Wyniki wyszukiwania dla:

roman giertych

Liczba wyników: 48

Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Tłit
"Ucieszyło mnie, że Jarosław Kaczyński ogłosił, że rodzina jest najważniejsza. Czy oznacza to, że jutro zwróci w końcu 50 tys. zł?" - napisał Roman Giertych po konwencji PiS w Jasionce. - Ręce opadają, jak trzeba komentować takie głupie wpisy pana mecenasa Giertycha, który nie tylko jest człowiekiem mocno związanym z opozycją, ale również próbuje prezentować bardzo specyficzne poczucie humoru - komentował minister Jacek Sasin w programie "Tłit". - Sprawa nie jest do końca żartobliwa. Pokazuje patologię, z którą od lat mamy do czynienia w warszawskim samorządzie. Do rewelacji mecenasa Giertycha podchodzę z dużą ostrożnością - wskazał.
"Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne". Zaskoczenie w studiu. Czarzasty w natarciu

"Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne". Zaskoczenie w studiu. Czarzasty w natarciu

Tłit
Szef SLD Włodzimierz Czarzasty komentował w programie "Tłit" pogłoski, jakoby Jarosław Zieliński miał zastąpić Annę Zalewską na stanowisku szefa MEN. - Zieliński głównie specjalizuje się w tym, że policjanci chodzą na obchody religijne, w budowie kapliczek, renowacji ołtarzy… Nie mam nic przeciwko kulturze chrześcijańskiej, ale moim zdaniem bardzo to zideologizuje resort. Znowu będzie daleki od profesjonalizmu - mówił. Po czym dodał: "Mam porównanie. Pierwsza myśl, która mnie naszła - nowy Giertych, czyli kojarzący się z tępą ideologią, z reformowaniem sprowadzającym się do noszenia mundurka. Nie atakuję Giertycha, ale pamiętam go z LPR i jako szefa resortu edukacji, który wtedy uchodził za najbardziej tępy. Zieliński proponuje ten sam tok myślenia. Przepraszam pana Giertycha, ale to było marne, od korzeni głupoty LPR-owskiej nikt nie ucieknie".
"Farsa", "kabaret". Giertych wzywa Kaczyńskiego. Bielan komentuje

"Farsa", "kabaret". Giertych wzywa Kaczyńskiego. Bielan komentuje

Tłit
Roman Giertych wezwał w imieniu Geralda Birgfellnera Jarosława Kaczyńskiego, by dobrowolnie zwrócił 50 tys. zł. - Farsa, kabaret. Spodziewałem się, że ta akcja polityczna pana mecenasa prędzej czy później w taki kabaret się zamieni. Były bardzo duże kłopoty ze składaniem zeznań przez Birgfellnera, ukrywał się przed prokuraturą, nie chciał przekazać oryginałów nośników, na których nagrał rozmowy. Jeżeli ktoś robi wszystko, by postępowanie trwało jak najdłużej, po to, by nim grać politycznie, to obrońcy Austriaka - komentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". - Giertych robi wszystko, by wrócić do wielkiej polityki - podsumował.
Ryszard Czarnecki o Romanie Giertychu. Nie obyło się bez złośliwości

Ryszard Czarnecki o Romanie Giertychu. Nie obyło się bez złośliwości

Tłit
Senator PiS Marek Pęk złożył u rzecznika dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie zawiadomienie o możliwości naruszenia etyki zawodowej przez adwokatów Geralda Birgfellnera Romana Giertycha i Jacka Dubois. - Roman Giertych jest osobą publiczną, do niedawna niemal nie wychodził ze studia telewizyjnego jednej ze stacji, ma krwiste poglądy, więc to trochę inny adwokat niż zwykle się uważa. Ma żal. Był z nami w rządzie jako wicepremier, potem przestał być nawet posłem. Myślę, że po ludzku ciągnie go do polityki. To widać, słychać i czuć - komentował Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". Dopytywany o możliwość, że Giertych mógłby zostać ministrem sprawiedliwości, odparł: "Nie słyszałem, żeby PiS zaproponowało mu taką funkcję". 
Giertych chce zniszczyć PiS? Dera przypomina pewien obrazek

