wideo.
Wybory parlamentarne 2019. Włodzimierz Czarzasty w programie

Wybory parlamentarne 2019. Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit": Grzegorz Schetyna to "Lord destruktor"

Wiadomości
Włodzimierz Czarzasty nie zostawił suchej nitki na Grzegorzu Schetynie. W programie "Tłit" powiedział Michałowi Wróblewskiemu, że lider PO już dawno zdecydował, o tym, by przegrać w Sejmie, a teraz chce przegrać też wybory do Senatu.
Problemy marszałka Kuchcińskiego z językiem angielskim

Problemy marszałka Kuchcińskiego z językiem angielskim

Polska
"JUST Act 447", czyli ustawa o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat (Justice for Uncompensated Survivors Today Act of 2017). Marszałek Kuchciński już na samym początku miał problemy. W końcu, próbując wybrnąć z sytuacji, stwierdził, że będzie czytał po polsku.
Minister Kowalczyk zachował stanowisko.

Minister Kowalczyk zachował stanowisko. "Trzeba opozycji zapytać po co ta szopka"

Polska
- Wszyscy ministrowie to przechodzą, trzeba opozycji zapytać po co ta szopka - tak minister środowiska Henryk Kowalczyk komentował w programie "Money. To się liczy" wniosek o jego odwołanie. W nocy Sejm odrzucił wotum nieufności dla ministra. Kowalczyk komentował, że opozycja złożyła wniosek o jego odwołanie "na podstawie kłamliwego artykułu" i był on nieprzygotowany np. pomylono złote z euro.
Protest 13-letniej Ingi.

Protest 13-letniej Ingi. "Nie mówcie o mnie, tylko o zmianach klimatu"

Finanse
13-letnia Inga tydzień temu rozpoczęła "Wakacyjny Strajk Klimatyczny". W zeszłym tygodniu siedziała przed sejmem sama. W piątek dołączyło do niej kilkadziesiąt osób z innych, głównie młodzieżowych organizacji. - Chcielibyśmy jeszcze trochę pożyć na tej planecie - mówi jedna z uczestniczek protestu.
Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń.

Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń. "PiS może pomarzyć"

Wiadomości
Ewa Kopacz, odebrała w piątek zaświadczenia i wyborcze na posła do PE. W rozmowie z dziennikarzami stwierdziła, że to, co się wydarzyło podczas tej kampanii, to była rozgrzewka przed październikowymi wyborami. – Trzeba być między ludźmi, trzeba chodzić po ulicach, nawet po tych najmniejszych miejscowościach – mówiła była premier. Odniosła się też do zapowiedzi polityków PiS o tym, że będą siedzieli przy głównym stole w Unii Europejskiej. Więcej w materiale wideo.  
Nie potrafili wznieść się ponad podziały. Politycy KE zlekceważyli premiera

Nie potrafili wznieść się ponad podziały. Politycy KE zlekceważyli premiera

Wiadomości
PKW wręczyła w Sejmie zaświadczenia o wyborze nowym posłom do Parlamentu Europejskiego. Gratulacje składał im m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. Nie wszyscy chcieli uścisnąć dłoń szefa rządu. Na nagraniu widać, że zrobiła to choćby Ewa Kopacz. Z kolei Bartosz Arłukowicz pominął tę część i wrócił na swoje miejsce. Jego śladami poszły Danuta Huebner i Róża Thun. Więcej w materiale wideo. 
Wpadka nowego europosła. Źle odpowiedział na pytanie o UE

