Wyniki wyszukiwania dla:

samolot

Liczba wyników: 363

Nikt oficjalnie tego nie przyzna. Policzyli dane z 15 lat i oto wyniki

Nikt oficjalnie tego nie przyzna. Policzyli dane z 15 lat i oto wyniki

Ciekawostki
Prawdopodobieństwo wypadku lotniczego jest bardzo niskie. Prędzej zginiemy jadąc na lotnisko, niż gdy samolot poderwie się do lotu. Ci, którzy mimo to panicznie boją się latania, mogą przy wyborze miejsca teoretycznie zwiększyć nieco swoje szanse na przetrwanie katastrofy lotniczej. Oto które miejsca powinni wybrać wg tygodnika "Time". Z analiz danych, dotyczących katastrof lotniczych ostatnich 15 lat, wynika że najbezpieczniej jest z tyłu samolotu. Śmiertelność w tylnych rzędach wynosiła 32%, w środkowych 39%, a z przodu 38%. Aby poczuć się jeszcze bezpieczniej należy w rzędzie wybrać miejsce między współpasażerami. Śmiertelność na przytulnym, środkowym fotelu w tylnym rzędzie, nielubianym często przez pasażerów, wynosi 28%. Raport tygodnika wspomina też, że częściej przeżywają pasażerowie siedzący bliżej wyjść awaryjnych. Sami autorzy podkreślają jednak, że dane należy traktować z przymrużeniem oka. Wypadków lotniczych jest naprawdę niewiele, liczba danych może nie być wystarczająca do solidnej analizy.
Porażające odkrycie w toalecie. Pracowników lotniska zamurowało

Porażające odkrycie w toalecie. Pracowników lotniska zamurowało

Wiadomości
W czasie rutynowej inspekcji jednego z samolotów na lotnisku w Madrycie, dokonano niezwykłego znaleziska. W toalecie, w jednym ze schowków, znajdował się owinięty w ręcznik zmumifikowany płód małpy. Z początku służby nie były pewne czy nie był to płód ludzki, badanie potwierdziło jednak, że była to małpa. Przeszukiwany samolot przyleciał do Madrytu 3 lipca z Kuby. Nie podano do jakiej linii lotniczej należał.
Wyjrzeli przez okno samolotu. Na pokładzie wybuchła panika

Wyjrzeli przez okno samolotu. Na pokładzie wybuchła panika

Wiadomości
Niezidentyfikowany mężczyzna postanowił wspiąć się na silnik samolotu, który za chwilę miał startować. Na pokładzie lecącego z Lagos w Nigerii samolotu krajowej linii Azman Air wybuchła panika. Niektórzy pasażerowie chcieli nawet opuścić maszynę. Według doniesień nigeryjskiej agencji prasowej, mężczyzna próbował w ten sposób nielegalnie dostać się do środka. Przestępca został aresztowany. Podczas przesłuchania przyznał, że chciał dostać się do Ghany. Nie zdradził jednak jak udało mu się znaleźć na płycie lotniska.
Katastrofa w oku kamery. Zginęło 10 osób

Katastrofa w oku kamery. Zginęło 10 osób

Świat
8 pasażerów i dwóch pilotów zginęło w katastrofie samolotu na lotnisku Addison. Dwusilnikowy Beechcraft BE-350 King Air runął chwilę po starcie. Maszyna przekręciła się w powietrzu i spadła na hangar. Moment wypadku zarejestrowały kamery. Do zdarzenia doszło 30 czerwca. Przyczyny katastrofy bada specjalna komisja. Lokalne media podają, że pilot po starcie miał mówić o problemach z lewym silnikiem.
Zły nawyk pasażerów w samolocie

Zły nawyk pasażerów w samolocie

Świat
Pewien Australijczyk w podróży wrzucił do sieci zdjęcie kobiety, która zasłania swoimi włosami ekran pasażerowi z tyłu. Mężczyzna publikacją w internecie chciał ukarać pasażerkę za jej egoistyczne zachowanie. W sieci zawrzało. Część komentujących ostro zareagowała na zachowanie kobiety, piętnując zły nawyk pasażerów w samolotach.
Awaryjne lądowanie. Nagranie z samolotu

