Wyniki wyszukiwania dla:

słowianie

Liczba wyników: 12

Poważna Cleo rzuca zimne spojrzenia w kierunku paparazzi

Poważna Cleo rzuca zimne spojrzenia w kierunku paparazzi

Gwiazdy
Minęły prawie trzy lata odkąd Cleo podjęła trudną decyzję o rozstaniu z Donatanem, któremu zawdzięcza karierę i swój największy, jak dotąd, przebój My Słowianie. Na szczęście udało jej się pozostać z producentem w dobrych relacjach, co należy do rzadkości, bo Donatan rzadko wybacza zawodowe "zdrady". Joannie udało się również utrzymać na rynku muzycznym bez pomocy producenta. Cleo w dość skromnej kreacji pojawiła się na wyborach Miss Warszawy. Joanna Klepko najwyraźniej próbuje zerwać z fikuśnym wizerunkiem i postawiła na klasyczną, obcisłą sukienkę. Dodatkowo zamiast uśmiechów wolała rzucać w kierunku paparazzi zimne spojrzenie. Zobaczcie.
Słowiański horoskop

Słowiański horoskop

Styl życia
Różni się od uznawanego współcześnie. Sprawdź, kto jest twoim patronem w słowiańskim horoskopie i poznaj dokładny opis swoich cech.                       
Luxuria płacze wspominając terapię.

Luxuria płacze wspominając terapię. "Była kokaina i alkohol"

Gwiazdy
Gościem Michała Dziedzica w ostatnim odcinku "5 głębszych" była Luxuria Astaroth. Celebrytka, która zabłysnęła w teledysku Donatana "My słowianie", szczerze opowiedziała o zmaganiach z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Wspominając terapię nie była w stanie powstrzymać łez. Wyznała, że do udania się na odwyk zmusiła ją mama.
Cleo chwali się grecką wersją

Cleo chwali się grecką wersją "My Słowianie": "Zostaliśmy w pamięci"

Gwiazdy
W sieci furorę aktualnie robi wideo z grackiej edycji Twoja twarz brzmi znajomo. Isaias Matiaba, grecki muzyk, wystąpił w roli… Cleo, choć przypomina bardziej Donatana. Zaprezentował się w utowrze My Słowianie, który Europa miała okazję poznać dzięki występowi duetu w Eurowizji. Grek  podszedł do tematu ambitnie, starając się odtworzyć polski tekst utworu i dziewczęce ruchy Cleo. Wokalistka nie kryje swojego zadowolenia. Przekonuje, że Isaias jako Słowianka poradził sobie świetnie. Każdy występ na Eurowizji to ogromne doświadczenie, może kiedyś bym się jeszcze takiego występu podjęła. Teraz mam ogrom koncertów, 200 w Polsce i na świecie. Greckie wykonanie naszej piosenki poprawiło mi humor. Podjął się nie lada wyzwania. Język polski dla Greka jest dość trudny. Dla mnie wypowiedzenie słów w takim tempie było trudne. Świetnie sobie poradził. Jest to wyróżnienie, zostaliśmy w pamięci po występie na Eurowizji. Miło, że cały czas się nas wspomina w Europie.
Cleo zachwycona grecką wersją

Cleo zachwycona grecką wersją "My Słowianie": "Bardzo poprawiło mi humor"

Gwiazdy
Kilka dni temu sieć obiegło nagranie występu Isaiasa Matiaba, greckiego muzyka, który wziął udział w tamtejszej edycji show Twoja twarz brzmi znajomo. Muzyk wcielił się w rolę Cleo, choć swoją posturą bardziej przypominał Donatana.
Historica: Polska przed Mieszkiem I

Historica: Polska przed Mieszkiem I

Nauka
Historia Polski nie rozpoczęła się wraz z początkiem panowania Mieszka I. Plemiona słowiańskie zamieszkiwały terytorium obecnej Polski od setek lat. Chociaż nie były zjednoczone w jeden organizm państwowy, zbudowały setki grodów i wytworzyły charakterystyczną dla siebie kulturę. Wyjaśniamy, w jaki sposób plemiona polskie przeszły od organizacji plemiennych do pierwszego państwa, które zapoczątkowało istnienie Polski.
 Cleo o Donatanie:

Cleo o Donatanie: "Ludzie w Polsce nie lubią tych, którzy są pewni siebie"

