Wyniki wyszukiwania dla:

ryby

Liczba wyników: 173

Uważaj na te ryby. Mogą mieć pasożyty

Uważaj na te ryby. Mogą mieć pasożyty

Zdrowie
Ryby to bardzo ważny element zdrowej diety. Zaleca się, aby spożywać ją nie mniej niż 2 razy w tygodniu. Trzeba jednak uważać na źródła ich pozyskiwania oraz sposób ich przyrządzania. Mogą się w nich znajdować groźne pasożyty, które wpłyną bardzo negatywnie na nasze zdrowie.  
Ryby - duchy. Odkrycie w głębinach Oceanu Spokojnego

Ryby - duchy. Odkrycie w głębinach Oceanu Spokojnego

Ciekawostki
Trzy nowe gatunki ryb odkryli naukowcy w głębinach Rowu Atakamskiego - jednej z najgłębszych części Pacyfiku. Do tej pory teren ten był w dużej mierze niezbadany. Okazało się, że mimo przenikliwego zimna i ekstremalnego ciśnienia, na głębokości 7,5 tys metrów tętni życie. Odkrycie trzech nowych ryb z rodziny dennikowatych ogłoszono po przeanalizowaniu stu godz. materiałów wideo i prawie 12 tys. zdjęć z oceanicznego dna. Jeden z okazów został złapany i wyciągnięty na powierzchnię. Okazało się jednak, ich ciała doskonale radzą sobie na głębokościach, ale na powierzchni natychmiast się roztapiają.
Groźny niedobór witaminy B12

Groźny niedobór witaminy B12

Zdrowie
Zmęczenie, zawroty głowy, trudności z oddychaniem. Jeśli dopada cię któraś z tych przypadłości, czas się przebadać. Powodem może być niedobór witaminy B12. Jest ona potrzebna organizmowi do produkcji nowych czerwonych krwinek. Na skutek niedoboru organizm nie jest w stanie dostarczyć komórkom dostatecznej ilości tlenu, stąd zmęczenie. Inne symptomy to utrata apetytu i czucia smaku, bóle głowy, bladość, czy drętwienie palców dłoni i stóp. B12 reguluje tez pracę układu nerwowego, dlatego objawy niedoboru mogą przypominać niekiedy chorobę psychiczną. Szczególnie uważać powinny osoby na diecie wegańskiej. Głównym źródłem wit. B12 jest mięso, ryby, jajka i nabiał.  
Latające pstrągi. Tak zarybia się górskie jeziora

Latające pstrągi. Tak zarybia się górskie jeziora

Ciekawostki
Urzędnicy w amerykańskim stanie Utah zaprezentowali sposób zarybiania jezior znajdujących się wysoko w górach. Pracownicy agencji zajmującej się ochroną dzikiej przyrody transportują ryby samolotem wysoko w góry, a następnie za pomocą otworu w samolocie wyrzucają pstrągi nad taflę jeziora. Ten sposób jest ponoć najszybszy i najmniej stresujący dla zwierząt. Wskaźnik przeżycia jest też wyższy. Skok do wody z samolotu przeżywa ok. 95 proc. osobników. To wszystko dzięki rozmiarowi - małe pstrągi mają do 3 cm długości.
Grube ryby TVN-u relaksują się w Sopocie

Grube ryby TVN-u relaksują się w Sopocie

Gwiazdy
Często to co dzieje się za kulisami powstawania programów telewizyjnych jest o wiele ciekawsze niż efekt produkcji. Zainteresowanie szefostwem największych stacji postanowił wykorzystać jakiś czas temu TVN, wypuszczając Drugą Szansę, żartobliwie nawiązującą do postaci rodzimej branży medialnej. Nic więc dziwnego, że szare eminencje małego ekranu, dotychczas działające w ukryciu, zaczynają przyciągać coraz to większą uwagę paparazzi. Przy okazji sopockiego festiwalu fotoreporterzy przyłapali na lunchu szefostwo "stacji matki" relaksujące się w towarzystwie Grzegorza Kajdanowicza i Andrzeja Morozowskiego.
Ryby, które kumulują najwięcej rtęci

Ryby, które kumulują najwięcej rtęci

Zdrowie
Ryby powinny systematycznie gościć na naszych stołach. zawierają mnóstwo składników odżywczych, potrzebnych dla organizmu. Warto wiedzieć jednak, że nie wszystkie ryby jedzone w większych ilościach, będą dobrze wpływały na organizm. Część z gatunków, może być silnie zatruta rtęcią. 

