Wyniki wyszukiwania dla:

samolot

Liczba wyników: 350

Amerykański dron zestrzelony. Waszyngton oskarża Iran

Amerykański dron zestrzelony. Waszyngton oskarża Iran

Wiadomości
Zarówno Amerykanie, jak i Irańczycy opublikowali nagrania z zestrzelenia amerykańskiego drona, do którego doszło w czwartek, o 1:35 czasu polskiego. Bezzałogowy samolot leciał nad cieśniną Ormuz. Jako powód zestrzelenia Irańczycy podają rzekome przekroczenie ich przestrzeni powietrznej. Teheran potępił atak, nazywając go "prowokacyjnymi i niebezpiecznymi" działaniami, wymierzonymi w Iran. Amerykanie kategorycznie zaprzeczają, że dron naruszył terytorium Iranu. Ich zdaniem, do zestrzelenia miało dojść na terytorium międzynarodowym. Prezydent USA Donald Trump określił incydent jako "duży błąd" i ocenił, że do zestrzelenia doszło przez pomyłkę. W odpowiedzi na zestrzelenie, USA wyśle na bliski wschód 1000 dodatkowych żołnierzy. Od czasu zerwania przez USA porozumienia nuklearnego z Iranem, napięcie między dwoma krajami wciąż rośnie. 13 czerwca u wybrzeży Iranu, na Zatoce Omańskiej, zostały zaatakowane dwa tankowce. Doszło do eksplozji i pożaru. Amerykanie o przeprowadzenie zamachu oskarżyły Teheran. Opublikowano nawet nagranie. Iran nie przyznaje się do ataku.
Zamach na MH17. Są oskarżenia

Zamach na MH17. Są oskarżenia

Świat
Samolot linii Malaysia Airlines został zestrzelony w lipcu 2014 roku nad terytorium Ukrainy. Teraz po raz pierwszy prokuratorzy postawili zarzuty w tej sprawie. 3 Rosjan i Ukrainiec zostali oskarżeni o przewiezienie na teren rakiety i zamordowanie 298 pasażerów i członków załogi. Sprawa sądowa rozpocznie się w Holandii 9 marca 2020 r. Zamachu dokonano niedaleko wsi Hrabowe w obwodzie donieckim na Ukrainie, około 40 km od granicy z Rosją. Boeing 777 został zestrzelony pociskiem rakietowym ziemia-powietrze Buk M1, należącym do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.
Pomyliła drzwi w samolocie. Rzecznik skomentował zdarzenie

Pomyliła drzwi w samolocie. Rzecznik skomentował zdarzenie

Ciekawostki
O 7 godzin został opóźniony lot z Manchesteru do Islamabadu po tym, jak pewna pasażerka efektownie się pomyliła. Brytyjskie media donoszą, że kobieta chciała skorzystać z toalety, ale zamiast tego otworzyła drzwi awaryjne. Natychmiast rozłożyła się rampa ewakuacyjna, a 37 innych pasażerów mocno się wystraszyło zdarzeniem. Rzecznik Pakistan International Airlines poinformował, że nikomu nic się nie stało. Maszyna stała na lotnisku, więc nie było żadnego zagrożenia. Wszyscy opuścili samolot w normalny, nie awaryjny, sposób. Nie ma informacji, czy kobieta poniesie jakieś konsekwencje i jakie one ewentualnie będą.
Robert Biedroń odleciał dosłownie i w przenośni

Robert Biedroń odleciał dosłownie i w przenośni

Robert Biedroń odleciał dosłownie i w przenośni. Zdaniem internautów odleciał po tym, gdy aż nadto euforycznie świętował zwycięstwo w eurowyborach, bo wynik na poziomie 6 proc. jest mało imponujący. Z kolei po zakończeniu kampanii lider odleciał dosłownie do Włoch, gdzie jak informuje Krzysztof Śmiszek, pasażerowie przywitali ich oklaskami. W drugiej części programu przyjrzymy się statystykom policji i temu jak funkcjonariusze radzą sobie z prowadzeniem szybkich i luksusowych BMW. Zapraszamy na "Obiegówkę" Kuby Jankowskiego.
F-35 w akcji

