Wyniki wyszukiwania dla:

słuch

Liczba wyników: 23

Przeprowadzili eksperyment. Naukowcy na tropie szóstego zmysłu

Przeprowadzili eksperyment. Naukowcy na tropie szóstego zmysłu

Ciekawostki
Każdy człowiek posiada pięć zmysłów - smak, słuch, dotyk, węch i wzrok. Okazuje się, że jest jeszcze jeden. Naukowcy twierdzą, że ludzie mogą mieć także zdolność wychwytywania pola magnetycznego Ziemi. Magnetorecepcję zaobserwowano już wcześniej u wielu zwierząt. Dzięki niej m.in. ptaki, walenie, żółwie czy pszczoły orientują się w przestrzeni. Człowiek też ma tę zdolność, ale aktywne jej wykorzystywanie (tzw. nawigacja geomagnetyczna, z której korzystają zwierzęta) to dla człowieka coś nowego. Zmysł tropili naukowcy z USA i Japonii. Przeprowadzili eksperyment - kazali ludziom wchodzić do specjalnie przygotowanej klatki i mierzyli ich fale mózgowe. Okazało się, że mózgi kilkorga badanych rejestrowały obroty pola magnetycznego przeciwnego do ruchu wskazówek zegara. Przebadano łącznie 34 osoby. Naukowcy są zdania, że współczesne środowisko zapewne zakłóca ten szósty zmysł, ale nie jest wykluczone, że umiejętność wpływa na nasze zachowania. Ten aspekt naukowcy zamierzają jeszcze zbadać.
Osi marzy o udziale w

Osi marzy o udziale w "Tańcu z Gwiazdami": "Jestem otwarta na różne sugestie"

Gwiazdy
Osi Ugonoh błysnęła w show biznesie po wygranej 4. edycji "Top Model", jednak podobnie jak w przypadku innych laureatów tego "prestiżowego" programu słuch o niej zaginął niedługo po zakończeniu emisji. Modelka intensywnie promuje się w social mediach oraz sporadycznie pojawia się na ściankach. Osi postanowiła z większym zaangażowaniem zawalczyć o swoja karierę i w najnowszym wywiadzie zaapelowała do stacji telewizyjnych, wrażając chęć udziału w celebryckich show.
Martin Bormann. Polowanie na

Martin Bormann. Polowanie na "zaginionego" nazistę

Nauka
Był jednym z przywódców III Rzeszy, najbardziej zaufanym człowiekiem Adolfa Hitlera. Ostatnie chwile istnienia nazistowskiego państwa spędził w bunkrze, razem z dyktatorem i spisał jego polityczny testament. Martin Bormann opuścił berliński bunkier Hitlera po jego samobójstwie i słuch po nim zaginął. Choć jeden z towarzyszy Bormanna zeznał, że sekretarz Hitlera nie żyje, tuż po wojnie nie znaleziono jego ciała. Dało to początek licznym plotkom. Obsesja poszukiwania Bormanna ogarnęła również brytyjskie MI5. Agenci z różnych stron świata przez donosili centrali o rzekomych miejscach pobytu prominentnego nazisty. Wg raportów ujawnionych 10 lat temu był widziany w Niemczech w tyrolskim kapeluszu. W Tybecie miał towarzyszyć blademu Hitlerowi. W szwajcarskim Lugano rzekomo podszywał się pod izraelskiego doktora, a w Maroko planował za pomocą map i globusa ponowny podbój świata przez nazistów. Rzekomo był też w Boliwii, Włoszech, Norwegii i Brazylii. Co raz to nowe rewelacje irytowały dowództwo MI5. Gdy kolejny meldunek doniósł, że Bormanna widziano w Szwecji, na meldunku umieszczono dowcipny dopisek: najwyższy czas, by Bormann przyjechał do Szwecji! Bormanna szukało przez wiele lat nie tylko MI5, ale też CIA, rząd RFN i łowca nazistów Szymon Weisenthal. Na próżno. W 1979 roku, podczas prac budowlanych w Zachodnim Berlinie, w okolicach gdzie świadek widział ciało Bormanna odkryto dwa szkielety. Jeden z nich został zidentyfikowany jako należący do Martina Bormanna. Został on uznany za zmarłego, a jego poszukiwania za zakończone. Nie zezwolono jednak na pochówek. Szczątki zachowano do przyszłych badań. W 1998 r., testy DNA potwierdziły jego tożsamość ponad wszelka wątpliwość. Szkielet został skremowany, a prochy wrzucono do Bałtyku. 
Kobieta przestała słyszeć głosy mężczyzn

Kobieta przestała słyszeć głosy mężczyzn

Zdrowie
Pewna kobieta była zdumiona, kiedy po przebudzeniu rano stwierdziła, że nie słyszy co mówi do niej jej chłopak. Po wizycie u lekarza okazało się, że nie słyszy nie tylko swojego partnera, ale również wszystkich mężczyzn. Jak to możliwe?
Tomasz Siemoniak o aferze w KNF.

