Wyniki wyszukiwania dla:

sąd najwyższy

Liczba wyników: 485

Zignorował strażników. Konsekwencje były spektakularne

Zignorował strażników. Konsekwencje były spektakularne

Ciekawostki
Pewien Rosjanin z obwodu sachalińskiego nad Morzem Ochockim przekonał się, co znaczy zadrzeć z ochroną wybrzeża. Mężczyzna wypłynął w morze pontonem i zignorował polecenia strażników, by wrócił na brzeg. W efekcie funkcjonariusze po prostu go "rozjechali". Rybak już wcześniej miał zakaz łowienia w tym miejscu chronionych gatunków ryb i owoców morza. Tym razem co prawda nic nie złowił, ale nie posłuchał nakazu strażników. Mimo groźnie wyglądającego upadku, nic mu się nie stało. Zajmie się nim sąd.
Krzysztof Sadowski molestował nieletnich? Mamy komentarz wiceministra PiS

Krzysztof Sadowski molestował nieletnich? Mamy komentarz wiceministra PiS

Polska
- Jeśli potwierdzą się te informacje, zarzuty, to mamy do czynienia z przestępstwem. To bardzo przykra historia - mówił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin w programie "Tłit", komentując aferę wokół programu "Tęczowy Music Box". Właśnie przy jego realizacji muzyk miał molestować nieletnich. - Nie rozsądzajmy sprawy na 100 proc. Musi być prokuratura, proces, sąd, wyrok. Na razie jest, bardzo poważny, ale materiał dziennikarski. Wymiar sprawiedliwości sprawą się jeszcze nie zajął - wskazał Sellin.
Jacek Nawrocki: Serbia była do ogrania? To była determinacja naszego zespołu, zostawienie serca i zdrowia na boisku

Jacek Nawrocki: Serbia była do ogrania? To była determinacja naszego zespołu, zostawienie serca i zdrowia na boisku

Sport
Reprezentacja Serbii w decydującym o bilecie na igrzyska olimpijskie meczu okazała się lepsza od Polski. Nasze siatkarki walczyły zaciekle, wzniosły się na swój najwyższy poziom, ale poległy (1:3). - To była determinacja, znakomite podejście, zostawienie serca, ducha i zdrowia na boisku. Serbia to najlepszy zespół na świecie, nie tylko w kontekście tej imprezy - podsumował Jacek Nawrocki. Choć nie mógł być zadowolony z wyniku, chwalił swoje podopieczne i cieszył się też z występów indywidualnych.
Pędził autostradą. Nagranie policji

Pędził autostradą. Nagranie policji

Motoryzacja
Pewien kierowca pędził A4 na Dolnym Śląsku z zawrotną prędkością: 224 km/h. Funkcjonariusze szybko się nim zajęli. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie.
Wjechały buldożery. Wszystko w asyście 700 policjantów i 200 żołnierzy

Wjechały buldożery. Wszystko w asyście 700 policjantów i 200 żołnierzy

Świat
Izraelskie buldożery wyburzyły palestyńskie domy we wschodniej Jerozolimie. W dwóch zniszczonych budynkach mieszkało 17 osób. W akcji brało udział 700 policjantów i 200 żołnierzy. Wydarzenie to spotkało się z protestami Palestyńczyków, jak i z międzynarodową krytyką. Interwencję Izraela, Palestyńczycy nazwali "zbrodnią wojenną". Palestyński premier, Mohammad Shtayyeh, powiedział, że rząd złoży skargę do Międzynarodowego Trybunału Karnego w sprawie rozbiórki w Sur Baher. Izraelski Sąd Najwyższy orzekł, że domy zostały postawione nielegalnie i zbyt blisko muru oddzielającego Izrael i Autonomię Palestyńską. Jak podają izraelskie media, Izraelczycy przeznaczyli do wyburzenia w sumie aż 70 mieszkań.
PGE IMME. Maciej Polny: Ta impreza prawdopodobnie odbędzie się w Gdańsku po raz ostatni

PGE IMME. Maciej Polny: Ta impreza prawdopodobnie odbędzie się w Gdańsku po raz ostatni