F-35 w akcji

Świat
Tak wygląda samolot bojowy 5. generacji sił powietrznych USA. F-35 to jednosilnikowy myśliwiec wielozadaniowy – zdolny m.in. do bombardowań czy walki powietrznej.
Pasażer nagrał groźną scenę

Pasażer nagrał groźną scenę

Wiadomości
Jeden z pasażerów linii lotniczej Wizz Air lecący z Eindhoven do Budapesztu postanowił nagrać, co znajduje się za oknem. Podczas schodzenia do lądowania przypadkowo zarejestrował groźną scenę - stado ptaków, lecących wprost w stronę silnika. Na szczęście nic się nie stało. Sytuacje z ptakami są o tyle groźne, że zdarzają się katastrofy z ich udziałem, gdy wlecą w silnik.
Nudził się w pracy. Teraz będzie się nudził na bezrobociu

Nudził się w pracy. Teraz będzie się nudził na bezrobociu

Świat
Pracownik moskiewskiego lotniska Szeremietiewo bardzo nudził się w pracy. Postanowił umilić sobie czas kopiąc w plastikowy słupek drogowy stojący tuż obok samolotu. Teraz mężczyzna będzie miał dużo wolnego czasu. Pracodawca nie docenił jego piłkarskich talentów… Mężczyzna został zwolniony z pracy. Jego zachowanie mogło z łatwością spowodować groźny wypadek.
Jechał obok bazy lotniczej. Spektakularne, czego był świadkiem

Jechał obok bazy lotniczej. Spektakularne, czego był świadkiem

Ciekawostki
Kierowcy przejeżdżający 16 maja obok bazy lotniczej March Air Reserve Base w Kalifornii mogli zobaczyć pilota F-16, który katapultował się chwilę przed tym, jak samolot się rozbił uderzając w stojący nieopodal magazyn. Wszystko nagrała kamera samochodowa w jednym z przejeżdżających obok aut. Lekko ranny pilot został przewieziony do szpitala. Pracownikom magazynu na miejscu udzielono pierwszej pomocy. Przyczyną rozbicia się samolotu mogła być awaria systemów hydraulicznych.
Katastrofa myśliwca. Śmiertelny wypadek w Chinach

Katastrofa myśliwca. Śmiertelny wypadek w Chinach

Świat
Moment katastrofy chińskiego myśliwca JH-7 zarejestrowały kamery monitoringu. Samolot z dużą prędkością wbił się w ziemię. Do wypadku doszło w Chinach. JH-7 miał się rozbić w trakcie lotu szkoleniowego. Maszyna spadła na pole obok szkoły.
Na lotniski w Paragwaju. Robotnicy szczególnie się nie przejęli

Na lotniski w Paragwaju. Robotnicy szczególnie się nie przejęli

Ciekawostki
Na pasie startowym paragwajskiego lotniska Asuncion trwały prace naprawcze, kiedy nadleciał lądujący samolot. Wygląda na to, że to dość standardowa procedura, bo robotnicy nie sprawili wrażenia szczególnie przejętych "spotkaniem".
Dym pod siedzeniami. Nagranie pasażera w wnętrza samolotu

Dym pod siedzeniami. Nagranie pasażera w wnętrza samolotu

Wiadomości
Problemy z podwoziem doprowadziły samolot birmańskich linii lotniczych do awaryjnego lądowania. Załoga zgłosiła problem. Maszyna dwa razy przeleciała wokół wieży kontroli ruchu, by upewnić się, co jest nie tak. Okazało się, że nie wysuwa się przednie koło. Zdecydowano jednak o próbie awaryjnego lądowania. Samolot wbił się w powierzchnię pasa. Starł się cały jego przód. Pod siedzeniami pojawił się dym. Pasażerowie natychmiast zostali ewakuowani. Na miejscu czekały służby ratunkowe i straż pożarna. Nikomu z 82 pasażerów i 7 członków załogi nic się nie stało. Nagranie pasażera z wnętrza samolotu pokazuje, jak wielki spokój wszyscy zachowali i jak wierni pozostali procedurom obowiązującym przy ewakuacji z pokładu maszyny.
Budowali go w dawnej kopalni gipsu. Na koniec chcieli wszystko wysadzić

