Wyniki wyszukiwania dla:

sci-fi

Liczba wyników: 12

Kamera w czujniku na dym. Turyści nagłośnili sprawę

Kamera w czujniku na dym. Turyści nagłośnili sprawę

Ciekawostki
Pewna rodzina z Auckland w Nowej Zelandii jest w trakcie 14-miesięcznej podróży po Europie. Po zakwaterowaniu w mieszkaniu Airbnb w Cork w Irlandii, ojciec rodziny, który pracuje w IT, przeskanował sieć Wi-Fi w domu. Ku zdziwieniu wszystkich, system wykrył kamerkę z transmisją na żywo. Wynajmujący szybko ją zlokalizowali - była ukryta na suficie w czujniku dymu. Rodzina przeniosła się do hotelu i postanowiła nagłośnić temat, bo zgłoszenie incydentu przez platformę, dzięki której wynajęli mieszkanie, nic nie dało. Okazuje się, że właściciele wynajmowanych mieszkań coraz częściej instalują ukryte kamery. Niedawno głośno było o skandalu w Korei Południowej, gdzie w 42 pokojach hotelowych nagrywano gości. Ponad 1,5 tys. osób zostało nagranych, a filmiki z ich udziałem można było obejrzeć w internecie za opłatą.
Jak będą wyglądały miasta przyszłości?

Jak będą wyglądały miasta przyszłości?

Technologia
Sieć 5G i internet rzeczy za kilka lat zmienią oblicze wielu miast - zwłaszcza tych w krajach rozwiniętych. Las Vegas planuje wydać 500 mln dol. do 2025 roku, by stać się inteligentnym miastem. W Polsce miastem, które niebawem ma być smart jest Kazimierz Dolny. Powstaną tam inteligentne oświetlenie, parkingi, monitoring miejski i otwarte wi-fi w całym mieście. Ale to tylko namiastka przyszłości.
TP-Link pręży muskuły ze swoim pierwszym routerem dla graczy #PGA2018

TP-Link pręży muskuły ze swoim pierwszym routerem dla graczy #PGA2018

Technologia
Który spośród producentów rozwiązań sieciowych najdłużej wstrzymywał się z prezentacją routera Wi-Fi dla graczy? Tak, macie rację – oczywiście chodzi o TP-Linka. Ale brak ten został w roku 2018 nadrobiony, bo oto do sklepów trafił Archer C5400X. Korzystając z targów PGA 2018, chińskie przedsiębiorstwo pozwoliło sobie na pierwszą publiczną prezentację rzeczonego routera przed polskim klientem.
Kwietniewska tłumaczy się z chałtur:

Kwietniewska tłumaczy się z chałtur: "To jest sztuka! Tam nie ma targetu"

Gwiazdy
Wanda Kwietniewska na rynku muzycznym utrzymuje się od blisko 35 lat. Ponowny rozgłos przyniósł jej kilka lat temu remiks przeboju "Hi-Fi", który wyprodukował DJ Adamus. Od tej pory Wanda i Banda częściej mogą liczyć na występy przed publicznością. Jednak najczęściej Kwietniewska grywa na jarmarkach w małych miejscowościach. W programie Hardtalk - na ostro tłumaczyła, dlaczego lubi grać na niebiletowanych imprezach. Przekonała Was?
Kwietniewska rozczarowana polskimi gwiazdami:

Kwietniewska rozczarowana polskimi gwiazdami: "Mam kłopot z ich rozróżnieniem"

Gwiazdy
 Wanda Kwietniewska karierę zaczęła w wieku 25 lat jako piosenkarka zespołu Lombard. Po odejściu z grupy  jeszcze tego samego roku założyła własny zespół, Wanda i Banda. Wokalistka występuje na scenie z krótkimi przerwami od prawie 35 lat. Jej największymi przebojami są Hi-fi i Nie będę Julią, którymi Wanda rozgrzewa publiczność do tej pory. Goszcząc w najnowszym odcinku Hardtalk - Na ostro ciężko było jej się odnieść do obecnej sytuacji na polskim rynku muzycznym. Kwietniewska z żalem stwierdziła, ze większość dzisiejszych wokalistek to popowa papka z taśmy produkcyjn. 
Słaby sygnał WI-FI w domu? Sprawdzone sposoby