Żużel
Już po raz czwarty PGE IMME odbędą się w Gdańsku. Maciej Polny uważa, że poziom zawodów będzie najwyższy spośród tych wszystkich edycji. To najprawdopodobniej ostatnie zawody tej rangi w Gdańsku.
Obrońca Arkadiusza Kraski o kluczowym dowodzie w sprawie

Obrońca Arkadiusza Kraski o kluczowym dowodzie w sprawie

Polska
- Nagranie z monitoringu w sposób jednoznaczny przekonuje, że nie było tak, jak ustalił sąd pierwszej instancji - mówi adwokat Arkadiusza Kraski mec. Michał Kałużny. Prawnik ma nadzieję, że prokuratura "wciąż stoi po stronie jego klienta" i Kraska ostatecznie zostanie oczyszczony z zarzutów. - Mam nadzieję, że po analizie materiału dowodowego prokuratura zmieni swoje stanowisko i będzie dążyć do uniewinnienia mojego klienta - zaznacza mec. Kałużny.
Kraska niezadowolony z decyzji sądu.

Kraska niezadowolony z decyzji sądu. "To zabawa moim życiem"

Polska
- Tu chodzi o życie moje i mojej rodziny. Mamy się tak w kółko bawić? Siedziałem prawie 20 lat i chyba wystarczy - mówił Arkadiusz Kraska po ogłoszeniu decyzji Sądu Najwyższego, który odroczył posiedzenie i zobowiązał Kraskę do przedstawienia dowodów w tej sprawie. - Nie wiem o co tu chodzi, jestem tylko pionkiem w grze - stwierdził zrezygnowany Kraska.
Siostra Arkadiusza Kraski: to wielki stres dla całej rodziny

Siostra Arkadiusza Kraski: to wielki stres dla całej rodziny

Polska
- Liczymy na uniewinnienie. (...) Wierzę w to, że sąd podejmie słuszną i sprawiedliwą decyzję w tej sprawie - powiedziała Dorota Berg, siostra Arkadiusza Kraski. Jej brat został skazany na dożywocie i odsiedział już 18 lat wyroku. W oparciu o nowe dowody sprawa może zostać ponownie rozpatrzona, a Kraska - uniewinniony. - To wielki stres dla mnie i dla brata - mówi siostra skazanego.
Inwestycje w Polsce mają ruszyć z kopyta.

Inwestycje w Polsce mają ruszyć z kopyta. "Najwyższy czas wbijać łopatę"

Polska
- Duże projekty inwestycyjne, takie jak CPK czy elektrownia atomowa były przez ostatnie dwa, trzy lata w fazie przygotowawczej, a teraz najwyższy czas, by wbijać łopatę i by te inwestycje powstawały - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Uważam, że dzięki CPK Polska może bardzo dużo zyskać jako centrum logistyczne Europy Środkowo-Wschodniej - dodał.
62-latek z wnuczkiem na motocyklu. Policjanci patrzyli ze zdumieniem

62-latek z wnuczkiem na motocyklu. Policjanci patrzyli ze zdumieniem

Ciekawostki
Z niedowierzaniem policjanci z Białej Podlaskiej oglądali zapis miejskiego monitoringu. Widać na nim motocykl, który próbuje wyprzedzić samochód z prawej strony. Skutkiem jest kolizja. Szybko okazało się, że motocyklem jechał 62-letni dziadek z wnuczkiem. To, co najbardziej zdumiało funkcjonariuszy był fakt, że mężczyzna porzucił nastolatka. 62-latka szybko jednak udało się namierzyć. Okazało się, że nie dość, że spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, to jeszcze był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. O losie nieodpowiedzialnego dziadka zadecyduje sąd.

"Tłit". Mikołaj Pawlak o nieletnich matkach. Proponuje debatę rzecznikowi praw obywatelskich

Polska
Rzecznik praw obywatelskich wyolbrzymił liczbę nieletnich dziewcząt, które co roku zachodzą w Polsce w ciążę. Zapomniał dodać, że z tych 300 dziewcząt, większość ma ponad 16 lat. Czyli sąd najprawdopodobniej wyda zgodę na zawarcie małżeństwa i one staną się dorosłe - stwierdził w programie "Tłit" rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Zaproponował też debatę na temat praw dzieci i praw rodziny, która mogłaby się odbyć przed kamerami. - Przyjmuję wyzwanie - stwierdził prowadzący program Marek Kacprzak.
Weronika Rosati i Robert Śmigielski czekają na kolejną rozprawę.