Tomasz Siemoniak o aferze w KNF. "Standard środkowej Azji"

Polska
- Urzędnicy państwowi próbują powiedzieć, że wszystko jest świetnie. Oby PiS przejrzał na oczy i w końcu zaczął działać i wyciągać wnioski. To standard środkowej Azji, że wymusza się na inwestorach zatrudnianie "swojego" - w zamkniętym gabinecie, przy włączonych zagłuszarkach, bez notatek, bez świadków. Gdzie my jesteśmy? Jeśli PiS tego nie rozumie, to znaczy, że przez 3 lata oderwali się od rzeczywistości, kompletnie stracili słuch społeczny, nie rozumieją jak się rządzi państwem - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit. 
Doda apeluje do fanów:

Doda apeluje do fanów: "Nie zabierajcie psów na koncerty!"

Gwiazdy
Kilka dni temu Dorota Rabczewska zaapelowała do fanów na Instagramie, by nie zabierali na jej koncerty pupili. Doda podczas ostatniego występu podeszła do jednej z fanek, która z pieskiem na rękach stała przy samych barierkach. Piosenkarka przypomniała, że psi słuch jest znacznie wrażliwszy od ludzkiego, dlatego zwierzaki pod samą sceną cierpią katusze. Dodała, że obecność czworonoga na koncercie jest dla niego znacznie gorszym przeżyciem niż pokaz sztucznych ogni. Doda wyznała, że widząc cierpiące zwierzę nie jest w stanie skupić się na występie.
Osi Ugonoh

Osi Ugonoh "szokuje": "Nie lubię takiej ciepłej pogody, wolę jak jest trochę chłodniej"

Gwiazdy
Osi Ugonoh zabłysła w show biznesie po wygranej 4. edycji Top Model, jednak podobnie jak w przypadku innych laureatów tego "prestiżowego" programu, słuch o niej zaginął niedługo po zakończeniu emisji. Uwagę widzów przykuł za to jej starszy brat, mogący pochwalić się niezwykle apetycznie rozbudowanym ciałem. Osi nadal nie jest jednak gotowa odpuścić walki o status celebrytki i uparcie pojawia się na warszawskich ściankach. Podczas jednego z ostatnich spędów Ugonoh znalazła się pod ostrzałem wyjątkowo mało trafionych pytań, kiedy do dziennikarka zaczęła z nią rozmawiać o pogodzie. Z gracją słonia kobieta zaczęła wypytywać urodzoną w Polsce modelkę, jak podobają się jej tegoroczne "afrykańskie upały" i co sądzi o polskiej zimie.
„Szkoda, że nie mamy 37 roku” powiedział policjant do aktywistów Pussy Riot

„Szkoda, że nie mamy 37 roku” powiedział policjant do aktywistów Pussy Riot

Polska
Wczorajszy finał mistrzostw świata w piłce nożnej obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W 52 minucie meczu na boisko wtargnęli aktywiści z Pussy Riot, a w trakcie ceremonii medalowej ktoś ukradł złoty medal. Dwa tygodnie temu, pewna 29-letnia Chinka przeprowadziła transmisję na swoim koncie, w której to oblewa tuszem podobiznę prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej. Zrobiła to ponieważ protestuje przeciwko tyranii i dyktaturze urzędującego prezydenta, oraz kontroli umysłów którą nad obywatelami sprawuje Komunistyczna Partia Chin. Od tego czasu, słuch o niej zaginął.
DNA zmarłych książąt

