Wyniki wyszukiwania dla:

ruchome schody

Liczba wyników: 26

Błyskawiczna reakcja matki. Nagranie monitoringu

Błyskawiczna reakcja matki. Nagranie monitoringu

Wiadomości
Mrożącą krew w żyłach scenę nagrała kamera w jednym z budynków w Medelin, w departamencie Antioquia, w Kolumbii. Na korytarzu dziecko na chwilę odeszło od matki. Kucnęło przy barierkach i nagle straciło równowagę. Dziecko spadłoby na schody, gdyby nie natychmiastowa reakcja matki, która chwyciła je za nogę.
Ruchoma pułapka. Nagranie monitoringu

Ruchoma pułapka. Nagranie monitoringu

Ciekawostki
Chiny znane są z wypadków ze schodami ruchomymi w roli głównej. Tym razem awaria nastąpiła w Kuangsi - regionie autonomicznym Chin. Chwilę po tym, jak pojechało nimi dwóch mężczyzn, schody rozpadły się na kawałki.
Kot i schody. Nagranie cię rozbroi

Kot i schody. Nagranie cię rozbroi

Ciekawostki
Czasem zdarzają się takie dni, kiedy nic się nie chce i nawet schodzenie ze schodów jest sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego niektórzy czasem widzą w tym kocie swoje wewnętrzne zwierzę. Jedno jest pewne, on bawi się doskonale. Człowiek mógłby się nieprzyjemnie poobijać.
Jedyne takie mieszkanie w Polsce. Wszystko jest tu proste

Jedyne takie mieszkanie w Polsce. Wszystko jest tu proste

Zdrowie
Mieszkanie, w którym na każdym kroku czeka nas ułatwienie. Ruchome szafki, obrotowe siedziska, regulowana wysokość blatów. Przemysław Bociąga testuje "mieszkanie mimo wieku"
Awaria schodów ruchomych w Rzymie. 20 osób rannych

Awaria schodów ruchomych w Rzymie. 20 osób rannych

Wiadomości
Co najmniej 20 osób zostało rannych po tym, jak ruchome schody prowadzące do metra w Rzymie gwałtownie przyspieszyły. Poszkodowani to głównie kibice piłkarscy, którzy zmierzali na mecz w Champions League Roma-CSKA Moskwa. W wyniku wypadku kibic z Rosji stracił stopę. Incydent miał miejsce na stacji Repubblica, w samym centrum włoskiej stolicy. Lokalne media podają, że przyczyną awarii schodów mogło być zachowanie ludzi, którzy podczas jazdy nimi podskakiwali śpiewając stadionowe piosenki.
Czy można zaufać aplikacjom-alkomatom?

Czy można zaufać aplikacjom-alkomatom?

Technologia
Picie alkoholu jest problematyczne. Sam proces bywa bardzo przyjemny, ale gdy kilka godzin później musimy odpowiedzialnie zasiąść za kierownicą samochodu, zaczynają się schody. Czy jest już bezpiecznie? W takiej sytuacji warto wyposażyć się w alkomat, ale są też dostępne proste aplikacje, które mogą obliczyć czas opadania poziomu alkoholu we krwi. Postanowiliśmy porównać aplikację AlcoDroid ze świetnym alkomatem AlcoSense.
Jedna z największych atrakcji nad Bałtykiem. Wędrówka przez ruchome wydmy

Jedna z największych atrakcji nad Bałtykiem. Wędrówka przez ruchome wydmy

Podróże
Największą atrakcją Słowińskiego Parku Narodowego to ruchome wydmy,  uznane przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów i potrafią się przemieszczać nawet o 10 m w ciągu roku, zagarniając wszystko na swojej drodze, także osady. – Wyglądają malowniczo, ale niosą ze sobą także niebezpieczeństwo - mówi Darek Rybacki. Niezwykłe wrażenie robią kikuty martwych drzew wystające spod gór białego piasku. W pobliżu warto także odwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.

"Połknęły" go ruchome schody. W pułapce spędził godzinę

Ciekawostki
Kamery monitoringu w metrze uchwyciły przerażający moment, kiedy ruchome schody "połykają" pieszego. Do wypadku doszło na stacji Ayazaga w Stambule. Na nagraniu widać, jak mężczyzna wchodzi na schody i wtedy dochodzi do awarii. Konstrukcja "otwiera się" i pieszy do niej wpada. Sekundę później zakrywa go warstwa schodów. Mężczyzna spędził tam blisko godzinę, zanim z pułapki wyciągnęli go strażacy. Został odwieziony do szpitala ze złamaną ręką.