Weronika Rosati i Robert Śmigielski czekają na kolejną rozprawę. "Może to zaognić konflikt" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Weronika Rosati i Robert Śmigielski byli parą przez dwa lata i doczekali się córki, małej Elizabeth. Pod koniec czerwca ubiegłego roku Fakt poinformował o rozpadzie związku aktorki ze starszym o 18 lat ortopedą. Wówczas Weronika rozpoczęła medialną wojnę z byłym partnerem, przy okazji stając się kimś w rodzaju „ambasadorki samotnych matek”. Śmigielski ponoć nie zamęczał małej Elizabeth zainteresowaniem, jednak w sądzie wnioskował o wspólną opiekę nad córką. Na szczęście podczas drugiej rozprawy zwaśnionym stronom udało się dojść do porozumienia... w bufecie. Śmigielski zgodził się na ustanowienie miejsca pobytu dziecka przy matce i ograniczenie spotkań do dwóch w miesiącu. Celebrytów czeka jednak jeszcze jedna rozprawa, tym razem w Stanach Zjednoczonych, gdzie sąd ustanowił zakaz zbliżania się Śmigielskiego do aktorki. Spotkanie w amerykańskim sądzie na nowo rozbudzi konflikt?
Rekordowy transfer w Lotto Ekstraklasie.

Rekordowy transfer w Lotto Ekstraklasie. "Rzadko zdarza się, żeby wszystko udało utrzymać się w tajemnicy"

Piłka nożna
- To najwyższy transfer w historii Legii. Jeśli dojdą do niego bonusy, może to też być rekord całej ligi - mówi Izabela Kruk o przenosinach Sebastiana Szymańskiego do Dynama Moskwa.
Kamil Stoch wie, gdzie ma największe braki przed sezonem.

Kamil Stoch wie, gdzie ma największe braki przed sezonem. "Najwyższy czas coś z tym zrobić"

Zimowe
- Sprawa zmian trenerskich została rozegrana tragicznie rozwiązana. Zawodnicy nie powinni być w to mieszani, a było na odwrót - mówi Kamil Stoch, który podczas zgrupowania reprezentacji zdradził swoje plany przygotowań do sezonu zimowego. - Z trenerem Doleżalem wprowadziliśmy zmiany w technice i są już efekty - mówi mistrz olimpijski.
Nagranie ze śmiercnionośnej kolejki

Nagranie ze śmiercnionośnej kolejki

Wiadomości
Tendi Szerpa zamieścił na swoim Instagramie ten niezwykły film. Przedstawia kolejkę na Mount Everest - najwyższy szczyt świata. Sznureczek chętnych do zdobycia góry to, wbrew pozorom, częsty tutaj widok, ale w tym roku sytuacja jest tragiczna. Próbując wejść lub zejść ze szczytu zginęło już 8 osób. Kilka z nich właśnie z powodu tłoku. Dwa dni po tym, jak Tendi nagrał film, na Stopniu Hillarego zginął Brytyjczyk Robert Fisher. Po długim oczekiwaniu zwyczajnie zabrakło mu siły, by zejść na dół. Stopień Hilarego znajduje się w tzw. strefie śmierci. 

"Amerykański talib" wychodzi na wolność. Chce zamieszkać w Europie

Wiadomości
John Walker Lindh nazywany "amerykańskim talibem" wychodzi na wolność po odbyciu zasądzonej mu w 2002 r. kary. To pierwszy Amerykanin, który został skazany na 20 lat za przynależność do organizacji terrorystycznych. Mężczyzna wyjechał do Afganistanu, gdzie zrekrutował się jako bojownik. Schwytano go tam po zamachach z 11 września 2001 r. Sąd skrócił jego karę o 3 lata ze względu na dobre sprawowanie, mimo że mężczyzna jest nadal radykalnym islamistą. - Bardzo kochamy Johna, chcemy dla niego tego, co najlepsze. Dzisiejsza decyzja sądu da mu szanse oddania tego, co ma do zaoferowania ludziom - mówi Marilyn Walker, matka skazanego. 38-latek jest w połowie Irlandczykiem. Mężczyzna zapowiedział, że po wyjściu na wolność przeprowadzi się do Irlandii.
Bonus RPK prawomocnie skazany!

