Wyniki wyszukiwania dla:

sławomir broniarz

Liczba wyników: 448

Trzy możliwe terminy strajku nauczycieli.

Trzy możliwe terminy strajku nauczycieli. "Nie sądzę, byśmy czekali do maja"

Polska
- 5 marca ruszy referendum strajkowe - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dzień wcześnie władze Związku zaproponują datę strajku. Jak wyjaśniał, referendum, które potrwa cały marzec, pokaże, ilu nauczycieli faktycznie poprze strajk. W ocenie Broniarza zainteresowanie strajkiem jest większe niż dwa lata temu i deklarują je także nauczyciele, którzy nie należą do związków. - Mamy dość okłamywania, manipulowania nami - mówił. Pytany o możliwą datę, odparł: "nie sądzę, byśmy czekali do maja". - Jeśli Anna Zalewska ma odrobinę instynktu samozachowawczego, to powinna się obudzić - dodał.
Nauczyciele odchodzą z zawodu. Wolą iść do korporacji

Nauczyciele odchodzą z zawodu. Wolą iść do korporacji

Polska
- W Warszawie we wrześniu brakowało 1,8 tysiąca nauczycieli. Tydzień temu przyszła do mnie nauczycielka języka polskiego i powiedziała, że idzie do działu HR w korporacji. Zarobi tyle samo, ale o godzinie 16 będzie mogła spokojnie kończyć pracę - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, szef ZNP.
Co ze strajkiem nauczycieli? Szef ZNP zabiera głos

Co ze strajkiem nauczycieli? Szef ZNP zabiera głos

Polska
Najwięcej w tej materii mógłby powiedzieć premier Mateusz Morawiecki - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak tłumaczył, decyzja o strajku jest bowiem uzależniona od tego, co zostanie im zaoferowane. - Rozmowy z minister edukacji Anną Zalewską nie wnoszą nic nowego. Nic, co byłoby próbą rozwiązania tego konfliktu. Być może idziemy po tej samej ulicy, ale każde w swoją stronę - dodał.  Minister Zaleska obiecała dodatkowy miliard złotych na podwyżki, ale nie ma ich zapisanych w budżecie - podkreślił.
Neumann: premier, a zwłaszcza marszałek Terlecki uważają TVP za oazę pluralizmu

Neumann: premier, a zwłaszcza marszałek Terlecki uważają TVP za oazę pluralizmu

Polityka
- Premier, a zwłaszcza marszałek Terlecki uważają TVP za oazę pluralizmu. My nie podzielamy tego zdania - mówił po spotkaniu opozycji z premierem Sławomir Neumann. Szef klubu PO dodał, że w pełni zgodził się z nim premier i minister Ziobro, że jeżeli rodzina Pawła Adamowicza wystąpi o oskarżyciela posiłkowego w tym śledztwie, to zostanie podjęta w tej sprawie decyzja pozytywna
Tłit - Sławomir Nitras

Tłit - Sławomir Nitras

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Sławomir Nitras.
Milczenie Kaczyńskiego. Sławomir Nitras komentuje

Milczenie Kaczyńskiego. Sławomir Nitras komentuje

Polska
Od śmierci Pawła Adamowicza Jarosław Kaczyński ani razu nie zabrał publicznie głosu. - To się wcześniej nie zdarzało, to milczenie jest bardzo charakterystyczne. Mam poczucie, że Kaczyńskiego nie dotknęło to tak, jak powinno. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie mam wątpliwości, że gdyby to był polityk PiS-u, Kaczyński stałby na czele narodowej żałoby, podobnie jak w przypadku Smoleńska. A ponieważ to był polityk związany z PO, szacunek jest po prostu mniejszy. Nie mówię tego, by kogoś urazić, ale by nazwać rzecz po imieniu. To boli. Tak się nie powinno zachowywać - komentował Sławomir Nitras w programie "Tłit". - My nie zbudujemy na Pawle Adamowiczu swojego Smoleńska. Jesteśmy racjonalni. Nie chcemy zniszczyć dobra, upolitycznić go, ale w odpowiedni sposób uszanować i uczcić - dodał.
Sławomir Nitras odpowiada Biedroniowi ws. bojkotu TVP