Giertych chce zniszczyć PiS? Dera przypomina pewien obrazek

Tłit
Roman Giertych za cel postawił sobie zniszczyć PiS? - On przecież nie ukrywa tego celu. Zauważyłem, że tam, gdzie się pojawiają taśmy, zawsze się pojawia Roman Giertych - powiedział Andrzej Dera w programie "Tłit". - Jest to jakieś większe przedsięwzięcie. Powoli widać, czy te działania przynoszą korzyści mocodawcom pana Giertycha, czy nie. Niech każdy sobie sam oceni - dodał. - Pamiętam taki obrazek, skaczącego Giertycha, który mówi: "Kto nie skacze, ten za PiS-em" - podsumował Dera.
Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

Tajemniczy Giertych po przesłuchaniu Birgfellnera

Wiadomości
- Przesłuchanie zostało przerwane, będzie kontynuowane jeszcze w tym tygodniu. (...) Jest prowadzone z udziałem tłumacza, co znacznie wydłuża tego typu czynności - powiedział po wyjściu z warszawskiej prokuratury pełnomocnik Geralda Birgfellnera Roman Giertych. Mecenas nie chciał jednak ujawnić, jakich kwestii dotyczyły zadawane przez śledczych pytania. Sprawa, w której zeznania składał austriacki biznesmen, dotyczy spółki Srebrna, która miała zlecić mu budowę dwóch wieżowców w centrum Warszawy.
Austriacki biznesmen oskarżający Jarosława Kaczyńskiego zjawił się w warszawskiej prokuraturze

Austriacki biznesmen oskarżający Jarosława Kaczyńskiego zjawił się w warszawskiej prokuraturze

Wiadomości
W poniedziałkowe południe w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej zjawił się Gerald Birgfellner. Austriacki biznesmen oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa i domaga się od spółki Srebrna zapłaty ok. 40 milionów złotych. Przy wejściu na przesłuchanie przekazał dziennikarzom wyłącznie wymowne „no comments”.Towarzyszyli mu jego pełnomocnicy - adwokaci Jacek Dubois i Roman Giertych.
Giertych ministrem? Joanna Mucha komentuje

Giertych ministrem? Joanna Mucha komentuje

Tłit
- Nie sądzę, żeby taki scenariusz miał się zrealizować, ale nie ja będę podejmować tego typu decyzje - tak Joanna Mucha odniosła się w programie "Tłit" do doniesień, jakoby Roman Giertych mógłby zostać ministrem sprawiedliwości w rządzie PO. - Jestem zwolenniczką szerokiej listy. Z jednej strony Giertych, z drugiej, jeśli to możliwe - Robert Biedroń. Na liście powinni być razem wszyscy, którzy wyznają dwie podstawowe wartości: demokrację i Europę - chęć dalszej integracji. Pod tym szyldem się mieścimy. Sformułowanie takiej listy wymaga niezwykłej delikatności i rozwagi liderów, ale nie jest niemożliwe - dodała.
Roman Giertych ministrem? Michał Wójcik komentuje

Roman Giertych ministrem? Michał Wójcik komentuje

Tłit
- Roman Giertych to dziś główny obrońca opozycyjny. Broni posła Gawłowskiego, występuje przed komisjami śledczymi - lansuje się, promuje. Moim zdaniem nie będzie ministrem sprawiedliwości, bo PiS i Zjednoczona Prawica będą rządzić wiele lat - mówił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w programie "Tłit". - Każdy z polityków lansuje się w mediach, mamy to w sobie. Bez lansu nie ma awansu. Ale on już nie ma gdzie awansować, na jakie stanowisko? Miał swój czas, swoje 5 minut - dodał.
Giertych ministrem? Reakcja Ryszarda Czarneckiego