Awaryjne lądowanie. Nagranie z samolotu

Świat
Lecący z Vancouver do Sydney samolot linii Air Canada musiał lądować awaryjnie na lotnisku w Honolulu. Wszystko przez nieprzewidziane, duże turbulencje, w jakie w czwartek, 11 lipca, wpadł Boeing 777. Z ich powodu 35 pasażerów odniosło niewielkie obrażenia.
Usłyszeli huk. Przerażające nagranie z pokładu samolotu

Usłyszeli huk. Przerażające nagranie z pokładu samolotu

Wiadomości
Samolot linii Delta Air Lines był zmuszony lądować awaryjnie po tym, jak zepsuł się jeden z silników. Jeden z pasażerów nagrał wideo, na którym widać, co dzieje się wewnątrz silnika. - Usłyszeliśmy wybuch i zobaczyliśmy dym w kabinie. Wtedy wszyscy zaczęli wariować - relacjonował stacji CNN jeden ze świadków. Niektórzy z pasażerów mieli modlić się o bezpieczne lądowanie, inni próbowali wysyłać wiadomości swoim bliskim. Samolot leciał z Atlanty do Baltimore. Na pokładzie było prawie 150 pasażerów. Maszyna wylądowała bezpiecznie na lotnisku Raleigh-Durham w Północnej Karolinie. Nie wiadomo, co było przyczyną awarii. Silnik został wymieniony i już w środę wrócił do służby.
Pomyli grę z życiem. Internauci wytknęli politykowi wielką wpadkę

Pomyli grę z życiem. Internauci wytknęli politykowi wielką wpadkę

Ciekawostki
Lider opozycyjnej partii z Pakistanu, Khurram Nawaz Gandapur, opublikował na Twitterze taki oto post. - O mały włos nie skończyło się wielką tragedią. Przytomność umysłu pilota uratowała sytuację - w ten sposób polityk skomentował filmik, na którym widać jak samolot cudem unika zderzenia z cysterną. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że brawurowy manewr pilota odbył się na lotnisku w San Andreas, fikcyjnym mieście, gdzie toczy się akcja gry komputerowej Grand Theft Auto 5. GTA 5 zajmuje trzecią pozycję na liście najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. Internauci szybko zareagowali na post polityka i zarzucili mu "nieprzytomność umysłu". W dyskusję włączył się nawet autor filmiku, który przyznał, że to praca na zaliczenie z animacji i że cieszy go fakt, że ktoś wziął go za prawdziwy. Wielu komentujących wytknęło Gandapurowi, że taki manewr nie byłby możliwy w rzeczywistości. Kompromitujący post szybko zniknął z konta pakistańskiego polityka.
Pękniesz ze śmiechu. Nagranie z samolotu to hit internetu

Pękniesz ze śmiechu. Nagranie z samolotu to hit internetu

Ciekawostki
Każdy, kto choć raz leciał samolotem, wysłuchał komunikatu bezpieczeństwa tuż przed lotem. Personel pokładowy wyjaśnia wtedy pasażerom, jak zapiąć i rozpiąć pasy, upomina o przestawieniu urządzeń elektronicznych na tryb samolotowy, ale też tłumaczy, jak należy postępować w różnych sytuacjach kryzysowych podczas lotu. Ci, którzy latają często, zazwyczaj nie słuchają kolejny raz komunikatu. Pracownicy kanadyjskiej, taniej linii lotniczej WestJet postanowili więc nieco urozmaicać przekaz. Dzięki temu powstało to wideo. Trzeba przyznać, że nagrany steward ma wybitne zdolności komediowe.
Zaginiony samolot nad Trójkątem Bermudzkim

Zaginiony samolot nad Trójkątem Bermudzkim

Ciekawostki
Jose Pagen Santos oraz Maldonado Torres wystartowali małym samolotem Erco 415-D z lotniska na Dominikanie. Kierowali się w stronę San Juan, Puerto Rico. Niedługo po godzinie 20. kontrolerzy lotu w Puerto Rico otrzymali sygnał "Mayday". To co relacjonowali piloci było przedziwne.
A jednak są niebezpieczne. Naukowcy ostrzegają przed palącym problemem

