Wyniki wyszukiwania dla:

ruch 4 czerwca

Liczba wyników: 2340

Joanna Kluzik-Rostkowska o

Joanna Kluzik-Rostkowska o "Różalu": zwyczajny cham

Polska
"Przywieźli ich tutaj, żeby w naszym mieście zrobić gnój" - tak b. zawodnik MMA komentował marsz równości w Płocku. - To jest mowa nienawiści. PiS na to pracował 4 lata. Zrobili wszystko, by podziały w społeczeństwie były bardzo głębokie - przyzwolił na tego typu zachowania. To po prostu chamstwo. PiS pozwolił na to, by człowiek, który jest zwyczajnym chamem, znalazł swoje miejsce w przestrzeni publicznej. Czy łatwo będzie z tego wyjść? Nie. PiS nie ucieknie od tej odpowiedzialności - komentowała b. minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) w programie "Tłit.
Woda odsłoniła świątynię. Ludzie ustawiają się w kolejkach

Woda odsłoniła świątynię. Ludzie ustawiają się w kolejkach

Ciekawostki
Upały w środkowej Tajlandii doprowadziły do odsłonięcia ruin niezwykłego miejsca. Mowa o pozostałościach buddyjskiej świątyni Wat Nong Bua Yai. Budynek wraz z otaczającą ją wioską znalazł się pod wodą 20 lat temu przez budowę tamy. Teraz ekstremalnie niski poziom wody w zbiorniku doprowadził do odsłonięcia ruin. Oprócz świątyni, woda odsłoniła bezgłowy, 4-metrowy posąg Buddy. Setki osób oddają mu hołd. Wat Nong Bua Yai była bardzo ważnym miejscem dla Tajów. Kompleks pełnił różne funkcje - był centrum społeczności, miejscem rytuałów, uroczystości i rekreacji. Ostatnio susza odsłoniła wszystkie kompleks w 2015 r. Eksperci alarmują, że Tajlandia stoi teraz w obliczu najgorszej suszy od dekady.
Budka ostro o Kaczyńskim. Na reakcję Schreibera nie trzeba było długo czekać

Budka ostro o Kaczyńskim. Na reakcję Schreibera nie trzeba było długo czekać

Polska
Jarosław Kaczyński oznajmił, że Marek Kuchciński wystartuje w jesiennych wyborach. Twierdzi, że "to najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby". Co na to Borys Budka (PO)? - To bronienie sprawy nie do obrony. Kaczyński chce się odwdzięczyć Kuchcińskiemu za to, co przez 4 lata pokazał w Sejmie. Był marszałkiem na pilota Kaczyńskiego. To kwintesencja, jak PiS podchodzi do państwa. Buta i arogancja wręcz promieniują. To nie była refleksja Kaczyńskiego, tylko badania. Cyniczna, chłodna kalkulacja. Kaczyński śmieje się suwerenowi w twarz - mówił w programie "Tłit". - Jak rozumiem, pan poseł nawiązał do rządów swojej formacji. Pomylił pana prezesa ze swoim szefem, panem Schetyną - ripostował minister w KPRM Łukasz Schreiber.
Sensacja po 4 miesiącach. Na Księżycu może jednak istnieć życie

Sensacja po 4 miesiącach. Na Księżycu może jednak istnieć życie

Ciekawostki
Kiedy na powierzchni Księżyca rozbiła się izraelska sonda Bereszit, wszyscy myśleli, że to koniec marzeń Izraelczyków o dokonaniu wielkich rzeczy na satelicie Ziemi. Teraz, 4 miesiące później, dowiadujemy się, że być może katastrofa spowodowała, że pojawiło się tam życie. Według Nova Spivack, prezesa organizacji zajmującej się rozpowszechnianiem wiedzy o gatunkach występujących na Ziemi w Układzie Słonecznym, w sondzie znajdowały się niesporczaki, które mogły przeżyć katastrofę. Stworzenia te umieszczone były w tzw. "Księżycowej Bibliotece", którą stworzyła właśnie firma Spivacka. Niesporczaki to bezkręgowce, które są właściwie niezniszczalne. Są w stanie przetrwać nawet kilka minut temperatury od -272 st. C do 150 st. Wytrzymują ciśnienie bliskie zeru w przestrzeni kosmicznej. Jednak nawet niesporczaki potrzebują do przeżycia wody i pożywienia. Według NASA, jeśli sonda rozbiła się w miejscu, gdzie warunki są korzystne, stworzenia mogą tam przetrwać wiele lat.
Jarosław Sellin broni Marka Kuchcińskiego. Ma teorię