"Żywa skamieniałość". Ryba, której nikt nie miał prawa spotkać

Ciekawostki
Latimeria to niezwykła ryba. Po pierwsze jest drapieżnikiem. Po drugie, przez lata sądzono, że... wymarła ponad 60 mln lat temu. Uważano tak aż do 1938 roku, kiedy to ryba zaplątała się w sieci u wyjścia rzeki Chalumna do Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Afryki. Okaz kupiła od rybaków Marjorie Courtenay-Latimer – kustosz muzeum miejskiego w East London. Naszkicowała rybę i wysłała rysunek prof. J.L.B. Smithowi, który oświadczył: byłbym mniej zdziwiony, gdybym spotkał na ulicy żywego dinozaura. Latimeria mierzyła półtora metra długości, miała grube łuski i dziwne płetwy i trójdzielny ogon. Ryby mieszkają na głębokościach od 150 do 700 m nad skalistym dnem i w jakiniach wulkanicznego pochodzenia. Nikt nie wie, ile latimerii żyje dziś na świecie, może ledwie tysiąc, a może 10 tys. Nurkowie po raz pierwszy zrobili zdjęcia tych ryb w 2000 roku.
Największa ryba jego życia uciekła. Nagranie z kajaka

Największa ryba jego życia uciekła. Nagranie z kajaka

Styl życia
"O mój Boże!" Wędkarz dosłownie zwariował po złapaniu, a następnie utracie wielkiego szczupaka. Kanadyjski YouTuber Viva Frei wpadł w szał. - Łowiłem ryby na kajaku w zatoce Missisquou po kanadyjskiej stronie jeziora Champlain. Myślałem, że zahaczyłem o jakieś skały, gdy zobaczyłem tego potwora. Moja reakcja na jego ucieczkę mówi wszystko - powiedział mężczyzna.
Gigantyczny król oceanów

Gigantyczny król oceanów

Nauka
Dunkleosteus to rodzaj pancernej ryby zamieszkującej naszą planetę w okresie dewonu. Był postrachem zwierząt, które żyły 380-360 mln lat temu. Co ciekawe, ryba nie posiadała zębów, ale silną szczękę z płytami kostnymi, którymi była w stanie zabić ofiarę. Pancerny drapieżca nie miał sobie równych.
A może ryba? Coraz częściej rezygnujemy z jedzenia ryb

A może ryba? Coraz częściej rezygnujemy z jedzenia ryb

Kuchnia
Pełne witamin, białka, kwasów tłuszczowych omega–3 – ryby są prawdziwą kopalnią substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. – Ze względu na swoje wartości odżywcze mięso ryb powinno być stałym elementem naszego jadłospisu – zauważa Agnieszka Piskała, diet coach. Niestety z roku na rok jemy coraz mniej ryb i te dane martwią specjalistów.
Niesamowity podwodny świat

Niesamowity podwodny świat

Nauka
Statek Badawczy Okeanos Explorer należący do NOAA jest wyposażony w zdalnie sterowaną łódź podwodną. W 2018 r. badał południowowschodnie wybrzeże USA. W trakcie misji łódź podwodna zanurzała się 17 razy. Dzięki temu naukowcy mogli zobaczyć wiele niesamowitych podwodnych stworzeń. Ta ryba z rodziny jaszczurnikowatych ma męskie i żeńskie organy płciowe. Każdy osobnik jest potencjalnym partnerem. Naukowców urzekł też ten gatunek mątwy. Maluszek ukrywa się w osadach na dnie i czeka na ofiarę. Udało się uchwycić również drapieżną rybę, do której lepiej się nie zbliżać. Chwyta ofiary z ogromna szybkością. 
Lisek w tarapatach

Lisek w tarapatach

Ciekawostki
Mallory Harrigan oraz Cliff i Allan Russell łowią ryby na półwyspie Labrador w Kanadzie. Ostatni połów był nietypowy. Na dryfującej krze dostrzegli jakieś zwierzę. Gdy podpłynęli bliżej okazało się, że to przerażony lis polarny. Zwierzę prawdopodobnie szukało jedzenia, kiedy kra oderwała się i wyniosła liska na morze. Był skazany na pewną śmierć, więc rybacy postanowili mu pomóc. Nie było łatwo go złapać. W końcu lis poddał się, przestał uciekać i dał zabrać się na pokład. Był tak zmęczony, że spał przez całą drogę. Przed wypuszczeniem go na ląd, załoga nakarmiła go obficie kiełbaskami. Tak przygotowany mógł powrócić na wolność. 
Ile ryb powinniśmy jeść?

Ile ryb powinniśmy jeść?