A jednak są niebezpieczne. Naukowcy ostrzegają przed palącym problemem

Ciekawostki
Wygląda na to, że jednak należy martwić się smugami pozostawianymi na niebie przez samoloty. Nie chodzi jednak o słynne chemitrails, które są niczym innym jak teorią spiskową. Mowa o smugach kondensacyjnych, które przyczyniają się do ogrzewania planety w procesie zwanym wymuszaniem radiacyjnym. Polega on na zmianie bilansu promieniowania w atmosferze. Dzieje się tak na skutek zaburzeń w systemie klimatycznym. W tym przypadku - przelotu samolotu. I chociaż fakt, że smugi są nawet bardziej szkodliwe dla planety niż CO2 wytwarzane przez samoloty, odkryto już w 2011 roku, to najnowsze analizy ruchu lotniczego wskazują, że problem wkrótce stanie się palący. Według szacunków do 2050 r. ruch lotniczy wzrośnie nawet trzykrotnie. Sprawa robi się poważna także dlatego, że obecnie nie robi się nic, by akurat nad tym aspektem lotnictwa zapanować.
Dym na pokładzie samolotu

Dym na pokładzie samolotu

Świat
Chwile grozy przeżyli pasażerowie Airbusa A320 lecącego z Hongkongu na wyspę Borneo. Na pokładzie samolotu narodowych linii lotniczych Brunei pojawił się dym. Szybko okazało się, że w torebce jednej z pasażerek doszło do samozapłonu power banka. Sytuację udało się szybko opanować, a maszyna wylądowała bezpiecznie, z minimalnym opóźnieniem.
Katastrofa samolotu w Rosji. Na pokładzie było 47 osób

Katastrofa samolotu w Rosji. Na pokładzie było 47 osób

Wiadomości
W czwartek w Niżnieangarsku, w republice Buriacji w Rosji, rozbił się samolot pasażerski An-24. - Na pokładzie było 47 osób, w tym jedno dziecko i pięcioro członków załogi. Według najnowszych informacji, 9 osób zostało rannych. Siedem przewieziono do szpitali. Zginęli dwaj członkowie załogi - poinformował Jewgienij Warawa z ministerstwa ds. nadzwyczajnych. Samolot podchodził do awaryjnego lądowania. Tuż po starcie doszło bowiem do awarii jednego z silników. Maszyna jednak nie zmieściła się na pasie, uderzyła w jeden z budynków na lotnisku i stanęła w płomieniach.
Amerykański dron zestrzelony. Waszyngton oskarża Iran

Amerykański dron zestrzelony. Waszyngton oskarża Iran

Wiadomości
Zarówno Amerykanie, jak i Irańczycy opublikowali nagrania z zestrzelenia amerykańskiego drona, do którego doszło w czwartek, o 1:35 czasu polskiego. Bezzałogowy samolot leciał nad cieśniną Ormuz. Jako powód zestrzelenia Irańczycy podają rzekome przekroczenie ich przestrzeni powietrznej. Teheran potępił atak, nazywając go "prowokacyjnymi i niebezpiecznymi" działaniami, wymierzonymi w Iran. Amerykanie kategorycznie zaprzeczają, że dron naruszył terytorium Iranu. Ich zdaniem, do zestrzelenia miało dojść na terytorium międzynarodowym. Prezydent USA Donald Trump określił incydent jako "duży błąd" i ocenił, że do zestrzelenia doszło przez pomyłkę. W odpowiedzi na zestrzelenie, USA wyśle na bliski wschód 1000 dodatkowych żołnierzy. Od czasu zerwania przez USA porozumienia nuklearnego z Iranem, napięcie między dwoma krajami wciąż rośnie. 13 czerwca u wybrzeży Iranu, na Zatoce Omańskiej, zostały zaatakowane dwa tankowce. Doszło do eksplozji i pożaru. Amerykanie o przeprowadzenie zamachu oskarżyły Teheran. Opublikowano nawet nagranie. Iran nie przyznaje się do ataku.
Zamach na MH17. Są oskarżenia