Sławomir Nitras odpowiada Biedroniowi ws. bojkotu TVP

Polska
- Nie można w jednym zdaniu płakać i ronić łez w telewizji, a w drugim powiedzieć: "to nie moja wojna" - stwierdził Sławomir Neumann w programie "Tłit", komentując wypowiedź Roberta Biedronia, który oznajmił, że nie będzie bojkotował TVP. - "Wiadomości" nie mogą tak wyglądać. Pierwsza wiadomość: pani Holecka z panami się modli, druga: dziennikarz szczuje na polityków opozycji i bezczelnie kłamie - przekonywał Neumann. Poseł PO nie zgodził się też z tezą, że bojkot TVP tylko umacnia prezesa Jacka Kurskiego. - Nieprawda, nie wierzę. Słyszę nawet od polityków PiS w prywatnych rozmowach, że coś trzeba zmienić. Stało się coś strasznego, coś, co nie miało prawa się zdarzyć. TVP się do tego przyczyniła: hejtem i podsycaniem do nienawiści - podsumował, nawiązując do zabójstwa Pawła Adamowicza. 

"Dramat Kaczyńskiego". Sławomir Nitras o nowym wątku ws. afery KNF

Polska
"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że to prezes NBP Adam Glapiński zainicjował spotkanie szefa KNF Marka Chrzanowskiego z Leszkiem Czarneckim. - Kaczyński nie jest w stanie zmusić Glapińskiego do rezygnacji, co mogłoby zakończyć aferę w sensie politycznym i medialnym. Z drugiej strony nie może pokazać wszystkich ustaleń prokuratury. One nie są zabójcze dla samego Glapińskiego, tylko dla PiS-u. I to jest dylemat, to jest problem państwa polskiego - komentował poseł PO Sławomir Nitras w programie "Tłit". - Dramat Kaczyńskiego polega na tym, że jest zakładnikiem wszystkiego, co się stało w NBP, KNF i w wielu innych miejscach, o których jeszcze nie wiemy. Prokuratura jest dziś miejscem, gdzie ukrywa się niewygodne fakty dla PiS-u, a nie wyjaśnia je w interesie państwa polskiego - podsumował.
Tajna notatka o Stefanie W. Sławomir Nitras: doszło do poważnych zaniedbań

Tajna notatka o Stefanie W. Sławomir Nitras: doszło do poważnych zaniedbań

Polska
Na tydzień przed opuszczeniem więzienia zabójca Pawła Adamowicza mówił, że "Jarosław Kaczyński powinien zostać dyktatorem". - Fakt, że z agresją mówi niepytany o tym i wychodzi z więzienia powinien być okolicznością istotną. Wiele wskazuje na to, że Służba Więzienna i Policja miały wiedzę, że Stefan W. może być niebezpieczny, może zrobić komuś krzywdę. Ciosy, które zadawał Adamowiczowi nie były ciosami desperata, tylko człowieka, który umie zadać śmiertelne ciosy. Jeśli gdzieś się tego nauczył, to właśnie w więzieniu. Te okoliczności świadczą o tym, że ze strony służb podległych ministrom Ziobro, Brudzińskiemu, Jakiemu doszło do poważnych zaniedbań - komentował poseł PO Sławomir Nitras w programie "Tłit".
Senatorowie PO spóźnieni na minutę ciszy. Sławomir Nitras mówi o

Senatorowie PO spóźnieni na minutę ciszy. Sławomir Nitras mówi o "prowokacji"