DNA zmarłych książąt

Nauka
Badacze w końcu pozyskali próbkę materiału DNA, która rozwiąże jedną z największych historycznych zagadek Wielkiej Brytanii. Od dawna uważa się, że średniowieczny król Anglii Ryszard III zamordował dwoje dzieci swojego poprzednika Edwarda IV. Historia zaczyna się w 1483 roku, po śmierci brata Ryszarda - Edwarda IV. Ryszard został lordem protektorem i opiekował się swoimi siostrzeńcami - 12-letnim Edwardem V i 9-letnim Ryszardem, księciem Yorku. Chłopcy mieli zostać zamknięci w Tower of London i słuch po nich zaginął. Ryszard III miał kazać zamordować chłopców na wypadek, gdyby ktoś próbował zakwestionować jego władzę i oddać ją w ręce małego Edwarda V. W 1674 roku w Tower of London pod schodami w wieży odkryto dwa szkielety dzieci, które jak sądzono, należały do zmarłych książąt. Pochowano je w Opactwie Westminsterskim.  Jednak to, czy faktycznie to szczątki synów Edwarda IV pozostaje tajemnicą do dziś. Bezpośrednią potomkinią Edwarda V i Ryszarda księcia Yorku jest angielska śpiewaczka operowa Elizabeth Roberts. Właśnie ona dostarczyła naukowcom swoją próbkę DNA. Jeśli okaże się, że jest spokrewniona ze znalezionymi 200 lat temu szczątkami, będzie to ostateczny dowód mordu chłopców przez ich stryja Ryszarda III.
Każdy ma go w uchu. Po 300 latach potwierdzono, do czego służy

Każdy ma go w uchu. Po 300 latach potwierdzono, do czego służy

Ciekawostki
Od 300 lat naukowcy wiedzą, że w uchu istnieje część nazwana workiem śródchłonki. Od pewnego czasu naukowcy podejrzewali do czego służy, ale dopiero teraz ostatecznie potwierdzili swoje domniemania. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych technik mikroskopowych. Tak więc worek śródchłonki pełni ważną funkcję w regulacji płynów ucha środkowego. Udowodniono, że wytwarzane w worku substancje mają wpływ na objętość i ciśnienie wewnątrz błędnika. Co za tym idzie, worek wpływa na to, jak słyszymy i utrzymujemy równowagę.
Adrian Zandberg: Jarosław Kaczyński stracił słuch społeczny

Adrian Zandberg: Jarosław Kaczyński stracił słuch społeczny

Polska
Współzałożyciel partii "Razem" nie zostawia suchej nitki na działaniach PiS. Zdaniem Adriana Zandberga, który wystąpił w programie „Tłit” WP, partia rządząca od samego początku zwodziła wyborców. – Prospołeczna twarz PiS to maska. M.in. to wsparcie finansowe dla rodzin, to taki trik wyborczy. – mówi. – Miał służyć temu, żeby zdobyć głosy tej części wyborców, którzy chcieli prospołecznej zmiany – ocenia Zandberg.
Brutalne zatrzymanie szpiega CIA przez SB

Brutalne zatrzymanie szpiega CIA przez SB

Polska
IPN opublikował nagranie z zatrzymania Leszka Chrósta, szpiega CIA w Polsce. SB zastawiła na niego pułapkę w czerwcu 1979 roku. Mężczyznę zatrzymano na warszawskiej Sadybie. Agent Służby Bezpieczeństwa w mundurze milicjanta zatrzymał Chrósta do kontroli drogowej. Chwilę później pozostali funkcjonariusze SB zaciągnęli mężczyznę do nieoznakowanego radiowozu. Na nagraniu widać jak Chróstowi kneblowane są usta. W czasach PRL Leszek Chróst zajmował dyrektorskie stanowisko w Ministerstwie Przemysłu. Od lat 60. ubiegłego wieku był podwójnym agentem SB i CIA. USA zwerbowały go, gdy był na placówce w Tajlandii. Przez kilkanaście lat przekazywał amerykańskiej agencji informacje o Polsce. W 1979 r. został zdekonspirowany. W 1985 roku Chrósta wymieniono na Mariana Zacharskiego, najsłynniejszego szpiega PRL. Od tego czasu mieszka w Stanach Zjednoczonych. Słuch o szpiegu zaginął na długie lata. Dotarł do niego Tomasz Awłasiewicz, autor książki "Łowcy szpiegów. Polskie służby kontra CIA". Chróst opowiedział mu o metodach działania kontrwywiadu PRL i innych tajnych służb.
Gdzie jest Michele Whitaker? Czy jest zniknięcie to wynik błędów w wychowaniu?

Gdzie jest Michele Whitaker? Czy jest zniknięcie to wynik błędów w wychowaniu?