Zdrowie
Ile ryb powinniśmy jeść?W kwestii zdrowotności ryb, dietetycy są jednomyślni.Jak często Polacy jedzą ryby? Sprawdź to oglądając wideo.                                     
Ryba prosto z kutra to ściema. Smażalnie oszukują klientów

Ryba prosto z kutra to ściema. Smażalnie oszukują klientów

Wiadomości
O smażonych rybach z Bałtyku krążą legendy. Nad morzem jest mnóstwo knajp, które bazują na niewiedzy klientów. Dorsza podmienia się mintajem, mrożoną solę sprzedaje się jako świeżą. Są tacy, którzy twierdzą, że pstrąg z karty został złowiony w morzu. To tylko część absurdów na jakie natrafił Klaudiusz Michalec we Władysławowie. Reporter WP wybrał się do jednej ze smażalni i ukrytą kamerą nagrał rozmowę o serwowanych klientom rybach. To, co usłyszał, skonfrontował z głosem ekspertki, Beaty Patkowskiej, która od lat prowadzi swoją restaurację w Jastarni. O trikach, stosowanych przez właścicieli smażalni, w materiale wideo.  
Tak smażalnie oszukują swoich klientów. Przez ich praktyki płacisz więcej za ryby

Tak smażalnie oszukują swoich klientów. Przez ich praktyki płacisz więcej za ryby

Wiadomości
Trudno sobie wyobrazić wakacje nad morzem bez smażonej ryby. Nic więc dziwnego, że nadmorskie lokale przeżywają w sezonie letnim prawdziwe oblężenie. Aby więcej zarobić, niektóre smażalnie oszukują klientów na wadze ryb. Reporter WP, Klaudiusz Michalec, wybrał się do jednej z nich, by sprawdzić, czy to co jest na talerzu, zgadza się z tym, co jest na paragonie. Niestety wyniki testu pozostawiają wiele do życzenia. 
Poszedł na ryby, złowił pistolet. Znalezisko trafiło w ręce policji

Poszedł na ryby, złowił pistolet. Znalezisko trafiło w ręce policji

Ciekawostki
Pistolet, najpewniej z czasów II wojny światowej, wyłowił wędkarz we wsi Słonne. 46-latek wybrał się na ryby, nad San w środę. W pewnym momencie zablokowała się linka, więc mężczyzna wszedł do wody i około 15 metrów od brzegu wyciągnął zawiniątko, w którym znajdował się zardzewiały pistolet z dwoma magazynkami i amunicją. 46-latek wezwał na miejsce policję, a ta zabezpieczyła znalezisko i przewiozła broń do jednostki.
Toksyczne ryby. Unikaj ich w swojej diecie

Toksyczne ryby. Unikaj ich w swojej diecie

Zdrowie
Ryby są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Niestety, nie wszystkie.Niektóre gatunki mają niewielką wartość odżywczą. Z kolei ryby, które żyją w brudnych wodach, naszpikowane są toksynami, a te hodowlane – antybiotykami.Zobacz film.

"Atak wielkiej ryby" - oglądaj w Telewizji WP!

Gwiazdy
„Atak wielkiej ryby”, to mini-seria, w której ofiary niespodziewanych ataków morskich stworzeń opowiedzą nam swoje dramatyczne historie, a eksperci wyjaśnią jak do nich doszło. Najnowsze odcinki zobaczycie w Telewizji WP!
Czy jedzenie ryb poprawia płodność i libido?

Czy jedzenie ryb poprawia płodność i libido?

Zdrowie
Ryby zawierają mnóstwo składników odżywczych. Powinny znajdować się w naszej codziennej diecie. Istnieje bardzo wiele badań naukowych potwierdzających ich pozytywny wpływ na nasz organizm. Najnowsze badania wskazują, że mogą pomóc w powiększeniu rodziny. 
Jedzenie ryb zmniejsza ryzyko raka piersi

Jedzenie ryb zmniejsza ryzyko raka piersi

Zdrowie
Kwasy omega-3 mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Ich spożywanie pomaga zachować młodość, witalność, zdrowie i dobre samopoczucie. Naukowcy z University of Guelph odkryli, że kwasy tłuszczowe omega-3, które znajdują się w rybach i owocach morza są 8 razy skuteczniejsze w walce z rakiem piersi, niż te pochodzące z roślin. 
Złapał rekina. Zdobył sławę w internecie

Złapał rekina. Zdobył sławę w internecie

Świat
Elliot Sudal, łapacz rekinów, ma ciekawą profesję. Odławia drapieżne ryby w celach naukowych i wypuszcza je do morza. Ostatnio udało mu się schwytać rekina młota o długości 3,6 m. Mężczyzna umieścił zdjęcie na swoim Facebooku. Fotografia szybko stała się internetowym viralem. Nie zadecydowała o tym wielkość ryby, a coś zgoła innego. Wśród komentujących sensację zbudziły mięśnie łapacza rekinów. Wiele pań przyznało, że trudno im się skupić na rybie. Wolą patrzeć na muskulaturę Eliotta. Niektóre przyznają, że zdjęcie obudziło w nich zainteresowanie wędkarstwem. Kobiety piszą również, że gdyby udało im się złapać takiego łowcę rekinów, na pewno nie wypuściłyby go z powrotem. Mężczyzna przyznaje, że ostatni okaz to jeden z największych rekinów, jakie miał okazję złapać, a było ich aż 500.