Giertych ministrem? Reakcja Ryszarda Czarneckiego

Tłit
- Polska jest wolnym krajem, każdy może swoją karierę planować jak chce. Mecenas Giertych może chcieć być ministrem sprawiedliwości, nie wiem, co na to np. pan Budka. Mówimy raczej nie o gabinecie cieni, ale o cieniu gabinetu. Dobrego ministra to mamy teraz. Giertych realizuje się znakomicie w roli adwokata grubych ryb - mówił Ryszard Czarnecki w programie "Tłit". - Cytowano określenie "celebrytka" wobec ambasador USA, ale mam wrażenie, że to eks-wicepremier jest celebrytą. Jak na prawnika jest dużym bywalcem mediów - dodał.
Afera KNF. Adam Bielan uderza w Romana Giertycha

Afera KNF. Adam Bielan uderza w Romana Giertycha

Wiadomości
- Mamy w tej sprawie ewidentne drugie polityczne dno. Giertych jest nie tylko pomocnikiem prawnym Czarneckiego, ale znaczącym politykiem opozycji. Kandydatem, jak słyszmy w kuluarach, na prokuratora generalnego. Bliskim współpracownikiem Tuska, był jego pomocnikiem przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Mamy do czynienia ze scenariuszem politycznym obliczonym na to, by nam jak najbardziej zaszkodzić - mówił Adam Bielan w programie "Tłit". Dopytywany o doniesienia ws. Giertycha, stwierdził: "Byłaby to zła decyzja dla Polski. Mam nadzieję, że jego formacja, czyli KO, nie dojdzie w Polsce do władzy".
"Staniecie razem pod flagą Donalda? ". Arłukowicz wskazał miejsce Tuska w polityce

"Staniecie razem pod flagą Donalda? ". Arłukowicz wskazał miejsce Tuska w polityce

Gabinet Cieni
– Widziałeś ten ogień u Tuska, że chce mu się wracać? Nareszcie, czuję to. Polska. Napalm o poranku – żartował w "Gabinecie cieni" Adam Hofman.  Bartosz Arłukowicz nie poszedł tym tropem: – Donald Tusk ma coś, czego wielu mu zazdrości. Ma tę umiejętność rozmowy z ludźmi. Liderem opozycji jest dziś jednak Grzegorz Schetyna, choć w polityce wszystko za chwilę może się wydarzyć. Wszyscy powinniśmy stanąć w jednym szeregu żeby wygrać z PiS, żeby Europa nie spychała nas poza margines.
Andrzej Duda pod ostrzałem ws. KNF. Andrzej Dera: totalne bzdury

Andrzej Duda pod ostrzałem ws. KNF. Andrzej Dera: totalne bzdury

Tłit
- To totalna narracja polityczna. Roman Giertych powiązany z totalną opozycją nie tylko fastrygą, ale czymś mocniejszym, mówi: "reprezentuję mojego klienta, który ma problemy finansowe, ale za to są odpowiedzialni wszyscy inni, tylko nie pan Czarnecki". O Czarneckim mówi się tylko dobrze, bo przecież to biznesmen. Próbuje się zrobić aferę - totalne bzdury. To bardzo niebezpieczna gra, rozchwianie systemu finansowego, który powinien być poza takimi sporami. Skutki paniki poniosą wszyscy - mówił Andrzej Dera w programie "Tłit".
Celebryci o Magdzie Gessler: "To niezwykle ciepła osoba. Można z nią rozmawiać o wszystkim"

Celebryci o Magdzie Gessler: "To niezwykle ciepła osoba. Można z nią rozmawiać o wszystkim"

Gwiazdy
Magda Gessler słynie przede wszystkim ze swojego niezwykle ciętego języka i burzy blond loków na głowie. Mimo że momentami budzi respekt, wśród celebrytów ma samych fanów. Ci, którzy znają ją osobiście, twierdzą, że jest bardzo charyzmatyczną i ciepłą osobą. Roman Giertych, Maciej Zień, Joanna Racewicz i Ewa Kasprzyk darzą ją dużą sympatią i opowiadają, że restauratorka szybko skraca dystans.Z panią Magdą znamy się już 10 lat i współpracujemy bardzo dobrze. Jest to osoba niezwykle ciepła, najpierw się znaliśmy zawodowo, a później żeśmy się poznali towarzysko. Jest to wspaniała przyjaciółka i wspaniała kobieta - wyznaje Roman Giertych. Chcielibyście zaprzyjaźnić się z Magdą?
Giertych: "Gwiazdy to wymagający klienci"