Słaby sygnał WI-FI w domu? Sprawdzone sposoby

Technologia
Skarżysz się na słaby sygnał WI-FI w swoim domu? To dosyć powszechny problem. Oto jak kilkoma prostymi sposobami możesz poprawić siłę sygnału. Zapraszamy!
#techgadzet Technologia coraz bliżej filmów sci-fi

#techgadzet Technologia coraz bliżej filmów sci-fi

Technologia
Specjalne roboty i gadżety technologiczne znajdują coraz to nowe zastosowania w medycynie. Wkrótce mamy szansę być leczeni w sposoby znane do tej pory jedynie z filmów.
Joanna Moro śpiewa w

Joanna Moro śpiewa w "Twoja twarz brzmi znajomo"

Gwiazdy
Joanna Moro bierze udział w 6. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Aktorka w programie wcielała się już w rolę Grzegorza Ciechowskiego, Anny Jantar, Mesajah, Ałły Pugaczowej oraz Haddawaya. W 6. odcinku zaśpiewa jeden z największych hitów zespołu Banda i Wanda, "Hi-Fi". Moro nadal zmaga się z rehabilitacją kontuzjowanego kolana. Poza wokalem Moro musiała opanować skomplikowaną choreografię, którą sprawnie musi połączyć z oddechem podczas tańca.
Niebezpieczne sieci Wi-Fi

Niebezpieczne sieci Wi-Fi

Technologia
Obecnie w większości miejsc publicznych możemy skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Hotele, centra handlowe i kawiarnie oferują nam swoje sieci WI-FI. Czy korzystanie z nich jest bezpieczne? Okazuje się, że nie zawsze.
#dziejesienazywo: Podsłuchy i monitoringi, czyli jak zabezpieczyć nasz dom?

#dziejesienazywo: Podsłuchy i monitoringi, czyli jak zabezpieczyć nasz dom?

Technologia
Jak w wakacje i długi weekend zabezpieczyć nasze domy? Jakie gadżety możemy w nich zainstalować? Rozmawiamy o tym z ekspertem ze SpyShop. Przygotowaliśmy kamery, dyktafony i inne urządzenia, które pomogą nam zebrać dowody w razie włamania. Na przykład kubek do kawy z zainstalowaną kamerą - nie wzbudzając niczyich podejrzeń możemy podejrzeć, co dzieje się w domu pod nieobecność właściciela. Innym przykładem może być kamera z dostępem do sieci bezprzewodowej Wi-Fi umieszczona w... czujniku dymu. Oprócz rejestrowania obrazu i nadawania go w czasie rzeczywistym, służy także jako wykrywacz dymu, który w przypadku np. pożaru automatycznie wysyła powiadomienie o tym, że coś się dzieje w domu czy w garażu. Jeśli szukacie czegoś innego, może spodoba wam się moduł (także z Wi-Fi) z kamerą, anteną i wyjściem zasilania. Możemy go zainstalować w praktycznie dowolnym urządzeniu. Na przykład, jak ostatnio zażyczył sobie jeden z klientów, w kolumnie głośnikowej. Dane są zapisywane na karcie pamięci, możemy do nich mieć dostęp w czasie rzeczywistym lub zgrać na komputer. Pokazujemy wam także "zwykły" przedłużacz z kartą SIM i zainstalowanym podsłuchem GSM. Wystarczy "zadzwonić do przedłużacza", a ten rozpocznie rejestrowanie dźwięku w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Te i inne sprzęty, które pomogą nam zabezpieczyć swój dom i monitorować to, co się dzieje w nim czy na zewnątrz, zobaczycie w dzisiejszym fragmencie cotygodniowego pasma #dziejesienazywo.
#dziejesienazywo:

#dziejesienazywo: "Marsjanin": Karol Wójcicki o nauce w filmach Sci-Fi

Wywiady/relacje
Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik opowiada o nauce w filmach science fiction. Co raz częściej filmy tego typu odwzorowują prawdziwe naukowe zjawiska.
Sweex Wi-Fi Radio MM210

Sweex Wi-Fi Radio MM210

Technologia
Bardzo ciekawe urządzenie, które umożliwia użytkownikowi odsłuchiwanie internetowych stacji radiowych za pomocą technologii Wi-Fi.