Wyniki wyszukiwania dla:

satyra

Liczba wyników: 12

Burza po wpisie Stanisława Janeckiego. Ryszard Petru: niedopuszczalny tweet

Burza po wpisie Stanisława Janeckiego. Ryszard Petru: niedopuszczalny tweet

Polska
"W trumnie już 11 mln, a teraz kurs na europarlament. Żałoba w rozkwicie" - napisał Stanisław Janecki, odnosząc się do zbiórki do wirtualnej puszki Pawła Adamowicza. - To niemoralne, żenujące, to jest jad. Takie tweety są niedopuszczalne. Ta osoba nie powinna być zapraszana do poważnych programów, nie powinna być cytowana - komentował Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit". Odniósł się również do krzyżówki w "Gazecie Polskiej", oczerniającej Jerzego Owsiaka. - To nie jest satyra, to walka polityczna, agresja, nienawiść i pogarda. Jeśli dla kogoś jest to śmieszne, to źle o nim świadczy. Jeżeli jest jakieś wydarzenie "GP", na które są zapraszani ważni politycy, to wszyscy gremialnie, łącznie z PiS-em, nie powinni przychodzić - stwierdził Petru.
Niedziela jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej!

Niedziela jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej!

Ciekawostki
Takie hity tylko w Telewizji WP! O 20.00 premierowe odcinki nowego sezonu Ucha prezesa! W każdą niedzilę zobaczymy nowe odcinki najsłynniejszego polskiego serialu satyrycznego. Po raz czwarty uchylimy drzwi gabinetu wpływowego Prezesa!O 20.20 obejrzysz nowe odcinki SNL Polska - Weekend Update! Program to polska wersja znanego amerykańskiego programu, który w ironiczny sposób komentuje najważniejsze wydarzenia ostatniego tygodnia.W niedzielę w Telewizji WP - jest co oglądać! 
Chciał podrażnić się ze swoją dziewczyną. Wybrał fatalny sposób

Chciał podrażnić się ze swoją dziewczyną. Wybrał fatalny sposób

Ciekawostki
Winnym przestępstwa z nienawiści został uznany 30-letni Mark Meechan, mieszkaniec południowej Szkocji. Mężczyzna opublikował na YouTube wideo, na którym widać jak jego piesreaguje na zdanie "zagazować Żydów". Właściciel mopsa wypowiedział te słowa 23 razy na krótkim wideo, które wrzucił na swój kanał. Na nagraniu widać także jak pies podnosi prawą łapę na słowa "Sieg Heil". Wideo zostało opublikowane w 2016 roku. Obejrzało je ponad 3 miliony osób. Meechan tłumaczył, że nagraniem chciał zrobić na złość swojej dziewczynie. Kanał był dostępny tylko dla kilku osób, ale jedna z nich musiała udostępnić je na Reddit. Nagranie zyskało taką popularność, że zainteresowała się nim policja. 30-latek bronił się, że miał to być żart i satyra, ale sąd nie dał temu wiary. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Tamara Arciuch o serialu

Tamara Arciuch o serialu "Lifting": Takiej produkcji w Polsce jeszcze nie było. Mocno was zaskoczy

Styl życia
Nie jest to serial obyczajowy, ale wymagająca satyra. Od dawna nie miałam w ręku tekstu, który inspirowałby mnie tak jak ten – mówi Tamara Arciuch, która z niecierpliwością czeka na premierowy odcinek serialu "Lifting". Aktorka podkreśla, że pierwowzorem produkcji była hiszpańska sztuka teatralna o tym samym tytule. Tamara Arciuch wcieli się w rolę Justyny, jednej z klientek kliniki chirurgii plastycznej. To kobieta, która zrobi wszystko, aby zatrzymać młodość.
Aleksander Kwaśniewski o

Aleksander Kwaśniewski o "Uchu Prezesa": rzeczywistość jest bardziej kabaretowa

Polityka
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał, że ogląda "Ucho Prezesa". Jak zaznaczył, ten miniserial polityczny jest "świetny". - Z jednej strony to jest celna satyra czy krytyka, z drugiej rzeczywistość jest bardziej kabaretowa - ocenił.
Polskie władze obiektem kpiny na paradzie w Duesseldorfie

Polskie władze obiektem kpiny na paradzie w Duesseldorfie

Polityka
Polskie władze znów przedmiotem kpiny na paradzie karnawałowej w Duesseldorfie. Na jednej z platform znajdowała się podobizna psa wabiącego się "Kaczyński" i pochłaniającego kiełbasę o nazwie "demokracja". Efekt pracy wnętrzności zwierzęcia to "dyktatura". To nie pierwszy raz, kiedy polski rząd pada ofiarą satyry na niemieckiej paradzie. Czy Witold Waszczykowski, szef polskiej dyplomacji, znów powinien zareagować? O tym w #dzieńdobryWP 09:00 Rafał Woś i Kamila Baranowska.
Andrzej Mleczko:

Andrzej Mleczko: "To była ZŁOTA MYŚL! Nie traktujmy dosłownie każdego żartu, bo zwariu

Gwiazdy
W zeszłym tygodniu na profilu Andrzeja Mleczki ukazał się żart rysunkowy z cyklu "Słowo na niedzielę". Grafika została opatrzona podpisem: Molestowanie brzydkich kobiet powinno być karane łagodniej. „Żart”, jak można się było tego domyślić, wywołał falę niezadowolenia ze strony kobiet.
Jacques Tilly, autor karykatury Jarosława Kaczyńskiego z parady karnawałowej w Duesseldorfie: to po prostu żart

Jacques Tilly, autor karykatury Jarosława Kaczyńskiego z parady karnawałowej w Duesseldorfie: to po prostu żart

Polityka
- Nie miałem na myśli nic obraźliwego. Jest to po prostu karnawałowy żart - mówi Jacques Tilly, niemiecki artysta i autor satyrycznych platform z Duesseldorfu. Podkreślił, że przedstawienie Jarosława Kaczyńskiego jako dyktatora jest "wyolbrzymieniem, ale też formą krytyki". - Od tego mamy karnawał - podsumował.
#dziejesienazywo: Satyra na Polskę w Duesseldorfie. Sasin: nie powinno być tutaj milczenia

#dziejesienazywo: Satyra na Polskę w Duesseldorfie. Sasin: nie powinno być tutaj milczenia

Polska
- Czy polski MSZ powinien interweniować wobec rządu niemieckiego ws. figury Jarosława Kaczyńskiego przepranego za dyktatora? - pytał Jacek Żakowski w programie #dziejesienazywo
Polski MSZ zareaguje na satyrę na Polskę w Duesseldorfie

Polski MSZ zareaguje na satyrę na Polskę w Duesseldorfie

Świat
Polski MSZ zareaguje na satyrę na Polskę, jaka pojawiła się podczas karnawałowej parady w niemieckim Duesseldorfie. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział w radiowej Trójce, że zwróci do niemieckiego rządu z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie.
Ave, Cezar! (2016)

Ave, Cezar! (2016)

Zwiastun
Długo oczekiwany nowy film braci Coen. Osadzona w latach pięćdziesiątych XX wieku satyra na Hollywood. Eddie Mannix (Josh Brolin), dziennikarska hiena, na tropie zagadki ? nikt nie wie, co stało się z obsadą filmu, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.
Hail, Caesar! (2016)

Hail, Caesar! (2016)

Zwiastun
Osadzona w latach pięćdziesiątych XX wieku satyra na Hollywood. Eddie Mannix (Josh Brolin), dziennikarska hiena, na tropie zagadki ? nikt nie wie, co stało się z obsadą filmu, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.