Budowali go w dawnej kopalni gipsu. Na koniec chcieli wszystko wysadzić

Ciekawostki
W 1944 roku naziści wiedzieli, że jeśli czegoś nie wymyślą, to alianci wykończą ich bombardowaniami. Adolf Galland, niemiecki pilot i dowódca lotniczy, stwierdził, że czas na samolot odrzutowy. I tak rozpoczęła się produkcja jednego z pierwszych na świecie myśliwców odrzutowych Heinkel He 162. Nazwano go Volksjäger, czyli "myśliwiec ludowy". Był napędzany silnikiem BMW i wyposażono w fotel wyrzucany i chowane podwozie trójkołowe. Pierwszy lot odbył się 6 grudnia 1944 roku. Na miejsce produkcji naziści wybrali Seegrotte w kopalni Hinterbrühl w Austrii. Wydobywano tam gips aż do 1912 r. Kopalnia została zamknięta, gdy zalało ją 20 mln litrów wody. Po 1930 r. postanowiono pokazywać to "podziemne jezioro" turystom. Znajduje się ono 60 m pod ziemią, ma powierzchnię 6200 m2 i głębokość około metra, więc można po nim pływać. Gdy hitlerowcy wybrali Seegrotte na miejsce produkcji, wypompowali wodę. Podziemna "fabryka" nie działała zbyt długo. Na koniec wojny SS podłożyło w niej bomby. Interwencja sierżanta pochodzenia austriackiego doprowadziła do tego, że wybuchło tylko kilka z nich. Po wojnie kopalnię znów zalano i od 1949 r. znów można ją zwiedzać. Zobaczyć można m.in. szczątki wspomnianych bomb, przepłynąć się po jeziorze i przejść korytarzami kopalni.
Rocznica zaginięcia samolotu MH370

Rocznica zaginięcia samolotu MH370

Świat
Jiang Hui szuka swojej mamy. Była na pokładzie samolotu MH370 należącego do Malaysia Airlines, który zaginął pięć lat temu. Nikt nie wie, co doprowadziło do katastofy. "Unikam myślenia o tym i koncentruję się na znalezieniu szczątków wraku" - przyznaje w wywiadzie z DW Jiang Hui.
Awaryjne lądowanie skończyło się tragicznie. Zobacz nagranie

Awaryjne lądowanie skończyło się tragicznie. Zobacz nagranie

Świat
Samolot linii Aeroflot, lecący z Moskwy do Murmańska, chwilę po starcie zgłosił konieczność awaryjnego lądowania. Po lądowaniu zapalił się silnik maszyny. Nie wiadomo jeszcze dlaczego do tego doszło. Na pokładzie znajdowało się 73 pasażerów i 5 członków załogi. Zginęło 41 osób, jest wielu rannych. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Moskiewskie lotnisko Szeremietiewo przez kilka godzin było zamknięte.
Koncept autonomicznego samolotu

Koncept autonomicznego samolotu

Technologia
Internetowe biuro podróży Kiwi.com razem z czeskim producentem samolotów Zuri postanowiło stworzyć projekt autonomicznego samolot, który mógłby zabrać na pokład czterech pasażerów. W sposobie startu i lądowania przypominałby drona. W powietrze wznosiłby się pionowo. Samolot będzie miał skrzydła o rozpiętości 11 m i będzie ważył jedynie 900 kg.
Niesamowity wyczyn Łukasza Czepieli! Wylądował samolotem na molo w Sopocie!

Niesamowity wyczyn Łukasza Czepieli! Wylądował samolotem na molo w Sopocie!

Inne
Łukasz Czepiela, który jest jednym z najlepszych na świecie pilotów wyścigowych dokonał niesamowitej rzeczy. Po wielu miesiącach przygotowań Polak wylądował samolotem na słynnym, zabytkowym molo w Sopocie. Niesamowite wydarzenie było symbolicznym otwarciem sezonu letniego a za razem pokazem niesamowitych umiejętności Czepiela. Samolot, który został użyty przez Łukasza to Carbon Cub EX2- zaliczany do kategorii STOL (z ang. Short Take Off & Landing). Samoloty tej kategorii pozwalają na lądowanie i start na bardzo krótkim dystansie, również w trudnych warunkach. - Od kilku miesięcy przygotowywałem się do tego projektu. Trenowałem na różnych lotniskach i cieszę się, że projekt tak fajnie się udał - powiedział Łukasz Czepiela.
Lądowanie na molo w Sopocie. Pilot musiał idealnie wcelować