Gwiazdy
Gdyby nie Donatan, Joanna Klepko, szerzej znana jako Cleo, najprawdopodobniej nie zrobiłaby kariery, którą zagwarantował jej przebój "My, Słowianie" nagrany razem z nim. Dzięki tej piosence wylansowały się również Ola Ciupa i Luxuria Astaroth, ubijające w teledysku masło. Cleo w wywiadach lubi powtarzać, że Donatan to pracoholik, któremu wszyscy współpracujący z nim muzycy powinni być wdzięczni za jego "perfekcjonizm". Niedawno okazało się jednak, że nie do końca tak jest. Cleo wciąż jednak wiernie stoi u boku twórcy swojego sukcesu. Jest zdania, że Polacy zwyczajnie go nie lubią, ponieważ jest pewny siebie.
Historica: Kiedy zakończyła się chrystianizacja Polski?

Historica: Kiedy zakończyła się chrystianizacja Polski?

Wiadomości
Historycy nie są dziś zgodni co do tego, czy chrzest Polski miał miejsce w 966 roku. Mógł się odbyć kilka lat później, albo nawet wcześniej. Poza tym, powinno się mówić raczej o "chrzcie Mieszka", niż "chrzcie Polski". Wynika to z tego, że na nową wiarę nawrócił się tylko sam książę i jego najbliższe otoczenie. Natomiast chrystianizacja wsi przebiegała wolno i opornie. Chłopi często praktykowali dwuwiarę wedle zasady ''Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek''. Duchowni skarżyli się też, że wierni bywają w kościele ''rzadko lub wcale''. Droga do chrześcijańskiej Polski była więc kręta i wyboista...
Historica: Z jakimi narodami spokrewnieni są Polacy?

Historica: Z jakimi narodami spokrewnieni są Polacy?

Nauka
Współcześni Europejczycy wywodzą się od zaledwie siedmiu kobiet - wynika z badań profesora Bryana Sykesa. Większość współczesnych Polaków to potomkowie tylko jednej z nich. W kolejnych wiekach w DNA mieszkańców Polski pojawiały się geny pochodzące z różnych grup charakterystycznych dla innych narodowości. W szóstym odcinku programu "Historica" wyjaśniamy, z jakimi narodami spokrewnieni są Polacy.
Donatan: dostaję do 50 zgłoszeń dziennie na modelkę

Donatan: dostaję do 50 zgłoszeń dziennie na modelkę

Gwiazdy
Po sukcesie "My Słowianie" Donatan chwalił się, że nikomu i za nic nie płaci. Widać było wyraźnie, że robi muzykę z czystej miłości do pieniędzy. Ola Ciupa, czyli Słowianka ubijająca masło, wyznała, że "Donatan płaci, ale tylko i wyłącznie w naturze". Oczywiście zaraz dodała, że dzięki współpracy otrzymała "kapitał, który teraz procentuje". - Kiedyś liczyłem, że dostaję około 30 do 50 zgłoszeń dziennie na modelkę do teledysku - chwali się teraz. I dodaje: "Jest to naprawdę dużo jak na niepłacącego Donatana".
Cleo: Wyglądam jak Morticia Addams. Tak się nie wybieram po bułki do sklepu

Cleo: Wyglądam jak Morticia Addams. Tak się nie wybieram po bułki do sklepu

Gwiazdy
Cleo i Donatan po sukcesie "My, Słowianie" w Polsce i zdobyciu 14. miejsca na konkursie Eurowizja mieli się rozstać. Producent uznał bowiem, że wokalistka jest już w stanie poradzić sobie w biznesie muzycznym bez jego pomocy. Jednak kilka miesięcy później okazało się, że duet wcale nie zamierza zakończyć współpracy. Już wiadomo, że wystąpią na SUPERHIT Festival organizowanym przez Polsat. Na konferencji w związku z tym wydarzeniem pojawiła się Cleo. Cała w czerni.
Nazistowska wizja powojennej Europy

Nazistowska wizja powojennej Europy

Polska
Zakładano, że "Tysiącletnia Rzesza" będzie sięgała aż po granice granice z Uralem. Na tej ziemi mieli żyć niemieccy rolnicy, na polach których będą pracowali słowiańscy niewolnicy - mówi Robert Jurszo w komentarzu dla WP.