Zamach na MH17. Są oskarżenia

Świat
Samolot linii Malaysia Airlines został zestrzelony w lipcu 2014 roku nad terytorium Ukrainy. Teraz po raz pierwszy prokuratorzy postawili zarzuty w tej sprawie. 3 Rosjan i Ukrainiec zostali oskarżeni o przewiezienie na teren rakiety i zamordowanie 298 pasażerów i członków załogi. Sprawa sądowa rozpocznie się w Holandii 9 marca 2020 r. Zamachu dokonano niedaleko wsi Hrabowe w obwodzie donieckim na Ukrainie, około 40 km od granicy z Rosją. Boeing 777 został zestrzelony pociskiem rakietowym ziemia-powietrze Buk M1, należącym do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.
Pomyliła drzwi w samolocie. Rzecznik skomentował zdarzenie

Pomyliła drzwi w samolocie. Rzecznik skomentował zdarzenie

Ciekawostki
O 7 godzin został opóźniony lot z Manchesteru do Islamabadu po tym, jak pewna pasażerka efektownie się pomyliła. Brytyjskie media donoszą, że kobieta chciała skorzystać z toalety, ale zamiast tego otworzyła drzwi awaryjne. Natychmiast rozłożyła się rampa ewakuacyjna, a 37 innych pasażerów mocno się wystraszyło zdarzeniem. Rzecznik Pakistan International Airlines poinformował, że nikomu nic się nie stało. Maszyna stała na lotnisku, więc nie było żadnego zagrożenia. Wszyscy opuścili samolot w normalny, nie awaryjny, sposób. Nie ma informacji, czy kobieta poniesie jakieś konsekwencje i jakie one ewentualnie będą.
Robert Biedroń odleciał dosłownie i w przenośni

Robert Biedroń odleciał dosłownie i w przenośni

Robert Biedroń odleciał dosłownie i w przenośni. Zdaniem internautów odleciał po tym, gdy aż nadto euforycznie świętował zwycięstwo w eurowyborach, bo wynik na poziomie 6 proc. jest mało imponujący. Z kolei po zakończeniu kampanii lider odleciał dosłownie do Włoch, gdzie jak informuje Krzysztof Śmiszek, pasażerowie przywitali ich oklaskami. W drugiej części programu przyjrzymy się statystykom policji i temu jak funkcjonariusze radzą sobie z prowadzeniem szybkich i luksusowych BMW. Zapraszamy na "Obiegówkę" Kuby Jankowskiego.
F-35 w akcji

F-35 w akcji

Świat
Tak wygląda samolot bojowy 5. generacji sił powietrznych USA. F-35 to jednosilnikowy myśliwiec wielozadaniowy – zdolny m.in. do bombardowań czy walki powietrznej.
Pasażer nagrał groźną scenę

Pasażer nagrał groźną scenę

Wiadomości
Jeden z pasażerów linii lotniczej Wizz Air lecący z Eindhoven do Budapesztu postanowił nagrać, co znajduje się za oknem. Podczas schodzenia do lądowania przypadkowo zarejestrował groźną scenę - stado ptaków, lecących wprost w stronę silnika. Na szczęście nic się nie stało. Sytuacje z ptakami są o tyle groźne, że zdarzają się katastrofy z ich udziałem, gdy wlecą w silnik.
Nudził się w pracy. Teraz będzie się nudził na bezrobociu

Nudził się w pracy. Teraz będzie się nudził na bezrobociu

Świat
Pracownik moskiewskiego lotniska Szeremietiewo bardzo nudził się w pracy. Postanowił umilić sobie czas kopiąc w plastikowy słupek drogowy stojący tuż obok samolotu. Teraz mężczyzna będzie miał dużo wolnego czasu. Pracodawca nie docenił jego piłkarskich talentów… Mężczyzna został zwolniony z pracy. Jego zachowanie mogło z łatwością spowodować groźny wypadek. 
Jechał obok bazy lotniczej. Spektakularne, czego był świadkiem

Jechał obok bazy lotniczej. Spektakularne, czego był świadkiem

Ciekawostki
Kierowcy przejeżdżający 16 maja obok bazy lotniczej March Air Reserve Base w Kalifornii mogli zobaczyć pilota F-16, który katapultował się chwilę przed tym, jak samolot się rozbił uderzając w stojący nieopodal magazyn. Wszystko nagrała kamera samochodowa w jednym z przejeżdżających obok aut. Lekko ranny pilot został przewieziony do szpitala. Pracownikom magazynu na miejscu udzielono pierwszej pomocy. Przyczyną rozbicia się samolotu mogła być awaria systemów hydraulicznych. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 18następne