Wpadka nowego europosła. Źle odpowiedział na pytanie o UE

Wiadomości
Były piłkarz, Tomasz Frankowski, został wybrany w wyborach nowym europosłem. Na Podlasiu zdobył 125 tysięcy głosów, co jest jednym z najlepszych wyników KE w kraju. Podczas rozmowy z reporterem WP Frankowski zaliczył małą wpadkę. Na pytanie, jaką inicjatywę ustawodawczą złoży w Parlamencie Europejskim, odpowiedział, że informacji na ten temat będzie mógł udzielić dopiero we wrześniu. Problem jednak w tym, że w PE posłowie nie mają inicjatywy ustawodawczej. Były piłkarz nie poradził sobie też z pytaniem o to, kto przewodniczy obecnie UE. Więcej w materiale wideo. 
Prawo jazdy w smartfonie. Minister: Możliwe, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Prawo jazdy w smartfonie. Minister: Możliwe, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Nowe technologie
Prawo jazdy, podobnie jak dowód osobisty, trafi do aplikacji. Wcześniej zniknie obowiązek wożenia ze sobą jego „papierowej wersji”. – Jesteśmy już na to gotowi, ale nie wdrażamy rozwiązania, żeby nie wywoływać złudzenia, że nie trzeba mieć dokumentu przy sobie – mówi w rozmowie z money.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski i zapewnia, że ma nadzieję, iż ustawa znosząca obowiązek posiadania „prawka” zostanie przyjęta jeszcze przez Sejm tej kadencji. Gdyby do tego doszło, to prawo jazdy w aplikacji mDokumenty znalazłoby się jeszcze przed Bożym Narodzeniem.
Piechociński o cenach energii: tak jest, jak się zakłada, że

Piechociński o cenach energii: tak jest, jak się zakłada, że "jakoś to będzie"

Finanse
Jak się przyjmuje ad hoc ustawy pod polityczne decyzje, bo się potrzebuje pieniędzy na bieżące programy, to później nic nie wiadomo – powiedział Janusz Piechociński w odpowiedzi na pytanie Sebastiana Ogórka w programie "Money. To się Liczy" o to, co się dzieje z cenami prądu. Przypomniał, że ustawa obniżająca ceny prądu została błyskawicznie przyjęta przez Sejm i podpisana przez prezydenta, ale jest bardzo nieprecyzyjna. Efekt> Ceny bez zmian, a my mamy już zapowiedź kolejnego projektu.
500+ dla niepełnosprawnych.

500+ dla niepełnosprawnych. "Kaczyńskiemu spadło bielmo z oczu"

Wiadomości
– W najbliższych kilku miesiącach chcemy przekazać osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolnym do samodzielności, comiesięczny, stały dodatek w wysokości najprawdopodobniej 500 złotych – powiedział w niedzielę w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Na te słowa zareagowała opozycja. – Proponuję, aby zwołać Sejm na wtorek i uchwalić to świadczenie – mówi w rozmowie z WP Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Teraz!. W podobnym tonie wypowiada się Marcin Kierwiński z PO. – Kaczyńskiemu spadło bielmo z oczu – ironizuje poseł. Więcej w materiale wideo. 
Chcą powstania komisji. Ma się wstawiać za ofiarami księży pedofilów

Chcą powstania komisji. Ma się wstawiać za ofiarami księży pedofilów

Wiadomości
Fundacja "Nie lękajcie się" zorganizowała w Sejmie konferencję prasową, na której przedstawiła założenia obywatelskiego projektu o komisji badającej przypadki pedofilii w Kościele, która ma mieć m.in. uprawnienia do wzywania osób do składania wyjaśnień i żądania udostępnienia dokumentów z archiwów kościelnych. – Chcemy, żeby tak komisja nie była show, ale aby ona mogła w spokoju pracować – mówi Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Teraz! oraz członkini fundacji "Nie lękajcie się". Więcej w materiale wideo. 
Burzliwa debata w Sejmie. Nitras wręcza buciki Kaczyńskiemu

Burzliwa debata w Sejmie. Nitras wręcza buciki Kaczyńskiemu

Polska
-  Pytam się, ilu z tych księży siedzi w więzieniu? -  pytał w czwartek w Sejmie poseł PO Sławomir Nitras. Po tych słowach Marszałek Sejmu odebrał mu głos. Po zejściu z trybuny próbował wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu dziecięce buciki.
Pedofilia. Prowokacja w Sejmie. Stanowcza reakcja Marka Jurka

Pedofilia. Prowokacja w Sejmie. Stanowcza reakcja Marka Jurka

Polska
Poseł PO Sławomir Nitras próbował w Sejmie wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu dziecięce buciki, symbol krycia pedofilii. - Sejm to powinno być miejsce rozmowy. Poseł Nitras jest showmanem, nie zawsze wyposażonym w dobry smak. Zdecydowanie mi się takie rzeczy nie podobają - komentował Marek Jurek (Prawica Rzeczyspospolitej) w programie "Tłit". Odniósł się również do prowadzenia obrad przez marszałka Kuchcińskiego, który nie pozwolił zadawać żadnych pytań.
Miller wspomina referendum ws. UE.