Zdrowie
Laura Andrews mieszkała razem ze swoją 32-letnią córką Michele. Kobiety bardzo często miały sprzeczki i nie mogły się porozumieć. Pewnego dnia, córka Laury wyszła z domu i słuch o niej zaginął.
Uczta dla zmysłów: pierwsza jazda Astonem Martinem DB11 V8 na filmie

Uczta dla zmysłów: pierwsza jazda Astonem Martinem DB11 V8 na filmie

Sportowe
Można by pomyśleć, że mniejszy silnik V8, który w tym roku poszerzył gamę napędową nowego modelu flagowego Aston Martina nie generuje takich emocji jak arystokratyczne V12, ale jak pokazuje nasz film, robi on z DB11 zupełnie inny samochód. Zobacz, jak to niesamowite brytyjskie GT działa na wszystkie zmysły, a w szczególności na oczy i słuch.
Zapendowska u Ibisza: Ja na pewno dobrze nie śpiewam, ale mam świetny słuch

Zapendowska u Ibisza: Ja na pewno dobrze nie śpiewam, ale mam świetny słuch

Gwiazdy
Mówi o sobie "Jestem niezależna, szczera i ślepa", jednak słuch ma znakomity i w ciągu chwili potrafi ocenić czy ktoś ma talent. Elżbieta Zapendowska w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem opowiedziała szczerze o swoim życiu. Zobaczcie zwiastun programu "Demakijaż".
Stramowski marzy o karierze w USA.

Stramowski marzy o karierze w USA. "Uczę się angielskiego, mam słuch do akcentu"

Gwiazdy
Piotr Stramowski zdobył sławę rolą Majamiego w cyklu Pitbull Patryka Vegi. Niedawno informowaliśmy, że aktor namawia Warnke, by przeprowadzili się na stałe do Stanów Zjednoczonych. Podobno amerykańscy koledzy z branży powiedzieli mu, że miałby spore szanse w castingach do hollywoodzkich filmów, ale żeby wziąć w nich udział, musiałby mieszkać w Los Angeles.
#gwiazdy: Córki Rubika pójdą w jego ślady? Odziedziczyły talent po ojcu

#gwiazdy: Córki Rubika pójdą w jego ślady? Odziedziczyły talent po ojcu

Gwiazdy
Piotr Rubik i jego żona Agata doczekali się dwóch córek - Heleny i Alicji. Dumny tata, który na muzyce zbił fortunę, ma nadzieję, że dzieci odziedziczyły po nim talent. Jak zapowiada szumnie tygodnik "Gwiazdy", kompozytor wychowuje córki na artystki! - W wolnym czasie razem z córkami muzykujemy. Ala chodzi do mojego muzycznego przedszkola. Wydaje mi się, że obie z Helenką mają świetny słuch i lubią muzykę. Choć może jeszcze za wcześnie, żeby stwierdzić, czy pójdą w tę stronę - zdradził Rubik w rozmowie z gazetą.
#gwiazdy: Jacek Łągwa z Ich Troje gotowy do powrotu na scenę?

#gwiazdy: Jacek Łągwa z Ich Troje gotowy do powrotu na scenę?

Gwiazdy
Jacek Łągwa zrobił ogromną karierę występując na scenie wraz z zespołem Ich Troje. Kiedy jednak muzycy zawiesili swoją działalność, słuch o artyście zaginął. Nic więc dziwnego, że jego pojawienie się na 20-leciu grupy wywołało ogromne poruszenie wśród fanów. Wszystko dlatego, że Łągwa zmienił się nie do poznania. Schudł 15 kilogramów, posiwiał i zapuścił brodę. Jak dziś wygląda?
Marcin Klimczak i Magma po 20 latach wracają z hitem

Marcin Klimczak i Magma po 20 latach wracają z hitem "Aicha"

Gwiazdy
W latach 90. królowali w klubach w szybkim tempie zdobywając kolejne rzesze fanów. "Aicha" była wówczas ogromnym hitem. Z czasem utwór Magmy stał się jednym z najczęściej emitowanych w polskich rozgłośniach radiowych. Po grupie słuch jednak zaginął. Po 20 latach Marcin Klimczak wraz z Piotrem Kubiaczykiem i Tomaszem Banasiem wracają do gry. Muzycy ruszają w trasę koncertową i komponują nowe utwory. Czy uda im się powtórzyć sukces? Jak dziś wygląda wokalista, którego głos hipnotyzował Polki?
Polacy uwolnieni z rąk Al-Kaidy:

Polacy uwolnieni z rąk Al-Kaidy: "Nie wiedzieliśmy kompletnie, co się z nami dzieje"

Wiadomości
Marcin Mamoń i Tomasz Głowacki to polscy dziennikarze, którzy wyjechali do Syrii w połowie listopada. Po przekroczeniu granicy turecko-syryjskiej słuch po nich zaginął. Okazało się, że zostali porwani przez terrorystów z Al-Kaidy. Reporterzy wrócili do kraju w niedzielę. W Syrii przygotowywali reportaż o rosyjskich nalotach. Sprawa porwania nie była nagłaśniana do momentu zakończenia operacji.
Dlaczego prawe ucho jest lepsze?

Dlaczego prawe ucho jest lepsze?

Zdrowie
                                                                                                                                                         
poprzednie1 2 następne