Bonus RPK prawomocnie skazany! "Przegrałem, ale będę się odwoływał"

Gwiazdy
W marcu 2015 roku raper Bonus RPK został zatrzymany przez policję pod zarzutem handlu narkotykami. W grudniu tego samego roku po wpłaceniu poręczenia majątkowego muzyk opuścił areszt. Według prokuratury Oliwier Roszczyk brał udział w handlu przede wszystkim marihuaną, ale też kokainą. Jak zeznali świadkowie marihuana była przewożona od dostawcy z Włocławka. W lipcu 2016 roku raper został skazany przed Sąd Rejonowy w Warszawie na 5,5 roku pozbawienia wolności oraz karę w wysokości prawie 500 tysięcy złotych. W poniedziałek, 20 maja Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymywał wyrok Sądu Rejonowego z lipca 2018 roku uznając, że dowody w sprawie są na tyle mocne, żeby uznać rapera winnym zarzucanych mu czynów. Tuż po wyjściu z sali sądowej Roszczyk zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku. Na sali oskarżonemu towarzyszyli Ten Typ Mes oraz Małolat, którzy przed kamerami stwierdzili, że do więzienia trafi niewinny człowiek.
Ten Typ Mes o wyroku Bonus RPK:

Ten Typ Mes o wyroku Bonus RPK: "Niewinny chłopak trafia do więzienia"

Gwiazdy
W marcu 2015 roku raper Bonus RPK został zatrzymany przez policję pod zarzutem handlu narkotykami. W grudniu tego samego roku po wpłaceniu poręczenia majątkowego muzyk opuścił areszt. Według prokuratury Oliwier Roszczyk brał udział w handlu przede wszystkim marihuaną, ale też kokainą. Jak zeznali świadkowie marihuana była przewożona od dostawcy z Włocławka. W lipcu 2016 roku raper został skazany przed Sąd Rejonowy w Warszawie na 5,5 roku pozbawienia wolności oraz karę w wysokości prawie 500 tysięcy złotych. W poniedziałek, 20 maja Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymywał wyrok Sądu Rejonowego z lipca 2018 roku uznając, że dowody w sprawie są na tyle mocne, żeby uznać rapera winnym zarzucanych mu czynów. Tuż po wyjściu z sali sądowej Roszczyk zapowiedział, że będzie odwoływał się od wyroku. Na sali oskarżonemu towarzyszyli Ten Typ Mes oraz Małolat, którzy przed kamerami stwierdzili, że do więzienia trafi niewinny człowiek.
Podatek handlowy. Szefowa POHiD: jeszcze nic nie jest przesądzone

Podatek handlowy. Szefowa POHiD: jeszcze nic nie jest przesądzone

Finanse
 KE myliła się blokując w Polsce podatek handlowy, uznał Sąd Unii Europejskiej. - Od wyroku pierwszej instancji przysługuje odwołanie. Liczymy więc, że w Trybunale Sprawiedliwości uda się obronić naszą rację, czyli że ten podatek jest pomocą państwa i dyskryminuje największe podmioty na rynku - mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. 
Komputer za 50zł, który odpali League of Legends w Full HD!

Komputer za 50zł, który odpali League of Legends w Full HD!

Technologia
Kolejny raz materiał miał zacząć się od ostrzeżenia, czy wręcz od zniechęcenia Was przed chęcią poskładania takiego zestawu, ale chyba sobie to darujemy. Po opublikowaniu materiału z komputerem za 100zł po dziś dzień czytamy komentarze, że ten PC działa lepiej niż wasz laptop za ponad 2 tysiące, więc… apelujemy jedynie o rozsądek, jeśli jakimś cudem – ten pecet za 50zł jest lepszy od Waszego kalkulatora, to chyba najwyższy czas na upgrade!?
poprzednie1 2 3 4 5 ... 24następne