"Kto nami rządzi?". Michał Woś pokazuje nam katownię UB na Rakowieckiej

Polska
Z wiceministrem sprawiedliwości wchodzimy do dawnego aresztu śledczego na Rakowieckiej, gdzie byli więzieni opozycjoniści PRL i Żołnierze Wyklęci. Widzimy cele, w których przetrzymywani byli m.in. Łupaszka, Pilecki i Macierewicz. Woś pokazuje "schody śmierci", którymi prowadzono na egzekucję, oraz miejsca, gdzie rozstrzeliwano więźniów. Kolejnym wstrząsającym miejscem jest "mokry karcer", gdzie cały czas stało 30 cm wody i spływały ścieki z całego budynku. Zimą w karcerze otwierano okno, latem pozostawało zamknięte. Panował wtedy niewyobrażalny fetor.Po wyjściu z aresztu Woś i Łukasz Mężyk mijają budynek TK. Woś, który jest doktorantem na studiach prawniczych, zapewnia, że Trybunał "działa sprawnie" i jest "normalną instytucją państwa".Mężyk nie odpuszcza. Dopytuje o upolitycznienie sądów. - To bzdura. Nie oczekuję miłości od grupy, która ma odbierane przywileje - ripostuje Woś. I podsumowuje: "W Polsce sądy są niezależne. To my wprowadzamy prawdziwą gwarancję ich niezależności".
Michał Woś, zastępca Zbigniewa Ziobry, w

Michał Woś, zastępca Zbigniewa Ziobry, w "Kto nami rządzi?". Oglądaj o 9:00 na WP.pl

Polityka
Michał Woś, zastępca Zbigniewa Ziobry, kolejnym gościem Łukasza Mężyka w programie „Kto nami rządzi?”. - To są schody śmierci. Ostatnia droga wielu „Żołnierzy Wyklętych”. Ludzie mojego pokolenia często lepiej wiedzą, ile katuszy wycierpieli ci bohaterowie – opowiadał zaledwie 26-letni wiceminister sprawiedliwości, najmłodszy członek rządu PiS. Oprowadzał nas po powstającym Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL i pokazał cele, w której więziony był Antoni Macierewicz. Nie zabrakło również wątku reformy sądownictwa, którą konsekwentnie przeprowadza PiS i Ministerstwo Sprawiedliwości, mimo nacisków instytucji unijnych. Cały odcinek o 9:00 na stronie głównej Wirtualnej Polski
Ryszard Florek, prezes Fakro - impact'17

Ryszard Florek, prezes Fakro - impact'17

Finanse
Ryszard Florek, prezes Fakro: Mam tylko urwanie głowy od rana do wieczora i to co na sobie Bycie na liście najbogatszych ludzi w Polsce nie zawsze pomaga w życiu, nie oznacza też, że masz miliony na koncie – przyznaje Ryszard Florek, prezes firmy Fakro Fakro to polska, ale dziś również światowa korporacja z branży budowlanej. Oferuje m.in. innowacyjne okna dachowe, schody strychowe oraz markizy do okien. I choć może pochwalić się sukcesami w Europie Zachodniej, to zarobki jej pracowników już do zachodnich nie należą – podobnie w innych polskich firmach. Dlaczego wciąż zarabiamy cztery razy mniej nie na zachodzie?
Panorama Racławicka znów dostępna dla zwiedzających

Panorama Racławicka znów dostępna dla zwiedzających

Podróże
Wrocław. Panorama Racławicka autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka znów jest dostępna dla zwiedzających. W ciągu dwóch tygodni konserwatorzy odkurzyli sztuczny teren i płótno, podkleili ruchome części i wymienili fragmenty szaty roślinnej. - To jest wymóg konserwatorski. Proszę pamiętać, że Panorama od 1894 jest ustawicznie podziwiana, oglądana. To oznacza, że czas odcisnął swoje piętno na scenografii - poinformował Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Prace konserwacyjne wciąż będą kontynuowane, ale nie będą kolidowały z ruchem turystycznym.
Jakie schody do małego salonu?

Jakie schody do małego salonu?

Porady
Schody kacze to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu. Odpowiednio wyprofilowane i ułożone naprzemiennie stopnie do minimum redukują zajmowaną powierzchnię, nie pozbawiając jednak domowników komfortu ich użytkowania. W bardzo małych mieszkaniach najlepiej sprawdzą się schody kacze kręcone, które zajmują połowę miejsca potrzebnego dla tradycyjnych schodów kręconych.
Corgi próbuje wejść na schody. Pierwsza próba za nim

Corgi próbuje wejść na schody. Pierwsza próba za nim

Ciekawostki
Dla tego szczeniaka schody w domu to wielkie wyzwanie. Szczególnie, gdy ma się krótkie nóżki jak wszyscy przedstawiciele rasy corgi. Zobaczcie pierwsze próby wspinaczki Cobeego.
Państwo Majdanowie o Renulce:

Państwo Majdanowie o Renulce: "W rywalizacji trzeba zachować zdrowy rozsądekPańst. Nie za wszelka cenę"

