Wyniki wyszukiwania dla:

rząd

Liczba wyników: 1140

PSL obiecuje. 400 zł miesięczne więcej dla emerytów i dobrowolny ZUS dla firm

PSL obiecuje. 400 zł miesięczne więcej dla emerytów i dobrowolny ZUS dla firm

Wiadomości
- Wprowadzimy emeryturę bez podatku, która będzie wyższa o ok. 400 zł miesięcznie. Nie chcę widzieć starszych osób, które przepracowały 40-50 lat, chcąc pójść do apteki i odchodzą z pustymi rękami. To nie jest jałmużna, te pieniądze im się po prostu należą - mówił podczas konwencji w Płocku lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, jego ugrupowanie nie wycofa się z programu "500 plus", ale - jak zaznaczył - trzeba programu socjalne zapracować. - Dlatego nie możemy ograbiać przedsiębiorców. Przedsiębiorca nie może być traktowany przez rząd, jako osoba podejrzana, która ma tylko płacić daniny. Nie możemy patrzeć na ciągłe podwyżki ZUS-u. ZUS musi być dobrowolny.
Marynarze bez podatku.

Marynarze bez podatku. "W Polsce stworzono raj podatkowy"

Polska
- Jeśli rząd uznał, że PIT szkodzi do 26 roku życia, to znaczy, że szkodzi również po ukończeniu 26 lat - zwraca uwagę w programie "Money. To Się Liczy" Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Jako przykład podał marynarzy, którzy zostali zwolnieni z podatku nawet, jeśli pływają pod obcą banderą. - Skoro premier mówi, że czas na odważne decyzje, to trzeba je podjąć również w systemie podatkowym - powiedział Sadowski.
Ceny rosną, a na tym nie koniec.

Ceny rosną, a na tym nie koniec. "Inflacja skokowo wzrośnie o 1 punkt procentowy"

Świat
- Pamiętajmy o tym, że rząd zamroził ceny energii, które w dużej mierze również wpływają na wzrost cen w całej gospodarce. Gdy zdecyduje się na ich odmrożenie, to automatycznie inflacja skokowo wzrośnie o 1 punkt procentowy - powiedział w programie "Money. To Się Liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula .
Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

Polska
- Operacja przeniesienia środków z OFE na rok formalnie zmniejsza deficyt. To jest podobny trick do tego, który zastosował kiedyś minister Rostowski. Ale to wszystko jest kosztem przyszłości - mówi w programie "Money. To Się Liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Pożar na Gran Canarii. Wielka ewakuacja

Pożar na Gran Canarii. Wielka ewakuacja

Świat
Gran Canaria płonie od soboty. Pożar pochłania ogromne obszary lasów, a strażacy mają problemy z opanowaniem żywiołu. Z powodu zagrożenia ewakuowano już tysiąc osób z gmin Tejeda, Artenara i Gáldar. W akcję gaśniczą na Gran Canarii zaangażowano straż pożarną oraz wojsko. Jak podaje CNN, na miejscu jest 200 żołnierzy wojsk lądowych, a lokalne władze poprosiły o pomoc rząd w Madrycie i Wojskowe Oddziału Ratunkowe w Sewilli.
Ekspansja wirusa ASF. Już 30 ognisk w Polsce.

Ekspansja wirusa ASF. Już 30 ognisk w Polsce. "Czesi poradzili sobie w pół roku"

Finanse
Pierwsze ogniska wirusa ASF przekroczyły już linię Wisły. - Sprawa jest poważna. I ten, i poprzedni rząd zbagatelizowały sprawę ASF - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii i nowej partii Zgoda. A można było zadziałać inaczej, skuteczniej. - Czesi w ciągu pół roku potrafili sobie poradzić z wirusem - podkreśla Kołodziejczak.
Sinice w natarciu.

Sinice w natarciu. "Ktokolwiek, by rządził, na nie wpływ miałby niewielki"

Polska
W ostatnim tygodniu codziennie informowano o kolejnych kąpieliskach zamkniętych z powodu zakwitnięcia sinic. Jak stwierdził w "Money. To się liczy" minister marek Gróbarczyk, żaden rząd nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem, gdyż "to naturalny wykwit". - Problem dotyczy większości akwenów w Polsce i Europie - dodał.
Rząd buduje 30 zalewów.

Rząd buduje 30 zalewów. "Nie będzie wysiedleń"

Finanse
W najbliższych siedmiu latach rząd zamierza zbudować około 30 nowych zalewów i zbiorników przeciwpowodziowych. Dziewięć z nich stanowić będą "duże zbiorniki" zlokalizowane głównie w Kotlinie Kłodzkiej. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zapewnił w programie "Money. To się liczy", że nie będzie w związku z tym żadnych wysiedleń.
Sieć 5G od Huawei.