Lądowanie na molo w Sopocie. Pilot musiał idealnie wcelować

Ciekawostki
O wschodzie słońca na sopockim molo wylądował samolot. Za sterami siedział pilot Łukasz Czapiela. Akcję zorganizował Red Bull. W ten sposób zainaugurowano letni sezon na molo, który wystartuje 27 kwietnia. Łukasz Czapiela musiał przygotowywać się do tej akrobacji przez kilka miesięcy. Lądowanie musiało bowiem zostać przeprowadzone na odcinku zaledwie 100 m. Jeszcze większym wyzwaniem była rozpiętość skrzydeł. Wynosi bowiem 10,5 m, czyli dokładnie tyle, ile molo ma szerokości między barierkami. Maszyna wraz z pilotem ważyła zaledwie 455 kg. Pilot lądował z prędkością 55 km/h.
Katastrofa samolotu w Chile. Zginęło 6 osób

Katastrofa samolotu w Chile. Zginęło 6 osób

Wiadomości
Co najmniej sześć osób zginęło w katastrofie małego samolotu, który spadł na dom w południowym Chile. Do wypadku doszło krótko po starcie z prywatnego lotniska "La Paloma". Maszyna należała do prywatnej firmy Archipielago, która zajmuje się lotnictwem komercyjnym. Dom, na który spadł samolot, spłonął doszczętnie. Wszystkie ofiary (pilot i 5 pasażerów) pochodziły z maszyny. Przyczyny katastrofy nie są znane. W sprawie toczy się śledztwo.
Myśliwiec F-35. Po raz pierwszy sprawdzi się w boju

Myśliwiec F-35. Po raz pierwszy sprawdzi się w boju

Technologia
Sześć amerykańskich samolotów F-35A zostało wysłanych do bazy lotniczej Al Dhafra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą brały udział w koalicyjnych walkach przeciwko bojownikom ISIS. F-35 to najbardziej zaawansowany samolot wojskowy jaki kiedykolwiek latał po niebie. Wyposażony jest w technologię stealth i najnowocześniejsze uzbrojenie. Ma zapewnić stabilność i odstraszyć wrogów. Samolot lata już w barwach kilku państw, teraz po raz pierwszy w walce użyją go USA.
Pierwszy lot największego samolotu na świecie

Pierwszy lot największego samolotu na świecie

Ciekawostki
Mówią na niego Roc. Rozpiętość jego skrzydeł to prawie 120 metrów. Jest największym na świecie samolotem i właśnie odbył swój pierwszy lot. Trwał on dwie godziny, a start i lądowanie odbyło się na pustyni Mojave. Maszyna została zbudowana przez firmę Stratolaunch Systems należącą do Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu. Roc ma dwa kadłuby, napędzany jest sześcioma silnikami i może unieść w powietrze prawie 270 ton ładunku. Samolot ma służyć do wynoszenia na dużą wysokość rakiet z satelitami, które mają stamtąd wynosić je na orbitę. Ma to znacznie ułatwić i obniżyć koszty umieszczenia nowych satelitów na orbicie.

"Skaczący" samolot. 9 osób w szpitalu

Wiadomości
W trakcie ćwiczeń Hiszpańskich Sił Powietrznych doszło do niebezpiecznego wypadku. Samolot T21 w trakcie lądowania zaczął odbijać się od pasa startowego. Maszyna uderzyła o niego kilkakrotnie. Pilot nie był w stanie utrzymać samolotu na pasie startowym. Maszyna zatrzymała się w rowie. 9 z 10 osób na pokładzie doznało obrażeń. Przyczyny wypadku są nieznane. Zbada je specjalna komisja. W ćwiczeniach wojskowych UME Aragon w północnowschodniej Hiszpanii uczestniczy 3,5 tys. osób - policjantów, wojskowych, lekarzy i psychologów. Trening przeprowadzany jest na okoliczność klęsk żywiołowych, wypadków komunikacyjnych i potężnych awarii prądu.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 17następne