Polska
Bogdan Klich, Jan Rulewski, Sławomir Rybicki spóźnili się uczczenie minutą ciszy w Senacie pamięci zamordowanego Pawła Adamowicza. Sprawę komentował w programie "Tłit" poseł PO Sławomir Nitras. - To było nieładne zachowanie marszałka Karczewskiego, prowokacja. Mieliśmy o 15 min opóźnione obrady. Wszyscy wiedzieli, że można jeszcze poczekać. Marszałek powinien więc poczekać jeszcze minutę, a wykorzystał sytuację. Czy wypada? Wydaje mi się, że nie. To nieeleganckie. Pewnych rzeczy naprawić się nie da - mówił. Wskazał, że senatorowie PO byli bliskimi przyjaciółmi Adamowicza.
Sławomir Peszko nie rusza się z Gdańska.

Sławomir Peszko nie rusza się z Gdańska. "Ma umowę na sześć i pół roku"

Piłka nożna
Sytuacja Sławomira Peszki w Lechii Gdańsk jest trudna. Piłkarz nie gra i nie trenuje z pierwszym zespołem. O sytuacji pomocnika rozmawiali Mateusz Skwierawski oraz Marek Wawrzynowski. 
Andrzej Duda mówił o zmianach klimatu.

Andrzej Duda mówił o zmianach klimatu. "To nie jest najmądrzejsza wypowiedź"

Polityka
Sławomir Neumann odniósł się do słów prezydenta, który powiedział, że nie wie, na ile człowiek przyczynia się do zmian klimatu. - To nie jest najmądrzejsza wypowiedź. Zgadzam się z opinią, że on cały czas się uczy. Kiedyś o tym wspominał. Będzie się uczył jeszcze przed długi czas - wyznał. Poseł PO przyznał, że to nie pierwszy taki wyskok Andrzeja Dudy. - Mówił  też o żarówkach, które nie mogą być zwykłe tylko energooszczędne. Prezydent ma wiele takich wystąpień, które są kompromitujące - podsumował.
Neumann o WOŚP.

Neumann o WOŚP. "PiS ma kompleks Owsiaka. Wolą pląsać się przed Rydzykiem"

Polityka
Polityk PO odniósł się do faktu, że straż pożarna nie może pomagać WOŚP. - To jest małe i pokazuje kompleksy PiS-u. Oni tego nie rozumieją. Każdy może z tej niedzieli korzystać jak chce. To olbrzymia akcja edukacyjna, takiej solidarności wewnątrzspołecznej - wyjaśnia. Sławomir Neumann przekonuje, że każdy może pomagać komu chce. - Oni mają fobię Owsiaka, zupełnie niepotrzebnie. Wolą pląsać się przed Rydzykiem. Ja się temu dziwię. To jest absurdalne zachowanie, nie rozumiem tego - twierdzi.
Tłit - Sławomir Neumann

Tłit - Sławomir Neumann

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Sławomir Neumann.
Neumann o wpisie Biedronia.

Neumann o wpisie Biedronia. "Niedojrzałość. Niech sobie siedzi dalej pod Słupskiem"

Polska
Sławomir Neumann odpowiedział na wpis Roberta Biedronia, który napisał, że ciężko wyobrazić sobie Polskę bez Jarosława Kaczyńskiego i nie ma na myśli polityków PiS. Poseł PO twierdzi, że opozycja nie może zwlekać, aż prezes sam zrezygnuje z polityki. - To niedojrzałość. Nic więcej nie można powiedzieć. Jeśli chce czekać to niech siedzi sobie dalej pod Słupskiem - twierdzi. - Zderzamy się w wyborach w maju i październiku z PiS-em, na którego czele stoi Kaczyński. Można zamknąć oczy i wyobrażać sobie inny świat. Albo jest się w polityce, albo zaklina rzeczywistość - dodaje poseł PO.
Neumann reaguje na słowa Morawieckiego.