Jarosław Sellin broni Marka Kuchcińskiego. Ma teorię

Polska
- Ten serial i koncert zarzutów wynika z tego, że totalna opozycja wobec nas nie ma do czego się przyczepić. Gdyby chcieli rozliczać nas z 4-letnich rządów, to by mieli kłopot, bo są one dobrze oceniane, powodują dobre efekty w życiu Polaków - mówił wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego w programie "Tłit". - Sprawa lotów jest wyjaśniona. Marszałek przeprosił, zrekompensował istotną kwotą część lotów. Prawo nie zostało złamane, ale potrzebna jest regulacja prawna. Był taki obyczaj, że zapraszano do lotów osoby towarzyszące. Pamiętamy loty Tuska z rodziną - wskazał.
4 lata Andrzeja Dudy. Protasiewicz bez skrupułów

4 lata Andrzeja Dudy. Protasiewicz bez skrupułów

Polska
Jarosław Kaczyński stwierdził, że Andrzej Duda to "wspaniały prezydent". - To kolejny przykład obłudy. Nie da się ukryć, że on prezydenta Dudy nie szanuje, ma tę prezydenturę w głębokim poważaniu. Duda ma tyle do powiedzenia w Polsce, co mój kot w moim domu. Jaki jest koń, każdy widzi. Nie jest realnym prezydentem. Od czasu do czasu wyjedzie w Polskę, coś wykrzyczy, coś obieca, potem zostaje skarcony… Nawet w tak drobnej sprawie jak termin wyborów nie może sobie pozwolić na samodzielność - komentował Jacek Protasiewicz w programie "Tłit". Polityk odniósł się również do pomysłu wystawienia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kontrkandydatki Dudy w następnych wyborach.
O cztery razy za dużo. Niepokojące odkrycie na temat ryb

O cztery razy za dużo. Niepokojące odkrycie na temat ryb

Ciekawostki
W rzekach USA żyją ryby rodzaju Ictiobus. Najstarsza jego przedstawicielka miała aż 112 lat. To 4 razy więcej, niż zakładany przeciętny wiek tej ryby. Naukowcy postanowili sprawdzić, z czego wynika ta długowieczność. W tym celu, przez 7 lat, łowili je i pobierali od nich otolity - kości służące do utrzymywania równowagi. Dzięki datowaniu radiowęglowemu okazało się, że nawet 90 proc. populacji miało ponad 80 lat. Oznacza to, że Ictiobus przestały się rozmnażać, a powodem są tamy, które postały na rzekach w l.30 XX w. Konstrukcje utrudniają bowiem rybom dotarcie do siedlisk, gdzie odbywa się tarło. Innymi słowy, niektóre populacje ryb wymierają i jest to ewidentna wina człowieka. Naukowcy liczą, że odkrycie sprawi, że zaczniemy bardziej świadomie i rozważnie zarządzać środowiskiem.
Żużel. Historyczna chwila. Pierwszy bieg kobiety w polskiej lidze żużlowej

Żużel. Historyczna chwila. Pierwszy bieg kobiety w polskiej lidze żużlowej

Żużel
W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku Sindy Weber z Niemiec, jako pierwsza kobieta w historii, wzięła udział w meczu polskiej ligi żużlowej. Nie był to jednak szczęśliwy debiut. W 1. biegu nieszczęśliwie upadła, a ból łokcia uniemożliwiał jej później rywalizację.
Karlsruher z kolejnym zwycięstwem w 2. Bundeslidze! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Karlsruher z kolejnym zwycięstwem w 2. Bundeslidze! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
W sobotnim spotkaniu Karlsruher - Dresden na kibiców czekała masa emocji. Ostatecznie gospodarze bo dobrym meczu wygrali 4:2.
Nauka pływania. Nie wystarczy umieć unosić się na wodzie. W ciągu miesiąca utoneło 105 osób.

Nauka pływania. Nie wystarczy umieć unosić się na wodzie. W ciągu miesiąca utoneło 105 osób.

Zdrowie
Od 19 czerwca do 25 lipca utonęło 105 osób – wynika z wstępnych danych Policji. Najczęściej do utonięć dochodzi po spożyciu alkoholu i podczas kąpieli w niestrzeżonym miejscu. Ofiarami są zazwyczaj te osoby, które przeceniły swoje umiejętności, bo utrzymywanie się na powierzchni często mylimy z umiejętnością pływania. Nawet jeśli taką posiadamy, nie daje ona 100-proc. gwarancji, że sobie poradzimy w sytuacji zagrożenia. Jak wynika z obserwacji Polskiej Akademii Aktywnego Rozwoju, dorośli niechętnie uczą się pływać.
Zamach na WTC. Terrorysta chce uniknąć kary