Miller wspomina referendum ws. UE. "Popełniliśmy błąd”

Polska
 - Bałem się o frekwencję. Dlatego, że aby referendum było wiążące, do urn musiała się udać co najmniej połowa uprawnionych – powiedział w programie "Tłit” Leszek Miller.  Były premier stwierdził, że nie wszystkie kwestie dotyczące referendum ws. przystąpienia Polski do UE poszły gładko. – I tak popełniliśmy błąd. Przyznam się, że nie mogę zrozumieć, jak to się mogło stać – wyznał. Chodziło o przegłosowanie przez Sejm zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę o godz. 20. – A to był piękny weekend czerwcowy i mnóstwo ludzi wyjechało z miast (…) i mieli problem, żeby zdążyć wrócić – powiedział Miller. 
Gasiuk-Pihowicz kontra Wassermann. Padły bolesne słowa

Gasiuk-Pihowicz kontra Wassermann. Padły bolesne słowa

Polityka
 Sejmowa Komisja Sprawiedliwości była areną starcia między Kamilą  Gasiuk-Pihowicz a Małgorzatą Wassermann. Posłanka PiS usłyszała kilka  nieprzyjemnych zdań od politycznej rywalki. Jedno z nich było  szczególnie nie na miejscu. 
Burza po wpisach Pawłowicz. Kidawa-Błońska: będziemy reagować

Burza po wpisach Pawłowicz. Kidawa-Błońska: będziemy reagować

Polska
- Krystyna Pawłowicz przez wiele lat była maskotką PiS, miała przyzwolenie na mówienie rzeczy, których poważny polityk nie chciał powiedzieć. Miała wolną rękę, głosiła opinie, których człowiek kulturalny nie powinien głosić. Na to było przyzwolenie, bo to się podobało wyborcom PiS. Nie wiem, co zrobi Jarosław Kaczyński, ale widać w Sejmie, że Pawłowicz siedzi na uboczu, nie w swojej ławie poselskiej. Może będzie jak z Macierewiczem - znika, potem wraca, bo ma swoich wielbicieli - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) w programie "Tłit". - Powinna zostać ukarana. Nie tylko przez Sejm, ale przez PiS. Problem w tym, że regulamin Sejm dotyczy, póki co, tylko posłów opozycji. Na pewno będziemy reagować - dodała.
Co czytają politycy? Nie wszyscy sięgnęli po książkę w tym roku

Co czytają politycy? Nie wszyscy sięgnęli po książkę w tym roku

Wiadomości
Coraz mniej Polaków czyta książki. Jak podały Wirtualne Media ponad 60 proc. z nas nie przeczytało w ubiegłym roku żadnej lektury. Wśród osób, które do tego się przyznają, są również posłowie. Reporter WP wybrał się do Sejmu, aby zapytać polityków, co ostatnio przeczytali. Nie wszyscy potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Więcej w materiale wideo. 
Mocne słowa wicemarszałka o ZNP. Opozycja reaguje

Mocne słowa wicemarszałka o ZNP. Opozycja reaguje

Wiadomości
Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, stwierdził w TVN24, że „akcja, którą pan Broniarz organizuje od wielu miesięcy, była zaplanowana już w zeszłym roku w gabinecie Grzegorza Schetyny”. Słowa te krytykują posłowie opozycji. Twierdzą oni, że ta wypowiedź jedynie zaognia i tak już napiętą atmosferę. – Pan Bielan chce powiedzieć każdą głupotę, żeby zostać zauważonym – uważa Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej. Więcej w materiale wideo. 
Belka mówi o ochłapach wyborczych. Posłowie reagują

Belka mówi o ochłapach wyborczych. Posłowie reagują

Wiadomości
Niedawne wypowiedzi Marka Belki o "ochłapach wyborczych" odbiły się szerokim echem w środowiskach politycznych. Były premier z czasów rządów SLD w taki sposób określił propozycję tzw. trzynastej emerytury. Sejm uchwalił w czwartek ustawę, która zakłada wypłacenie jednorazowego świadczenia dla emerytów i rencistów. – Nigdy nie wolno takiego słowa użyć – mówi przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. Więcej w materiale wideo. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 32następne