Neumann reaguje na słowa Morawieckiego. "To pokazuje, kto jest prawdziwym kozłem ofiarnym"

Polityka
Polityk PO odniósł się do wypowiedzi premiera o Polsce jako koźle ofiarnym. - To Mateusz Morawiecki się tak zachowuje, jak i cały rząd. Ciągle konfliktują się z innymi, a na końcu kiedy dostaną się w pułapkę, wycofują się z podkulonym ogonem - tłumaczy. Sławomir Neumann uważa, że takich sytuacji jest więcej. - Napinanie muskułów, a potem ucieczka. W Europie nie mamy żadnych partnerów. Jesteśmy na kompletnym aucie. Silną pozycję i możliwość decydowania dawał Polsce Trójkąt Weimarski. Oni sami się z tego wykluczyli - przekonuje.
Neumann odpowiada Mazurek.

Neumann odpowiada Mazurek. "Zachowuje się jak internetowy troll"

Polityka
Poseł PO skomentował wpis na Twitterze rzecznik prasowej PiS. - Czasem zachowuje się jak internetowy troll. Porównywanie spotkania dwóch przywódców państw ze spotkaniem Jarosława Kaczyńskiego z Matteo Salvinim jest czymś absurdalnym - uważa. Sławomir Neumann odniósł się także do spotkania prezesa PiS z wicepremierem Włoch. - Mam pretensje do Jarosława Kaczyńskiego, że jako szef partii spotyka się z drugim liderem ugrupowania i chcą w PE zawiązać grupę antyeuropejską, bardzo promoskiewską i rozbijającą Europę od środka - tłumaczy.
Polityk PO o konferencji prasowej prezesa NBP.

Polityk PO o konferencji prasowej prezesa NBP. "To pokazanie ministrowi środkowego palca"

Polityka
Sławomir Neumann ocenił, że Adam Glapiński pokazuje się jako niezależna osoba, którą ciężko będzie odwołać. - Jego kadencja jest kilkuletnia. Dłuższa niż PiS i Jarosława Kaczyńskiego jako lidera opozycji - mówił poseł PO. Polityk podsumował też środową konferencję prasową prezesa NBP. - Nie wiem, czy określenie "zerwał się ze smyczy" jest tutaj dobre. To jego ostatnia funkcja publiczna. Mówiąc wprost pokazał Jarosławowi Gowinowi środkowy palec. Ministrowi, dzięki któremu został wybrany. To uwidacznia, że nikt mu nie jest w stanie nic zrobić - podsumował Neumann.
Zenek Martyniuk czy Sławomir? Polacy wybrali

Zenek Martyniuk czy Sławomir? Polacy wybrali

Gwiazdy
Na imprezie sylwestrowej w Zakopanem wystąpiły największe gwiazdy disco-polo, czyli Sławomir i Zenek Martniuk. Na kogo bardziej czekała zakopiańska publiczność? Polacy zdecydowali, kogo wolą słuchać.
W Zakopanem królowało disco-polo. Polacy zachwyceni

W Zakopanem królowało disco-polo. Polacy zachwyceni

Gwiazdy
Telewizja Polska już po raz kolejny zorganizowała Sylwestra w Zakopanem. Na scenie wystąpiły największe gwiazdy disco-polo, czyli Zenek Martyniuk i Sławomir. Zapytaliśmy Polaków, czy ich zdaniem taki rodzaj muzyki łączy Polaków. Posłuchajcie, co odpowiedzieli!
L4 nauczycieli to początek. W styczniu decyzja o tym co dalej

L4 nauczycieli to początek. W styczniu decyzja o tym co dalej

Polska
- Najprawdopodobniej 10 stycznia zapadnie decyzja o organizacji strajku – poinformował w programie „Money. To się liczy” Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nauczyciele w całym kraju w ramach protestu idą na zwolnienia lekarskie. Domagają się podwyżki w wysokości tysiąca złotych.  - Zdecydowana większość nauczycieli, która poszła na zwolnienie lekarskie, chodziła do szkoły chora i ten moment spowodował, że poszli po prostu do lekarza - stwierdził.