Zamach na WTC. Terrorysta chce uniknąć kary

Świat
Pomysłodawca i główny organizator zamachów na World Trade Center z 11.09.2001, Chalid Szajch Muhammad złożył rodzinom ofiar zaskakującą ofertę. Chce zeznawać na ich korzyść w procesie przeciwko Arabii Saudyjskiej. W zamian za współpracę Muhammad chce uciec od grożącej mu kary śmierci. Jego proces jeszcze się nie zakończył. Wraz z nim zeznawać miałoby jeszcze 4 innych zamachowców, 3 przebywa w Guantanamo, a 2 w więzieniu w USA.
Profesor radzi - oglądaj i trenuj z Adamem Kszczotem - odc. 4

Profesor radzi - oglądaj i trenuj z Adamem Kszczotem - odc. 4

Sport
Adam Kszczot, medalista mistrzostw świata i Europy w biegu na 800 metrów w czwartej części cyklu "Profesor radzi" spotkał się z fizjoterapeutą, Jakubem Dukiewiczem. Głównym tematem odcinka jest prawidłowe oddychanie.
Zgubił się w ciele. Niezwykły przypadek 31-letniej Portugalki

Zgubił się w ciele. Niezwykły przypadek 31-letniej Portugalki

Ciekawostki
Pewna 31-latka z Portugalii zgłosiła się do ginekologa z powodu nieprawidłowych krwawień. Kobieta miała wszczepiony w ramię implant antykoncepcyjny. Lekarz postanowił więc sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Wtedy okazało się, że nie można go namierzyć w miejscu wszczepienia, czyli w ramieniu. Dzięki badaniu USG okazało się, że implant wielkości zapałki, przemieścił się z ramienia do... lewego płuca.Lekarze przeprowadzili operację i usunęli "wędrowca". Po 4 dniach kobieta opuściła szpital. To nie pierwszy raz w historii medycyny, kiedy implant się "zgubił". W tym przypadku najprawdopodobniej został wszczepiony zbyt głęboko, wszedł do żyły w ten sposób dotarł do płuc. Lekarze ostrzegają więc: jeśli mimo implantu twoje okresy są nieregularne, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.
Jarosław Kaczyński zapowiada emeryturę. Adam Bielan komentuje w programie

Jarosław Kaczyński zapowiada emeryturę. Adam Bielan komentuje w programie "Tłit"

Wiadomości
Prezes PiS zapowiedział, że wycofa się z polityki za 4 lata. - Jego następca może być jeszcze poza polityką - powiedział gość Michała Wróblewskiego w programie "Tłit" Adam Bielan.
Łamigłówka

Łamigłówka "Toy Story"

Ciekawostki
Przy okazji zapowiedzi premiery 4. części kultowej bajki "Toy Story", w sieci pojawiła się nowa łamigłówka. Znajdź futrzanych przyjaciół wśród bohaterów bajki. Przyjrzyj się uważnie. Obecny rekord wynosi 15 sekund.
Dostała paskudnej wysypki. Wtedy wyznała lekarzowi, co robiła podczas urlopu

Dostała paskudnej wysypki. Wtedy wyznała lekarzowi, co robiła podczas urlopu

Ciekawostki
Pewna 26-latka z USA przekonała się na własnej skórze, jak przykre mogą być konsekwencje kąpieli z jacuzzi. Kilka dni po skończonych wakacjach, kobieta zauważyła na nodze wysypkę. Poszła do lekarza, który szybko skojarzył, że źródłem infekcji jest hotelowe jacuzzi, w którym kobieta spędziła aż 3 wieczory. Gorąca wanna to ulubione miejsce bytowania bakterii, w tym pałeczki ropy błękitnej. Dostaje się ona do mieszków włosowych, powodując ich zapalenie i nieprzyjemną, przypominającą pryszcze wysypkę. Ryzyko zakażenia jest dużo większe u dzieci i osób z osłabioną odpornością. Nie pomaga też golenie nóg, które narusza skórę, przez co bakteria łatwiej dostaje się do mieszków włosowych. To właśnie pałeczka ropy błękitnej zaatakowała nogę kobiety. Niestety, mimo podania antybiotyku, stan zdrowia zakażonej nie poprawiał się. Bakteria jest bowiem odporna na wiele antybiotyków i niewrażliwa na część środków odkażających. Zakażenie było na tyle poważne, że kobieta nie mogła normalnie chodzić. Musiała jeździć na wózku inwalidzkim. Lekarze obawiali się, że kobieta może nawet stracić nogę. Dopiero po 4 dniach kroplówek z antybiotykiem stan kobiety się poprawił. Nie planuje ona już nigdy korzystać z jacuzzi.
Płacili 10 tys. zł miesięcznie, zapłacą o 4 tys. zł więcej.

