Wyniki wyszukiwania dla:

ruch

Liczba wyników: 275

Wjechał na niezabezpieczoną studzienkę. Świadek nagrał konsekwencje

Wjechał na niezabezpieczoną studzienkę. Świadek nagrał konsekwencje

Motoryzacja
Pewien kierowca w Rosji, w Murmańsku, przekonał się, co może się stać, jeśli wjedzie się na źle zabezpieczoną studzienkę. Gdyby ruch na drodze był większy, konsekwencje mogłyby być o wiele groźniejsze. Na szczęście tym razem nikomu nic poważnego się nie stało. Świadek nagrał całą sytuację.
Tankowiec zatrzymany

Tankowiec zatrzymany

Świat
Brytyjczycy zatrzymali na Gibraltarze tankowiec oskarżany o dostarczanie ropy do Syrii z naruszeniem sankcji UE. Ten nieprzewidywalny ruch może jeszcze bardziej nasilić konflikt między Iranem a Zachodem.
Metoda na wodę. Złodzieje uaktywnili się w wakacje

Metoda na wodę. Złodzieje uaktywnili się w wakacje

Wiadomości
Funkcjonariusze SOK zatrzymali złodzieja, który okradł podróżnego. Sprawca udawał pracownika kolei. Miał podać turyście wodę, zawierającą środki odurzające. Mężczyzna stracił przytomność. Gdy się obudził, nie miał przy sobie bagażu i innych cennych rzeczy. Policja ostrzega, że wakacje są rajem dla złodziei. Jeden fałszywy ruch może nas słono kosztować. Więcej w materiale wideo.
Sekunda nieuwagi. Zareagował cały peron

Sekunda nieuwagi. Zareagował cały peron

Wiadomości
Na stacji w Sydney doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Matka z dwojgiem dzieci chciała wsiąść do pociągu. Gdy zbliżali się do drzwi, kilkuletni chłopiec wpadł w szparę między wagonem a peronem. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana. Pozostali pasażerowie pomogli wyciągnąć chłopca i nikomu nic się nie stało. Australijskie koleje opublikowały film ku przestrodze. Wakacje to czas, gdy ruch na stacjach kolejowych jest duży, łatwo więc o wypadek. Przewoźnik przestrzegł rodziców, by trzymali dzieci za rękę podczas wsiadania do wagonu.
A jednak są niebezpieczne. Naukowcy ostrzegają przed palącym problemem

A jednak są niebezpieczne. Naukowcy ostrzegają przed palącym problemem

Ciekawostki
Wygląda na to, że jednak należy martwić się smugami pozostawianymi na niebie przez samoloty. Nie chodzi jednak o słynne chemitrails, które są niczym innym jak teorią spiskową. Mowa o smugach kondensacyjnych, które przyczyniają się do ogrzewania planety w procesie zwanym wymuszaniem radiacyjnym. Polega on na zmianie bilansu promieniowania w atmosferze. Dzieje się tak na skutek zaburzeń w systemie klimatycznym. W tym przypadku - przelotu samolotu. I chociaż fakt, że smugi są nawet bardziej szkodliwe dla planety niż CO2 wytwarzane przez samoloty, odkryto już w 2011 roku, to najnowsze analizy ruchu lotniczego wskazują, że problem wkrótce stanie się palący. Według szacunków do 2050 r. ruch lotniczy wzrośnie nawet trzykrotnie. Sprawa robi się poważna także dlatego, że obecnie nie robi się nic, by akurat nad tym aspektem lotnictwa zapanować.
Przepis na idealne naleśniki