Sieć 5G od Huawei. "Nie pokazujmy palcem jednego dostawcy"

Technologia
- Rząd musi zadbać o to, by sieć 5G była bezpieczna - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister cyfryzacji, Wanda Buk. Jak dodała, urządzenia, których używają operatorzy muszą mieć odpowiednie certyfikaty. Minister nie wykluczyła, że dostarczycielem usług mógłby być koncern Huawei: - Poczekajmy do października. Wtedy powinniśmy dostać unijne wytyczne - zaznaczyła.
Mój prąd. Rusza nowy program rządu.

Mój prąd. Rusza nowy program rządu. "Warto się po te pieniądze schylić"

Polska
- Najmniejsze instalacje fotowoltaniczne kosztują ok. 15 tys. zł – mówił w programie „Money. To się liczy” Krystian Derski z portalu wysokienapiecie.pl. – Ale zwykle montuje się systemy warte 20-23 tys. zł. Zatem pomoc z programu rządowego: mój prąd w wysokości 5 tys. zł dopłaty to tylko 15-20 proc. kosztów takiej inwestycji. Tak czy inaczej warto się po te pieniądze schylić choć trzeba pamiętać o zasadzie: kto pierwszy ten lepszy. I to widać, bo firmy instalacyjne już mają pozajmowane terminy i mnóstwo zleceń.
Rząd dopłaci do droższego prądu, ale trzeba się pospieszyć

Rząd dopłaci do droższego prądu, ale trzeba się pospieszyć

- Około 16 mln gospodarstw domowych nie musi robić nic, a rząd tą różnicę dopłaci spółkom energetycznym. Szpitale, małe i mikroprzedsiębiorstwa za pierwszą połowę roku mają stawki, które obowiązywały w zeszłym roku, a za drugą muszą udowodnić, ze kwalifikują się do rekompensat. Termin złożenia oświadczenia upływa 27 lipca - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, ekspert portalu wysokienapiecie.pl.
Zamrożenie cen energii. Termin na oświadczenia mija.

Zamrożenie cen energii. Termin na oświadczenia mija. "Polacy się pogubili"

Polska
- Do jednego z największych dostawców energii wpłynęło 20 tysięcy oświadczeń przy 400 tysięcy jest uprawnionych. Zatem to tylko 5 proc. – powiedział w programie „Money. To się liczy” Krystian Derski z portalu wysokienapiecie.pl. – Dlaczego tak mało? Myślę, że większość Polaków pogubiła się w serialu pt. zamrożenie cen prądu. Była uchwalona ustawa, potem dwie nowelizacje. Rząd dał firmom tylko 28 dni na złożenie oświadczeń. Wielu z nich się po prostu nie dowiedziało.
Ważą się losy podatku handlowego.

Ważą się losy podatku handlowego. "Proces będzie trwał jeszcze kilka miesięcy"

Polska
- Bez wątpienia proces dotyczący podatku handlowego będzie trwał jeszcze co najmniej kilka miesięcy - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu. Komisja Europejska, która już raz zablokowała wejście w życie w Polsce podatku handlowego, teraz odwołuje się od korzystnego dla Polski wyroku europejskiego Trybunału. Rząd tymczasem chciał wprowadzić podatek jeszcze w tym roku.
Mój prąd - nowy rządowy program.

Mój prąd - nowy rządowy program. "Nie grymaśmy"

Polska
- Nie grymaśmy, refundacja za instalację paneli fotowoltaicznych - choć nie pokryje połowy kosztów inwestycji, co na początku sugerował rząd - to jednak je zmniejszy i sprawi, że inwestycja szybciej nam się zwróci. Kto pierwszy, ten lepszy; premiowani będą ci, którzy jako pierwsi pokażą fakturę - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci. Jego zdaniem zainteresowanie będzie większe niż w tej chwili przewidział to rząd.