Płacili 10 tys. zł miesięcznie, zapłacą o 4 tys. zł więcej. "Trzeba złożyć oświadczenie"

Polska
- Firma, która w zeszłym roku płaciła za prąd pok. 10 tys. zł, w tym roku zapłaci ok. 13-14 tys. zł – mówił w programie „Money. To się liczy” Krystian Derski z portalu wysokienapiecie.pl. – Wszystko dlatego, że większość firm energetycznych wprowadziła już nowe cenniki i rachunki już są wyższe. Natomiast zgodnie z najnowszą nowelizacją te firmy, które już zapłaciły więcej, otrzymają korekty faktur. Muszą także wystąpić do dostawcy energii z oświadczenie. Termin na to właśnie mija, Jeśli tego nie zrobią, nadal będą płacić wyższe rachunki.

"Top Gun: Maverick". Zobacz zwiastun z polskimi napisami

Zwiastun
"Top Gun:Maverick" to druga część hitu sprzed lat. Fani oryginalnej produkcji musieli na nią bardzo długo czekać. "Top Gun" nakręcono w 1986 r., a film "Top Gun: Maverick" będzie miał premierę w 2020 r. - dokładnie 24 czerwca, czyli niedługo przed 58. urodzinami odtwórcy głównej roli, Toma Cruise'a. Aktor świetnie się trzyma! Choć zbliża się do 60., wygląda na nie więcej niż 40 lat. Cruise po 33 latach wrócił do roli, która wyniosła go na szczyty, ale nie zmienił się za bardzo. To nadal ten sam przystojniak o ujmującym uśmiechu, co dawniej. Zobaczcie sami.

"Toy Story 4" - zwiastun

Zwiastun
"Toy Story 4" to wyczekiwana animacja z 2019 roku będąca kontynuacją serii "Toy Story" (1995), "Toy Story 2" (1999) i "Toy Story 3" (2010). Tym razem stery reżyserskie objął Josh Cooley. Czekaliście na powrót Chudega, Buzza Astrala i Pana Bulwy?
Zamordowane 3 osoby, dwie zaginione. Historia, którą żyje cała Kanada

Zamordowane 3 osoby, dwie zaginione. Historia, którą żyje cała Kanada

Wiadomości
To zabójstwo zszokowało Kanadyjczyków. Para turystów: 24-letnia amerykanka Chenna Deese i 23-letni Australijczyk Lucas Fowler, zostali znalezieni martwi na poboczu autostrady w Kolumbii Brytyjskiej. Para poznała się w 2017 r. w Chorwacji i od tamtego czasu podróżowali wspólnie po świecie. W pobliżu popularnego parku Liard Hot Springs w Kanadzie, popsuł im się samochód. Wiele osób zatrzymywało się, aby im pomóc, jednak para odmawiała, mówiąc, że mają sytuację pod kontrolą. 15 lipca znaleziono ich martwych tuż obok samochodu. Oboje zostali zastrzeleni. 4 dni później zgłoszono zaginięcie dwóch nastolatków, 19-letniego Kama McLeoda i 18-letniego Bryera Schmegelsky'ego. Młodzi mężczyźni mieli podróżować do Jukonu w poszukiwaniu pracy. Rodzina straciła z nimi kontakt. Ich spalonego kampera znaleziono w Dease Lake, 500 km od miejsca, gdzie zmarli Lucas i Chynna. Dwa kilometry od spalonego kampera policja odkryła kolejne ciało. Tym razem 50-letniego mężczyzny. To właśnie dwójkę nastolatków kanadyjska policja wskazała jako podejrzanych w sprawie obu zabójstw. - Kam i Bryer nie są już uznani za zaginionych. Mają teraz status podejrzanych w sprawie zmarłego mężczyzny z Dease Lake i podwójnego zabójstwa Lucasa Fowlera i Chynny Deese. Prosimy wszystkich, jeśli zauważycie Bryera lub Kama, uznajcie ich za niebezpiecznych, nie podchodźcie do nich i natychmiast powiadomcie służby - mówi Janelle Shoihet z Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej. Nastolatkowie byli widziani w odludnych rejonach prowincji Saskatchewan i Manitoba. Według zeznań ojca jednego z nich, chłopcy spędzali dużo czasu w lesie na "treningu wojennym". Ojciec nie wierzy jednak, by byli oni zdolni do popełnienia zbrodni. Kanadyjska policja nie podała, dlaczego uznano nastolatków za podejrzanych. Nie wiadomo również kim był i jak zginął mężczyzna, którego znaleziono martwego niedaleko ich kampera.
4 dolary – tyle są warte informacje o tobie i twoich długach

4 dolary – tyle są warte informacje o tobie i twoich długach

Technologia
Informacja to ropa XXI wieku. Danymi płacisz za dostęp do usług i programów. Porzucenie prywatności może być dla ciebie kosztem nie do zaakceptowania, ale jest tańsze, niż ci się wydaje.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 112następne