Przepis na idealne naleśniki

Ciekawostki
Każdy, kto choć raz robił naleśniki, wie, że płynne ciasto lubi na patelni płatać figle. Jak usmażyć naleśniki tak, by były idealne? By nie były grubsze na środku, bez dziur i równo zarumienione? Problem ten spędzał sen z powiek dwóm fizykom zajmującym się zawodowo dynamiką płynów. Postanowili oni przeanalizować proces smażenia naleśników i zoptymalizować go tak, by zawsze osiągnąć idealny rezultat. Dzięki ich zaawansowanym obliczeniom i symulacjom komputerowym wiemy już, że sekretem idealnych naleśników jest odpowiedni ruch nadgarstka po wylaniu ciasta na patelnię. Na początku powinien być bardzo dynamiczny, tak, by patelnia przekręcała się pod dużym kątem, a ciasto dotarło do brzegu patelni. Następnie obracamy patelnią tak, by rozlać ciasto po całej powierzchni. Im bardziej ciasto zastyga, tym spokojniejszy powinien być ruch patelnią. Zdaniem fizyków ta technika sprawi, że naleśniki wychodzące spod naszej ręki będą bardziej jednakowe. Dokładnie 83 proc. bardziej jednakowe. Nie zaszkodzi zweryfikować ustalenia naukowców samodzielnie w domu.
PPK. Gigantyczna reforma emerytalna coraz bliżej. Polacy niewiele o niej wiedzą

PPK. Gigantyczna reforma emerytalna coraz bliżej. Polacy niewiele o niej wiedzą

Polska
- Martwi mnie wszystko, co dotyczy systemu emerytalnego w Polsce, bo widzę właściwie same złe rzeczy, które dzieją się od lat. PPK jest akurat jasnym punktem, to ruch w dobrą stronę. Natomiast on jest natychmiast rozwadniany, nawet przez sam rząd - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Tory wyskoczyły z miejsca. Nagranie z Bydgoszczy

Tory wyskoczyły z miejsca. Nagranie z Bydgoszczy

Wiadomości
We wtorek w Bydgoszczy doszło do spektakularnej awarii torowiska. Po tym, jak przejechał tramwaj, tory wyskoczyły ze swojego miejsca. Moment "wystrzału" przypadkowo nagrał jeden z kierowców. Swoje wideo opublikował w sieci. Przyczyną awarii była wysoka temperatura. Przy nawierzchni przekraczała nawet 50 stopni Celsjusza. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wstrzymał ruch. Prace przy naprawie torowiska trwały kilka godzin.
Listy Marka Falenty. Marek Jakubiak komentuje

Listy Marka Falenty. Marek Jakubiak komentuje

Polska
- To są listy typu zamykającego, które nie pozwalają żadnej ze stron zrobić ruch. Wyobraźmy sobie, że prezydent ułaskawia Falentę - co to może oznaczać? W istocie będzie to oznaczało, że wszystko, co napisał Falenta, jest prawdą - mówił poseł Marek Jakubiak w programie "Tłit", komentując listy do Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. - Mi tam przeszkadzają zdania, że "obiecywano mi to" przez oficerów CBA, pośredników, załatwienie tego z urzędu… Falenta ma rację mówiąc, że jest jedynym skazanym za nagrania, że to polityczna sprawa, że nagrania wyciekają wtedy, kiedy trzeba - dodał Jakubiak.
Sprytny ruch Giertycha ws. Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz reaguje

Sprytny ruch Giertycha ws. Marka Falenty. Bartłomiej Sienkiewicz reaguje

Polska
Roman Giertych składa wniosek o podjęcie śledztwa ws. podsłuchów, co komentował w programie "Tłit" były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Falenta sam się przejechał na sobie - idzie do więzienia skazany prawomocnym wyrokiem. Jak ktoś szantażuje prezydenta i premiera kraju, to jest to kryzys. Prokuratura powinna wszcząć postępowanie z urzędu. Bezczynność prokuratury pogłębia wrażenie, że Falenta wskazuje prawdziwych mocodawców afery taśmowej, że mieliśmy do czynienia z zamachem stanu. To wygląda jak gangsterski układ, gdzie jednego gangstera zrobiono w konia - republika bananowa. Zamiatanie pod dywan możliwego zamachu stanu - polska wiarygodność nie wyjdzie na tym dobrze - mówił.
Włodzimierz Cimoszewicz w

Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu" o wypadku i chorobie nowotworowej

Polska
- 10 dni temu pojechałem na zakupy do Hajnówki. Był bardzo duży ruch, wracając zachowałem wyjątkową ostrożność, jechałem 30 km/h. Nie byłem niczym zdekoncentrowany, zajęty, nie rozmawiałem przez telefon. Z przyczyn, których nie potrafię do końca wyjaśnić, raptem przed maską mojego samochodu pojawiła się rowerzystka - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu". W rozmowie z Michałem Kobosko były premier opowiedział dokładnie, co się wydarzyło. - Byłem przygnębiony, sfrustrowany, zestresowany sytuacją - wyznał. Dodał, że "od pierwszej sekundy" udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie, a jego znajomi odwieźli ją do szpitala. Sprawą zajęła się prokuratura okręgowa w Białymstoku, co nie jest typowe. Ostatnie dni były dla polityka trudne - niedługo przed wypadkiem dowiedział się o chorobie nowotworowej.
#11pytań do byłego negocjatora:

#11pytań do byłego negocjatora: "Przeżywamy niewyobrażalne presje"

Styl życia
- Na rondzie w centrum Warszawy niedoszły samobójca wszedł na ramię dźwigu. Ruch został ograniczony. W korku stała kobieta, która spóźniła się na ważny konkurs polityczny. Początkowo zadzwoniła do radia, mówiąc jak ważne jest życie człowieka. Gdy spóźniła się na konkurs, zmieniła zdanie - opowiada były negocjator, ekspert ds. bezpieczeństwa Dariusz Loranty. 
Agro Wiosna. Partia Biedronia walczy o głosy na wsi

Agro Wiosna. Partia Biedronia walczy o głosy na wsi

Polska
- Robert Biedroń postanowił powierzyć mi zadanie budowania struktury Agro Wiosny jako jasno zdefiniowanego ruchu wewnętrznego w ramach partii politycznej - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Gromadzki z partii Wiosna. Czy była inspiracja nazwą innego ruchu rolniczego, który zasłynął głośnymi protestami, czyli AgroUnią? - Przedrostek "agro" jest powszechnie stosowany i dostępny dla wszystkich form działalności - zapewnił. Dodał, że jego ruch ma wstępnie przygotowanych 10 postulatów.
Naukowcy odtworzyli badane  od lat zjawisko z wnętrza Ziemi

Naukowcy odtworzyli badane od lat zjawisko z wnętrza Ziemi

Nauka
Ziemskie pole magnetyczne chroni przed promieniowaniem słonecznym. Pole pochodzi z jądra Ziemi. Ilekroć w rdzeniu następuje ruch, pole przesuwa się. Nagłe ruchy naukowcy określają jako szarpnięcia geomagnetyczne.  
Obowiązkowe OC dla rowerzystów może stać się koniecznością

Obowiązkowe OC dla rowerzystów może stać się koniecznością

Zdrowie
 Kierowcy i motocykliści mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia  od odpowiedzialności cywilnej, dla rowerzystów takie polisy wciąż są  opcjonalne. Jeśli ich nie kupią, w razie wypadku odpowiadają za szkody  własnym majątkiem, np. gdy zarysują karoserię auta czy najadą na  pieszego. Polisy OC dla rowerzystów są na rynku rzadkością. Jak ocenia  Katarzyna Wojdyła z LINK4, jeżeli ruch rowerowy wzrośnie, konieczne może  się okazać wprowadzenie takiego obowiązku. Dużo pilniejszym do  uregulowania segmentem są jednak elektryczne hulajnogi i rowery. 
Wiceminister zrezygnował z foliówek. Używa torby z firanki