"Mój Prąd". Miało być 5 tys. do wzięcia, ale w praktyce to będzie mniej

Polska
Rząd zapowiedział nowy program "Mój Prąd" i przeznaczy na niego miliard złotych, co oznacza, że 200 tys. gospodarstw może otrzymać częściowy zwrot kosztów inwestycji w kwocie do 5 tys. zł. - To przypomina promocję do wyczerpania zasobów. Ten instrument nachodzi na inny instrument wsparcia, czyli ulgę modernizacyjną, nie wyobrażamy sobie, żeby tej dotacji nie można było połączyć z ulgą podatkową, ale im większą dotację dostaniemy, tym mniejsza ulga będzie nam przysługiwać, efektywnie zatem to będzie mniej - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci.
Drugi rozbiór OFE. Średnio 10 tys. zł na konta Polaków

Drugi rozbiór OFE. Średnio 10 tys. zł na konta Polaków

Finanse
Emerytalna rewolucja w Polsce. Jednym z jej elementów jest likwidacja OFE. Rząd mówi o średnio 10 tys. zł, które wrócą na konta Polaków. - Musimy pamiętać o tym, ze projektodawca nie oparł się pokusie sięgnięcia po część kapitałów emerytalnych. Projekt zakłada de facto wprowadzenie nowego podatku - zwrócił uwagę w programie "Money. To się liczy" Adrian Prusik z Instytutu Emerytalnego.
Wjechały buldożery. Wszystko w asyście 700 policjantów i 200 żołnierzy

Wjechały buldożery. Wszystko w asyście 700 policjantów i 200 żołnierzy

Świat
Izraelskie buldożery wyburzyły palestyńskie domy we wschodniej Jerozolimie. W dwóch zniszczonych budynkach mieszkało 17 osób. W akcji brało udział 700 policjantów i 200 żołnierzy. Wydarzenie to spotkało się z protestami Palestyńczyków, jak i z międzynarodową krytyką. Interwencję Izraela, Palestyńczycy nazwali "zbrodnią wojenną". Palestyński premier, Mohammad Shtayyeh, powiedział, że rząd złoży skargę do Międzynarodowego Trybunału Karnego w sprawie rozbiórki w Sur Baher. Izraelski Sąd Najwyższy orzekł, że domy zostały postawione nielegalnie i zbyt blisko muru oddzielającego Izrael i Autonomię Palestyńską. Jak podają izraelskie media, Izraelczycy przeznaczyli do wyburzenia w sumie aż 70 mieszkań.
Nowe podatki w Polsce.

Nowe podatki w Polsce. "Rząd szuka pieniędzy na 500+"

Polska
- Program 500+ jest programem socjalnym, a nie programem, który ma zwiększyć dzietność. To się niestety coraz bardziej potwierdza - powiedział w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – On się do tej pory bez problemu finansował, bo mieliśmy dobrą koniunkturę, wynikającą z dobrej sytuacji w całej Europie. To się kończy i zaczyna się kombinowanie. Rząd coraz głośniej mówi o wprowadzeniu podatku handlowego, cyfrowego. Szuka pieniędzy.
Leszek Miller krytykuje brak zaproszenia Putina do Warszawy

Leszek Miller krytykuje brak zaproszenia Putina do Warszawy

Polityka
W przeciwieństwie do innych państw UE rząd PiS nie ma żadnych kontaktów z władzami Rosji - powiedział w programie "Tłit" Leszek Miller, europoseł i były premier. Skrytykował przeniesienie uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej z Westerplatte do Warszawy oraz brak zaproszenia dla Władimira Putina na te obchody.
Kryzys lekowy. Rząd niespodziewanie pomógł małej firmie

Kryzys lekowy. Rząd niespodziewanie pomógł małej firmie

Polska
W związku z kryzysem lekowym, Ministersto Zdrowia uruchomiło specjalną infolinię, która informuje pacjentów o dosępności leków w konkrentych aptekach. Okazało się, że ministerstwo posługuje się bazą informacyjną stworzoną przez startup "Gdzie Po Lek". - To klasyczna sytuacja kiedy ktoś znalazł się na odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. - powiedział Bartłomiej Gola z SpeedUp Venture Capital Group - Ten kryzys lekowy stworzył szanse dla tej małej spółki. Bartłomiej Gola dodał, że z podobnych szans skorzystały firmy, które zakładały kantory internetowe. - Duże banki, oferowały bardzo niekorzystne spready i zmuszały do wymiany waluty w bankach. To stworzyło miejsce i szanse dla struktur jakimi są dziś intenretowe kantory. - dodał w programie "Biznes Mówi" Bartłomiej Gola.
Rząd buduje drewniane domy. Na razie nie ma ani jednego, w przyszłym roku będzie kilka tysięcy

Rząd buduje drewniane domy. Na razie nie ma ani jednego, w przyszłym roku będzie kilka tysięcy

Polska
- Spółka Polskie Domy Drewniane istnieje. Teraz jest wyszukiwany grunt, na którym będzie można budować i prowadzone są rozmowy z wykonawcami. Na koniec roku pojedyncze domy będą stały. W przyszłym roku powinno powstać kilka tysięcy "mieszkań" w budownictwie drewnianym - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" minister środowiska Henryk Kowalczyk.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 55następne