Giertych: "Gwiazdy to wymagający klienci"

Gwiazdy
Były wicepremier i minister edukacji odszedł z polityki w 2007 roku, po nieudanych dla jego partii wyborach parlamentarnych. Powrócił wówczas do pracy adwokata, a jego kancelaria specjalizuje się w reprezentowaniu gwiazd show biznesu. Wśród jego klientów szybko znaleźli się nie tylko znani politycy, jak Donald Tusk czy Radosław Sikorski, lecz także Anna Przybylska, Emil Haidar czy Magda Gessler. Prawnik uważa, że gwiazdy są wymagającymi klientami, współpraca z nimi jest jednak ciekawa ze względu na ich niezwykłe osobowości.
Czarzasty o politykach. "Patrzę na tych oszukańców i już nie chcę ich obrażać"

Czarzasty o politykach. "Patrzę na tych oszukańców i już nie chcę ich obrażać"

Tłit
Lider SLD odniósł się do ostatnich wydarzeń z udziałem funkcjonariuszy. - Nie będę atakował policji. Oni są włączani w robotę polityczną. Nie powinni tego robić, ale tak każe im Mariusz Błaszczak. Policjanci mają dyskomfort stojąc w dwóch albo trzech tysiącach pod Sejmem i patrząc na grupkę stu osób - uważa. - Jak patrzę w tej chwili na tych wszystkich oszukańców to już nie chcę ich obrażać. Taki Roman Giertych był wicepremierem u Jarosława Kaczyńskiego, a teraz uczy wszystkich demokracji. Widziałem go ze dwa razy. Jest taki wysoki, że mu w oczy nie można spojrzeć - mówi Włodzimierz Czarzasty.
"Cukierek nie pomoże, to będzie kompromitacja". Michał Szczerba bez litości o referendum Andrzeja Dudy

"Cukierek nie pomoże, to będzie kompromitacja". Michał Szczerba bez litości o referendum Andrzeja Dudy

Tłit
Prezydenckim wnioskiem o rozpisanie referendum ogólnokrajowego 10 i 11 listopada zajmie się Senat. "Ale numer! Adam Bielan de facto powiedział, że wniosek PAD o referendum zostanie odrzucony. To oznacza, że nie będzie on chyba kandydatem PiS. Trudno bowiem, aby po takim publicznym upokorzeniu prezydenta, jego drogi z PiS się nie rozeszły" - relacjonuje na Twitterze Roman Giertych. Co na to opozycja? - PiS bawi się z prezydentem. Bielan straszy go tweetem, prezydent jest w gotowości z długopisem w ręku, by podpisać skandaliczne ustawy. To jest deal, transakcja wiązana. Andrzej Duda bez chwili refleksji podpisuje ustawy, które likwidują trójpodział władzy, za co dostaje cukierka - dwudniowe referendum, na które i tak nikt nie pójdzie - komentował poseł PO Michał Szczerba w programie "Tłit". Jak dodał, "cukierek mu w niczym jednak nie pomoże - to będzie jedna wielka kompromitacja".
Rabiej o nowym pomyśle na Kuchcińskiego. „Jest to jakiś rodzaj zesłania”

Rabiej o nowym pomyśle na Kuchcińskiego. „Jest to jakiś rodzaj zesłania”

Tłit
- On zamienił Sejm w takie miejsce, gdzie nie ma dyskusji – powiedział w programie WP „Tłit” Paweł Rabiej, komentując działania Marka Kuchcińskiego. Polityk Nowoczesnej uważa, że ewentualny start marszałka Sejmu na europosła ma dać mu dobrze płatną „synekurę”. Poseł zapewnił również, że Roman Giertych nie zostanie wiceprezydentem Warszawy.
poprzednie1 2 3 następne