Wiceminister zrezygnował z foliówek. Używa torby z firanki

Polska
- Na zakupy możemy iść z torbą płócienną lub zrobioną z firanki. Mam taką torebkę, częściowo z firanki i częściowo z t-shirta. Ruch czystej produkcji promuje takie torby. Ministerstwo Środowiska wspiera takie rozwiązania - powiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.
Podejrzane światła na niebie. Jest komentarz NASA

Podejrzane światła na niebie. Jest komentarz NASA

Ciekawostki
Tajemnicze zjawisko mogli obserwować niedawno mieszkańcy północnej Norwegii. 5 kwietnia ich oczom ukazały się kolorowe światła: fioletowe, turkusowe i pomarańczowe smugi. Wbrew domniemywaniom zaniepokojonym internautom to nie obcy, a eksperymenty naukowe NASA. Amerykańska agencja kosmiczna wystrzeliła pierwszą z ośmiu planowanych rakiet  służących do badania wiatru słonecznego. Z rakiety wypuszczono chmury dwóch rodzajów nieszkodliwego gazu. To właśnie one odpowiadają za światła. Zaświeciły się podobnie jak ma to miejsce podczas zorzy polarnej. Śledząc ruch kolorowych chmur gazu naukowcy badają strumienie cząstek wiatru słonecznego. 
Szkoła wprowadza na korytarzach ruch jednokierunkowy. To efekt reformy edukacji

Szkoła wprowadza na korytarzach ruch jednokierunkowy. To efekt reformy edukacji

Wiadomości
Od września licea w całej Polsce będę musiały zmierzyć się z kumulacją roczników. Już teraz szkoły przygotowują się na najgorsze. Ogólniak im. José Marti na warszawskich Bielanach ćwiczy z uczniami jeden kierunek ruchu na korytarzach tak, żeby od początku przyszłego roku szkolnego pomieścić na nich dwukrotnie więcej pierwszoklasistów. Jak to wygląda? Sprawdzał reporter WP. Więcej w materiale wideo. 
Skarpety od proboszcza. Ksiądz dzierga na drutach, by wyremontować kościół

Skarpety od proboszcza. Ksiądz dzierga na drutach, by wyremontować kościół

Wiadomości
Proboszcz parafii w Starym Bublu robi na drutach skarpety, które potem licytuje na Facebooku. W ten sposób zbiera na remont XVIII-wiecznego kościółka. Ksiądz na swoim koncie ma już pierwsze sukcesy: dzięki dofinansowaniu oraz zbiórce udało się wymienić okna i dach. Potrzeb jest jednak zdecydowanie więcej. Proboszcz planuje wykonać remont ścian zewnętrznych i odnowienie szalunku. Szacuje, że na to potrzeba 180 tys. zł. Dlatego w ruch znowu poszły druty i włóczka. Więcej w materiale wideo.  
Marek Suski znów o Andrzeju Dudzie.

Marek Suski znów o Andrzeju Dudzie. "80 proc."

Polska
"Prezydent będzie się musiał napracować, żeby odzyskać mój głos" - mówił Marek Suski, gdy prezydent nie podpisał ustawy degradacyjnej. Jak jest teraz? "Zapracował"? - Pracuje, zapracował w 80 proc. Do wyborów prezydenckich ponad rok. Liczę, że wszystko będzie dobrze - stwierdził Suski w programie "Tłit". Dopytywany co z jego kandydaturą na prezydenta, odparł: "Nigdy nie zgłaszałem postulatu, żeby kandydować. Pojawił się żywiołowy ruch w internecie - to było miłe. Jeżeli były jakieś osoby, które widziały mnie na tej funkcji, to bardzo im serdecznie dziękuję, ale w moich planach przyszłościowych nie ma tego rodzaju służby dla kraju". 
MWC 2019. Jesteśmy na stoisku HTC

MWC 2019. Jesteśmy na stoisku HTC

Technologia
HTC pokazało na MWC swoje urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Wśród nich HTC Vive Pro, który śledzi ruch gałek ocznych. Dzięki temu nie trzeba już kręcić głową w prawo i lewo.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 14następne