Wyniki wyszukiwania dla:

roztocza

Liczba wyników: 7

Drapnął ją kot. Kilka dni później nie przypominała samej siebie

Drapnął ją kot. Kilka dni później nie przypominała samej siebie

Ciekawostki
Heidi Plamping, z Kanady, opisała w sieci swoją przerażającą historię związaną z jej kotką. Kobieta została podrapana przez Storm, gdy ta wystraszyła się dwóch psów i wspięła się aż na jej głowę. Zanim Plamping zdjęła przestraszone zwierzę, ta zdążyła ją mocno podrapać. Kobieta miała siedem ran na twarzy i trzy kolejne na dłoni i ramieniu. Kanadyjka zbagatelizowała podrapanie. Trzy dni później na jej twarzy zaczął pojawiać się obrzęk i wysypka. Właścicielka kotki ma wrażliwą skórę, dlatego myślała, że to alergia na kurz, detergenty lub roztocza. W ciągu kolejnych dwóch dni niepokojące objawy nasiliły się, a kobieta udała się do szpitala. Tam dowiedziała się o tzw. chorobie kociego pazura, którą wywołuje bakteria bartonella henselae. Choroba może przebiegać bezobjawowo, można, jak Plamping, spuchnąć, ale konsekwencje mogą być poważniejsze. Mowa o zapaleniu szpiku, płuc, a w skrajnym przypadku sepsy i śmierci. Kanadyjka wymagała 4-dniowej hospitalizacji. Podano jej antybiotyki. Kobieta przestrzegła wszystkich, aby nie bagatelizowali zadrapań kotów, a niepokojące objawy zgłaszali lekarzom.
Jak często powinno się prać pościel. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości

Jak często powinno się prać pościel. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości

Ciekawostki
W łóżku spędzamy ponad 1/3 naszego życia. Nic więc dziwnego, że miejsce to może szybko zmienić się w "ogród". Według badań mikrobiologa, Philipa Tierno z Uniwersytetu Nowojorskiego, pozostające zbyt długo w fałdach pościeli mikroskopijne życie może być nawet przyczyną chorób. Jak uniknąć takiej sytuacji? Otóż rozwiązanie jest jedno - należy prać pościel raz w tygodniu. Dlaczego tak często? Ludzie każdego roku produkują w łóżku prawie 100 litrów potu. Wilgoć staje się idealną pożywką dla grzybów. Próbki z poduszek syntetycznych i z pierzem ujawniły 16 gatunków grzybów. Nasza pościel to nie tylko grzyby i bakterie powstające z naszego potu. To także komórki skóry, plwociny, wydaliny z pochwy i odbytu oraz obce mikroby, pochodzące m.in. z: gleby, sierści zwierząt, pyłki i roztocza. Według badań, po tygodniu używania pościeli jest w niej tyle wymienionych mikrobów, że trzeba ją wyprać. Pamiętajcie, że pościel trzymamy bardzo blisko ust i nosa. Wdychamy więc to, co w niej mieszka. Tydzień do dwóch wystarczy, by każdy obudził się rano z drapiącym gardłem. Tierno mówi wprost: jeśli dotknąłbyś psiej kupy, natychmiast umyłbyś ręce. Pomyśl w ten sposób o swojej pościeli.
Jak pozbyć się przędziorków? Są szkodliwe dla twoich roślin

Jak pozbyć się przędziorków? Są szkodliwe dla twoich roślin

Zdrowie
Przędziorki to roztocza, które atakują i żerują na roślinach. Możesz spotkać je również w swoim domu, na roślinach doniczkowych, które hodujesz. Oto sposób, by sobie z nimi poradzić. 
Znaleźli skradzione pieniądze dzięki roztoczom

Znaleźli skradzione pieniądze dzięki roztoczom

Ciekawostki
Okazuje się, że nawet maleńkie pajęczaki są w stanie pomóc policji. W 2016 roku niemieccy gangsterzy uciekli z kraju z co najmniej pół miliona euro. Policja wciąż ich poszukiwała i kiedy aresztowano jednego z mężczyzn, miał on przy sobie trochę pieniędzy zapakowanych w plastik. Gangster zeznał, że reszta pieniędzy leży zakopana gdzieś w Hiszpanii. Prawda okazała się jednak inna. Eksperci dokonali analizy kryminalistycznej roztoczy znajdujących się na banknotach, które gangster miał przy sobie i ustalono, że prawdziwa lokalizacja łupu to Tajlandia. Znalezione pajęczaki nie występują bowiem w Europie.
Pluszak w zamrażalniku. Sposób na roztocza

Pluszak w zamrażalniku. Sposób na roztocza

Zdrowie
Roztocza to prawdziwa plaga w każdym domu. Powodują alergię, która może skutecznie uprzykrzyć życie. Warto wiedzieć, że występują one nie tylko w materacach, kocach lub dywanach. Są również obecne w pluszakach. Jak skutecznie sobie z nimi poradzić? 
ROZTOCZA – JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ?

ROZTOCZA – JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ?

Zdrowie
Roztocza to mikroorganizmy, które rozwijają się w naszym domu. Sprzyja im wilgoć oraz ciepło. Warto zastosować kilka prostych porad, aby się ich pozbyć. Uchronimy się wówczas od alergii, którą powodują.
Co się może stać, jeśli nie będziesz zmieniać pościeli?

Co się może stać, jeśli nie będziesz zmieniać pościeli?

Zdrowie
Zmiana pościeli może mieć kolosalne znaczenie dla naszego samopoczucia i zdrowia. Nieświeże poszewki kryją w sobie mnóstwo niebezpiecznych zarazków. Zobacz, dlaczego tak ważna jest zmiana bielizny pościelowej.