Gwiazdy
W środę z programem Azja Express pożegnali się Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Odpadnięcie państwa Majdanów zostało jednak przyćmione przez niesportowe zachowania (kolejne takie zachowania) Renaty Prawie-Wojewódzkiej. Uczestnicy nie kryli swojego zniesmaczenia sposobem rywalizacji, który wybrała modelka. Małgosia i Radek wprost przyznali, że nie byliby w stanie dłużej rywalizować z taką osobą.Od momentu emisji odcinka na temat Renulki wypowiadają się zarówno inne gwiazdy, jak i jej fani. Wcześniej "Renulka" próbowała się bronić, że wypada niekorzystnie w show z powodu "montażu" i niechętnych jej producentów TVN-u. Komentujący szybko skontrowali ich zdaniem naciąganą próbę ratowania wizerunku.Rozenek i Majdan w Dzień Dobry TVN również nie próbowali jej nawet bronić. Wtórowali im w tym prowadzący, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.Żałowaliśmy jak odpadliśmy. Włączyła nam się rywalizacja. Nie umiem przegrywać i nie mam ambicji się nauczyć. Uczmy się wygrywać, nie ma sensu uczyć się przegrywać. To były prawdziwe schody. Dopełzłam do końca. Martwiliśmy się o Renatę. Wszyscy się wspierali i inne postawy wzbudzały w nas troskę i pytanie: czy ty wiesz co robisz dziewczyno. Była zdrowa rywalizacja - relacjonowała Rozenek.W rywalizacji trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie za wszelka cenę i nie po trupach. Takie akcje mnie motywują do działania, jeśli ktoś zachowuje się niesportowo - dodał Radosław.
Mieszkanie pełne sztuki. Co za schody!

Mieszkanie pełne sztuki. Co za schody!

Ciekawostki
Gosia nie musi chodzić do galerii, żeby zobaczyć piękne obrazy. Wystarczy, że przejdzie się po swoim mieszkaniu. Dwupoziomowe, z mnóstwem sztuki i schodami, które stanowią same w sobie niezwykłe dzieło sztuki.

"Kiedyś uważano, że do wychowania dziecka potrzeba całej wioski"

Gwiazdy
Reni Jusis na siedem lat zniknęła z show biznesu i poświęciła się wychowywaniu dzieci - Gai i Teofila. Teraz wraca z nową płytą. Nie unika oczywiście tematu macierzyństwa. Szczerze przyznaje, że trudno było się jej odnaleźć w roli matki.  "Na początku było mi trudno odnaleźć się w roli mamy. To był szok. Moje zmęczenie zrobiło na mnie wrażenie. Zegar biologiczny, wszystko zostało podporządkowane dzieciom. Po pół roku zakochałam się w byciu mamą. Oszalałam totalnie. Wykąpać, nakarmić, przytulić, schody zaczną się za parę lat. Chciałabym, żeby moja rodzina była blisko. Imponują mi rodziny wielopokoleniowe. Kiedyś uważano, że do wychowania dziecka potrzeba całej wioski, dziś kobiety zostają z tym same. To frustrujące".

"Crossfit mama": "Crossfit wyrzeźbił mnie tak, że byliśmy w szoku!"

Sport
Klaudia Szczęsna należy do najchętniej obserwowanych na Instagramie "fit mam" w Polsce. Jej przygoda z crossfitem - treningiem, który znacząco poprawia kondycję i wygląd - rozkręciła się po urodzeniu trzeciego dziecka. Klaudia przyznaje, że tak intensywny trening ma swoje ciemne strony:"Po dwóch latach od porodu wystartowałam w zawodach sylwetkowych. Mój mąż twierdził, że powinnam się sprawdzić. Szybko zmieniam tkankę tłuszczową na mięśniową, jeśli tylko dobrze jem. Sam crossfit wyrzeźbił mnie tak, że byliśmy w szoku. Nie stosowałam suplementów i nagle miałam kaloryfer na brzuchu. Na początku jesteś na masie, jesteś najedzona, robisz ciężkie treningi, to boli jak trening, robisz go dużo, jesteś obolała i jeszcze jesz. Po 2 miesiącach redukcja, tam są schody. Treningi stały się intensywne, spalania było dużo, byłam wiecznie głodna i słaba. Regeneracja była tragiczna, płakać mi się chciało".
Ruchome schody jak wodospad. Burza podtopiła stację metra w Waszyngtonie

Ruchome schody jak wodospad. Burza podtopiła stację metra w Waszyngtonie

Świat
Burze, które przeszły nad Waszyngtonem, wywołały wiele miejscowych podtopień. Woda wdarła się między innymi do stacji metra Cleveland Park. Została ona zamknięta na kilka godzin. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.
#wieczornyPaciorek Twoja matura to bzdura? Schody dopiero przed tobą

#wieczornyPaciorek Twoja matura to bzdura? Schody dopiero przed tobą

Gwiazdy
Pytania były zbyt łatwe? Czujecie się rozczarowani poziomem egzaminu dojrzałości? W tym odcinku Karol Paciorek zaproponuje wam inną wersję matury, dzięki której zdobędziecie pracę na wymarzonym zmywaku!

"Kultowe zjawisko", czyli... tragarze z Grodziska Mazowieckiego

Społeczeństwo
Grodzisk Mazowiecki ma swoich ... tragarzy Wydawać by się mogło, że to zawód zapomniany. Nic bardziej mylnego. Tragarz ? to bardzo popularna profesja w Grodzisku Mazowieckim. Jest ich kilku. Dziennie wiele razy pokonują schody na kładce nad torami kolejowymi i pomagają mieszkańcom nosić ciężkie rzeczy. I co bardzo ciekawe stali się niemal lokalnymi celebrytami.
poprzednie1 2 następne